Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   292 / 308
(#) Kovisubi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Szia, izlések és pofonok, én filcet raktam az asztalra. Ezen nem csúszkálnak a dolgok, kellemesebb érzete is van, mint a műanyagoknak, ha esetleg lecsöppen az ón, nem ég bele annyira (le lehet tépni). De gondolkoztam már a parafán is.
(#) nedudgi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Szalagparketta. Ha egy csomagot veszel, még az unokáidnak is elég lesz, de maradék szinte minden parkettázáskor keletkezik.
(#) Hutty válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
4-5 mm-es ablaküveg. Az élét vízbe áztatott köszörű, vagy fenőkővel el lehet dolgozni. Vékony kétoldalas ragasztó darabkával lehet rögzíteni is.
(#) nagym6 válasza Hutty hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Alá fehér dekoritos bútorlemez, vagy fehér papír, és még a bolhaszőr is látható rajta.
(#) Bakman válasza Hutty hozzászólására (») Nov 18, 2018 1 /
 
Volt ilyen asztalom az egyik munkahelyen, szerintem a legnagyobb butaság szerelőasztalra üveglapot tenni. A legyek is elcsúsznak rajta, az alkatrészekről nem is beszélve. Télen iszonyat hideg érzés hozzáérni.

Az ESD alátétnek megvan az a kellemetlen mellékhatása, hogy érzékeny áramkörben zárlatot tud okozni.

Szerintem a szalagparketta az eddigi legjobb ötlet.
(#) BarnaPili válasza Bakman hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Az esd lap valami 10e7 Ohm ellenállással bír. De az kiesett az ára miatt.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Idézet:
„Szerintem a szalagparketta az eddigi legjobb ötlet.”
Az műanyag, lecsöppenő ón, forró pákahegy megolvasztja szerintem. Vagy nem, nem tudom.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
A fene tudja, itthon nincs, a műhelyasztalomon a gyári borítás van, annak is laminált a felülete, bírja a lecsöppenő ónt.
(#) SALáta hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Gumilap. Felénk 900 ft/kg. Bírja . 30 éveset cseréltem le mert festékes lett. Hegesztettek is rajta. 4950 volt a 4 mm es 130x75 ös lap. (1300x750 mm)
(#) Triger válasza SALáta hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Remekül mutat egy nappaliban.
(#) SALáta válasza Triger hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Ezt a kérdésfeltevőnek kell eldönteni. Nálam jól mutat, a műhelyben. Álláskönnyítő van a cipősnél, az is gumi. Rendkívül praktikus. Eredetileg eszterga elé vettem. Majd kilopom ha már az is megy.
(#) nagym6 válasza SALáta hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Idézet:
„Álláskönnyítő”
Ez mi? Milyen elven működik? Köszi.
(#) uniman válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 1
 
"Álláskönnyítő" gumiszőnyeg: Bővebben: Link
(#) nagym6 válasza uniman hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Köszi.
(#) lacik2 válasza joetaylor hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szép kis asztal.
Az asztalvédő az mi?
(#) jethro válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Fehér vászonlepedő összehajtva 4-5 évenként csere.Ez bevált az elmúlt 30 évben.
(#) tbarath válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Én szilikon lapon szoktam forrasztani, ilyenen: Bővebben: Link
A forrasztandó dologgal kényelmesen elférek rajta, rugalmas, nem csúszkál az asztalon, nem csúszkál rajta amit ráteszek, hőálló (pákával még nem tettem benne kárt), az alkatrészek is jól látszanak rajta. Ha pedig dzsuvás lesz csak átmosom kis mosogatószerrel és lerázom róla a vizet.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Köszi az asztalvédós tippeket mindenkinek! Végül vettrm egy asztalméretre szabott 3mm vastag PVC lapot. 9000.- Ft volt. Nem olcsó, de ezzel elleszek míg élek.
A szélét még le kell törni, hogy ne vágja a karomat. Plusz egyelőre ki kell teríteni odakinn, mivel elég vad szaga van.
(#) chopper800 hozzászólása Jan 5, 2019 / 2
 
Szerbusztok.
Bemutatnám a saját kis műhelyemet. Ez persze még ebben a hónapban változik, készíttetek egy asztalt amin szépen minden elfér és talán ebben a hónapban még bővül is a felszerelés egy Függvénygenerátorral is. Üdv.
(#) gernerakos válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 5, 2019 / 9
 
Idézet:
„készíttetek egy asztalt amin szépen minden elfér”


Ilyen asztal nem létezik.
(#) chopper800 hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Hát ez bizony nagy igazság.
(#) ftirius válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 5, 2019 / 1
 
Micsoda retró lámpa! Egy vagyont érhet
(#) granpa válasza ftirius hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Adok kettőt, ha tetszik!
(#) granpa válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Szép is, jó is, de már most nincs rajta hely. Az alkatrészes szekrényt tedd fel a falra.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) nedudgi válasza ftirius hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Ha piros, akkor is sokat ér?
(#) ftirius válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
(#) ftirius válasza granpa hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Nincs helyem, de köszönöm!
(#) nedudgi válasza ftirius hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Én is oda akartam kilyukadni, ahol granpa beelőzött...
(#) chopper800 válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ha elkészül az új asztal akkor azon lesz bőven hely.
(#) Alkotó válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
Asztal ügyben legyél bölcs, és megfontolt. Ha az asztal próbál raktár, polc, és asztal lenni egyszerre (ilyen volt nekem a kollégiumokban), akkor egyik funkciót sem fogja jól betölteni.
Az asztalnak nem nagynak, hanem üresnek kell lennie. Így lehet rajta dolgozni. A falon legyenek a polcok, olyan magasságba, hogy azok alja és az asztal lap teteje között is legyen 20-30 cm. Erre a polcra kerüljön ami csak ráfér, és csak kivételes mérlegelés után maradjon a munkaasztalon ami mindenképpen oda való.
Kulcskérdés a fény, az esetleges nagyítás megoldása, és a kényelmes szék/lábhelyezt. Ez utóbbihoz akár lábtartó is kellhet (nekem van).
Kicsit más a helyzet ha satupadról van szó, mert ott a merevség és a súly is előtérbe kerül, de az üres asztallap ott is csak előnyöket ígér.
Következő: »»   292 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem