Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   117 / 130
(#) Kovács Tibor hozzászólása Nov 12, 2022 /
 
Sziasztok!

"Sima" villanybojler okosításában tudtok kapcsolási rajzot vagy kiindulásnak valami ötletet? Az Ariston okosboylere elvileg megjegyzi a fogyasztási szokásunkat... Ez egyszerűen csak annyi lehet hogy valamilyen módon regisztrálja magának a hőmérsékletet és amikor nagy hőmérséklet esések vannak azt az időpontot memorizálja és erre az időpontra fog felfűteni és nem egyből a melegvíz kiengedése után? Jól gondolom hogy abból lehet megtakarítás hogy nem tartja állandóan melegen a vizet (mert nagyobb hőfokkülönbség esetén nagyobb a veszteség) hanem csak a "megtanult" időpontban? MONDJUK SZÍVÁS HA VALAMI MIATT KORÁBBAN KELLENE A VÍZ ÉS PL. 60 CELSIUS HELYETT CSAK 40.
(#) Bakman válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Vannak programozható időkapcsolók, be tudod te is állítani. De ez is, mint a tanuló termosztátok többsége, akkor hátrány ha szabadságot veszel ki, elutazol két napra, áthelyeznek munkanapot, ünnep nap van, vendég alszik ott stb.
(#) Kovács Tibor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Kiindulásnak lehet jó, de ettől profibb megoldásra gondoltam.
A hirdetésekben kb 15% megtakarítást ígérnek az okos bojlerekre.
Van erről infoja valakinek hogy ezt tudja?
(#) vargham válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Szerintem ilyet csak akkor tud, ha rendszeresen, minden nap ugyanolyan beosztással sokat nem vagy otthon. Nem tudom, a vezéreltet hogy számolja bele.
Mi négyen sokat vagyunk itthon, előbb fogy el a víz belőle, mint lehülne.
Van egy olyan tippem, hogy jó tartály hőszigeteléssel többet lehet nyerni, mint ilyen trükközéssel.
(#) Bakman válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
15 % energiamegtakarítást úgy, hogy nem vezérelt áramra van kötve hanem állandóra. Az állandó viszont drágább, mint a vezérelt. 100 l víz felfűtéséhez x mennyiségű energia kell, ezen nem tud változtatni semmilyen trükk.

Bizonyos okos bojlerek abból indulnak ki, hogy van időszak, amikor olcsóbb az áram. A háztartások nem nagyon használják mert erősen korlátozott a dolog, lásd melléklet, A2 árszabás.

A másik opció az, amit vargham említ, az A1-es árszabású, állandó áramra kötve. A bojler megtanulja, hogy általában mikor használod és csak előtte fűti fel a vizet. A gond akkor van, ha az "általában" nem érvényesül, lásd előző hozzászólásom.
(#) proli007 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Hello! Esetleg Ezt nézd meg!
(#) Jana4950 hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
sziasztok
80 literes Hajdu Smiley bojlerem van.16 honapja vettem. minden átmenet nélkül a következő hiba jött elő. Bekapcsol mindkét fűtőszál kb. 5-6 másodperc után kikapcsol a kijelzővel együtt. Újabb 5-6
másodperc után bekapcsol a kijelző, mindkét fűtőszál és ismét kikapcsol. Ez folyamatosan ismétlődik.
Semmilyen hibakódot nem ír ki. Próbálkoztam áramtalanítással de semmi eredmény.

Tapasztalt már valaki hasonlót?
(#) Jana4950 hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
sziasztok
80 literes Hajdu Smiley bojlerem van.16 honapja vettem. minden átmenet nélkül a következő hiba jött elő. Bekapcsol mindkét fűtőszál kb. 5-6 másodperc után kikapcsol a kijelzővel együtt. Újabb 5-6
másodperc után bekapcsol a kijelző, mindkét fűtőszál és ismét kikapcsol. Ez folyamatosan ismétlődik.
Semmilyen hibakódot nem ír ki. Próbálkoztam áramtalanítással de semmi eredmény.

Tapasztalt már valaki hasonlót?
(#) kaqkk válasza Jana4950 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Azért nem kell új témát nyitni ha 4 óra alatt nem kapsz válszt a kérdésedre . Hívd a márkaszervízt
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) Bakman válasza Jana4950 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Ha te szeretnéd megcsinálni, akkor fényképezd le a vezérlőt mindkét oldalról, hátha tudunk segíteni, mint pl. itt: Bővebben: Link. Második lehetőség az, hogy hívsz hozzá szakit, ahogy kaqkk is írta.
(#) Zsolt 73 válasza Jana4950 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Szia !

A vezérlésről jó lenne egy-két kép.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
ARISTON VLS100 (ez még a régi 7-8éves változat)bojlernél se kép se hang.
Betápot ráadva semmit nem jelez. Nem mértem a panelen semmit még, csak megnéztem az alkatrészeket és semmi hibára utaló jel nincs.
Valami tipp, hogy hol keressem?
Kapcsolási rajz fellelhető ezekről?
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) antikzsolt válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Helyből az a két kondi elég púposnak tűnik.
(#) Kovács Tibor válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Holnap rámérek, kapcs. rajz esélytelen?
Egyszerű RC táp lehet ebben, mert hogy nem inverteres az biztos, sőt nem is trafós.
(#) sany válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Azokat a kondikat nem kell mérni. Ki kell onnan forrasztani azokat és cserélni kell. De lesz ott még más hiba is.
(#) antikzsolt válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ahogy tanácsolták érdemes egyből cserélni. Ezen kívül most egy kicsit még átnéztem kipihenten és feltűnt pár ón hiba. Bár lehet hogy a kép becsapós elég pici a felbontás.

hiba.png
    
(#) zaza99 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
A reléket is cseréld, valamint mérj rá a két nagy ellenállásra nálam az egyik meg volt nyúlva. mondjuk én azokat is cseréltem ha már szétszedtem.

Az összes kondit cseréld ne csak a púposakat.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) Kovács Tibor válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
bingo! mindkét kondi szakadt és az egyik nagy ellenállás is.
Nem volt egyenlőre helyettük mit betenni, de remélem jó lesz ha cserélem.
Nem tudom hogy én voltam-e láma, de olyan mintha valami magas olvadáspontú ónt használtak volna a panelnél mert alig akart megolvadni, ráadásul mivel kétoldalas nehezen melegedett át a két oldal.
(#) Bakman válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az ólommentes forrasztóón olvadáspontja magasabb, nem ismeretlen a dolog. Ettől függetlenül összeszerelésnél nyugodtan használj ólmos ónt.
(#) tufatofu válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Én egyúttal vennék egy táp IC-t is, mert 1-2W-os ellenállás egy kifolyt konditól nem feltétlen durran el, de egy IC belső zárlattól már igen. Jó minőségű 105 fokos kondit vegyél.
(#) Kovács Tibor válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Van egy varisztor is a tápban...a 20ohmos ellenállás után a 230AC betápon. Ha volt túlfesz, ettől kimehetett a szerintem max 1W-os ellenállás.
(#) Kovács Tibor válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
A reléket miért cseréljem ha jó?
(#) Kovács Tibor hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Még egy kérdés: A jelzett jumpernek mi a szerepe?
(#) kadarist válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Szia! Valami "OFF" van a nyákra írva, nézd meg, hogy mi az.
(#) Kovács Tibor válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Ha ennyire egyszerű lenne....9N3?

IMG_7533.jpg
    
(#) sany válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Nincs gond.
Az csak magára az elektromos csatlakozóra utaló jelzés, ami jelen esetben kapcsolóként (jumperként) funkciónál. A CN6 csak egy jelölés, ami egyértelműen azonosítja a csatlakozót, pl. a kapcsolási rajzban. A CN egy rövídítès, az angol CoNnector rövídítésre utal, a 6-os pedig a pozíciószám.
(#) Kovács Tibor válasza sany hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Hát nagyon köszi, de ettől még mindig nem lettem okosabb. Elég érdekes logika szerint iratozták fel a panelt, logikus amit írsz és értem is de kapcsolási rajz nélkül nem vagyunk előrébb. Max ha majd már működik akkor empírikus úton megszerzem a tudást...
(#) sany válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Csak azért írtam le, hogy annak ott a megoldás szempontjából, nincs jelentősége. Sajnos, így nem tudni mit lehet ki/be kapcsolni.
Ahogy a többiek is ìrták, kondi csere , IC csere, sajnos mást nem nagyon tudsz.

Most látom a képeden, hogy az ott az IC mellett, az egy tekercs nem ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022
(#) Kovács Tibor válasza sany hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Igen tudom kösz, az 1mH tekercs.
Lehet megtáplálom próbára egy 12V-os táppal becsatlakozva a tekercs melletti kondinál, hogy kiderüljön feléled-e egyáltalán, ha nem akkor kár bajlódni a saját táppal...
(#) sany válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Honnan tudod, hogy 12 V kell?
Következő: »»   117 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem