Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Audiofil, High End Audio
 
Témaindító: konyak6, idő: Márc 25, 2018
Lapozás: OK   75 / 75
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Hé, 12:40 /
 
Csak is a saját elképzelésem szerint, ha én megépíteném az erősítődet, akkor a következő szempontok szerint tenném...
Az egyik probléma az adódó méretek. A másik , hogy lehet a huzalozáson rövidíteni. Én úgy gondolom, tenném, hogy a magassága hátrányára az alapterületét tartanám meg a leendő dobozban.
Valamint két trafóval vitelezném ki. Ezáltal oldalhelyesen lehetnének alul a tápok, azaz emeletes lenne az építés. Ebből adódóan lényegesen rövidebb huzalozás adódna. És duál-monó kivitelezést kapna, két külön földcsillagponttal.
A hozzászólás módosítva: Hé, 12:41
(#) tothbela válasza Ge Lee hozzászólására (») Hé, 12:50 /
 
Az smd opamp az csak DC szervó. Nálam az Optheron járt.
(#) shany válasza Karesz 50 hozzászólására (») Hé, 13:01 /
 
Hasonló EPCOS B41570 pufferkondit már nagyon régóta használok elégedettséggel, sőt a régi kondenzátor blokkokat pakolom át a jelenleg is épülő monoblokkokba...
Nichicon U32D típus: A darTZeel NHB-458 utánzatomat egy fórumos talákozón többen meghallgattuk. Az egyik leglelkesebb fórumtag meg volt döbbenve, hogy a hatalmas kapacitás és kondenzátor méret ellenére az erősítőnek "nem lassul be a hangja", nem hallja ennek a kondenzátornak semmilyen hangbéli hátrányát. Ő eleve a viszonylag kisebb pufferkapacitások híve...

Durván drága végerősítőkben is szokás nagy különálló pufferkondikat használni, akár egészen hanyagnak tűnő kábelezéssel. Pl.:
Dan D’agostino Relentless monoblokk ( 180 Mio HUF/pár )
darTZeel NHB-468 monoblokk ( 260.000 EUR/pár ): ebben valószínűleg - relatíve vékonyka - Kimber Kable TCX vezetékekkel kötik össze a "capacitor bank"-et az erősítő panellel:
A hozzászólás módosítva: Hé, 13:03
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Hé, 13:01 / 1
 
Boldoggá tenne ha csak a saját erősítőiddel foglalkoznál már végre és befejeznéd mások kioktatását . Olyan dolgokba ütöd bele az orrod folyamatosan, amiről halvány fogalmad sincs.
Eddig mosolyogtam rajta, de most már igazán kezd bosszantani.
(#) Karesz 50 válasza shany hozzászólására (») Hé, 13:08 /
 
Köszönöm a megerősítést. Akkor azt mondod ne a pufferekkel kísérletezzek, hanem inkább más irányba rohamozzak a továbbiakban? Még bőven van (ennél fontosabb) teendő máshol is.
(#) shany válasza Karesz 50 hozzászólására (») Hé, 13:52 / 1
 
Ebben tanácsot adni, teljes felelőtlenség lenne.
Én úgy gondolom, hogy ha csak puffereket próbálnánk bele az egyébként változatlan áramkörbe, akkor minden esetben eltérő "hangot" kapnánk ( nyilván, hifista füllel ) Lehet, hogy jobbat, lehet rosszabbat, akár az ízlésednek sokkal kedvezőbbet is.
Pl. mcc végigjátszotta ezeket a puffer-típus próbákat becsülettel, és talált is a szívének kedvesebbet. Ő biztos, hogy nyugodtabban is alszik...

Viszont ezek a nagydarab pufferek relatíve drágák, valahol mindenki meghúzza a határt, mennyit ér ez meg. Ha gyártó lennék, akkor biztos, hogy már ebben az alkatrész pozícióban megkezdeném a hangi optimalizálást...mivel csak egy egyszerű diyer vagyok, így inkább próbáltam paramétereke és fellelhető tapasztalatokra/kivitelezésekre támaszkodni.
Ha feltételezem, hogy a fizikai működés megfelelő ezekkel, úgy vélem, hogy a többi optimalizációs lehetőség bőven elég kell hogy legyen kihozni a maximumot a koncepcióból...
A hozzászólás módosítva: Hé, 13:55
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Hé, 17:50 /
 
Ezt sem gondoltam volna, hogy 74 évesen lesz meg az első...
Táppaneleket csináltam, és ahogy eddig is fémfűrésszel daraboltam.
Azt hittem rosszul látok, hogy a széle leveles lett. Eddig a rétegelt lapnál tapasztaltam ilyet, mert már alig tesznek a rétegek közé ragasztót, na dehát...
Szóval lehet, ha szabva van nem látszik, de szerkezetileg akkor is ilyen.
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Hé, 19:41 /
 
Ha rendes üvegszálas nyákot használnál nem történne ilyen . Ezt a fajta hordozót már 30 éve száműztem a műhelyemből . Papírbakelit hulladék , ha maratod akkor is csak egyszer forrasztható mert lejön róla a réz a hőtől .
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:42
(#) tki válasza kaqkk hozzászólására (») Hé, 19:51 /
 
És ha mostohább körülmények közt használod, főleg kültérben, hosszú évek alatt képes valahogy részben vezetővé válni a párától, vagy csak a kosz szereti a felületét megülni - mindenesetre időnként fura dolgokat művelnek vele a kapcsolások. : -)

És amúgy is párás környezetben kb. 5 (!), egyébként 3 nagyságrenddel rosszabb a szigetelése (fajlagos térfogati ellenállása) az FR4-énél. Legalábbis ezeket az adatokat lehetett feltúrni.

Különben az ellenkezőjére is van példa, hosszútávú tapasztalataim vannak kültéri, ill. faházban elhelyezett ilyen szerelőpanelokkal, ill. a gyártók is sokat használták, nincs mindig gond velük, de mint a hímes tojás, amikor szerelni kell...
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:53
(#) mek-elek válasza kaqkk hozzászólására (») Hé, 20:59 /
 
A HQ-ban ezt adták. Adatok a mellékletben.
(#) Karesz 50 válasza kaqkk hozzászólására (») Hé, 21:16 /
 
Én is fűrésszel vágtam ezt a" papírbakelit hulladékot" és nem nyílt szét (üvegszálasban sem találkoztam még ilyen szétnyílóssal). A másikból meg legalább négyszer kiforrasztottam az elemeket és még mindig rajta van a fólia.

CAM04322.jpg
    
(#) Alkotó válasza Karesz 50 hozzászólására (») Hé, 21:58 /
 
Jó pákával (szabályozott hőfokon) és főleg ügyes kézzel ez is kibír sok mindent. De tény, hogy az FR4-es ehhez képest strapabíróbb.
Következő: »»   75 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem