Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2097 / 2208
(#) MacGiver válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 24, 2019
Köszi.
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Szept 25, 2019
Húha!
Na akkor olyan delikvenst kérdezz meg akinek van és használja is. Amúgy esetenként a bemeneteket ezen készüléken kapcsolgatják, hangerőt is itt szabályozzák, a vègfokon csak bemeneti csatlakozó van és hálózati bemenet ill power kapcsoló.
A legfontosabb feladata, a bejátszó ill. jelforrás jelszintjét illeszti a végfok-végerősítő bemenetéhez.
Bár építettem már ilyen előfokot egy másik fórumon taglalt srpp-vel, de annyira nem hatott meg a fantázia, hogy össze is rakjam. Hiába magasztalták az egekig, még várom hogy “ megszálljon a múzsa” ötletet adván a befelyezéshez
(#) Gery78 válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Így van, meg még impedanciát is illeszt nem csak jelszintet. Ha egy AN Kondo M7-et beraksz az átviteli láncba, és egy darabig hallgatod, majd kiveszed, akkor igen nagy űr marad utána. Aztán már azt mondod, hogy többet nem tudsz nélküle zenét hallgatni.
(#) TAttila77 válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Nekem jó ideig ilyen, meg bármilyen előfokom biztos nem lesz. Én csak plusz zajforrásnak tartom. Sajna ez van. Bár sokak szeretik az ilyesmiket. Egészséggel hallgassák.
(#) tunerman válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Korábban ebben topikban már volt vita az előerősítők szerepéről - ott leírtam, hogy az előerősítő csak kényelmi szolgáltatást végez a több bemenet kezelése végett. Amennyiben a végfok bemenetén van hangerőszabályzó, akkor teljesen felesleges hifi komponens.
A hangzáson mindenképpen ront a plusz alkatrészek/kábelek miatt, az impedancia illesztés sem igaz, mert a mai források mind kisimpedanciásak...
TJ.
(#) TAttila77 válasza tunerman hozzászólására (») Szept 25, 2019
Ez pontosan így is van, volt és lesz is végszónak. Örűlök hogy ezt írtad, lrgalább már látom nem vagyok egyedűl.
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Nem vagy egyedül. Nem biztos még, de lehet hogy a jövő héten írok majd egy kis beszámolót a csöves útkeresés témában. Tanulságos.
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 25, 2019
Ide írod? Alíg várom.
(#) baldman81 hozzászólása Szept 25, 2019
Sziasztok!

Kérlek segítsetek, előre is bocsika a láma kérdésért de EL34-nek PP-ben 400V anódfeszültséggel mennyi az optimális illesztése. (6,6K sok?)
Köszönöm!
(#) granpa válasza baldman81 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Adatlapját megnézted? 400 V-on (AB oszt.) max. 5 kOhm-ra emlékszem, de 3.5 k-s kapcsolás is van.
(#) MacGiver válasza tunerman hozzászólására (») Szept 25, 2019
Ámen..
(#) deklinacio válasza MacGiver hozzászólására (») Szept 25, 2019
Ez így is lenne. Ha csak nem akarunk LPézni, meg magnózni.
(#) boti2 válasza baldman81 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Nem sok, majdnem optimális, ha az Rk-kat 450 Ohm körülre választod (per cső, nem összesen).
Ua=450V-nál Rk=450 Ohm-nál az Ia0=2x60mA körül alakul, az Ra-a pedig 6,5kOhm. Ilyenkor a Pout=40W körül lesz.
Ha kiszerkeszted a munkapontot pontosan meg lehet mondani, de biztosan csak pár tized kOhm lesz az eltérés.
Azért kérdezted, mert 6,6k-s kimenőd van?
(#) FerencziJ válasza baldman81 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Szia!

Én 5k5 - val építettem 40w-os pp-t.
(#) konyak6 hozzászólása Szept 25, 2019
Sziasztok!
Van valahol leírás a munkapont kiszerkesztèsèről? Jó lenne megtanulni.
Köszönöm!
(#) MacGiver válasza deklinacio hozzászólására (») Szept 25, 2019
Az LP más kategória . Egy RIAA korrektornak mindenképpen külön dobozban a helye. Szerintem.

Magnó esetén már a szabványos vonalbemenet pár száz mV-os jelszintjénél tartunk, felesleges "előerősítgetni"

Ha meg valamilyen okból speciális készülékre van szükség, azt is értem.

De. Mi az értelme egy külön dobozban lévő előfoknak és végfoknak? Ha valaki ragaszkodik ehhez, magyarázza el Nekem, ugyanazt a két kapcsolást, vonalszintű bemeneti érzékenységgel, miért kell két külön dobozba építeni? Előny??
(#) csa7684 hozzászólása Szept 25, 2019
Már csak a meghajtás hiányzik
(#) MacGiver válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 25, 2019
Idézet:
„Így van, meg még impedanciát is illeszt nem csak jelszintet. Ha egy AN Kondo M7-et beraksz az átviteli láncba, és egy darabig hallgatod, majd kiveszed, akkor igen nagy űr marad utána. Aztán már azt mondod, hogy többet nem tudsz nélküle zenét hallgatni.”

Nagyon óvatosan megkérdezném: Te hallgattál már ilyen M7-et??
(#) boti2 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 26, 2019
Pl....
Scultéty László - Elektroncsöves áramkörök tervezése
Pintér István Klatsmányi Béla - Vezetéknélküli híradástechnika I.
(#) deklinacio válasza MacGiver hozzászólására (») Szept 26, 2019
Magnónál impeedancia illesztés smafu ugye? A RIAA-t miért kellene feltétlen másik dobozba tenni. Szóval jó az az előfok, nem mondom, hogy feltétlen kell, de jó ha van. Egy jó előfok nem szinezi el a hangot.
(#) konyak6 válasza boti2 hozzászólására (») Szept 26, 2019
Köszönöm!
Sajnos a könyvek beszerzèse problémás, mivel külföldön vagyok. Nincs esetleg valami elektronikus formában?
(#) FerencziJ válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 26, 2019
Vagy esetleg valami progi
(#) Ge Lee hozzászólása Szept 26, 2019
Jelentem becsövesedtem. Nem írom le az egész sztorit csak ha akad legalább 1 ember akit érdekel, vagy akinek esetleg segíthetek vele.
(#) ronin75 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2019
Érdekel.
(#) FerencziJ válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2019
Mesélj!
(#) FerencziJ válasza debe hozzászólására (») Szept 26, 2019
Zseniális! Köszönjük!
(#) gkari válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 26, 2019
A "Scultéty" szerencsére folytatásokban megjelent az RT-kben, és valaki anno az "RTNeked"-re feltette, ez nekem megvan, írj email-címet, arra szívesen elküldöm.
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2019
Engem érdekel, mert én is megkeresztelkedtem csövekkel, igaz már másfél éve.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2019
Ez azt jelentheti, hogy jelenleg nem áll rendelkezésedre félvezetős oszcilloszkóp, sem erősítő és a DMM-eddel is gondok vannak?
Következő: »»   2097 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem