Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   151 / 199
(#) merlingerin hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy nyomtatáskor az eredmény "vetemedik"?

A nyomtató egy A8, filament pla, Gembird gyártmány.

Szép az eredmény, de az alja, ami a fűtött lapra kerül, az meggörbül. Nem nagyon. Csak épp annyira, hogy feljön. Majd értelem szerűen elrontja az egészet azzal, hogy elborul a nyomtatmány..

Mellékelve kép, épp ezzel dolgozik. Weller ház lenne, de ez már a levesbe megy. Az extruder 190 fokos, az asztal 45 fok..
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
A műanyag az zsugorodik ahogy kihűl, használj raftot vagy az első réteget vedd lejjebb.
Szintezés oké?
Az asztal hőfokot én feljebb venném 60fokra.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia!

Igen, szintezés ok. Hézagmérővel mérve. Kontraanyával ráhúzva.

"Használj raftot" dolgot kifejtenéd nekem?

Kis dolgokat nyomtattam eddig játékból.. eddig nem kellett semmi komolyra..
(#) bbatka válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Ahogy attika írta a műanyag zsugorodik. Főleg a nagyobb méretű négyszögletes tárgyaknál jön elő a probléma. Nekem is sok gondot okoz a nagyobb műszerdobozok nyomtatásánál. (180mm x 110mm) Én mostmár inkább abban keresem a probléma megoldását, hogy eleve felhasított kivitelű lenne a doboz számos helyen. Az is megfordult a fejemben hogy több darabból készítem és azt ragasztom össze. Lehet tükrözni az asztal hőmérséklettel, de ez sem hoz megoldást ABS-nél. A PLA kevésbé vetemedik. Nálam az asztal hőmérséklet 100C ABS anyagnál. Szóval talán többre megy az ember ha a konstrukciót módosítja inkább, mint a beállításokkal küzd.
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Milyen szeletelőt használsz?
Raft
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia! Cura.. bevallom, nem vagyok nagy cad ember, csak játszok... Csak ha már van...

Pedig nagyon szépen nyomtat, csak ez a vetemedés dolog...
(#) Monster02 válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia! Én is sokat szenvedtem a beállításokkal. Nekem a megoldás a PEI Sheet fólia hozta.
Nyilván nem olcsó nagyon vigyázni kell rá. Csak ajánlani tudom.
(#) merlingerin válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia!

Nem embertelenül drága, ahogy nézem...

Igazából ha jól nézem, ez csak a tapadást segití, nem? De nálam biztos a zsugorodás a bibi. Ezen tud segíteni?

Rendelek, ha ez a megoldás... Nem ezen múlik...
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Ne fóliázzál már akkor, nem ér annyit.
Akkor már inkább rendelj egy ultrabase lapot.
(#) Monster02 válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Ez csak egy tanács, egy hajlékony lemezre kell ragasztani a fóliát mert a fenébe se fogod lekaparni a fóliáról. Én első hülyeségem volt hogy üvegre ragasztottam, nem gondoltam át. Úgy oda ragad hogy paklit vettem elő. Meg is sérült a fólia. Rendelhetem újat. Ha ügyes vagy akkor 1 évet is kibír a fólia. Nem kell semmilyen ragasztó, hajlak, ,még raft se !!
Még annyit a zsugorodásról, ha túl magas az asztal hőmérséklet vagy a rétegeket túl gyorsan hűtőd deformációhoz vezet. Egy időben az elefánt láb hibával küzdöttem.
A8 nyomtató viszonylag egész jó kis gép, de erősen fejleszteni kell ahhoz hogy teljes értékű nyomtató legyen.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia!

Rákerestem alin. Ez se egy vagyon. Jól értem, ez megy a gyári fűtés, és asztal helyére? És mi a nagy trükk benne vetemedésből?
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Az megy a fűtött tárgyasztalra.
A nagy trükk csak annyi, hogy melegen rátapad rendesen az anyag, nem tud feljönni róla, ha kihűlt az asztal nyomtatás után akkor magától le kell pattanjon róla a tárgy.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Köszi!

Akkor ilyet is veszek
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Most, hogy nézem a képedet, az is valami üveglapra ragasztott pei, nem?
(#) Monster02 válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Az semmi kép nem PEI. Egy sima érdes felület amibe a filament jól tapad. De a sok kapirgálástól elveszti a tapadó képességét.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia!

Nem tudom mi... Öntapadós lap, picit érdes a felülete. De nem ragacsos, nem tapad magától. Kb. Olyan, mint az obi-s lakkal fújnám az üveget..

Üveglapra van ragasztva, klipsz szorítja az üveget az aaztalra.

Tartana eleget... Csak a vetemedés ne lenne

Vastag így.. üveg, meg ez a lap. Azt szoktam csinálni, hogy felfűtöm manuálisan az asztalt, 60 fok körül, majd akkor indítom a nyomtatást. Ha ezt nem teszem, akkor nem melegszik át elég gyorsan...
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Idézet:
„Azt szoktam csinálni, hogy felfűtöm manuálisan az asztalt, 60 fok körül, majd akkor indítom a nyomtatást.”

Ezt így is kell, minden felfűt és utána indít, de a szeletelő már úgy is generálja a gcode-ot.

Idézet:
„Öntapadós lap, picit érdes a felülete. De nem ragacsos, nem tapad magától.”

Nem is kell a felületének annak lennie, az ultrabase se ragacsos.
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Szia!

Igen, csak a vezérlő a hőmérsékletet az alu lap alatt méri. Ha az eléri a beállítottat, akkor indul. De akkor fent, az üveg felett bőven hideg még... De legalábbis nem a beállított. Ezért fűtöm korábban manuálisan.
(#) Elektro.on válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Szia!
Bevallom hobbi gépen még nem nyomtattam. De amit a munkám során figyelembe kell venni fröccsöntött műanyagok esetén, az itt is hasznos lehet. Figyelni kell a falvastagság arányokra. Fröccsölt daraboknál nem tervezett beszívódást okoz, torzulnak a darabok a szerszámból kivéve.
Műszerdoboz jellegű daraboknál egyenletes falvastagságra kell törekedni. Ezt úgy képzeld el, hogy a darab belső és külső felülete közt elméletben egy gömböt viszel végig és faltól falig érve ennek nem változhat a mérete. remélem érthető mire gondolok.
Más. A nyomtatási sebesség véleményem szerint ha túl gyors, nagyobb a vetemedés.
Mekkora nyomtatási sebességet használsz? Nálunk a sokmilliós profi nyomtatón ez nem állítható. nagyjából 30-50 mm/sec között van a sebessége.
(#) merlingerin válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Szia!

Jogos, erre nem gondoltam, pedig nyilvánvaló. A vastagabb jobban húz..

Nálam ez 50mm/sec volt. Most nyomtatom a hátlapját, azt 40mm-re levettem. Kíváncsi leszek.

Köszi!
(#) Elektro.on válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
A tervezésnél a falvastagsággal kapcsolatban erre gondoltam.
Kép alul.

Ha a teljes doksi érdekel valakit. sok ifó használható a 3D nyomtatásnál is.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) kameleon2 válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Sebesség is okozhatja alacsony hőfok mellett. ekem akkor volt ilyen gondom, mert egyre jobban feszülni kezdett, ahogy sokasodtak a szálak. Most tökéletesek a nyomataim. Feljebb vettem 20 fokkal a hőfokot és a sebesség 70 körüli.
(#) devergo74 hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
Valaki tudna távtartóhoz stl-fájlt, nyáklemezhez kellene távtartónak.
(#) merlingerin válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
(#) attika válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Kb 10mp megrajzolni.
(#) devergo74 válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) merlingerin hozzászólása Dec 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Sajnos kimaradt az életemből a 3d tervezés. Pedig nagyon meg kellene tanulni. Most próbálkoztam, nem megy

Tudna valaki segíteni? Akár lépésről lépésre, akár egy gyors pár kattintásal, ha lehet.. Mellékelve 1 file , ez egy előlap. A feladat az volna, hogy a nagy lyukat, meg a kis lyukakat kellene eltűntetni... Csak a kis bal oldali négyszög lyuk kell (kapcsoló.) A nagy lyuk, és a 4 kis kerek nem.. Ott telinek kellene lennie. Méretarány nem változhat...

Tud valaki segíteni? Akár megcsinálással, akár horgászatra tanítással (milyen SW, lépéről lépésre, hova kattintsak..)

Köszönöm!
(#) pipi válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Hali! Hátha ezek a videók segítenek...
https://www.google.com/search?q=stl+file+edit&newwindow=1&c...ih=740
Nem csináltam még ilyet.
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Tessék.
Így gondoltad?
(#) MCMLXXXII válasza attika hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Szia a nagy lyuk sem kell neki
Következő: »»   151 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem