Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   296 / 308
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Annó suhanc koromban elpattant egy rugó, persze pótólhatatlan forma. Tűvé tettem érte a műhelyt eredmény nélkül. Nagy dérrel-durral félreraktam a magnót, hogy majd kitalálok valamit de előtte alszom rá egyet. Este a hajmosásnál került elő a nevezett alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) Gafly hozzászólása Máj 16, 2019 / 2
 
Majom meg a farka.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019

DSC_0047.JPG
    
(#) Mzolee hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok készül a műhelyem és az alacsony belmagasság miatt csak plafon síkban lévő fényforrások jöhetnek szóba. alapterület 3,3x3,5m (11.5m2) de csak 192 cm!! belmagasság. 2 ugyanilyen helységől áll.
Meg is vettem egy helységre 4db 18 W-os slim kör LED panelt amelyelyek 120 fokos szöget és 1500 lumenes fényáramot ígérnek. Ha LED világítás akkor én csakis a melegfehéret favorizáltam mindig is, demost mivel volt 3 féle a webshopba ezért semleges fehéret ( 4000K ) választottam. Sajna még a kartonozás ás a fehérre festés még odébb van, így nem tudom eredeti környezetében tesztelni hogy miként terítenek, de 3 méteres belmagasságú nagy alapterületű műhely plafonjára felakasztva igen ijesztőnek bizonyult a fénye.

Ha nekem az tetszik nem gond ha ezeket visszaküldöm és veszek melegfehéreket? Csak azért választottam semleges fehéret mert mégiscsak műhelyről van szó talán a praktikum előrébb van a kellemességnél?! Tanácstalan vagyok még.

köszi
(#) nagym6 válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Én a meleg fehéret cseréltem semleges fehérre (4000K), először szokatlan volt, de jobban látok ennél a színnél mint a meleg fehérnél. Maradok a 4000K-nél.
(#) Gafly hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
1999.- most akciósan van a masszív kerék garnitúra az Aldiban.
Ha valaki még nem inverteres hegesztő trafóban gondolkodik.
Vagy, ha megy valahová...

Mellesleg van ottan süllyesztő fúró készlet is...
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
De ha lidl-ben nézelődik valaki, ott is talál most, s nem is drágán Bővebben: Link
(#) djusee válasza bbb hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Nemigazán próbáltam, ezért kérdezem most hogy megéri megvenni ezeket a Lidl -es szerszámokat? Nem csak ilyen egyszerhasználatos vackok? Köszi
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Én a bal oldalira gondoltam.
Hogy mennyire "egyszer használatos", azt nem tudom.
Tesco fúrókészlettel volt hogy az egész készlet ráment egy lyukra (laposus vasusz, közönségusz ).
Most nekem alumínium szeglet süllyesztésére kell, azt a 24 süllyesztést aluban csak kibírja...
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
A süllyesztés/sorjázás egyik titka a lassú fordulat (és alumíniumnál elkerülhetetlen a kenés). Ez esetenként többet számít mint maga a szerszám. Ha nem túl nagy a furat, akkor közönséges csigafúrót is lehet süllyesztésre alkalmasra köszörülni. Ehhez csak kb. 90°-os élszög, és kicsi hátszög szükséges. Minimális gyakorlattal is megoldható.
(#) llax válasza djusee hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Az árakból is sejtheted, hogy nem profi szerszámok, de a barkácsáruházak (és néhány hipermarket) ömlesztve kirakott (nagyon akciós) "noname" cuccainál lényegesen jobbak. Nem mindennapos és nem túlerőltetett használatra teljesen jók.
(#) bbb válasza djusee hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Egy pár holmit vettem már Aldiban és Lidlben is. Eddig még egyikkel se fáztam rá. Persze én nem ebből élek, hobbibarkácsolgatok és főként fával szoktam szórakozni. Amikor meg fém közelébe kerülök, akkor megy a kenés, s nem ész nélkül tolom neki...
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Nehéz egy-egy vásárlásból általánosítani, de pl. én is vettem olyan csőfogót, ami vetekszik többszöröse árú társaival. Tehát ez is 1 pont a "megéri" oldalon.
(#) elektroncso válasza djusee hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Nekem rengeteg Lidl-s szerszámom van itthon, lassan a fél műhely ebből áll. Kézi elektromos gyalu, szalagcsiszoló, akkus fúró, flex; kéziszerszámok (csípőfogó, torx csavarhúzók, bitkészletek, dugókulcs készletek, asztalos szorítók...); különböző forgácsoló szerszámok (lépcsős fúrók, zsanérmarók, süllyesztők...); de vannak különböző "segédüzemi" cuccok is (légtechnikai csövek, pneumatikus elágazók). Elégedett vagyok velük, hobbi felhasználásra kitűnőek. Persze nem ipari gépek, de arra, hogy havi pár alkalommal bütykölök arra nagyon jók.
De pl. édesapám vett dobozmarót (falba lehet vele kötődoboz méretű lyukat fúrni), már két családi házat komplettre martak vele és nem kopott el! 13€ volt (átváltva kb. 4000Ft).
Egyedül a forrasztópáka állomásuk az amit egy szemétnek tartok.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) djusee hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Értem, köszönöm a tapasztalatokat. Persze, gondoltam hogy hobbi gépek, nekem is olyanra van néha szükségem.
(#) tbarath hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Féloff, de ha jól emlékszem páran örültek ennek itt. Most nem az Aldiban, hanem a Lidl-ben lesz ilyen 32 rekeszes tároló, hétfőtől. Bővebben: Link
(#) Kari55 válasza tbarath hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Ilyett én is vettem pár éve, de vigyázzatok, ne tegyétek ki közvetlen napsütésnek, mert elporladnak a fiókok. Amúgy nagyon hasznos.
(#) Alkotó válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Sajnos akkor is bomlik az anyag ha nem éri napsütés, csak lassabb a folyamat.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Ez is tervezett elavulás lehet, megette a fene.
Évekkel ezelőtt műanyag zacskókban tároltam alkatrészeket, amikor elővettem pár év rá nem nézés után, egy porhalmot találtam, alkatrészek, és a zacskók pora keverve.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 6, 2019 1 / 1
 
Idézet:
„Ez is tervezett elavulás lehet, megette a fene.”

Így is lehet nézni a dolgot.
Meg úgy is, hogy önmagától lebomló, környezetbarát műanyag.
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
De akkor még nem szemét, használatban van, amikor elporlik nálam. Vehetek újat, ez nem jobb megoldás.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Azért jobb, ha 2-3 év után elbomlik a műanyag, mint hogy 100 év múlva is olyan, mintha új lenne. Te is hallod biztos a hírekben, mennyi gondot okoz a műanyag a természetnek.
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 6, 2019 / 1
 
Hello! Sajnos, nem olyan egyértelmű hurrá ez..
(#) Ge Lee válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Miért lenne az jó, ha egy használati eszköz, amit mondjuk több évig szeretnék használni, 3 év után elbomlik? A műanyag semekkora gondot sem okozna a természetnek, ha nem dobálnák szanaszét. A természetnek a legnagyobb gondot egyébként is az ember okozza...
(#) llax válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 6, 2019 / 1
 
Ebből a tárolóból az első 3 darabot 7-8 éve, a Lidlben vettem, később (kb. 4 éve) az Aldiból egy nagyobb adagot, olyanok, mint ha még mindig újak lennének.
A napsütést biztosan nem szeretnék, de ez kb. minden PE és PP anyagra igaz...
(#) elektroncso válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 6, 2019 / 2
 
Attól hogy szétporlad még nem bomlik le csak sok apró darabra esik szét ami már sok esetben nem látható. Persze vakításnak jó, de nem old meg semmit.
(#) Kari55 válasza llax hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Én is a Lidlben vettem kb. 4-5 éve, és későn vettem észre, hogy kezd porlani. de még használható néhány fiókja.
Késő bánat...
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Pontosan ez a problémám vele. Kertünkben nagy műanyagzsákokban volt valami évekig, mire észrevettem, hogy szétporladtak apró darabokra a zsákok. Órákig szedegettem össze, de apraja ott maradt végleg. Ez a környezetszennyezés, az egész zsákokat egyben a szemétbe tehettem volna.
(#) erbe válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Már én is többször gondolkodtam rajta, hogy a környezetkímélő, elbomló műanyag feltalálóját kötelezni kellene arra, hogy a Nobel díjából fedezze a mikroműanyag részecskék visszagyűjtését.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Az elporladás a dobozoknál nálam 99%-os.
De tudok egy ellenpéldát is. Vásároltam kb. 15 éve szúnyoghálót. Ez egy olyan fajta háló, ami damilhoz hasonló szálakból van szőve, fehér színű, és foszlik a széle ha nincs jól befogva. Ezt pár hete festés okán levettem keretestől, és meglepődve láttam, hogy egy kis porosodástól eltekintve tökéletes épségben van. És a porosodás is olyan mintha taszítaná a port, mert a fa-kereten mm- vastagon állt a port. Ezt nappal sok órát süti a nap 15 éve, télen marja a hideg és mégis szó szerint szinte újszerű mind a kettő.
(#) tbarath hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
FYI: tegnaptól van az Aldiban ismét 32 rekeszes tároló.
Következő: »»   296 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem