Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   247 / 338
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
VF1VBU6F84707B044.....,Megprobálom még kabinba bemenő utolso hozzáférhető helyen leválasztani a hátramenő köteget .., remélve hogy itt van zárlat...,
Ha ez nem jön be ,akkor jönne a a "B" Terv..,jobb irányjelzönek és helyzetjelzönek minimum uj vezetéket berántani..,viszont ehez le kell majd választanom a rácsatlakozási pontokat.., amihez viszont feltétlenúl kell a rajz..,
Szovjet viszonyok közt adom elö.., csak tető van fölöttem.., igy lelkierőt is gyüjtenem kell.., nem keveset..,olyan hosszú hogy nem fér be mühelybe.
(#) babchy válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szerencsére decemberhez képest enyhe!
Az oldalsók honnan mennek ki?
Nézd meg a bal B oszlop tetején van e csati. Lehet,h.ott megy le és ki.
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Köszi nagyon...,holnap folyt. köv..., ha sikerül kikurálnom a ma szerzett tüszögést... t stb-stb.,vonohorog nincs.
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Közvetlenül ahol be-föl (???) megy a köteg a kabin alatt..,ott elvágtam a lámpákhoz menő köteget de zárlatos a kabinfelé menő rész...,bár a hátra elmenőben is látni megmelegett vezetéket stb.., totáll vagyok mellesleg, megemelni se tudom ,de mintha a nyulvány felé menne tovább a köteg..,oldalsókat lekötöttem.., valami utólagos beszerelésnek látszik , mert a plató az utólag le rárakva ., mint kiderült..,az elözménye meg az hogy valami hátsó meg rendszámlámpák lettek le flexelve és azóta égett ki a tábla stb...

Az irányjelző.,jelenesetben a Jobboldali aktuális., a kabinban lévő UCH-ból jön ki a Lámpákhoz ? és Itt már külön csatornaként a J.Első.,J.Hátsó ? vagy itt még közös a jobboldal .,és valahol máshol van párhuzamositva?

Ugyanez a kérdés a helyzetjelzőre?
SOS please....
(#) xitibi hozzászólása Jan 2, 2018 /
 
Sziasztok. Búék mindenkinek. 2004 es évjáratú 1.3 kia rio kombiban hol találom a központi zár elektronikát?
(#) Lezli46 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Ez egy 2004-s Kia.Ria Közp.vezérlö képe..., általában bal vagy jobb lábbnál oldalt szokott lenni..,esetleg ritkán csomagtér jobboldalára csavarozva.., múködtesd a központit.,szerencsés esetben hallani fogod a relék kattanását.,ujjabb Riáknál lehet a BCM biztitáblába is integrálva

Ha távezérlés érdekel :

Negativ tipusú.,Kormányszár baloldalán ., Fehér csatiban.,ZÁRÓ: PIROS... .,NYITÓ:SÁRGA.
(#) Lezli46 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
A kormányszár baloldalán van a modul., ha van gyárilag R.F -s távadó.., de szinek a Fehér csokiban biztos korrektek.,esetleg helyileg máshol., pl Biztitábla mellett .,vagy akár B.Táblában...
Bocsi..,
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018
(#) babchy válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Szia! Rajz csak holnap lesz! Nem az UCH-ból jön, a kinti táblából.(mármint a helyzet)
A hátsó lámpa bekötés biztos gyári! Ha a plató utólagos, akkor az oldalsók utólagosak. (Hajlamosak egy oldalra kötni) (nekem a addig a csitítani kellett cserélném)
Ja, most látom,h.az irányjelzőt írtad az UCH-hoz. Alighanem igen, onnan jön. Azt tippelném,h.külön-külön.
Ott a hátsó részt azért akkor érdemes megnézni..
Gyárilag minden a balos alváz belső felén megy minden hátra. Nincs osztás, akkor az eleje a oszlop tetején a Csati és a lámpák. Itt már biztos kábelt kell cserélni.. Az vagy alulról, vagy az egész köteg kiszed.. kérdés,h.hol a zárlat, hátul vagy valahol középen spontán. És,h.hol égett össze az indexel. A jh. Lámpa és csatija nem égett össze?
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Köszi..,remélem nem az utolsó soraim.,olyan jól sikerült ledermeszteni magam..,éppen de csak épp hogy sikerült bepréselni magam az autó alá egy csomagolópapiron..,maradék erömmel talán sikerült lekövetnem a kábelköteget.,ahogy irod,a bal nyulvány felé megy , és ott van csati is, sikerült széthuznom is.,holnap megprobálom kihuzni a köteget.,a biztitábláért elindultak beszerezni.,beszéltem a tulajjal., csak a két rendszámmegvilágitó volt berohadva és csak azt flexelték le...,és most itt tartunk..,
(#) xitibi válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Szia. Köszönöm szépen. Mi lehet a probléma ha akkumulátor csere után nem nyitja - zárja az ajtókat a távirányító?
(#) Lezli46 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Feltételezhető hogy gyári a távvezérlés és nem utánszerelt?

Különálló 2 vagy 3 Gombos a Távirányitó?

Vagy ugyanez ,de Kulcsal egybeépitett?


Akkumlátor Mellett van -e egy kb 20Tüs Diagnosztikai csatlakozó?
(#) babchy válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szia!
Látom megvagy, nem fagytál meg!
Az R316 a csati elől a nyulványon. Abba megy az index is, csak az az uch-ba.
Fekete kétsoros 10-es csati.

0222_A4.pdf
    
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Köszi Nagyon!!!!

Ugy rémlik egy ilyen csatit sikerült a bal nyulványon találnom-széthuzni (utolsó pillanatban...)..,mindenesetre várok egy edzettebb autószerelőt hogy fölemelje hozzáférés miatt...,ugyanis alig tudtam kitornászi magam alóla ..,pedig sportos figura vagyok..,mégegyszer nincs kedvem ott kinlódni.
(#) babchy válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Jogos, azért ennek érdemes komolyan nekiállni. Nem egy 5perces alsó munka ígérkezik, nem jó annyit bújkálni fekve.. pláne télen!
Ja, van valami visszahívás az autóra.. Azzal amúgyis aknára kellene menni!
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Itt a vége...,sikerült hátrafelé csatival kihuzni a nyulványról.., "érdekességként" :Kb a középtájékán megbontva ,egy-két megmelegedett vezeték láttán mág láttam esélyt javitásra.., aztán ahogy közeledtünk a csati felé fokozatosan elszomoritobb lett a kép..,magánál a csatik közelében meg már csimbokosra összeolvadt..,kuka az egész.., másik köteg kell....,

Mégegyszer köszi a sok segitséget!

üdv Laci
(#) babchy válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szívessen! A lényeg mégis,h.megvan. Még azt remélem,h.a csati és a bizt.tábla között nem sült meg.?
A gyári új hátsó köteg olyan 67e áfásan. De biztos van már könnyen bontva is.
Majd írd meg,h.hol zárlatolt le. Meg egy képet a csimbókról.
Ne fázz meg!
Üdv! At
(#) xitibi válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szia a kulcs fotója fájl mellékletben. Középtájon van egy csati ami a kia - ban szokott lenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Épp akartam kérdezni hogy kb hány Ft., de megelőztél--- a csatiról holnap küldök egy, képet meg a tábláról..,öszintén szólva én itt befejezni tervezem a ténykedésem..,repis-grátiszos föllépés volt egy jó ismerős
ismerösének .....,de ennek is van határa.,és azt már rég túlléptem..,ebben a pillanatban elvitték az autót tulajdonképpen hála Istennek...,de jellemzően megsem kérdezték hogy mennyi lesz csak távollétemben elvitték az autót....,nem is ragozom tovább..

üdv Laci
(#) babchy válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Hát, a grátisszal mindig baj van sajnos. Sajnos egy ilyennél a hibafeltárás túl sok munka grátisznak. Meg ahhoz,h.megértsék,h.már az is tényleges munka! Csakhát előre nem látszik,h.mekkora..
De a kérdést ilyenkor azért illett volna feltenniük..
Üdv! Ati
(#) Lezli46 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ha középen van akkor az sajnos az OBD2 16Tüs.,standerd csatlakozó..,nem jó jel egy reprogramozáshoz....ha nincs gyári diag kéznél...

Ilyen 20 Tüs Fekete csati.,akku mellett , lett volna Ok-s.,ez biztos müködött volna., már csináltam.., Utána nézek, de félő hogy az Obd2 csatiról csak gyári diaggal fog menni..., jelentkezem ha tudok valamit
(#) Lezli46 válasza babchy hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Kedves Ati!

Köszönöm az együttérzést..,lassan lenyugszom ekkora pofátlanság láttán...
üdv Laci
(#) xitibi válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
köszönöm szépen.
(#) Lezli46 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Ha nincs a 20 Tüs akkor kb ezek vannak..,95% hogy manuálisan nem lehet ujraprogramozni.

1.Én egy kulcsost keresnék (egy profi kulcsost.., nem egy mezei másolót...) .,profi programozógéppel 5perc felrakni.., bár könnyen előfordulhat hogy .,érthető modon csak a saját távadóját (A polcán lévőt...) "tudja" felprogramozni.

2.Kia-Hunday diaggal., márkaszerviz..,

3.Kia-Mazda- Ford relációkban lévő manuális reprogmann-leirásokat kiprobálni a "barátunk"-nál sok leirás-video van ..,Mindkét távadóval megkell csinálni! általábanX idön belül...,

4.Egy utólagos kinait beszerelni., én azt ajánlanám ,amihez egy bekapcsolást jelző LED is van..,max.7-8000Ft..,Te is betudod szerelni jó félóra alatt..,többtucatot szereltem és egyet sem hoztak vissza!
(#) Stengi982 hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok! 1-es Punto a szeretnék távirányítós központi zár. Gyárilag van benne központi, de csak kulcsos! Kerestem videókat, hogy milyen színű vezetékre kellene körmöm, de csak 2-es punyeszhez találtam. Az meg teljesen más. A hátsó ajtónál sárga és szürke megy azt megnéztem. A központi típusa jom 7105. Tudtok esetleg segíteni? Köszönöm!
(#) xitibi válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Köszönöm szépen. Átgondolom és megpróbálom megoldani
(#) Lezli46 válasza Stengi982 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ok., biztonságért küldj egy évjáratot és motorkódot.
(#) Stengi982 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia! 1999-es, de még 1-es Punto. Motorkód 176B4000. Köszi a helpet!
(#) Lezli46 válasza Stengi982 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Küldöm ---hamarosan!llé
(#) Lezli46 válasza Stengi982 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Negetiv vezérlésű központizár van gyárilag. a Punton..,ezért A Te unverzális K.vezérlöd is negativra kell összekötnöd.,biztonságért leirom hogyan ,mert némelyik dobozban totál értelmezhetlen móricka
rajzot mellékelnek!
Utólagos Távvezérlő vezetékei: (Feltétezve hogy ilyen szinüek a Te készéküléked szinei is!!! Ellenörizd Le elötte.!!!)

1.Sárgát és Sárga/feketét egybefogva a feketével és közösen Testre tenni.

2.Narancs és Narancs/feketét ÜRESEN Hagyni.

3.Fehér : negativ kimenet ,kb 1m-ig.,ZÁRÁS.Jel (kb 0.5)

4. Fehér/fekete : negativ kimenet,kb 1mp.ig, NYITÓ jel (kb 0.5A)

Irányjelzők és tápok egyértelmüek a rajzon.

Puntó vezetékei : vezető ajtóból Bejövö kötegben a Bal lábnál stb., legegyszerübb a rákötés.

ZÁRÓ untó Vez.Szin. FEHÉR------IDEJÖN A FEHÉR SZINŰ AZ UTÓLAGOSBÓL.

NYITÓ untó Vez. Szin.VILÁGOS KÉK......IDEJÖN A FEHÉR/FEKETE AZ UTÓLAGOSBÓL.
Szerencséssebb ha egy mezei probalámpával letapogatod.., központi vezérlést is kitudod probálni a probalámpn keresztül!!!
Irányjelzők a hátramenö kötegben pl .., KÉK és KÉK/FEKETE..,

Gyujtásnál "zárlatcsinálást" kerüld mert Légzsák kigyullad ,és csak diaggal törölhető!!!
1999-ben volt valamikor tipusváltás Punto.!!-re ami már egy más szisztéma, ha problémád van irj.
(#) Stengi982 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszi a segítséget! Jövő héten megcsinálom!
Következő: »»   247 / 338
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem