Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1686 / 2208
(#) mark.budai válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 28, 2014
Ha megmondod, melyik Elektorban van, akkor lehet, hogy nem is kéne átküldeni, megvan pár szám belőle.
(#) Orbán József válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 28, 2014
2001/5
(#) bta válasza messius hozzászólására (») Nov 28, 2014
1. A hangminőség romolhat, de nem feltétlenül. Elég összetett kérdés...
2. Romlik a hatásfok és lecsökken a max. kivehető teljesitmény (főleg pentódás végfoknál).
3. A kelleténél sokkal alacsonyabb áttételű kimenőtrafó esetén a végcső nagyobb dinamikus anódáram-terhelést kap, és emiatt lerövidül az élettartama
(#) bta válasza messius hozzászólására (») Nov 28, 2014
Idézet:
„Gondoltam rá, hogy nem multiméterrel kellene megmérni a kimenőtrafó értékeit”

A szórt kapacitást elfogadható közelítéssel meg tudod vele mérni (a fülednél mindenképpen pontosabban), a szórt induktivitást viszont drága, márkás RLC multiméterrel sem igazán.
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 28, 2014
Idézet:
„A nyákon is vannak szellőző furatok a légáramlás elősegítésére, aztán majd használat közben látom meg, milyen melegség van a nyák körül...
A 6550-esek foglalatai köré több kellene, illetve nagyobbak. Bátor dolog volt nyákba ültetni - reménykedj benne, hogy a ragasztóréteg eléggé hőálló fajta.
(#) Orbán József válasza bta hozzászólására (») Nov 28, 2014
Egy nagyon slendrián német cég tizenéve így árulja kitt-ben, így szerelendően.
Egyelőre hiszek nekik, de ha gondom lesz, nem szeretnék a bőrükben lenni.
(#) wadember hozzászólása Dec 1, 2014
Sziasztok! A csatolt képen látható RIAA korrektort ismeri valaki? Az első cső katódkondijának az értéke érdekelne, valamint az, hogy a harmadik cső katódkondija miért van szétválasztva 220uF+1uF
(#) Orbán József válasza wadember hozzászólására (») Dec 1, 2014
A katódkondik ebben az esetben 470µF-ig ajánlottak, ezen belül valahova. A másik két kondi egymással párhuzamosan van kötve a nagyobbik elektrolit a kisebbik meg nem.
Így szerencsésebb az átviteli tulajdonsága. Lehet ezt tudományosabban is, a lényeg ez.
(#) djklein hozzászólása Dec 2, 2014
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget a fórumtól. Van egy Japán 1980-as hangszer erősítőm, ECC83 + 2xEL34 a felállás. A probléma az vele hogy már 2 cső is átütött benne. Átnéztem gyakorlatilag teljesen gyári. Egyetlen problémát látok hogy a feszültségek nagyon magasak benne. Megkerestem a gyári kapcsolási rajzot, azon csak a tápról lejövő sec tekercsek feszültségei vannak feltüntetve 300voltnak kellene lennie de 380 körüli értéket mérek terhelés alatt is 370 volt felett van. Fűtés is 7 volt. A csövek rácsának kékes fénye van. Egy pár vadonat új csővel kezdtem bejáratni szépen beállt a munkapont mindkét csőnél járattam 1 órákat majd pihenő. 2-3 óra üzem után az egyik cső átütött szikrázott, kivettem átnéztem semmi hibát nem találtam tettem mellé egy párt újra beállítottam a pár óra üzem után a másik cső is átütött. Mit lehet ezzel tenni? igaz 220 voltra van méretezve a táp trafó de ha 220Volton 300V a secunder akkor 230volton nem 380-nak kellene lennie. Egyenirányítás után cső nélkül 514 terhelés alatt 498 voltot mértem. mi lehet a bibi?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014

IBZ-60TE.jpg
    
(#) szikorapéter válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Táprésznél ellenállások értékét ellenőrizd le. Kondenzátorokkal minden rendben?
(#) djklein válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 2, 2014
Rendben vannak. Ellenállások is jók. Itt eleve már a trafóról nagyobb feszültség jön le 80volttal mint kellene. Ennek az okát nem értem. :/
(#) zimi1991 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Szia!
A 300voltot 220 voltod primérnél írja!
Érdemes lenne ellenőrizni, mert sokszor még 340 is szokott lenni a hálózati fesz!
(#) djklein válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 2, 2014
Tudom! Jelenleg 233Volt a hálózati feszültség. 233Volt mellett 374Volt a secunder! Ez nem túl sok?
(#) keszeg01 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Jó napot .
Az elő feszt mértél ?
(#) q765 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Nem menetzárlatos a primer? Nem nagyobb a biztosító a hátuljában, mint amennyi ajánlott?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) szili83 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Az előfeszed mennyi? AC. Mert ha az 38V akkor a tekercs 300V-os szekunderével van valami.
(#) q765 válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2014
Az egész nagy valami lenne, amit le is védetnék egyből!
(#) djklein válasza szili83 hozzászólására (») Dec 2, 2014
A 38 voltot nem mértem de a fűtés 6,3volt helyett 7volt szóval az is magasabb mint kellene, a 38 voltot megnézem holnap de valószínű hogy az is magas lesz
(#) djklein válasza q765 hozzászólására (») Dec 2, 2014
A gyári értékű 2 amperes biztosíték van benne.
(#) zimi1991 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
233 voltnál is elég sok a szekunder feszed szerintem.
374 volt a váltó áram akkor az alsó hangon is 500 volt egyen legalább ami elég soknak tűnik tényleg!
A táp kondik is csak 450 voltosak így sokat kapnak egy kicsit!
Énis megmérném a 38 voltot ha ott is sok akkor egyértelmű, hogy a trafó nem kóser!
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) q765 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Szerintem az még sok is. Primer zárlat lesz véleményem szerint. Ne szúrj el több csövet vele. Granpa megoldja neked a trafót.
(#) sturbi válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Segédrácsoknál keresgélj. R69-et és R67-et is duplázd meg nyugodtan (pl. 470 ohm 2 W-ra mindegyiket), de még az összekötött segédrácsokra is tehetsz 1-1 100 ohmos ellenállást (az EL34 foglalatainál). Amúgy nem olyan durva EL 34-nek a tápfesz.
(#) djklein válasza q765 hozzászólására (») Dec 2, 2014
Nem is szándékoztam több csövet beáldozni, mitől lehet zárlatos a primer? Vagyis mi okozhat menetzárlatot? Valószínüleg már így került hozzám de azért érdekelne.
(#) sturbi válasza q765 hozzászólására (») Dec 2, 2014
Ha primer zárlat lenne, akkor a zárlatban lévő menetek leégnének (indukció).
(#) q765 válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
Én nem értek annyira hozzá, csak gondolkoztam énis- hamár feltetted a kérdést.
Nemtudom milyen gyártmány a cuccod, lusta vagyok visszaolvasni.
Nem melegedett túlságosan? Csak pár meneted lehet zárlatos. Én arra tippelnék, hogy a lakk égett le két sor között.
Ha külön a trafót járatod nem melegszik nagyon?
(#) sturbi válasza djklein hozzászólására (») Dec 2, 2014
7 V fűtés teljesen jó tartósan is (majd ha kisebb lesz a táp, akkor az is kisebb lesz).
(#) q765 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 2, 2014
Már zárlatban vannak, rajtuk nem folyik áram. Vagy én gondolom rosszul.?. Lehet leégtek. : )
Eztán fog leégni, mert valószínű marha meleg most a trafó üzemi hője.
(#) djklein válasza sturbi hozzászólására (») Dec 2, 2014
Értem, megpróbálom 470 ohmos ellenállásokat. Lenne még 1-2 kérdésem. Gyárilag 6CA7-es csövekkel volt ellátva. Az előző tulaj cserélte EL34-esekre de azóta csak a baj van vele. Lehetséges hogy a 6CA7 jobban tűri a nagy feszültséget? Az adatlapját néztem elvileg ugyan az mint az EL34. Volt egy csőfoglalat hibája az erősítőnek azt vettem észre hogy az egyik EL34 nem fűt megmozgattam azonnal fűteni kezdett de nem vettem észre és járt így egy daradig, azokkal a csövekkel ami később átütöttek szikráztak. Esetleg okozhata a csövek halálát ez a baki? Kicseréltem a foglalatokat utánna még használtam, az egyik cső üzem közben nagy hangerőn halt meg kivettem tettem a megmaradt mellé egy másikat így ment pár napot majd a másik cső próbán hang nélkül kezdett el szikrázni. Az utólag berakott csőnek semmi baja.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) zimi1991 válasza q765 hozzászólására (») Dec 2, 2014
Pár menettől még most biztos nem meleg!
Majd ezután ha tényleg menet zárlatos!
(#) djklein válasza q765 hozzászólására (») Dec 2, 2014
A trafó 1-2 óra után sem forró, maximum langyos egy kicsit.
Következő: »»   1686 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem