Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   325 / 337
(#) bbb válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Nem vicc. A gépjármű elő van rá készítve, s az OBD rendszerbe szól bele az elektronika, amit felraksz. Nem a vasdarab, hanem az a plusz kábelköteg, ami még kell hozzá, hogy működjön.
(#) neuron77 hozzászólása Ápr 11, 2023 /
 
Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy 98-as Passat B5 hibakódjait esetleg bizonyos élő adatait milyen eszközzel lehetne kiolvasni? Van egy olcsó usb-s ELM327-es eszközöm, azzal juthatok bármire is?
Előre is köszi.
(#) Szabi1 válasza neuron77 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Szia! VAG grouphoz inkább VCDS lenne jobb, de én próbáltam az ELM327 bluetoothos verzióját és ilyenolyan helyekről le lehet tölteni a teljes verzióját az EOBD facile programnak androidra ami tud valamennyi élő adatot.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Simán megfelelt így a műszakin. Magyarán csak helyreállítottuk a Jaeger dobozzal felszerelt rendszert, kivettük a kókányolásokat, átkötéseket, megszüntettük a kontakt hibákat és kész.
(#) Lezli46 hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Sziasztok!



Szakértő segitségetek kérnénk!!!



Citroen C5 2.0Hdi 2003.

Kormánykapcsolót kell majd cserélnünk.., COM 2000 tipusút!!!Egy új .,vagy használt .,de teljesen megegyező felszereltségű C5 -ről származó COM2000-s kormánykapcsoló kicserélése csak egy sima fizikai kapcsolócsere? Vagy mire kell felkészülnünk pl egy vadi új kapcsoló cserénél? Az autó a elindulása a kicserélés után egyáltalán garantált? Kell valamit utólag kodolgatni stb???
Eløre is kõszönúnk minden hozzászólást!
Üdv C.
(#) SzilCsong hozzászólása Ápr 17, 2023 /
 
Sziasztok
C corsa benzines. Kb évente 1x eljátssza: nem érzékel vízhőfokot, ilyenkor megy a hűtőventi ész nélkül (gondolom vészüzem) ill. nem megy a klíma.
Hibakód nincs.
Vízhőfokmérő gomba volt cserélve.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
(#) Kicsibandita hozzászólása Ápr 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Olvasva sok hozzászólást a Fórumban, azt látom hogy itt tényleg vannak hozzáértők, nem csak kóklerek mint egy néhány szervízben.
Van egy HYUNDAI ix20 típusú digitális klímával felszerelt autóm, amiben hol megy, hol nem megy a klíma, illetve mindig megy, DE vagy max hideg, vagy max meleg van, mindegy mennyire állítom a hőfokot.
Ha működik, akkor ciripelő/morzézó hangot ad.
Ez a hang gyújtás állapotban is olyankor hallható, de a jármű fogyasztása is változik amikor " önkényesen" állítja magát, mintha klímával kozlekednék ( de kikapcsolt állapotú a klíma).
Ilyenkor mi van??
(#) KBal76 válasza Kicsibandita hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Klímát bekapcsolhatja pl. a részecskeszûrô regenerálásakor a motorvezérlô, titokban (mûszaki okai vannak, és nyilván akkor ha a kocsiban van részecskeszûrô amit regenerálni kell). Ha elviszed egy klimáshoz, az nyilván tudná a pontos okot vizsgálni (nem klíma töltôkre gondolok, hanem klima szervizre.
(#) uniman hozzászólása Ápr 24, 2023 /
 
Dodge Grand Caravan 2014 fényszóró magasság állító kapcsoló és a fényszóró állító motorok elektromos vezetékezéséről kellene némi infó. Közvetlenül, vagy egy központi modulon keresztül működnek? köszönöm.
(#) VJ72 hozzászólása Ápr 29, 2023 /
 
Sziasztok,

Focus 1 megállt az üzemanyag szivattyú amit a tankban helyeztek el.
A tankot levéve az alábbi kép fogadott, szétégett a motor csatlakozója és a vezeték a benzinben.
Magneti-Marelli
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2023
(#) bbb válasza VJ72 hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Lacettiben volt nekünk is ilyen - öröm volt látni mindezt a gázolajtankban...
(#) Forgo89 hozzászólása Ápr 30, 2023 /
 
!!

Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni!

Az alany 2001 1.9pdtdi ARL Toledo és lett egy időközönként visszatérő hibakódom.

01542 - Yaw Rate Sensor (G202)

A hiba jelenség az, hogy indításkor minden oké, megyek az autóval változó távolságot, van amikor 10 métert, van amikor 40 kilométert, van amikor hetekig nem jön elő a hiba, de akkor a jobb első kerék mintha fékezne, olyan mint amikor télen kicsúszna a kerék és visszarugdosná a fékpedált, majd gondolom kikapcsolja a menetstabilizátort, és utána csak világít a sárga háromszög.
Előfordul, hogy csak menet közben kidobja a hibát világít a sárga háromszög és az út teljesen egyenes, se egy kanyar se semmi…
Az Autót leállítom, újraindítom és minden ismét működik…

Nem állandó a hiba, de szeretném ha ezt a hibát 100%osan megoldani.

Az akkumulátor tetején a 3db 30ah bizti és a 9-es ABS biztosíték cserélve, ugyanilyen kóddal rendelkező G202es szenzort még nem sikerült találnom.

Kábel elszakadást vagy törést nem igazán vettem észre, de minden ötletet tanácsot szívesen fogadok!

Előre is köszönöm a segítségetek!
(#) KBal76 válasza Forgo89 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 1
 
Tippelek: az ABS kocka dugattyúi lehet szorulnak. Volt rendszeresen cserélve a fékfolyadék? Korrózió csinál ilyeneket, olvastam néhány éve, hogy tipikus hibajelenség (hasonló vagy fiatalabb mint amit említesz) Swift/Ignis fékpedál beesése vagy felkeményedése emiatt.
szerk: De valóban inkább szenzorhibának tûnik, mint mechanikusnak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2023
(#) Forgo89 válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Szia!

A nálam töltött 6 évbe volt cserélve, de hogy előtte mi történhetett
(#) Joe_001 válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 1
 
Szia!
Ki kellene olvasni, ha ez a hiba hátha az oldalt, kereket is dobja. Ha nem átnézni a kerekeket, rendes e a kontakt az ABSnél. Aztán tovább...
(#) Joe_001 válasza Forgo89 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 1
 
Igen, előírás, két évente illik cserélni, mert nagyon higroszkópos, és meg szívja magát vízzel.
Anno az Alfámban beálltak a légtelenítő csavarok, azóta minden autómban megmozdítom őket évente.
(#) Forgo89 válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Szia!
Géppel - Vcds-el kiolvasva.
Más hiba, kerék megjelölés nincs.
ABS kocka kis csatlakozása rendben illetve a “tárcsa” se rozsdás vagy hiányos.

Nem tudom direktben reprodukálni a hibát, szerelőm is mondta hogy használjam és figyeljem hogy mikor jön elő.
Fórumon írjàk hogy hűvösebb vagy nagyon magas környezeti hőmérsékleten dobálta valakinek a hibát. A kormány szög nem igazán befolyásolt semmit.
Valahol az 2002 golfnàl valami ülés alatti csatlakozó huzogatását írják de akkor miért a kereket fékezi.

Valami javítási opció vagy valamelyik csatlakozó korrózió is probléma lehet.
(#) Joe_001 válasza Forgo89 hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Marad amit szerelőd mondott. A Volvómban volt ilyen idióta hiba. Lehúztam a gyári rádiót, és bal oldali légzsák hibát dobott. Vissza tettem elmúlt. A kulcs immó-távvezérlő cseréjekor firmware-t frissítettek, azóta elmúlt. A tiedben nem tudom. Viszont azóta van egy Authel Bt 808-am azzal menet közben is figyelhetem a gép bármely elektronikus részét. Igaz a Volvoban csak a gyári olvasóval lehet változtatni.
(#) kissi hozzászólása Máj 9, 2023 /
 
Sziasztok!

Nem biztos, hogy elektromos hiba, de hátha van valakinek ötlete, ill tapasztalt hasonlót...
Egy kollégám OPEL ASTRA H 1,6-os, 115 LE-s, benzines autója remeg, amelyet alapjáraton érzékel a kormányon és a váltón.
Cseréltek már gumialkatrészeket, vízszivattyút, gyertyát, de még nem találta a szerelő a hibát!

Csatolom a forgalmit és a legfrissebb hibakódolvasást, várom a segítő ötleteket, melyeket előre is köszönök a nevében!
(#) villanyipi válasza kissi hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Gondolom miután ennyire részletesen leírta a gép a vezérműtengely kéne beállítani mivel az nincs a megfelelő tartományban, ok nélkül nem igen küld ilyen üzenetet az ecu!
Esetleg az a mágnes amit a leírás megemlít elgyengülhetett , nem vagyok autószerelő fogalmam nincs cserélhető-e vagy sem de egy autószerelőnek illene ezt tudnia!
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2023
(#) kissi válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
OK, köszi, megnézik elvileg (ezt még most sikerült kiolvasni, nem tudom előtte nem volt vagy nem olvasták ki !?), a tapasztalatok miatt kérdeztem rá!

Köszi a segítő szándékot!
(#) dB_Thunder válasza kissi hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Idézet:
„Cseréltek már gumialkatrészeket, vízszivattyút, gyertyát, de még nem találta a szerelő a hibát”

Nekem is kellene egy ilyen szerelő!!
Mikor cserélt a drága mester vezérműszíjat?
(#) kissi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Nem tudom, rákérdezek a kollégámtól.

szerk.: Megkérdeztem, kb. 1 éve.

Köszi a tippet!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) dB_Thunder válasza kissi hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Azért írtam, mert lehet hogy "elrakta" 1 foggal a vezérlést!
Ha kb. azóta van ez a gond akkor jó irány lehet ez.
(#) kissi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Szerintem akkor rögtön észrevette volna, ha ez okozta, de rákérdezek...
(#) Joe_001 válasza kissi hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Két fogat tutti észreveszel, Nekem a jogsim bánta, egyet nem biztos. Check it!
(#) dB_Thunder válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Idézet:
„Két fogat tutti észreveszel, Nekem a jogsim bánta,”

Ezt hogy érted??

Eg fog elrakással simán elmegy egy átlag motor!! Olyannyira, hogy lehet fel sem tűnik!
(#) Joe_001 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Úgy hogy két foggal már brutál teljesítmény csökkenés van, nem gyorsul az autó, csak aha a motort sikerül feltornázni magasabb fordulatra.(Tapasztalat.
) Ennyinél meg minimális. Ha több foggal rakja el akkor, de
némelyik motor már ennyinél is bever a szelep a dugattyú tetejébe.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) hzsiga hozzászólása Jún 6, 2023 /
 
Üdv Mindenkinek. Opel meriva a csomagtér zárral bajlódok. Csatlakozókat szét szedtem, sprayeztem egy darabig működőt utána megint meg adta magát. Hol működöt hol meg nem. Most már egyáltalán nem működik. A kis működtető motort szétszedtem működik, ha berakom az áram körbe csak a motort akkor működik de ha összerakom akkor a mechanikát már nem működik, nincs ereje. Kontakt
vagy relé hiba? Lehetséges a vezérlő elektronika hibája? Hol található a központi zár vezérlője? Nemrég vettük még ismerkedünk egymással. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Lamprologus válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Nem szorul a mechanika?
Kéne mérni feszültségeket, áramfelvételt is ...
Következő: »»   325 / 337
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem