Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   616 / 839
(#) Csongig válasza usane hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Mint mondtam a mechanikus egységekről levett jelen túl vagyok,
Nincs se hely se lehetőség ezekre a pontokra telepíteni bármit is.
(#) Csongig válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Köszönöm!

Hall szenzorokba érdemes gondolkozni?

A mikro kapcsolókat átnéztem. Ha minden kötél szakad akkor azzal oldom meg. De jó lenne mechanikus megoldásnál egy olyan, aminél kisebb a külső behatásoktól a meghibásodás lehetősége. Mint PL: Por, víz. Vagyis az IP védelme jobb lenne mint a mikrokapcsolónak.
(#) gabilow válasza Csongig hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Szia! Szerintem neked hall érzékelő kel.lBővebben: Link. Filléres dolog.Előtte egy mágnest huzogatsz és a hall sensor jelét ráviszed az arduino analóg bemenetére.Olyasmi mind az elektromos bicón a gázkar.
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 8, 2020 /
 
Helló.
Azt tudja valaki, hogy miért nem elfogadott, ha egy tömböt deklarálok, és az egyes elemeket {}-közé rakom?
Tehát ez működik:
  1. int myPins[]=
  2. {
  3.   2,
  4.   4,
  5.   8,
  6.   3,
  7.   6
  8. };

Ez viszont nem:
  1. int myPins[]=
  2. {
  3.   {2},
  4.   {4},
  5.   {8},
  6.   {3},
  7.   {6}
  8. };

Hibaüzenet: "braces around scalar initializer for type 'int'".
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2020
(#) Csongig válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Szia!
Köszi!
Ehhez elegendő egy akkor a mágnes mint pl egy nyitásérzékelőhöz?
Vagy tulajdonképen az is egy ilyen szenzor?
(#) usane válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Mert a második az a 2 dimenziós tömb értékadása, hiába csak 1 az egyik dimenzió szélessége.
(#) gabilow válasza Csongig hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Bőven elég,még kisebb is. A nyitásérzékelőkben RID relé van,azért kell akkora mágnes.
(#) Bakman válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
Reed a becsületes neve.
(#) Kovidivi válasza usane hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Akkor úgy tűnik, a túl sok zárójel (kapcsos zárójel) mégis gondot tud okozni... Sosem gondoltam volna.
(#) usane válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Előfordul
Multidimenzionális tömbök.
Vagyis a te esetedben így lenne helyes:
  1. int myPins[1][5]=
  2.     {
  3.       {2},
  4.       {4},
  5.       {8},
  6.       {3},
  7.       {6}
  8.     };
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Sziasztok Felakartam tölteni ezt a kis programot,de nem sikerült mi lehet a hiba .Nem értek az arduino hoz csak fel tudom tölteni a programokat ,de ez sajnos nem sikerült.Köszönöm a segítséget.
(#) morgo válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Szerintem nincs jól beállítva a sorosport. A képen látszik, hogy COM1 van beállítva, az meg nem valószínű, hogy az USB-soros átalakítóra mutat.
(#) szepi003 válasza morgo hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Szia köszönöm com 3 kellett beállítani ,így feltöltötte-
.
(#) Jonni hozzászólása Ápr 14, 2020 /
 
Sziasztok.

Összeszereltem egy áramkört ami egy arduino mega 2560 (klón) egy DS3231 RTC egy TFT LCD és 2 nyomógombból áll. Ha az usb portról működtetem akkor semmi baj nincs de ha a 12 V-os tápcsatlakozóról használom akkor egy AMS1117 1A -es feszültségszabályzó forrósodik. Nem tudtam megmérni de kb 50-60 fokosnak tippelem. Arra gondolok, hogy valami nagy áramot vesz föl de egyik alkatrész sem nagy fogyasztású. Van tippetek, hogy mit lehet tenni a forrósodás ellen? Esetleg AMS1117-et cserélni kéne valamire?
(#) usane válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Valószínűleg köze van ahhoz, hogy a PC-ben az 5V-ot a táp állítja elő, míg itt a 12V-ból 7V-ot az LDO eszik meg ami melegíti.Pláne, ha nem is 5 csak 3.3V-os az AMS.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) benjami válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Az LCD azért valószínűleg vesz fel némi áramot (mérd meg mennyit). Az AMS1117-t mindegy milyenre cseréled, mindenképpen 7V * áramfelvétel disszipáció fog rajta keletkezni (legfeljebb ha nagyobbat teszel be, az jobban hűthető). Ekkora feszültségejtést már célszerű kapcsolóüzemű módon megoldani.
(#) Jonni válasza usane hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Talán 5V-os mert a teljes adat AMS1117 5,0 GMTC1608.
(#) Jonni válasza benjami hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Még 1 áramkört kéne mellé építeni?
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Esetleg valmi dc-dc konverter?
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
A legjobb, ha eleve 5 V-os tápfeszültségről járatod az egészet, kikerülve az AMS-t.
(#) benjami válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Igen. Ha mindenképp 12V-ról akarod működtetni, akkor célszerűbb egy dc-dc konverter. Néhány 100Ft-os tétel egy 1-2A-t tudó step-down konverter.
(#) Jonni válasza benjami hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Az első ötletem egy 12V-os 3A-es led tápegységről való hajtás volt, ugyanis az arduinó egy mosfet segítségével egy led szalagot kapcsol .
(#) usane válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Igen, ide célszerűbb egy DC-DC konverter, de ha mindenképpen LDO-t akarsz használni akkor valami TO-220 vagy hasonló tokozású kellene amire lehet hűtőbordát szerelni.
(#) morgo válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Én is 12 V-ról használom, és semmi melegedést nem tapasztalok. Pedig időnként elég sok kacat van ráakasztva.
(#) Kovidivi válasza benjami hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Az LCD háttérvilágítása 40-80mA-t fogyaszt, a kis SMD stabilizátor meg jó, ha 0.8W-ot el tud fűteni. 7V*0.04A= 0,28-0,56W alakul hővé minimum. Sok lesz a kis SMD-nek. TO220-as 7805 mini bordával simán elfűti neked (1W-ig borda nélkül is elmegy, de akkor 120-150°C-os lesz kb. a tokja).
(#) Jonni válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Igen. Pont ezt szeretném valahogy megoldani, hogy ne fűtsön ennyire. Akkor lenne a legjobb ha sehol nem keletkezne hő , vagy ha igen akkor nagyon minimális. De ezt gondolom nem könnyű megvalósítani . Az LCD valóban 40-80 mA körül fogyaszt.
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 15, 2020 / 1
 
Azt a fogyasztást azért nézd meg mert az enyém (1602) még 10 mA-t sem fogyaszt, és még 5 mA-l is kielégitöen világit.
(#) benjami válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Mivel nem írta meg milyen kijelzőről van szó, így csak vaktában lövöldözünk. Azért írtam, hogy mérje meg. Nálam az arduino boardba bedugható 3.5' méretű grafikus LCD pl. 110mA áramot fogyaszt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) Jonni válasza benjami hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
2.4" MCUFRIEND TFT LCD Shield színes . A kijelző közvetlen van rádugva a mega 2560-ra ezért nem tudom kimérni a fogyasztást , nincsenek hozzá kiegészítők.
(#) sargarigo válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Bocs hogy belevau, de szerintem ki tudod mérni. Megméred az egész fogyasztását, aztán lehúzod az lcd-t és újra méred. A különbség adja az lcd fogyasztását. Én egyébként szépen egyesével lehúzogatnék mindent róla, és máris kiderülne hogy mi eszik sokat.
Következő: »»   616 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem