Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   156 / 197
(#) nemgyuri válasza 5BDC hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Köszönöm -kipróbálom.
(#) attika válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Nem árt ha a sütő légkeveréses és tudja tartani a beállított hőfokot mert ellenkező esetben megolvadhat a filament.
Vagy vannak kifejezetten filament szárítók is.
Vagy gyümölcs aszalóba is beteheted ha van.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Valamnikor tavaszal beszélgettünk itt olyan szoftverekról ami fotokból képes 3D-s modellt generálni, lényeg hogy több pozicióbol körbefotozod a tárgyat és utánna legenerálja a szoftver a modellt!
Találtunk is egy jó programot ami a free verzióval is elég jó modelleket generál, de volt bóvítési lehetőség ...
Tudnátok segíteni hogy melyik lehetett ez a program?

Köszönöm
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Ha jól tudom valami 400-500 kép volt a free program korlátja...
(#) MCMLXXXII válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Szia

én a Autodesk ReCap Photo t próbáltam az is elég jó
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
3DFlow Zephyr
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Hi Urak!

Freecad-ban jártas kollégát kérdeznék:
Létrehoztam egy testet (body) Majd létrehozok egy másikat (body001) ami kapcsolódik az előzőhöz, erre nyitok egy vázlatot, majd a "hozzon létre egy szegélyt, csatolva a külső geometriához" gombra kattintva nem lehet kijelölni az előző test méreteit. Atom macera lenne megint a vázlatot beméretezni a másik test formájára.
Hogy tudnám ezt megoldani?
Sajna yutubon se találtam rá példa videót.
(#) Elektro.on válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Szia!
Én még nem próbáltam FreeCAD-et csak Catiát és NX -et.
De azokból kiindulva egy ilyet találtam neked, hátha segít.

youtube video
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
A freecad fórum nagyon jó. Ha ott felteszed a kérdésed (pláne videóval), akkor hamarabb kapsz választ. Egyébként meg állítsd angolra mert sokszor a nyelv miatt nem megy benne egy-egy funkció!
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Nem igazán értem mit akarsz.
A két test egymástól független. Ahhoz hogy változtass egy testen azt aktívvá kell tenni.
A test méretét csak a vázlaton keresztül tudod megváltoztatni.
Mindkét testnek saját vázlata van.
A testek Copy-Paste-val sokszorozhatóak.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) pont hozzászólása Feb 9, 2021 /
 
Sziasztok! Meg tudná mondani valaki milyen képlet alapján számolódik a G kódban az E érték? Tehát arra gondolok, ha az egyik XY koordinátáról átmegyünk a másik XY koordinátára mi alapján számolódik az extruder előtolása, köszönöm.
(#) nemgyuri válasza pont hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Szia! CURA-t használom. Én úgy értelmeztem, hogy a filament átmérő, a fúvóka átmárő, a rétegvastagság és az X-Y távolság adataiból számolja. Ez még a kitöltés %-val is fűszerezhető!
(Mejdnem 2 hónapja van csak 3D nyomtatóm...)
(#) GPeti1977 válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Python-ban írva a Cura, így ki is kereshető a forráskódból.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Srácok, köszi a segítséget, kimentettem képernyőképpel a problémámat.
Tehát, létrehozok egy új Body-t, azért, hogy azt majd különálló alkatrészként tudjam kezelni és nyomtatni és ami csatlakozik az előző body-ra.
Na, most itt az elakadás, mert amikor nyitok egy új vázlatot az aktuális felületre, az előző body körvonalát és a rajta lévő lyukat pl nem látja miután megnyomtam a bekarikázott gombot.

Persze megoldható lenne, hogy újra megtervezem ugyanazt a felületet amit egyszer már megcsináltam, de csak meg lehet valahogy oldani egyszerűbben.

freecad.png
    
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 10, 2021 / 1
 
Még egyszer leírom neked, hátha nem olvastad. Állítsd át a FreeCAD nyelvét angolra! Sok hiba azonnal el fog múlni, s az is lehet, hogy ez is köztük lesz.
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Sajnos ezt így most nem tudom miért nem látja. A problémával már egyszer-kétszer én is szembesültem. Megoldottam valahogy, csak már nem tudom hogy.
Úgy emlékszem a aktív test kiválasztással volt valami gond. Lassan befejezem mára a számítógépezést. Térjünk vissza rá holnap.
Ha ketté akarsz vágni egy tárgyat, akkor először készítesz egy másolatot a tárgyból.
Felveszel a megfelelő felületükre egy-egy vázlatot. Rajzolsz rá egy megfelelő méretű négyszöget.
Majd ezzel készítesz egy üreget.
Síkkal is lehet darabolni valahogy. Csináltam már korábban, de most nem jöttem rá hogy. Elég trükkös volt. Létezik rá egyébként macro is a FreeCAD oldalán.
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 11, 2021 / 1
 
Az él kiválasztás ikont csak egy test esetén, azon belül lehet használni. Felveszel a test már kész egyik alakzatának felületére egy vázlatot, akkor ez esetben ki tudod választani az előző alakzat élét az új vázlatban való használathoz.
A test önálló és független. Hiába van egy projektben a többi testtel.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
(#) SzilCsong válasza bbb hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Kipróbáltam, nem lett jó, bár nem hiszem, hogy ez hiba, inkább hozzá nem értés a részemről.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Köszi, akkor ezek szerint van megoldás a problémára, akkor tovább próbálkozok.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Úgy sikerült megoldanom, hogy a régi body-n létrehoztam a végén egy vázlatot, amibe kiválasztottam azokat az éleket amik nekem kellettek az új bodyn.
Majd nyitottam egy új body-t. az előbbi vázlatot pedig másolás/beillesztéssel átvittem az új bodyra.
Rákérdez, függőségek nélkül (természetesen).
Így már működik, lehet, hogy nem ez a leg elegánsabb megoldás, de nekem jó lesz.

Valaki csinált már renderelést freecadba?
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Ez a video készítést jelenti? Nem.
(#) SzilCsong válasza bbatka hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Azt is jelent, én inkább a fotorealisztikus megjelenítésre gondoltam
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 15, 2021 /
 
Hi Uraim!

Most, hogy nincs valami nagy meleg a műhelybe... Nektek szokott fűtési hibával leállni ha jó nagy fordulaton dolgozik a tárgyhűtés?
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Szerintem kevesen nyomtatnak kint, de lehet tévedek.
(#) GPeti1977 válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
lehet kapni a fejre felrakható hőálló és hőszigetelő borítást.
(#) SzilCsong válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
A bed fűtése dobja a hibát, nem a fej.
Hidat nyomtattam a tárgy alá, gondolom a jobb leválaszthatóság miatt ilyenkor 100%-on tolja a felső réteget a tárgyhűtés.
Na, ekkor akadt ki.
(#) SzilCsong válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Klímával fűtöm a műhelyt, azt is csak akkor, ha ott vagyok.
12-13 fok, sajna. A bed fűtésre kellett szerelnem plusz kapcsolót, a hidegindítás miatt.
Viszont klíma fűtésnek nagy előnye, eddig még nem volt gond a filamenttel. (lekopogom)
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Repetier hosztba hol állítom be, hogy a nyomtatási statisztikába hozza a tárgy tömegét, ne csak a felhasznált filament hosszát?
Tudom, használjak Curat
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Srácok én nem tudom, nálatok, hogy nem okoz gondot ez a 2 Z tengely elmászása egymáshoz képest, de már kezdek hülyét kapni tőle
A múltkor tök *** jól belőttem egymáshoz, emeltem is az A4988-asok áramán, hogy minél kisebb eséllyel essen ki a lépésből.
Csináltam 10 föl-le parancsot, semmi gond.
Pár nap után, jópár JÓ PÁR, főleg apróbb tárgy nyomtatása után megint ugyanaz.
Ráadásul a jobb oldali tengely, ami nincs figyelve, pont az lejjebb engedi, tehát szántja a fej az üveget.
Addig nem is akarom kicserélni az új ultrabase-ra, amíg ez a probléma fönn áll.

Arra gondolta, hogy amikor elengedi a fékezést a vezérlő, mondjuk 2 lépés között, pont a másiik irányba állnak be, sok leállás után, meg összeadódnak a külömbségekkülöNbségek.
Lehet, hogy hülye ötlet, de akkor meg másnál ez miért nem okoz gondot.

Hejj, a vége az lesz, hogy valami szíjjal összekötöm a két tengyelyttengelyt, nem lesz egyszerű, mert nagyon nem terveztem bele.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 13, 2021 / 1
 
Elnézést kérek, nem úgy értettem.
Következő: »»   156 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem