Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2057 / 2208
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 5, 2018
Hááát, hogy lineáris, márminthogy egy végcső, az erősen kétséges. (esetleg kis kivezérlésnél) Én még nem láttam olyat. Lehet linearizálni, legalábbis elegendő szintig.
(#) Orbán József hozzászólása Dec 5, 2018
Még egy kérdés:
Láttam négyszögjeles átvitel ábrázolását szkópon, ahol a jel fel-lefutása rendben, de a negatív fél szemmel láthatóan, valamivel szélesebb volt. PP-ről van szó.
Ha vágásig kivezérelt erőstő meghajtásnál az eltérő erősítés (csövek) okozhatnak ilyent?
Meghajtó, valamire való generátor nem produkál ilyent.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 5, 2018
Okozhatnak. A vágásig kivezérelt végfok elég durva dolog, lehet erősítésbeli probléma, de munkaponti beállítás is.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Dec 5, 2018
A vágásig-ot úgy értem, mi van, ha ez direkt, akaratlagos?
Eleve "szebb" jelet lehet produkálni, mert a túllövések már egyáltalán nem férnek ki...
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 5, 2018
Egy négyszögjeles mérésből sokmindent ki lehet olvasni, ha a "lineáris" szakaszban történik. Alsó, felső határfrekvencia, Fázismenet linearitása, késleltetés, lengések stb, amik leginkább az erősítő dinamikus viselkedését jellemzik.
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Dec 5, 2018
Köszönöm, visszatérek erre, ha dohog már néhény csövesem.
Idő kérdése...
(#) kiszebra válasza pucuka hozzászólására (») Dec 5, 2018
Köszi a választ! Akkor ugyanazon kapcsolásba egymás után megnézem mennyi az erősítésük, és így fogom összepárosítani. (7db-ból akarok két párt)
(#) pucuka válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 5, 2018
Ha megnézel egy részletesebb adatlapot, láthatod, hogy a meredekség (S), vagy az erősítés (μ) anódáram (munkapont) függése távolról sem lineáris, vagy egyenes.
(#) csa7684 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 5, 2018
Főleg ha az egyik pentóda a másik meg trióda
(#) boti2 válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 5, 2018
Az Ia=f(Ua) karakterisztikáknak kell egybeesniük. Ezt pl. csőmérőkkel, vagy szkóppal és egy erre való kapcsolással lehet felvenni. Nekem pl. uTracer-em van, azzal szoktam csinálni. Így fest egy példa karakterisztika. Az egyszerűbb mérésnél görbének cső tipikus munkapontja köré eső 2-3 pontját lehet mérni és abból meredekséget számolni, amit összevetve a cső gyári értékeivel tudunk %-os értéket számolni. Ez nyilván kevésbé lesz pontos.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) kiszebra hozzászólása Dec 5, 2018
Köszi a válaszokat!
(#) pucuka válasza csa7684 hozzászólására (») Dec 5, 2018
Félreérted. Vagy két pentóda, vagy két trióda. Egyébként ajánlom figyelmedbe a Barkhausen féle cső egyenlet használatát.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2018
Ááá.., az egyik pentóda triódába van kötve.
(#) boti2 válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2018
A Magyari féle oszcilloszkópos könyvekben (hirtelen nem ugrik be a pontos címe) is benne vannak ezek a kapcsolások.
(#) gkari válasza boti2 hozzászólására (») Dec 6, 2018
A 2. kiadás címe: Oszcilloszkópia.
(#) pcmaster90 hozzászólása Dec 7, 2018
Szerintetek érdemes ilyesmi csövekkel erősítőt építeni.Csak hogy az érzéketlen hangládák javára is szóljon valami.Vélemények?
(#) Orbán József válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 7, 2018
Szerintem nem nagy ügy, itt egy, a végletekig leegyszerűsített, barátságos erősítő ilyen csővel.
Nagy valószínűséggel meghajt nagyon érzéketlen hangdobozokat is...

simaügy.JPG
    
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2018
Ezen jót mulattam ,mit nekünk 1200volt!
(#) pcmaster90 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2018
Csak ember legyen az aki ehhez kimenőt teker aminek a teljesítménye és a frekvenciaátvitele is megálja a helyét.
(#) pcmaster90 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2018
Hát igen itt jön csak képbe a igazán megrázó élmény
(#) Orbán József válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 7, 2018
Komolyabbra fordítva: Maga a kimenő sem egyszerű, nyilván. A meglehetősen nagy menetszám, szigetelések és a minimálisan megfelelő huzalátmérő miatt nagy vasat (ablakméret!) kellene használni, vagy egy ilyen arányú vasat, mint a képen. A lemez minőségéről még nem is beszéltünk! Kihívásnak, érdekességnek biztosan jó ilyen csővel építkezni, de nem egyszerű és nem is inspirálna egy fekete kosárnyi ilyen csővel a birtokomban - sem.
Világért sem beszélnék le senkit, őszintén örülök, ha valaki sikerrel megépíti, voltak is ilyenek.

vasablak.jpg
    
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 7, 2018
Tetszik, bár ez nem "igazi", hanem hibrid.
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 8, 2018
Szervusztok! Segítene valaki azonosítani ezeket a trafókat. Nem igazán találtam semmit ezekről a típusszámokról. Mindkettő EAG. A típusszámok TU 402/A és TY 204.
(#) pcmaster90 hozzászólása Dec 8, 2018
Véletlenül nincsenek valakinek elfekvőben 6C33C-B csövei?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) csa7684 válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 8, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 8, 2018
Itt van 7900/db.

Cső

Miért nem az apróban keresel? Ez a topic az építésé.
A Google is dob elég sok találatot.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 8, 2018
Inkább a ti pénztárcátok legyen vastagabb mint egy vadidegené. Itt nagyjából tudjuk ki kicsoda. Én is majdnem végeztem az anonim csövek azonosításával. Csak néhány ismeretlen típus maradt. Amúgy valamit nem értettem. A két azonos feliratú cső se egyformán nézett ki. Gondoltam biztos gyártó függő.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) djcaveman válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 8, 2018
Nekem van egy TY 4/500, meg egy TB4/1250..... ezek sem kispályás "lámpák"..
(#) pcmaster90 válasza djcaveman hozzászólására (») Dec 9, 2018
Ezek már megálják a helyüket a szabadtéri hangosításban is
(#) Cinema válasza pcmaster90 hozzászólására (») Dec 9, 2018
Szép cső, nekem is tetszik a pofája.
De majdnem 40W a fűtése! - csövenként! Sztereóban SE végfoknak, ez már majdnem 80W amit elfűt és hol a kimeneti teljesítmény ehhez képest?
Az élettartama és a minősége sem vág hanyatt, szóval ez a cső, egy drága hobbi.

Üdv!
Következő: »»   2057 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem