Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2019 / 2208
(#) mek-elek válasza boti2 hozzászólására (») Máj 25, 2018
A Wimának 3-400 óra táján alakul ki a hangja.
(#) (Felhasználó 116638) válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 25, 2018
Jók ezek a kondik Ezermester uram, csak hobbista ennyit nem fog adni kondikért, hiába csak 2-4 db-ot kéne megvenni.
A hang nem CSAK ezen múlik.
(#) (Felhasználó 116638) válasza djhans hozzászólására (») Máj 25, 2018
Olcsó, egy kísérletet megér.
Használtam ilyeneket, de csak impulzus üzemre, hangra nem.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 25, 2018
Ezek a régi bakelit foglalatok időzített bombák.
Az Etronics-nál jó árban vannak a kerámia foglalatok.
Levegőben nem csinálunk forrasztott kötést, erre ügyelj.
A hosszú kivezetésekre húzz teflon vagy varnis csövet.
Tudod, az ördög a részletekben lakozik.
Érdemes lenne elsőre jót csinálnod, nehogy úgy járj vele mint a kályhaüveggel
(#) djhans válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 25, 2018
Ilyen puccos kondit max 2A3 SE-be tennék. Ebbe a 6C19P SE-be jó lesz valami olcsóbb is
(#) boti2 válasza djhans hozzászólására (») Máj 25, 2018
Én is így gondolom. Ezért javasoltam az orosz PIO-kat és teflonokat.
(#) Cinema válasza djhans hozzászólására (») Máj 25, 2018
Mindenki mást ajánl.
Én a Wima MKP-4, MKS-4, esetleg az MKP-10, vagy FKP-1 sorozatból válogatom össze a csatoló és egyéb célú kondenzátorokat. Nekem megfelelnek, jó hangzásúak, áruk elfogadható és kaphatóak, állandóan.
Régen jók voltak a Remix C-219-sorozata, a C-223, és az újabbakból a C-243, de gyakorlatilag ezek már nincsenek, csak elfekvő készletekből lehet szerezni, mint az egyesek által istenített orosz olajpapír-kondenzátorokat. Én nem szereztem azokkal jó tapasztalatot, nem is tetszett a hangjuk sem. Új berendezésbe egészen biztosan nem felelnek meg, inkább a Wima.
Biztos, hogy vannak esetleg jobbak, de mennyiért és mekkorák?
Az eredő hangzás nem csak ezeken múlik.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) mek-elek válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 25, 2018
Én is véletlen akadtam beléjük. Azért az áruk messze van a V-Cap-tól, ezért jó az ár/értékük.
Akár a hangfalban, vagy becstolóként azonnal hallható a különbség, hát még bejáródás után.
Persze, hogy ez csak "nem csak", de azért az a "nem csak" igencsak.
(#) djhans válasza Cinema hozzászólására (») Máj 25, 2018
FKP-1 az kimondottan váltóra, impulzusra készült ugye? C219 van egy halommal 220n 630V csak az ismerősön nagyon lehúzta. Szerinte nagyon gyenge.
(#) bta válasza djhans hozzászólására (») Máj 25, 2018
Milyet?
Középtartományban feltétlenül magasabb osztály egy jó olajos, és még mindig lehet szerezni olcsón jót, de egy nem túl nagyigényű erősítőben a "kommersz" fóliákat sem szabad elvből félredobni. Lehet, hogy valamelyik a maga "sajáthangjával" pont odaillik. A szinergia néha csodákra képes: mintegy eltűnnek az alkatrészeknek tulajdonított torzítások. A Wima és a négykivezetéses C210 viszonylag kiegyenlített a maga kategóriájában. Bármiféle kondinak kell legalább 100-200 óra járatás (kivéve, amelyiknek több..), előtte nem érdemes róluk véleményt mondani. Sajnos ezt némelyik neten olvasható, népszerű konditeszt szerzője valószínűleg nem tudja.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 25, 2018
Milyen foglalatra gondolsz?
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 26, 2018
A régi barna bakelitfoglalatokra.Másra nem is tudnák, csak az van a lemezen....
(#) sandor1632 válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 26, 2018
Én ilyet használok..

SAM_2936.JPG
    
(#) mek-elek válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 26, 2018
Köszi a megosztást.
Én csak a tapasztalataimat osztottam meg. Információnak szántam, hogy azt mindenki a saját elképzeléseinek megfelelően használhassa.
(#) Cinema válasza djhans hozzászólására (») Máj 26, 2018
Igen, az FKP- sorozatnak nagyon jó a hosszú-idejű stabilitása, ezért korrekciós és időzítő körökben is jók.
A C-219 ha sok van, akkor az jó például EL84-es csöves erősítőbe csatolónak, táp-hidegítőnek egyaránt.
Egyébként jó a hangja, más, persze, mint a többi gyártmányé, de egyéb tekintetben jók (azért az árért, pláne jó).
Olaj és egyéb ezoterikusan drága kondenzátorokat messze elkerülök, jók azok, de nekem nem kell egyik sem.

Üdv!
(#) csa7684 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 26, 2018
Mutatnál egy általad készített erősítőt?
(#) boti2 válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 26, 2018
Szép. Megkérdezhetem milyenek a használt ellenállások?
(#) sandor1632 válasza boti2 hozzászólására (») Máj 26, 2018
Köszönöm!

Tápban Kiwame, Holco, PRP, meghajtásban PRP, végcső környékén Arcol, G2 rács soros a végcsöveknél Allen Bradley, Katód ellenállás Jantzen audio MOX ellenállás.

Sokfélét kipróbáltam, nekem ez az összeállítás jött be fülre.
Csak végcső katódba próbáltam 6 félét..
(#) Cinema válasza csa7684 hozzászólására (») Máj 27, 2018
E-mailben küldök képeket.
A Facebook oldalamon is van pár kép.
Mellesleg, egy készülék valamely fokozatában azonos minőségű alkatrészeket alkalmazok és ahol lehet, más részegységben, ott szintén azonosakat, vagy legalább azonos gyártótól származót.

Üdv!
(#) csa7684 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 27, 2018
Rendben köszönöm! Az emailemet láthatod ha megnézed az adatlapom.
(#) Cinema válasza csa7684 hozzászólására (») Máj 27, 2018
Küldtem pár képet.
Nem mindent fényképeztem le, amiket építettem, most már mindegy.
Nagyon sokféle szerkezetet készítettem, céges és egyéb használatra is, van ami 35-éve hibátlanul működik, napi használatban.
Szóval építgetek, de már egyre kevesebbet, inkább már eladogatnám, amik vannak.

Üdv!
(#) Moderátor hozzászólása Cinema hozzászólására (») Máj 27, 2018
Ugye tudod, hogy ez egy fórum topik, szóval nem különösebben van értelme annak, ha írsz valamit, majd privátban folytatod, majd írsz valamit, majd privátban folytatod.

Ha megosztandó információd van, akkor hajrá, itt a topik.
(#) boti2 válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 27, 2018
Köszönöm szépen.
Azt még megkérdezhetem, hogy melyiknek kb. milyen hatása volt a hangra? A tapasztalatokat, úgy értem.
Előre is köszi.
(#) djhans válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 27, 2018
Szia. Végcső katódba nem mindegy hogy milyen ellenállás van ha váltóáramúlag hidegítve van? Én úgy hallottam hogy csak a munkaellenállásnak és lehúzó ellenállásnak kell minőségi.
(#) jani1987 válasza djhans hozzászólására (») Máj 27, 2018
Pucuka mondta nekem a minap hogy tök mindegy mit raksz bele. Az se baj ha bontott csak szóljon. Aztán ha kedved van úgyis kicseréled.
(#) sandor1632 válasza djhans hozzászólására (») Máj 27, 2018
Próbáld ki és rájössz mennyit számít.
Ez a MOX ellenállás filléres cucc, de jó hangja van.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
(#) bta válasza djhans hozzászólására (») Máj 27, 2018
Ha lehet ilyet mondani, fokozaton belül a katódellenállás/katódkomplexum a legkritikusabb passzív alkatrész. Ha nem torz (grízes, stb.) hangú az az elkó, akkor a hidegített ellenállás fajtája* sem mindegy. PP-nél már mondtam, hogy vágd le - nem kizárt, hogy meg fogsz lepődni... a tesztelés sajnos nem egyszerű, mivel forrasztás után legkevesebb néhány óráig csak a durva dolgok jönnek elő, pl. ha találsz valami nagyon odaillőt.

* Végcső katódelőfeszítésre jóféle huzalellenállás való! Sok éve 6L6PP-ben próbálkoztam párhuzamosított 1W-os Beyschlagokkal, de nem vált be. Pedig milyen logikus ötlet, még az induktivitás is töredékére csökken.. mezei(?) Remix KRS -sel jobban szólt.
(#) sandor1632 válasza boti2 hozzászólására (») Máj 27, 2018
Előre leszögezném, hogy a kapcsolás CHZ szellemi terméke, én csak saját ízlésemre hangolgattam a felhasznált alkatrészekkel.


Csináltam egy összehasonlítást fémréteg vs. szénréteg vs. szén kompozit ellenállókkal a végcső környékén kb így ebben a sorrendben mint ahogy írtam.

A szén kompozit sokkal levegősebb, élethűbb hangot produkált. Az ellenfele Takman carbon film és Takman metal film ellenálló volt. Ezek is nagyon jók, de nekem túl lágy hangot produkáltak..
A végcsövek G2 soros ellenállása az egyedüli ami Allen Bradley, ez 1W-os. Az arcol csak 0,5W-osban elérhető, ide kevésnek éreztem a teljesítményét.

A PRP-t meg szinte mindenhova használom, érdemes kipróbálni, természetesebb hangot produkál bármelyik fémréteg ellenállónál. Picit karcosabb, testesebb a hangja, jó párosítás a szén kompozittal, ami viszont lágyítja a hangot. Így viszonylag színezetlen lesz a végeredmény.

Tápban szűrő ellenállásnak viszont a PRP nem jött be, itt a kiwame győzött, részletekben, térben egyből észrevehető volt a különbség.

A bemenetválasztóban pl PRP ellenállókból építettem fel a relés hangerő szabályozót is, itt nagyon jól teljesít. Meghajtásban is ezt használom, mert alacsony a zaja, meg nekem tetszik a hangja. Biztos van ennél jobb ellenálló is, de ha egyszer tetszik a hangja, nem szándékozom átvariálni.

Az erősítőnek nagy elvárásokat támasztottam, mivel kizárólag rock, metal zene szól rajta.
Ezzel az alkatrész összeállítással nagyon jól teljesít, pedig a Sonata Arctica egy két zenéje igencsak igénybe veszi a részletjátszó képességét...
(#) Orbán József válasza sandor1632 hozzászólására (») Máj 27, 2018
Mivel van kinek hinnem megjegyzem:
Az említett (elektronikus) zenék alkalmasak a személynek leg tetszetősebb hang kikotyvasztására. Aztán jön az a dolog, vajon mi köze van az így előállított hangzásnak az ún, valós zenéhez, hallgatáshoz, koncerten hallottakhoz, akusztikus hangszerekkel?
Ezt egy komolyzenei tapasztalatokkal - ami a hangzás megítélését illeti - oda bíznám.
Azt elvetem személy szerint, hogy egy erőstő (hangsugárzó) erre, vagy arra a zenére jó - nyilván másra meg nem annyira. Szerintem akkor már az egyéni ízlésről, tetszésről van szó, a valóságot jobban közelítő prezentációra nem annyira...De az is valami, ha a nekünk tetszőt sikerült előállítani...
(#) sandor1632 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 27, 2018
Erről van szó, bár őket volt szerencsém élőben is meghallgatni.
Meg az sem mellékes, hogy magam is zenélek, így van azért halvány fogalmam, hogy az a gitár, dob hogyan is kell szóljon
Következő: »»   2019 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem