Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1656 / 2208
(#) szili83 válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 13, 2014
A GU-m is kb 100e-t közelíti, ha mindent beleszámolok, de a 6C33P az minimum 150e körül tuti lenne... de inkább több
(#) Tetye hozzászólása Szept 13, 2014
Nekem ERRE ,tud valaki valami okosat mondani?
(#) daneg86 válasza Tetye hozzászólására (») Szept 13, 2014
Igazából, ha itt nem válaszolnak a kérdésedre, akkor valószínű senki sem tud 100% ot mondani.
Szerintem működhet, bár a vége kicsit fura számomra.
(#) daneg86 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 13, 2014
Drága hobbi. Én most találtam egy emberkét Kaposvár mellett, aki viszonylag olcsón teker trafókat, és a PCL86 PP-hez kb 16-17 ezer körül meglesz 2 kimenő és egy táp trafó, többi cucc nagy részét meg összeszedtem.
GU50-ből alkotsz ?
(#) pucuka válasza Tetye hozzászólására (») Szept 13, 2014
Milyen okosságra vágysz? egy elég egyszerű minimál kapcsolású erősítő 4 - 5 W, hangszínszabályzóval. Építsd meg, aztán meglátod. A csövekkel más kapcsolást is megépíthetsz, ha nem tetszik.
(#) szili83 válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 13, 2014
A GU50 már készen van. (ahhoz 3 toroid volt 29e 1db 320VA-es hálózati, és 2db 160VA-es kimenő)
(#) daneg86 hozzászólása Szept 13, 2014
Kicsit segítsetek!
Step up convertert keresek, ami 20-30 voltból tudna nekem csinálni 150-200V 200-300mA-t. Csöves erősítőm fejlesztéséhez lenne rá szükségem. 5-6 kilós trafómat, ami tudja ezeket a paramétereket nem akarom albérlet, és műhelyem között cipelgetni. Albérletben meg van labortápom, amiről egy step up-ot meg tudnék hajtani.
(#) Szpisti válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 13, 2014
Nézz körül az MC34063 ajánlott kapcsolásai közt, én is épp ilyesmivel kínlódok mostanában.
Olcsó , sokat tud és tranzival vagy fettel kiegészítve egész izmos dolgokat ki lehet belőle csavarni.
Itt van hozzá egy kalkulátor is, amivel tevezhetsz. Még nem teszteltem, de szimpatikusnak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) fater0827 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2014
Üdv Pucuka
Köszi a választ , 11 napja nincs az az nem volt gépem , így a válaszolás nehéz .
Egyik hozzászóló " hanggenerátor ..... " kérdés volt , arra dobtam tettem linket .
Lassan több időm lesz forrasztani és alkotni .
Üdv
(#) fater0827 válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 14, 2014
Üdv Danage
Röpke válasz , 6080 tube amp ötletnek !
Üdv
(#) Orbán József válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 14, 2014
Szia!
Ha 20-30V váltóban van, akkor egy közönséges trafó a megoldás, 230/24V~. Bekötöd a 24V~ ra és a másik oldalon ott a kész fesz...
(#) bta válasza szili83 hozzászólására (») Szept 14, 2014
Idézet:
„6C33C -vel épített erősítőről van valakinek tapasztalata?”

A katonai foglalatokat már gyakorlatilag nem lehet beszerezni, a normál foglalatok éritkezőit gyorsan szétégeti, trükközni kell a hűtéssel. Viszonylag kis anódfeszültséget igényel, ugyanakkor kicsi az erősítési tényezője (talán 2.5?) >>> a meghajtó fokozattal szokott probléma lenni. A régebbi Svetlanák szólnak jól.

6c33c SE kapcsrajz, a szokásos problémák nélkül

Egyszerű és nagyszerű, de nekem mégse kellene. 2A3PP, rácsáram: hasonló költséggel legalább akkora teljesítmény, jobb hanggal.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) bta válasza Pidler hozzászólására (») Szept 14, 2014
6SN7 - 6L6 rajzot keresgélj, de olyat, ahol a 6P3SZ, akarom mondani 6L6 segédrácsfeszültsége max. 300V (inkább kevesebb).
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 14, 2014
Sziasztok!

Csöves gitáreffekt áramköröknél népszerű ez a megoldás Bővebben: Link. Én si ezt alkalmaztam, egy szomorú ECC83 van az egész kapcsolásban, de a fűtés által behozott zajtól nem tudok megszabadulni. Van valami mentőötlete valamelyik csöves kollégának?
(#) szili83 válasza bta hozzászólására (») Szept 14, 2014
Igen, én PP-t keresek, nem SE-t.
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Szept 14, 2014
OTL-t nem akarsz belőle? Nekem már sok mindenem megvan hozzá. 2 db EF86 a meghajtó és egy szem ECC83 az eleje.
Tim Melow féle 25W-os kapcsolás. Ez viszonylag olcsóbban megvan... Trafó kell bele vagy 3, de kimenő az nem...
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 14, 2014
Nem ismerem a kapcsolást, de az EF86 meghajtónak nem igazán nyerő, jó oda az EF80 is, olcsóbb, és jobb is.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2014
A kapcsolás
Kérlek, nézd át, a meghajtócsere tanács is igen hasznos...
Van pár EF40-em is, amit rokonitanak a 86-ossal. Viszont ez utóbbiból jobban összegyűlt a készletemben.

Link javítva.
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 14, 2014
Aszongya a böngészőm: az oldal nem elérhető
Az EF86 kisjelű, kis zajú, nagy erősítésű, nagy belső ellenállású cső. Meghajtóba egyik tulajdonság sem szükséges, sőt, meglehet, gondok lesznek a torzítással. EF80 bőven megteszi.
Az EF40 ért is kár ebben a pozícióban.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2014
Upps, ezekből kevés van, olyanokra vágynék, amiből nekem bőséggel van. ECC88 esetleg?
Vagy 6AU6... vagy miket lehet ide szerinted?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 14, 2014
Azt írja a V2, V3 ról, hogy azért EF86, mert hangfrekis cső, és nem változó meredekségű. Az EF80 sem az, igaz a többi EF mindegyike az.Hátrány lehet az EF80 kisebb erősítése, mert a katódkövető kimeneti impedanciája annál kisebb, minél nagyobb a cső erősítése. De a másik oldalon az "anódkövetőnél" amit 100 % -os visszacsatolással ér el, ez már nem annyira igaz. Még a torzításra tesz utalást, hogy az erős visszacsatolás miatt alacsony. Ezekből gondolom, nem nagy probléma a típuscsere.
Az ECC pozíciójába esetleg jó lehet a 6AU6, az ECC88 nem biztos, mert az alacsony anódfeszültségű, és nem lesz elég nagy amplitúdó a végek kivezérléséhez. De lehetne ECC81, 82, esetleg 85 is. Ebben a pozícióban (fázisfordító) sem hiszem, hogy szükség lenne a nagy erősítésre. én ECC81 -et tennék.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2014
Akkor csak amiatt esetleg kitartanék az EF86 mellett, mert abból lehetséges válogatni is párokat a darabszám miatt és már úgyis megvannak.
Sajna én nem tudom az eredeti szöveget magyarítani magamnak, így sok információtól elesek.
Ezért is szerencsés, hogy véleményezed nekünk.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 14, 2014
Persze jó a párbaválogatás, de írja, hogy erős 26 dB -es kompenzált egyenáramú visszacsatolása van. Ezért a jó hangminőség.
A 6C33C elég kis erősítésű cső, ezért elég nehéz kivezérelni. A torzítás ezesetben nem annyira fontos, a visszacsatolás úgyis moderálja, ezért jó az EF86. A fontosabb a kivezérlés, abban az EF80 jobban teljesít. Dehát a szükség, meg a lehetőség nagy úr. Szerintem 1 86 árából kapsz 2 80 -ast.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2014
Érdekes ennél az OTL-nél - többit azért nem tanulmányoztam, mert ez ígéretesen egyszerűnek tűnik - hogy a hangszóróra jutó áram viszonylag behatárolt, a terhelő ellenállás növelésekor pl. 8 ->16 Ohm, nagyobb lesz a kimenő feszültség - teljesítmény.
Számomra nem annyira jó hír, hogy 4 Ohmos dobozokat hallgatok főleg.
Tehát az eredeti felével számolhatok, jól gondolom? A kapcsolás 8 Ohm-ra ír 25W-ot.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 14, 2014
Látok némi ellentmondást a leírásban. A kimenő impedanciára azt írja, hogy 0,4 ohm. Ez a 4 ohmnál nagyobb terhelő impedanciákra nézve, feszültség generátoros. Mégis a továbbiakban nagyobb terhelő impedanciára nagyobb teljesítmény leadását ír. ez pedig áramgenerátoros meghajtásnál igaz. (40 és 100 ohm között akár 50 W)
Nem tudom, meg kéne építeni, akkor kiderülne.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Szept 14, 2014
Remélem, még idén sor kerül az építésre és akkor méréseket is tudok végezni. Egyik fórumtársunk 2 példányban is megépítette már, annyira megtetszett neki a hangja. Módja volt összevetni egyéb csövesekkel is és nagyon pozitívan írt erről a kapcsolásról. Lesz egy ilyenem - is.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 14, 2014
Érdeklődéssel figyeljük működésedet.
(#) Szammer hozzászólása Szept 16, 2014
Nos végre én is nekiláttam (bár az alkatrész beszerzés vége még nem teljes). Elkészűlt a sasszi.
2*14-18W (majd meglátom a végén) EL84PP, vagy PP-UL lesz, hangszínszabályozással. Mellékletben a kép, a fojtó még mentudom rákerül-e, ha kell, akkor igen. A desing majd később, ha már szól.

alaplap.jpg
    
(#) q765 hozzászólása Szept 16, 2014
Sziasztok!

Sok témát telepiszkoltam idáig ezzel a vacakolással. Remélem nem bánjátok, hogy ide is írok. Elvégre ehhez kapcsolódik a célom. Minap felsoroltam itt a csöveimet, hogy jó lenne valamit építgetni. Néztem ezt az SRS552 csövet, de valami egyszerűbbel szeretném kezdeni. ECl82 nézegettem. Volt a transzformátorom, sorbafűztem a primereit, kapott egy Villardot. A fűtésnek meg egy 7805-öt két diodával megtámasztva.

Most vagyok ott, hogy anodfesz : 320 VDC (47Kohm)
Fűtés 6,3VDC (10kohm)

Olyasféle kapcsolást keresek, amivel elbabrálhatnék. Igazából csak egy csövem van hozzá.
Nem lenne gond ha lenne hangerő, és valami hangszín benne. Sokfélét nézegettem már - kíváncsi vagyok a véleményetekre.
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2014
Van egy neked való:

ecl82.jpg
    
Következő: »»   1656 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem