Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   178 / 197
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Nem kellene egy külön Freecad topikot nyitni?
Ugy látszik többen is használjuk ezt a programot.
Lehet, hogy a modi átrakná ezeket a hozzászolásokat. Bztos lesz meg!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2022
(#) attika válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Tessék, ha akarják vagy nem ide illő akkor majd törlik úgy is.
(#) pipi hozzászólása Júl 4, 2022 /
 
Hali!
TPU-ból nyomtatok üdítő kupakot. Vajon a TPU (PLA,PETG) mit szól az autóban lévő meleghez? Van valakinek tapasztalata?
Nem igazán láttam (más anyagra sem) max környezeti hőmérséklet megadást, mindenhol csak az asztal/fej hőmérsékletet írják
Köszi
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
Idézet:
„TPU (PLA,PETG) mit szól az autóban lévő meleghez?”


Megolvad, főleg ilyen melegbe.
Az se mindegy, hogy milyen színű a PETG.
Ez a pánt feketéből egy napot se bírta, ugyan ilyen fehérből több mint egy éve bírja már és semmi deformálódás.

pánt.jpg
    
(#) bbatka válasza pipi hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
A PETG szerintem bírná. Nekem az alumínium csónakon a kék PETG alkatrész bírja.
A TPU az a rugalmas anyag. Abból hogy nyomtatsz üdítős kupakot?
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
Én átlátszó tpu-ból nyomtattam, biciklire. tehát kapott hideget meleget. 1 évet bírt.
A petg- az nálam nyerő, telefontartó, a dögmelegbe se vetemedik a kocsiba, pedig fekete.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) pipi válasza bbatka hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Pont azért mert rugalmas, kicsit kell hogy táguljon a szája.
Most terveztem, nyomtattam, jónak tűnik
Szóval majd az idő megmondja. Az üdítő nyilván ihatatlan ha a kocsiba maradna
Köszi mindenkinek

2.png

1.png
   
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Feltettem, ha érdekel valakit
https://www.thingiverse.com/thing:5425229 4m anyag, 1ó nyomtatás
PLA/PETG nem biztos hogy jó, lehet nem tágul annyit, hogy rápattanjon...
(A sörösdobozra meg rendeltem az Ali-ról
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) pont válasza pipi hozzászólására (») Júl 4, 2022 / 1
 
Petg-ből fekete telefontartó autóba bírja ezeket a nyarakat is. Viszont nyomtattam ugyanebből szkeget SUP-hoz eltekeredett, nem kicsit, tehát egy bizonyos felülettel arányos vastagság nem hátrány....
(#) cua válasza pipi hozzászólására (») Júl 5, 2022 / 1
 
Ez a video pont ilyen tesztrol szol.
A srac az akcentusa alapjan vagy orosz vagy magyar, a videok hattere magyar(nak latszik)
(#) bbb válasza cua hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Az autónak magyar rendszáma van...
(#) SzilCsong hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
Sziasztok

Tudom, hogy egyesek véleménye szerint már túl kéne lépni a Tapad/nem tapad kérdésen.
De amikor a fűtött tágyasztalon, az alig használt Ultrabase lapon, 6mm/sec első réteg sebességnél, a legminimálisabb hajlandóságot nem tanusítja tapadás terén, én úgy gondolom, mégis érdemes lenne ezen a témán agyalni.
Első kérdésem: Jópár hónapja nem használtam a gépet, először nedves ronggyal letisztítottam a lapot, majd acetonnal is.
Jó-e ez így vagy változtassak?
Elba*tam a lapot azzal, hogy tisztítottam bármivel is?
PLA-t akarok nyomtatni.
(#) Gabesz85 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 1
 
Szia!

Nekem ha heteket is áll a gép akkor is csak szappannal átdörzsölöm majd meleg vízzel lemosom
papírtörlővel pedig szárazra törlöm , ha jó a szintezésed mondjuk a skirt-nél mindig szépen után lehet állítani ,akkor tapadni fog az ultrabase-re mint a zöld festék. Aceton pedig nem kell ,bőven elégnek kell lennie a szappan-víz-papírtörlő kombónak.
(#) SzilCsong válasza Gabesz85 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Szia
Köszi, igen, eddig én is így csináltam, mondjuk PLA-t ritkán nyomtatok, pet-g-vel meg nincs tapadási probléma.
Már csak kínomba kezdtem acetonozni.
Egyébként ezt nem először játssza el, aztán jó lett, de nem tudom, hogy mitől.
Az is lehet, hogy semmivel nem szabadna hozzányúlni, csak száraz ronggyal.
(#) SzilCsong válasza Gabesz85 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Hány fokra van állítva a bed fűtése nálad?
(#) Gabesz85 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Nekem PLA-nál 60-fokos a bed , PETG-nél pedig 65-70 ,de volt ,hogy 80 fokon használtam.
Viszont 60-fokos bednél még nem volt problémám PLA-val.
(#) Massawa válasza Gabesz85 hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 1
 
Nekem teljesen bevált a háztartási ablakmoso szer ( én a Splendidet használom). Egy kis spritzelés az indulaskor, papirtörlövel szétkenyem az asztalon es kész. Mire felmelegszik az asztal a szeszes folyadék maradék nélkül elpárolog.
Természetesen kis tapadofelületü alakzatokhoz kell a Brim, különben a mozgo fej hajlamos öket fellökni.
(#) SzilCsong válasza Gabesz85 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Úgy néz ki, hogy a szintezés elállítódott, ami elég érdekes, mert ezt annak idején elég rendesen leteszteltem mérőórával, 20-ból 20X századon belül ugyanoda állt.
(#) Monster02 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 1, 2022 / 1
 
Szappanos víz a tuti. Nekem is ez vált be.
(#) SzilCsong hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
Jó, köszi mindenki segítségét, megoldódott, lekelett venni 1,5 tizedet a magasságból.

A másik kérdésem freecad.
Kellene terveznem egy fogaskereket, sajnos a beépített fogaskerék szerkesztő (envolute gear) nem jó, nem stimmel a profil.
Találtam ezt a videot:
Bővebben: Link
Az addon manageren keresztül az FC gear modult kellene installálni, természetesen nem tölt be semmit a workbenchis-nél.
Megtenné valaki, akinek van freecad, hogy neki működik-e?
Közbe nézem a YT kommenteknél, hogy más is belefutott ebbe a hibába és nem jött rá válasz
Köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2022
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
A megfelelő topikban megkapod a választ.
Bővebben: Link
(#) Honda130 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Kérdezd meg Attilát, aki a videót készítette. Nagyon segítőkész. Facebookon is fent van és a Youtube-on is szokott válaszolni. Igaz, hogy elég elfoglalt, de amikor ráér, nekem mindig visszaír.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2022
(#) SzilCsong válasza Honda130 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Megoldódott, köszi, az aktuális topicba írtam is, hogy újabb freecad verziót kellett letölteni.
(#) SzilCsong hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok
A thingiversere másnál se működik a regisztráció?
Először rábökök, csak sima google belépés.... nem történik semmi.
Na jó, tölsük ki, majd jelentkeznék be és visszadobja, hogy nem megfelelő jelszó.
(#) Sinike válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Szia. Van felugó ablak blokkolód? Próbáld kikapcsolni.
Nem az első eset, nem egy tökéletesen megírt oldal; keresője is gyenge.
Azt hiszem, olyankor működött egy másik böngészőben, pl FF...
(#) SzilCsong válasza Sinike hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Nem jó sajnos, ez volt az első amit kiiktattam.
(#) Alkotó hozzászólása Aug 25, 2022 /
 
Nagyjából innen indulva kaptam több jó tanácsot, illetve tanulmányoztam néhány nyomtatott testet.
Túlzás lenne messze menő következtetéseket levonni, de az tűnik reálisnak, hogy nem nekem kell azzal babrálni, hogy mit és hogyan nyomtatnak ki, mert ezt a cégek megteszik helyettem, úgy optimalizálnak ahogy nekik jó, hiszen ők ismerik a saját lehetőségeiket.
Illetve szintén úgy tűnik, hogy nincs alakkorlátja a nyomtatásnak, inkább vannak célszerűbb és kevésbé célszerű formák.
Tehát ezeket a kérdéseket most tegyük félre, és csak az alapanyagra koncentráljunk. Mellékeltem egy képet, amin bekarikáztam a szerintem szóba jöhető alapanyag főcsoportokat (árban is hasonlóak). Itt van némi kis leírás az anyagokról, de mindhez jókat írnak, ezért nem tudok választani.
Az SLA-hoz 46-58°C hőtűréseket írnak, amit nagyon keveslek, ettől egy napsütés is többet tud ha akar. Az MJF és az SLS Nylonok már 100 °C felett vannak, ezért talán ezek lennének a jobbak.
Mivel itt egy látszó díszkeretről van szó, olyan anyagot választanék, ami tetszetős megjelenésű. A színe nem kulcskérdés, de sötét árnyalat esetén nem kellene festenem.
Tanácsot kérek, melyik anyag ígéri nekem a tetszetős megjelenést, és szép felületet?
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Itt nem csak az alapanyagot, hanem a technológiát választod.
SLA - sztereolitográfiás technika
MJF - multijet fusion
SLM - szelektív lézeres olvasztásos technika
FDM - olvasztott depozíciós modellezés
SLS - szelektív lézer szinterezés

Ha igazán hőálló kell, akkor a fémet válaszd Egyébként meg a teljes leírásuk: JLCPCB 3D print FAQ.
A tetszetős megjelenést és szép felületet sajnos az SLA technikájuk ígéri, ahol viszont a legkisebb a hőtűrés. A youtube-on szerintem találsz az anyagok összehasonlításáról videót.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Nem kell hőálló, csak olyan ami reálisan használható. Egy előlapnál az 50°C körüli értéket keveslem. Az nem jó opció ha rásüt a nap és lefolyik a keret a készülékről.
Talán megbocsájtható ha a technológia engem nem érdekel. Van egy elvárt forma, amit szeretnék megkapni, és a mögötte lévő varázslat az legyen az ő titkuk.
De melyiket válasszam, mikor kapom vélhetően azt amit várok?
A leírásokkal az a baj, hogy nem tudom mit kellene látnom a táblázatok adatai mögött.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2022
Következő: »»   178 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem