Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   155 / 197
(#) András123 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Meg tudná valaki mondani közületek, hogy mi lehet az oka annak , hogy a Cura által létrehozott G kódban, ott szerepel a ventilátor bekapcsolásának a parancsa (M106 S204 P1 ) a második réteg lerakása kezdetén, de a ventilátor nem indul el nyomtatás közben. Viszont ha magam inditom g kódból vagy makróból (Nyomtatás közben is )akkor működik rendesen a ki és bekapcsolás is
(#) Mrscottt21 válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szia!
Nem lehetséges esetleg, hogy a nyomtatód fw-je nem azon a parancson kapcsolja a ventit?
Milyen lapod van, milyen fw-vel?

Üdv, Laci
(#) András123 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Marlin 1.1.9 RAMPS 1.4 Saját BL TOUCH-hoz való konfigurációval
(#) Mrscottt21 válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Pedig annak jónak kellene lennie. A BL-t leszámítva nekem is az a konfig van.
Igaz én az M106 és M107-et a lézer kapcsolgatásra használom, ami a tárgyhűtő venti kimenetre van kötve egy váltó kapcsolóval. Ha nyomtatok akkor a venti megy, ha gravírozok akkor meg a lézer megy. Várj kicsit türelemmel, tuti tudnak itt segíteni nagyobb koponyák!
(#) András123 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
A cura teszi a dolgát rendesen, mivel a g kódban szerepel a venti bekapcsoló utasítás. A pronterfaceból nyomtatok és a g kódokat mind végrehajtja rendesen . Nyomtatás közben viszont nem veszi figyelembe hogy ott szerepel a g kódban. Nem lehetséges hogy a firmwer beállításaiban van elszúrva valami? Nem értem mi lehet a hiba...
(#) Mrscottt21 válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Esetleg az alaplap tipus nem helyesen van megadva az fw-ben.
Nekem a configuration.h-ban ez van beállítva:
MOTHERBOARD BOARD_RAMPS_14_EFB
Tökéletesen működik

Repetier-Host-ot használok.
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Próbáltad már másik szeletelővel is ?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) András123 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Az alaplap Típusa jól van megadva -_EFB. Holnap megpróbálom a repetier hostal, de szerintem nem a szeletelővel van a gond. a bekapcsoló parancsban van egy P1 utasítás amire a marlin weboldalán azt írják ,hogy a ventilátor számát állítja be , és Added in Marlin 1.1.7. (Requires EXTRA_FAN_SPEED) Erről a beállításról viszont nem találok semmit a marlin 1.1.9 firmwerben
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Ezt a nyomigát nem ismerem, de soros porton szerintem ki lehet neki küldeni gkód parancsot, ki tudod kísérletezni mire kapcsolja a ventit.
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Ez egy saját készítésű gép .Az M106S50........S255 Parancsot kiadva elindítja a ventilátort és az M107-re leállítja. Ezért nem értem hogy mi a különbség a manuálisan kiadott utasítás és a szeletelő által készített g kód között.. Korábban rendesen működött a gép . Majd egy jó ideig nem használtam és amikor be akartam kapcsolni rossz irányba indult el a homing Z tengelyen . Újra raktam a firmwert de ugyan ez maradt a probléma . Ekkor rájöttem hogy a BL touch szenzor tüskélye van csak beragadva, ennyi a gond. Ezután viszont nem kapcsol be a venti a g kódból használva. Ha viszont nyomtatás közben utasítom akkor már működik.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Utolsó mondatod "nem működik" akart lenni? Csak öttlet, nincs olyan gkód esetleg hogy venti engedélyezés/tiltás? Vagy a venti fordulatszámra olyan kicsit állít hogy nem indul meg?
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Idézet:
„(M106 S204 P1 )”

Ez nem olyan kicsi, hogy ne induljon el.
Fentebb leírtam a megoldást csak a kérdezőt egyáltalán nem érdekelte, így töröltem.
(#) zolesz válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Üdv
A P paraméter opcionális. Több ventilátor esetén ezzel tudod megadni, hogy melyiket akarod kapcsolni. A cura-ban a extruder beállításánál állítsd át a ventilátorok számát 0-ra, akkor nem teszi a G kódba P1 paramétert.
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Helyesen írtam, Kézzel írt parancsal működik ,szeletelő g kódjával nem működik. A szeletelőben megadott ventilátor sebesség S200
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nem értem mire célzol ezzel
Idézet:
„Fentebb leírtam a megoldást csak a kérdezőt egyáltalán nem érdekelte, így töröltem.”
Amit korábban írtál Repetier host- ot csak holnap tudom kipróbálni...
(#) András123 válasza zolesz hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Lehet hogy ezzel lesz a gond, holnap ez is kipróbálásra kerül..
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nem írtam Repetier hostot sehol.
Volt egy javaslatom amit pár perc után töröltem amíg még lehetett, csak ennyi.
Semmi gond ezzel.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nem ülök folyamatosan a gép előtt, hogy várod hogy megértsem amit írsz, miközben letörlöd és megsértődsz hogy nem érdekel a válaszod Más szeletelő lehet akár a repetier host is.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Mondom, hogy semmi gond, lényegtelen.
Lehet nem ülsz ott mindig, de 3 hozzászólásra válaszoltál az idő alatt
Lehet nem Te voltál.
Nem arra a hozzászólásra gondoltam, azt már nem tudtam törölni, de töröltetem majd.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nem tiszta mit jelent a " nyomtatás közben utasítom működik"...
Azt is kipróbálnám hogy egy kész gkódba kézzel több helyre beszúrnám a működő venti indítást, hátha kiderül hol/milyen gkód rongálja el.
(#) nemgyuri válasza András123 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Szia! Nálam a CURA a ventit így indítja M106 S.... , tehát nincs P1 a végén és korrektül működik.
( Lásd: zokesz 20:28-as hozzászólását. )
(#) András123 hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Zsolesz által javasolt megoldással sikerült rendbe tenni a gépet. A G kódban szereplő P1 paraméter okozta a gondot. A Cura-ban 0-ra kellett állitani a ventilátorok számát.(Ha csak egy ventilátorunk van) Ez a beállitás eltüntette a P1 paramétert, ami egy második ventilátorra hivatkozott. Igy már működik rendesen. Köszönöm a segitséget mindenkinek
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Hi Urak!

Tudna-e nekem valaki anyagot javasolni?
Tpu-nél keményebb, de Pet-gnél lágyabb. Jó volna, ha áttetsző lenne és ne túl drága.
(nincsennek ám nagy elvárásaim)
(#) nemgyuri hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
T. Collegák!
Kb 1 hónapja vettem 1 fekete és 1 fehér PLA-t a 'roven3d.hu'-tól. A feketéből kb felét elhasználtam, gond nélkül. A fehérből is használtam, de az egyik PLA cserénél a kezemben maradt egy kb 40 cm-es darab. Később ez megismétlődött, ráadásul az extrúder és a fej közötti "bowden"-ben is eltört.
Van egy -titkos- szám mindkét dobon, a fehéren: 200807, a feketén: 2008017.
Mi a véleményetek? Érdemes reklamálni, vagy ez szokásos problémának tekinthető?
(#) Mrscottt21 válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szia!

Szívtam én is ilyennel. Valószínű hogy sok párát kapott a filament, ezért törik mint a ropi.
A számok talán dátumkódok. Ha az akkor a fehér a 2020.08.07.-i gyártású.
Vákuum fóliázott volt, vagy nem volt fólia rajta?

Laci
(#) bbatka válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
A PLA-k öregszenek a levegőn. Előbb-utóbb mindegy hogy ki gyártotta, törni fog ha nem vákum alatt volt tárolva. Az UV sugárzás is sokat ronthat a helyzeten.
(#) nemgyuri válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szia! Lehegesztett zacskóban volt egy kis szilikogél társaságában. Amikor nem használtam visszaraktam a zacskóba, de nem hegesztettem le. Az egyik tippem a dátum volt, de én 2007-es gyártásra tippeltem....
bbatka - UV sugárzást nálam biztosan nem kapott.
(#) attika válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szárítsd ki.
(#) nemgyuri válasza attika hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szia! Szárításra jól bevált módszert tudsz ajánlani?
(#) 5BDC válasza nemgyuri hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Nyomtatás előtt beteszed egy konyhai sütőbe,beállítod kb. 50 fokra,
kiveszed egy óra múlva és nyomtatsz.
Következő: »»   155 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem