Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1660 / 2208
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
A kimenőtrafót kevéssé jellemzi a tekercsek Ohmos értéke.
Olvastam megoldásokról, ahol hálózati trafó volt kimenőnek használva, de az bizonytalan út. Konkrétan hipersil trafó volt, ahol a szerelés milyensége miatt bizonyára volt valamennyi légrés, ami SE erősítőnél elengedhetetlen.
Nem hinném, hogy megúszod egy valódi kimenő nélkül. Régi rádiók bontványaként, illetve az összes olyan szórakoztató elektronikai készüléknél, ahol 8K/x (-4-8) Ohm volt a kimenő, jó neked.
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 18, 2014
Megnéztem a régi néprádióm kiváncsiskodásomban.

500 Ohm/1Ohm
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Ettől nem leszel, leszünk okosabbak... Azt kell megnézni, milyen csővel, tápfesszel működött.
Másoktól olvastam, hogy pl. régi Orion, Videoton TV kimenőket kell keríteni, az jól együttműködik pár Wattal a PCL86-al.
(#) Szammer válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 18, 2014
Hát ez teljesen igaz, de szerintem azért kell a trimer, mert nem biztos hogy veszel méregdrága párba válogatott végcsöveket, másrészt csőcsere esetén (ha ki van vezetve a mérőpont), egyszerűen be lehet állítani a szimmetriát.
(#) Orbán József válasza Szammer hozzászólására (») Szept 18, 2014
Ez természetesen így van.
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 18, 2014
Sorkimenőt énis találtam itthon. Félredobtam mert nem tudtam azokat az értékeket mérni rajta, amit itt említettetek.
Nahát, akkor befürödtem. Igazából gyakorlásnak építettem ezt az ecl82-es kapcsolást. Akkor megint költenem kellene rá.
Noha nem egy univerzális dolog ez.
Tényleg kérdem, mi buktató van egy nagyobb erősítőben?
Mertha kezdem egy SRS552-vel, akkor szépen haladok, max elég pár kondi, 2 hálózati,.. Viszont van értelme tekernem a kimenőket.

Ellenben ez az ECl82 szépen fütyül szkópon!


Bár volt értelme. Rájöttem, hogy az egész atyja a kimenő

Lassan azon gondolkozok, hogy nem is csőhöz, hanem transzformátorhoz kell nézni kapcsolást...
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Az egyszerű válasz szinte ugyanaz, mint a különbség a pikula és a hegedű közt.
A hegedű tovább ég...

Ne kezdj bonyolultabb, naggyal. Nincs mese, idő kell megtanulni alap fokon a csöves technikát.
Én se tartok még nagyon előre.
(#) Szammer válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Idézet:
„Tényleg kérdem, mi buktató van egy nagyobb erősítőben?”

Mi a buktató? Kb. az, hogy fillérekből "sufni-tunningal" nem tudod összehozni, meg némi mérés és szereléstechnikai ismeret sem árt. Ha tényleg nagyobb erősítőt akarsz összehozni, viszonylag jó minőségben, kösd fel a gatyót, nyisd ki a pénztárcádat és sokat tanulj.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Úgyérzem nem éreztétek az iróniát a mondataimban.

Erre is költhettem volna sokat, mégis megakadtam a kimenőtranszformátornál.
Ahogy gondolom nem 20 similian forint a különbség a drágább, és az olcsóbb konstrukció transzformátorai között. Bár lehetne mindkettőre masnit kötni.

Tanulni szeretnék. Hiszen ezért érzem magam furán. Majdhogynem blognak használom a forumot. Szammer, olvasol?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 18, 2014
A kérdés márcsak az, hogy amit láttatok, működik? Azzal nem tanulok, hogy költök egy kimenőtrafóra. Ahogy Szammer irja, mégtöbbet mint gondolom, hogy meghallgassam a "hangdobozaim".

Szoljatok, mit mérjek., milyen frekit küldjek rá PC-ről, és mit mérjek a végén. NEkem ez érdekes volna, csak nem merem..
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Szept 18, 2014
És mégegy dolog: Én tanultam a csöves technikát, üzemeltetői szinten gyakoroltam is a tanultakat. Aztán eltelt 25 év és most újra tanulom, mert "őrült" vagyok (ja 55 vagyok).
(#) Szammer válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Ha már működik valamid, akkor lehet finomítani a dolgokon. Ha van hozzá műszerparkod (generátor, szkóp, STB), akkor láthatod is hogy milyen módosításokkal milyen + eredményt tudsz elérni. Ha meg nincs (én annó pár ECL86 SE-t építettem, szkóp meg minden nélkül) és csupán a fülemre hagyatkoztam.
(#) q765 válasza Szammer hozzászólására (») Szept 18, 2014
Bocs, csak ezen a kimenőn idegeskedtem.
Beag kimenővel tudnék valamit kezdeni szerinted?
Megvannak a beag 100V-os dobozai. Tudod ezek az álló falraszerelhetőek. Igaz beltériek.
(#) Szammer válasza q765 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Ami neked van az (ha jól értelmezem) 100V-os hangrendszer hangszóró illesztő trafó. Ezeket annó azért találták ki, hogy sok hangszórót, hosszú kábelekkel messzire el lehessen vinni. A régi APX STB. 100W körüli csöveseknek ilyen 100V-os kimenete volt. Sajnos csöves végfok építéséhez alkalmatlanok impedancia probléma, miatt.
(#) dragon073 hozzászólása Szept 18, 2014
Sziasztok !
Szemezgetek egy kapcsolással (PCL86) Van rajzom és találtam kimenőt is . Érdeklődni szeretnék hogy a mellékelt kimenőt lehet e vagy egyáltalán érdemes e használni .
Gábor
(#) küzmös Gergely válasza dragon073 hozzászólására (») Szept 18, 2014
Hogyne lehetne. Ez egy orion tv hangkimenő trafó, ami pont a PCL86-hoz való. De ez a kapcsolás amit választottál nem a legkimunkáltabb.. arra jó hogy leteszteld a csövet.
(#) dragon073 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 18, 2014
Esetleg tudnál ajánlani egy jó kapcsolást ?
Előre is köszi
Gábor
(#) pucuka válasza dragon073 hozzászólására (») Szept 18, 2014
A bemenetről nem érdemes a csatoló kondit lespórolni, mert egy csőnek mindig van rácsárama, ez a poti csúszkáján átfolyva recsegést okoz, amit jól fel is erősítesz. A segédrácsra hidegítő kondit tennék, mert így most anódként viselkedik, és nem látja el a feladatát, nem szünteti meg az anódvisszahatást.
A jobb felső sarokban a zöld Új hozzászólás gomb mellett - alatti nyílra katt, lenyílik egy menü, listázd ki a téma képeit, és válogass belőlük, ill hasonlítsd össze a sajátoddal.
(#) 6C4C válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 18, 2014
A 81 egy nagyáramú cső a 83-hoz képest, bár az erősítése kisebb. Sajnos a karakterisztikája nem valami szép, de PP-ben akár jó is lehet...
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Szept 19, 2014
Át lehet tekercselni, a vasa elég jó. Bár egy E(P)CL 8x-hez kicsit nagy.
(#) Doncso válasza dragon073 hozzászólására (») Szept 19, 2014
dj hans - nak van egy nagyon jó kapcsolása, szerintem se-be attól jobbat nem igen tudsz csinálni, én hallottam is, nagyon szépen szól. Azt érdemes megépiteni.
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 19, 2014
Doncsonál a pont, djhans fórumtársunk által kimunkált kapcsolás a nyerő. Az pediglen ez a komplett kis végfok.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 19, 2014
Csöves társaim, erre valaki?
Tapasztalatok a beépített ventilátorral kapcsolatban?
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Szept 19, 2014
Egy exkluzív kinézetű kinai 6C33 PP erősítőben 2 nagyobb méretű is van, nyilván alacsony fordulaton mennek. Hogy csinál-e zavart a tiéd? Mellé kell tenni egyet a kapcsolásnak és meglátod, nem sokba kerül.
(#) bakos13gab válasza szili83 hozzászólására (») Szept 19, 2014
Nem próbáltam még. Szerintem fontos, hogy milyet használsz. pl. brushless. Ki kell próbálni és kiderül. Teszel a tápjára fóliakondit, esetleg egy ferrit gyűrűt.
(#) mmajka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 19, 2014
Kedves Gergely!

Az általad ajánlott kapcsoláson Bővebben: Link gondolkodtam nemrégiben, be is szereztem hozzá mindent nem spórolva semmiből. De kicsit felakadtam elő körben kimenő, majd másodikban időhiány miatt.

Végül kaptam egy pár kimenőt amik teljesen egyformák, két a képen látható kapcsolású rádióból bontottam személyesen.
A kérdésem, hogy jók lennének e ehhez a kapcsoláshoz?
(#) küzmös Gergely válasza mmajka hozzászólására (») Szept 20, 2014
Hali! EL84 és az E/PCL86 illesztése nagyjából, kompromisszumokkal megfeleltethető egymásnak. Optimális illesztése az EL-nek kissé nagyobb 7k ,míg PCL-nek 5k, de szépen fog vele szólni a kapcsolás. Én oda-vissza csináltam, mert PCL86-hoz való VT és Orion tévében lévő kimenőkkel hajtok EL84-et és annak helyettesítőjét a 6P1P-t is ,és szépen szólnak. S vannak akik szerint például a PCL szebben szól mondjuk egy Pacsirta rádió trafójával , ami ugye eredeti munkahelyén EL véget hajt. Tehát az EL-hez való rádiótrafóval minden további nélkül sikerrel próbálkozhatsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) Doncso válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 20, 2014
Azt hiszem Janinál (djhans) én pacsirta kimenőkkel épitett PCL86-ost hallgattam. Nagyon szép tiszta hangja volt, nekem azóta is tetszik. Ó AZ
(#) szili83 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 20, 2014
Akkor ezek is pacsirta kimenők?
Ennek a kapcsolása akkor ez.

6V_2.jpg
    
(#) Doncso válasza szili83 hozzászólására (») Szept 20, 2014
Az előbb linkelt képek alapján a felső hasonló mint Janiéban. De lehet, hogy tévedek, és TV hangkimenő, már nem emlékszem. Ő pontosabb választ tudna adni rá.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
Következő: »»   1660 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem