Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2017 / 2208
(#) pucuka válasza moele hozzászólására (») Máj 17, 2018
Én nem favorizálnám, de a puding próbája az evés. Meghát ízlések, pofonok. Magam részéről jobb szeretem a járt utat, a csöves technikában szerintem újat mondani nem lehet, az elmúlt kb 90 évben szerintem mindent kitaláltak, amit lehetett.
(#) debe válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2018
Idézet:
„A 6J1 kettős trióda, nem?”

A Google nem a barátod? Mert nem kettős, de még csak nem is trióda.
http://pic.pimg.tw/greatsound168/1420689420-2380830856_n.jpg?v=1420689426
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) Robin2 hozzászólása Máj 17, 2018
Elég beírni a keresőbe: 6J1 tube. Hemzsegnek a találatok, köztük rögtön feladja a pre amp kitet is. Videók, leírások. Nem Uri Gelleres, múkodj ráolvasással. Igaz, a minősége sejthető.
Persze a kétkedés joga mindenkit megillet.
(#) pucuka válasza debe hozzászólására (») Máj 17, 2018
Bocs, igazad van, kicsit bekevertem a 6J6 -al, mert azt néztem utoljára.
De az előző hozzászólásomban írtam is a 6AK5 -öt is, aminek a megfelelője.
Elnézést, benéztem.
(#) bta válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2018
12V AC adapter jár hozzá, tehát a "nagy" elkók a tápszűrők. Jól néznének ki a szerencsétlen vevők, ha ráadásként még brummogna is...))
(#) pucuka válasza bta hozzászólására (») Máj 17, 2018
Nade hat nagy, ami legalábbis látszik, de takarásban sejthető még kettő. Egy szimpla tápszűréshez nem kell ennyi, szerintem. (a két kisebb az valószínűleg katód kondi)
(#) bta válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 17, 2018
Az ilyen, mindössze másfél centi átmérőjű miniszeptárokat vagy csökkentett teljesítményű kettőstródával, vagy egyetlen "rendessel" tervezték annakidején.

Egyébként úgy néz ki, tele vannak vele a kínai raktárak:
.. tube preamplifier board 10pcs 6J1 tubes
/Nehogy megvegye valaki.../
(#) djhans hozzászólása Máj 17, 2018
Sziasztok.6C19P SE. "Szegény ember triódás SE-je." Nem 2A3 de sokkal közelebb van hozzá mint bármely pentódás SE-hez. 2,5W a max kimenő teljesítmény 1khz-en mérve. 20hz-en 2W-nál még nem látható a pentódásnál megszokott hasba akasztott szinusz. Egyébként ez az alsó frekvencia ahol 1dB-t esik. SM74 kimenők vannak benne 4/3 osztással. Magasa 30Khz-en esik 1 dB-t. Ígéretesnek tűnik. Sokkal több élet van a hangjában mint a pont ekkora teljesítményű PCL86 SE-nek.

6C19P SE.jpg
    
(#) bta válasza Cinema hozzászólására (») Máj 17, 2018
Megrendelésre csinálhatta... egyébként van olyan, hogy fülre kicsit máshol "optimális" a torzítás, mint a mérés szerint.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 17, 2018
Van megkötés arra vonatkozólag hogy a csövek milyen távol legyenek egymástól? Nem szeretném őket egy alkatrésznél messzebb rakni ha megengedett.
(#) Orbán József válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 17, 2018
Valahol olvastam, 1 csőátmérőnek megfelelő szükséges, teljesítmény csöveknél másfélszeres ajánlott.
(#) debe válasza bta hozzászólására (») Máj 17, 2018
Szerintem van feszültség sokszorozó a kondik száma is elegendő, az MF X10-D-hez csak ebben van köze.
Amúgy egy vicc az egész, megérdemli aki megveszi.
Az itthoni TV-s csövekből is különbet lehetne alkotni, amúgy a kapcsolása valami ilyesmi lehet:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71tyq8y31CL._SL1251_.jpg
(A kapcsolásban egy triódát láthatunk, mert a pentóda második rácsa - 6-os láb - egyből az anódra van kötve.)
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) FordPrefect válasza moele hozzászólására (») Máj 17, 2018
Idézet:
„Üdv !
Egy német szaklap szerint az elektroncső.... Die chinesische Röhre 6J1 und wurde lange Zeit in der militärischen Nachrichtentechnik eingesetzt. Es handelt sich um eine spezielle Hochfrequenzröhre mit besonders geringer Heizleistung. Das Radio arbeitet mit einer Heizbatterie von 6 V und einer zusätzlichen Anodenbatterie von 9 V bei einer Anodenspannung bis 15 V.”

Az ostobaság nem országfüggő. Pláne, hogy manapság Német? ország egyre kevésbé hivatkozási alap. Amúgy a német hangtechnika megbízható, de középszerű volt mindig
Nem egy nagy eresztés...
(#) FordPrefect válasza djhans hozzászólására (») Máj 17, 2018
Jól néz ki, az irány is jó. Mondjuk 2-2 db párhuzamosan szerintem jobb lenne, de ez csak okoskodás.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Máj 18, 2018
Jó lesz! Mekkora illesztésre dolgozik ez így, Jani?
(#) Dr Endugu hozzászólása Máj 18, 2018
Ennek a cikknek a másik fele nincs meg valakinek?

GU50SE.pdf
    
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 18, 2018
3,2K/8R a kimenő trafó. Torzítás 2.5W max teljesítményen 2,1%
(#) djhans válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 18, 2018
Nekem elég a teljesítménye. Nem szerencsés szerintem a csöveket párhuzamosan kötni, főleg válogatás nélkül.
(#) gkari válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 18, 2018
RT 2014/2 megvan, pr.-ban küldj emailcímet, küldöm (cca. 3,7 Mb).
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Máj 18, 2018
Én is kérhetem?
(#) tommeeka hozzászólása Máj 19, 2018
Sziasztok!
Egy ideje olvasgatom a fórumot, nagyon komoly erősítők készülnek.
Én csak csöves rádiókat újítgatok fel, ill. most egy csöves szkópot mentettem meg a megsemmisülés elöl.
Olyan kérdésem lenne, hogy mivel szoktátok meghajtani az erősítőket, ill. milyen hangfalakat szoktatok használni hozzájuk?
Köszönöm előre is!
Tamás
(#) Imi65 válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 19, 2018
Én jelenleg csak a gépet hallgatom csövessel (6P15P PP), B&W DM305-ös álló dobozokkal. Szóval, semmi extra.....
(#) sandor1632 válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 19, 2018
Szia.

A lejátszó egy TDA1541-es trafós+csöves DAC.
Az erősítő 6L6GC PP, CHZ mester tervei alapján.
A hangfal Mission M35I.

Üdv.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 19, 2018
Szia János!
Küldtem.
Üdv:gkari
(#) bta válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 19, 2018
Idézet:
„Mondjuk 2-2 db párhuzamosan szerintem jobb lenne”

Akkor már -szvsz- inkább egy 6sz33sz...
(#) goreny válasza bta hozzászólására (») Máj 19, 2018
Igazad van. Szemben a 19-cel, a 33 olcsó, kis fűtőáramú, könnyen meghajtható, igazi kis hétvégi hobbicső.
(#) FordPrefect válasza bta hozzászólására (») Máj 19, 2018
Idézet:
„Idézet:
„Mondjuk 2-2 db párhuzamosan szerintem jobb lenne”

Akkor már -szvsz- inkább egy 6sz33sz...”


2-2 db 6sz19-ről beszéltem.. És akkor még mindig csak a 6sz41sz-nél tartunk teljesítményben. A 6sz33 már komoly tudást igényel megépítésnél. Elvben és gyakorlatban is...Nem igazán amatőröknek való...
(#) FordPrefect válasza bta hozzászólására (») Máj 19, 2018
2-2 db 6sz19-ről beszéltem.. És akkor még mindig csak a 6sz41sz-nél tartunk teljesítményben. A 6sz33 már komoly tudást igényel megépítésnél. Elvben és gyakorlatban is...Nem igazán amatőröknek való...
4db 6S19 cca. 2.000 HUF. Ez durván megfelel 1db 6S33-nak. Ennyiért nem fogsz kapni utóbbit.
Más. A 6S19 hátránya a nagy szórás. (orosz csövek) Viszont ha válogatod, párhuzamosítható. Előny.
Ez nem mondható el a 33-ról. Ott az van a búrában, amit megveszel a manapság már 10x kimazsolázott régi csőkészletből. És nem a szimmetriáról híresek ezek a csövek...
(#) djcaveman válasza tommeeka hozzászólására (») Máj 19, 2018
ARC M60 klón dual sztereó kivitelben (6L6WXT) ... 6N2P-el épített RIAA. A hangfal nem egy nagy durranás, de nekem tökélesen megfelel.. Pioneer HPM 30. Jelforrás még Akai GX4000D, Sanyo RD4023UM, Technics SL1210MK2, Pioneer SLP3, SLP450, SLPG 490 stb.., No meg ilyen-olyan dj ketyerék..
(#) djhans válasza bta hozzászólására (») Máj 20, 2018
Lehet ám 1-2W-on is zenét hallgatni. Főleg 92dB feletti hangszóró érzékenységgel.
Következő: »»   2017 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem