Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   177 / 197
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Pontos méretek is kellenek ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2022
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Na most ezt nem értem. Én azt próbáltam kideríteni, hogy a két opció közt mi a különbség,
a fordítás miatt, hogy ne hülyeséget írjak a magyaritásba... Hogy jön ide a pontos méret?
Lehet kipróbálom a harmadik választható opciót is...
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Az általad említett funkció a nyomtatandó tárgy felületén minimalizálja a keresztező szálakat így a felület szebb lehet. A másik csak héjaknál veszi figyelembe a funkciót.
A méret a nyomtatód pontatlanságából célzott.
(#) 5BDC hozzászólása Ápr 29, 2022 /
 
Sziasztok.

Valami elállítódott a Repetier-Host 2.2.4 programban.(32 bit)
A belső Cura szeletelőt használtam eddig is,de ilyen problémával még nem találkoztam.

A 3 mm. -nél nagyobb furatokat kitölti vékony gombolyag szerű anyaggal.
Készítettem egy teszt tervet,jól látszik a probléma.
Mi állítódott el?

5bdc

1.png

2.png
   
(#) Monster02 válasza 5BDC hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Állítva van a tárgy és az alá támasztás be van kapcsolva, de nem ágyat érintő.
(#) 5BDC hozzászólása Ápr 29, 2022 / 1
 
Köszönöm!!

5bdc
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 30, 2022 /
 
Üdv! Volna egy általános, meg egy nem általános kérdésem. Szóval mi az optimális összefüggés a fúvóka átmérő és a rétegvastagság között? Teszem fel jelenleg 1mm fúvókával szoktam nyomtatni,
ehhez melyik a legoptimálisabb rétegvastagság? Van erre valami képlet?

A másik az új FW -vel lenne kapcsolatos. Hol tudom beállítani, hogy ne használjon a gép mikrolépéseket, csak egész lépéseket? Köszi...
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2022
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Szerintem sok köze nincs a fúvókának a rétegvastagsághoz... A gyors/Draft-ra szokta 0.2mm, a finomra 0.1mm és alatta. Az 1mm fúvóka szerintem nagy, finom-részletgazdag cuccot nem lehet vele, viszont gyorsabban elkészül a cuccos.

A mikrolépést HW-ben kell állítani, a szoftverben csak azt tudod állítani egy lépés mekkora táv.
Amúgy szerintem nem érdemes...
(#) nemgyuri hozzászólása Máj 2, 2022 /
 
Sziasztok! Lecseréltem a CURA-t 4.3.0-ra. Azóta a hűtő-ventilátor nem kapcsol be. A G-kódos régi (működő) programokban a hűtés bekapcsolása pl."M106 S51" -el történt. A jelenlegi (nem működőben) pedig "M106 S51 P1"-et ír be. Azt a P1-et hol lehet kiírtani belőle? Szövegszerkesztővel én is tudom.
(#) pont válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
A Start és End G kódot írd át.
(#) nemgyuri válasza pont hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
És ott mit? A generált kód belsejében akárhol lehetnek az M106 S0-255-ig sorok. Az a baj, hogy a Cura azt hiszi, hogy több venti van, de a nyomtató ezt nem érti.
(#) nemgyuri válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Úgy tűnik megtaláltam a megoldást, de ez nagyon nem logikus.
A nyomtató-extruder beállításaiban a ventilátorok számát 0-ra kell állítani, és ekkor már jól írja a venti vezérlését.
(#) Massawa válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
A Curaban ki lehet választani melyik gépen lesz nyomtatva a munkadarab és ahhoz megfelelö kodot generál. ( vannak nyomtatok, ahol az extruderen 2 venti is van, és azokat külön lehet szabályozni).
Ha nem találod a beállitások között a gépedet, akkor magadnak kell kialakitanod a megfelelö konverziot pl. hogy 0 ventillátorok száma stb).
(#) nemgyuri válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Igen ezt értem, de az a furcsa, hogy van venti az extrúderen, de a gép (I3 Zero) a P1-es verziót nem érti. Ha nincs ott a P1 akkor működik a ventillátor, viszont a Curának azt kell mondani, hogy nincs ventilátor. A fordulatszám kódot (M106 S...) ettől függetlenül beírja. [ A logikájával van egy kis probléma.]
(#) Massawa válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
A Curaban szabályozhatod a ventillátort. Valahol a beállitások között van egy beállitás hány %- ban menjen a venti. Lehet, hogy ott 0 van. Ott külön lehet szabályozni a kezdetben mennyit fujjon stb.
Lehet, hogy a kiválasztott anyagtol is függ ( PLA, PETG, ABS).
Én PETG- mindig csökkentem a fujást a rétegre, ugy szebb a munkadarab.
(#) nemgyuri válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Igen ezt tudom, általában az első fél mm-en nincs bekapcsolva aztán 30%-80%-ig szoktam beállítani a hűtést.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Repetier mappájában található a Slic3rPE mappában a prusa slicer. Nekiálltam fordítani, szóval jópárszor elindítottam már. Legutóbb átváltottam az expert vagy advanced módra, azóta nem indul, jobban mondva indításnál befagy. Van valahol valami konfig fájl, amiben vissza lehetne állítani normál módra?
Másnak megy?
(#) cua válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Miert akarod magadnak forditani? Nekem siman letoltve mind a linux (Ubuntu) es a macos (Monterey) verzio mukodik.
(#) Régi motoros válasza cua hozzászólására (») Máj 9, 2022 / 1
 
Már úgy értem, a magyar nyelvi fájlt akarom elkészíteni hozzá...
(#) trickentrack hozzászólása Máj 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a pet palackból készített filamentekről?
Használható, érdemes vesződni vele?
(#) Massawa válasza trickentrack hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
PETG-nek hivják. Bizonyis dolgokra jo, de elég sikat kell elöre szenvedni a beállitásokkal. Nem tudtam olyan részletes modellt nyomtatni, mint más anyagokkal. Kevésbé részletes, igényes dolgokra jo lehet.
(#) bbb válasza trickentrack hozzászólására (») Máj 15, 2022 / 1
 
Nekem nincs 3D nyomtatóm (még), de azért találkoztam már ezzel youtube-on... Stefan csinált róla jó videót, hogy mennyire használható: Bővebben: Link
(#) SzilCsong válasza trickentrack hozzászólására (») Máj 16, 2022 / 1
 
Szerintem annyira soha nem lesz drága a petg-hogy megérje ezzel szórakozni.
Nyilván akinek van fél millió feliratkozója és ebből él, neki lehet megéri csinálni egy ilyen videót a nézettség kedvéért, előadva, mintha ez egy nagyon jó ötlet lenne.

Volt, hogy fűkasza damillal próbáltam nyomtatni, TPU előtt, mert rugalmas, de erős nyomtatásra volt szükségem, a legjobb beállítás mellet is elváltak a rétegek.
Nekem nem jött be.
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
Sziasztok
Freecad
Egy régebben tervezett alkatrész legelső Sketc-ét akarom megváltoztatni (telefon taró, új teló)
gyakorlatilag 2db paramétert szeretnék változtatni és meglepődve tapasztalom, hogy az összes kényszerítés eltűnt. Biztos, hogy nem így terveztem.
Más is tapasztalt ilyen vicces dolgot? Szoftver hiba?
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Valaki megtenné, aki ért a freecad-hoz, hogy megnézné mi a bánat van vele? Mellékeltem a file-t.
A legelső sketc-en akarok módosítani (alap nevű sketch)
Egyszerűen nem értem, szanaszét lehet szedegetni, semmi kényszerítés nincs meg, pedig biztos, hogy nem így terveztem.
A másik dolog amit nem értek, ha egy felületre nyitok egy sketc-et, akkor annak szürke színűnek kellene lennie és így a vázlat vonalai ami fehér, akkor elüt.
Na most itt eleve fehér a háttér szín, a vonal szín is fehér... pff.
Az eszem megáll, hogy valami ennyire tele van szoftver hibával, ha ezt tudom, biztos nem a freecad-ra állok rá
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2022
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Azokra a kis zöld vonalkákra gondolsz?

Névtelen.png
    
(#) Massawa hozzászólása Máj 19, 2022 /
 
Egy kérdés a Freecadhoz.

Hogyan lehet a techviewben az átmérö jelét (Fi) adarakni a kvota -méret- elé, ha rajz elölnézetben láthato ( azaz nem láthato maga a kör, hanem csak az átmérö).

Kösz!
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
A méretek nem változtak, de a kényszerítési pontok eltűntek és szét lehet szedni az egészet, nem egységes. Legalábbis nálam.
Mindegy teljesen újra kezdtem, de ez is milyen már... nem lehet vágólapra tenni egy vázlat részletet, hogy egy másik prpjectbe felhasználjam?
képernyő mentéssel kellett a méreteket átírogatni egyenként, katasztrófa,
Jó ez a freecad, ha egyszerű testről van szó, de ha már összetetteb az alakzat akkor jönnek ám a gondok.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Sajnos, meg pláne akkor ha visszanyúlok, megmódosítok valamit
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Ha meg CNC-re generálsz vele kódot, akkor igazán oda kell rá figyelni mit csinál
Viszont az angol freecad fórum tele van segítőkész emberrel, ha rendesen le tudod írni a problémát (akár képernyőfelvételt készítesz, amit youtube-on keresztül megosztasz velük), akkor viszonylag hamar kapsz választ / megkerülő megoldást a problémára.

Egyik alap dolog, amit észrevettem a programban, hogy nem érdemes átváltani a nyelvet, hiába van lehetőség rá, hogy magyarul használjuk. No nem csak az esetleges fordítási hibák miatt, hanem azért, mert a nyelvváltás azt is eredményezheti, hogy egyes almodulok nem jól működnek! Pl. nekem szerszámpályát magyar nyelvre állított programmal nem generált. Átváltottam angolra, hogy a hibát meg tudjam mutatni a fórumban, angolul meg már generált. Semmit nem csináltam másként, csak angolul kattintgattam végig ugyan azokat a pontokat.

Ez az ára annak, hogy nyílt forráskódú, ingyenesen elérhető szoftver.
Következő: »»   177 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem