Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   134 / 179
(#) moltam válasza sniperx hozzászólására (») Okt 26, 2009
Első oldal utolsó hsz...
(#) sniperx hozzászólása Okt 26, 2009
Parsic elérhetőséget tud valaki? (esetleg link?)
Jöhet privibe is, ha itt off...
(#) CoderKevin hozzászólása Okt 26, 2009
Sziasztok!

Olvasgattam a topic-ot (persze mind a 90 oldalt nem olvastam végig), de nem találtam ami igazán nekem kell.
Tehát foglalkozom pic-el, meg is csináltam már néhány programot parsic-al, működnek is szépen viszont.

Viszont analóg mennyiség mérésével még nem sikerült jutnom sehova, ehhez szeretnék egy kis induló segítséget kérni. Előre is köszönöm:

Kev.
(#) tibi65 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 25, 2009
Köszönöm a segítséget.
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 24, 2009
Átrajzoltam hogy lásd hol kell változtatni.
De itt feltételezi a porgram hogy az átfolyásmérő 1Kg vízhez 1 impulzust ad. Valamint hogy az AD konverteren megjelenő szám a víz hőmérséklete °C-ban.
Az a baj hogy a rövid mérési ciklusok miatt uWh teljesítmények keletkeznek amiket aztán össze kell adni és KWh-ban kijelezni, ami a milliárdszorosa.
Ha pedig túl hosszúra választjuk a mérési ciklust akkor a ciklus alatti hőmérsékletkülönbségek átlagával kell számolnunk. Ami amellett hogy bonyolult, rendkívűl lerontja az amúgy sem nagy pontosságot. Extrém esetben pedig teljesen meghamisítja.
Tehát nagyon nem egyszerű még egy ilyen Proli007 szavaival élve "saccográfot" sem készíteni.
De a PIC-en kívüli hardver ismeretének teljes hiányában biztosan nem lehet programot írni egy ilyen összetett műszerhez.

h.PIC
    
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 24, 2009
Ehhez tudni kellene hogy az átfolyásmérő 1kg víz átfolyásánál mennyi impulzust állít elő.
Valamint az AD konvertereken megjelenő szám hogyan viszonyul a hőmérséklethez °C-ban.
(#) tibi65 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 24, 2009
Köszönöm és akkor most hogy állítsam hogy például kwh legyen?
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 24, 2009
Kezdem érteni ,köszönöm .
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2009
Régebben tettem fel hasolót, az első 10 oldalon valahol...
ha pont ezeket akarod használni, azok csak nagyrészt ide ebbe az előbb feltett környezetbe valók a már említett hivatkozások, kapcsolatok miatt...
Óra és hőmérő olvasást tettem fel kb 2 hónapja is, szintén I2c-vel...
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 24, 2009
engem az I2c filék érdekelnének
(#) dcsabi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2009
Ha teljes egészében akarod használn, azokat is felteszem...
Egyébként az INC modul alatt kell megirni, vagy szövegként beolleszteni az ASM rutint. és lementeni bezáráskor.(ezt a program automatikusan kéri)
Hivatkozni kell a Parsic rajzban egy elemmel vagy cimmel, az Asm rutin változóira...
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 24, 2009
Na én valahogy így képzeltem el.
A szükséges korrekciót hogy a mutatott mennyiség megfeleljen valamilyen SI mértékegységnek AF2 és MX1 között lehet megtenni.
Ebben a felállásban 2 másodpercig méri az impulzusok számát, majd a 2mp végén a hőmérséklet különbséggel megszorozva hozzáadja az előző mérések összegéhez. Hogy a szimulációban jobban követhető legyen érdemes IF1, IF2, IF3 állandóját átírni 100, 101, 102-re.

h.PIC
    
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 24, 2009
Egy gyors kérdés : ezeket az inlude file ket hogyan lehet
beletenni (elmenteni )a progiba ?
(#) dcsabi válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 24, 2009
Erre gondoltam...
Ebben van sok minden, valós idő kezelés is...I2C
Folyamatos számlálás, átlagképzés (2-3 oldal)...
Ha találsz benne ötleted, használd (99%-ra tele a PIC)

RG_FSC9.PIC
    
(#) tibi65 válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 24, 2009
Helló megköszönöm mert venni kicsit drága lenne mert különösebb értelme nem lenne, csak van egy házi napkollektorom és jó lenne mérni mennyit termel kb.
(#) dcsabi válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 24, 2009
Ha mindenképpen magad akarod megoldani, van a másik gépemen egy olyan projekt, amin van több mérési pont meg átlagolás...stb letárolás meg stb...
ez nem teljesen erre a feladatra készült, de ötletet merithetsz belőle...
Majd előkerítem és felteszem...
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 23, 2009
Ez csak az alapelv, a mérés ennél azért sokkal problémásabb. Leginkább egy frekvenciamérő működéséhez lehetne hasonlítani. Tételezzük fel hogy másodpercenként képzünk mérési eredményt, és ez idő alatt a "vízórától" elég impulzus érkezik a mérés pontosságához. Akkor a másodperc végén kell összeszoroznunk a mért értékeket, rögtön tárolni az eredményt, majd a tárolás után azonnal nullázni a számlálót. Ha ez a mérési ciklus nagyon hosszadalmas lenne a kis szamú impulzus miatt, akkor pontatlan lenne a mérés, mivel a mérési ciklus végén lévő hőmérsékletkülönbséggel szoroznánk.
Ekkor gondoskodni kellene a hőmérsékletkülönbség gyakrabbi méréséről, és ezen mérések átlagával kellene szorozni az impulzusok számát.
(#) tibi65 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2009
És ezt valahogy megoldható, mert ennyire nem vagyok zseni sajnos .
(#) kaqkk válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 23, 2009
Igen valami hasonló lehet , de a kimenő értéket (s1)
bizonyos időközönként el kéne menteni és a mentett értékeket összeadva kapnád meg az "elhasznált"
hőmenyiséget .
(#) tibi65 hozzászólása Okt 23, 2009
Valami ilyesmi?

h.PIC
    
(#) proli007 válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 23, 2009
Hello!
Természetesen mérnek! Számolj utána, hogy milyen pontossággal kell tömegáramot és hőfokot mérni ahhoz, hogy 1% pontosságon belül maradjon a mérés.
Csak azt írtam, hogy "saccográfot házilag biztos lehet készíteni".
(Viszont kalibrálni sem egyszerű feladat már.)
Ja, amióta SI van, a mért értéknek ugyan úgy kell kijönni mint a villamosságban, de a hőközpontok Gjoule-ban számolnak. De gond egy szál sem, mert 1J=1Wsec
üdv! proli007
(#) Ferkógyerek válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2009
Akkor még a cosfi is bejátszik
(#) tibi65 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2009
De valahogy ezek az órák is mérnek?
(#) proli007 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 23, 2009
Hello!
Ha megengeded, helyeselek. És még egy kis kiegészítés:
Q=c*m*dt
Ahol a "c" a víz fajhője, az "m" a tömege, a "dt" az előremenő és visszatérő ág hőmérséklet különbsége. (azt csendben mondanám, hogy a fajhő még a víz hőmérsékletével is változik) Tehát saccográfot házilag biztos lehet készíteni, de elszámolási (vagy ellenőrzési) műszert már kevésbé.
üdv! proli007
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 23, 2009
Itt a kérdés csak az hogy mennyi az 1 egység. 3 impulzus szorozva 10°C -al vagy mennyi? Még a mértékegységét sem tudom.
(#) tibi65 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 23, 2009
A belépő meleg és a kilépő lehűlt vízből és az átfolyásból számol valahogy csak nem tudom hogy.
(#) Ferkógyerek válasza Peti.Janka hozzászólására (») Okt 23, 2009
Nem a vízórán kell mérni a hőmérséklet esést, hanem a mérni kívánt rendszer be és kimenetén.
A vízóra pedig teljesen mindegy hogy ezen belül hol helyezkedik el.
Fogd fel az egészet úgy, mint a sorba kapcsolt ellenállásokat. A felvett teljesítményt úgy méred hogy megméred a kapocsfeszültséget (be és kimenő oldal hőmérséklet különbsége) és az áramot (vízóra), amit bárhol mérhetsz mivel a soros rendszerben mindenhol azonos az áram. Majd a kettőt összeszorzod, és megvan a teljesítmény (leadott hőmennyiség).
(#) Peti.Janka válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 23, 2009
Akkor nem sokat tévedtem, csak nem a környezet, hanem az elmenő vizet méri.
(#) tibi65 válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 23, 2009
bocs a link lemaradt Bővebben: Link
(#) tibi65 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2009
Helló ennyit tudok róla talán segít.
Következő: »»   134 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem