Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2124 / 2208
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2019
Szerintem nézz szét a TME-n az audio ellenállásoknál találsz nagyobb teljesitményűt.
(#) mcc válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2019
Én a Hificollective-ről, vagy a Partsconnexion-től szoktam rendelni. Sokféle ellenállás van, lehet válogatni. A szállítás nem kerül túl sokba, ráadásul a kanadai cég még vámolási szempontból is rugalmas...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2019
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 26, 2019
Nem a teljesítménnyel hanem a minőséggel van bajom. Ott sincs más mint ohmite, meg van néhány érték arcolban de az sem értékben sem teljesítményben nem jó, meg van pár db holco, ami talán nem is eredeti, mert már rég nem gyártják.
(#) Ge Lee válasza mcc hozzászólására (») Okt 26, 2019
És onnét hogy rendelsz? Nem látok se listát semmit, nekem egy értelmes webshop kellene ahol bepakolom a kosaramba ami kell, másnap meg kihozzák mint pl. a farnelltől.
(#) Accord válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2019
Nagyon szép, mint az eddigi minden munkád, amit láttam.
(#) Accord hozzászólása Okt 26, 2019
Elsőként a doboz kiválasztásáról írnék néhány mondatot, miután elkészültem a deszkamodellel, felmerült a hogyan tovább, és mivel nekem a fúrás/faragás nem az erősségem, ezért valami kész, vagy elkészíttethető dobozban kellett gondolkodnom. Saját tervezés alapján készült doboz készíttetése szinte kilátástalan, vagy eleve nem vállalták, vagy olyan árajánlatot kaptam ami megfizethetetlen. Így maradt az egyszerű műszerdoboz, de ennél még meg kellett oldani a furatokat és a kivágásokat. Ez sem volt olcsó, de legalább korrekten elkészült.

Néhány kép a dobozbelsőről üresen:
(#) Accord hozzászólása Okt 26, 2019
A kimenőtrafókra már nem emlékszem hogy akadtam rá, de sok pozitív véleményt olvastam róla és a gyártóról, de természetesen az ár sem volt elhanyagolható szempont.

A trafó paramétereiről is felteszek egy képet
(#) mcc válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 26, 2019
A Hificollective-nél pl. itt van a webshop:

Hificollective webshop
(#) CHZ válasza Accord hozzászólására (») Okt 27, 2019
Köszönöm.
Doboz készítése nálam is a legnehezebb feladat. Fúrógép, reszelő, fűrész ami rendelkezésemre áll.
Ezért megpróbáltam egyszerűsíteni az elkészítését. 2mm alu alapon 20x10mm lécek adják a doboz vázát. Ezekhez könnyen felfogatható előlap, hátlap és a faoldallapok is. Így könnyen összerakható, stabil dobozt kaptam.
(#) Accord válasza CHZ hozzászólására (») Okt 27, 2019
Én is kisérletezten saját kivitelezéssel, hasonló "eszközparkkal", de az eredmény elszomorító lett, valahogy nincs hozzá érzékem, vagy türelmem, vagy mindkettő.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
Az erősítő egységeit úgy terveztem, hogy önállóan lehessen működtetni azokat, ezáltal biztosítva az egységek külön-külön történő mérésének lehetőségét.
Így három önálló részre bontható az erősítő, az előerősítőre-végfokra-tápra.

Először a végfokozat összeszerelésével kezdtem, ehhez készült egy alulemezből hajlított fémváz, amin a csövek és a trafók helye ki van vágva. Mivel a két kimenő meg a végfokcsövek erre vannak felszerelve kb. 4kg-ot kell hordoznia úgy hogy stabil is maradjon.

Nagyon masszív kis darab lett belőle.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
Miután beszereltem a csőfoglalatokat és a trafókat, következett a bekötés, a vezetékezéshez 0,5 –ös sodrott rézvezetéket használtam, kicsit több színt szerettem volna felhasználni, de csak ezt(fekete/fehér/kék) tudtam beszerezni.
A szerelvényen látható kis panel a katódellenállásokat és a bias áramköröket, illetve néhány mérőpontot tartalmaz.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
A tápegység alkatrészeit már NYÁK-ra készítettem, ennek összeszerelt változata látható az alábbi képeken, van rajta egy kistrafó(2x24V-1,6VA) ez biztosítja a bias feszültséget.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
A végfokpanelről csak így a táppal együtt van képem, ezen vannak a bias potik és egy-két kiegészítő alkatrész a végfokhoz. És még egy kép párosban.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
Miután ezek elkészültek és "összelegóztam" kb. így néz ki egy páros.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
És akkor az erőmű. A hálózati transzformátor kiválasztása volt számomra a legnehezebb feladat. A műszaki paraméterektől kezdve a fizikai méreteken át, a beszerezhetőségen keresztül és nem utolsó sorban a trafók árán keresztül. Fontos szempont volt hogy a doboz a lehető legalacsonyabb legyen, de a rendelkezézre álló alapterületen azért elférjen. Teljesen megfelelőt így nem is találtam, ezért kompromisszumként egy általános felhasználási célra készült trafót választottam, ebből mindjárt két darabot. A trafó praraméterei: 80VA, 2x75V ami nem tartalmazza a 6,3V-os tekercset, ezért ezt nekem kellett feltekernem, aminek sikerétől egy kicsit tartottam, de teljes megelégedésemre, rendkívül egyszerű volt és a végén tökéletesen sikerült elkészítenem.

Kép: eredeti trafók bepróbálva
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
Hogy tekerjünk toridtrafót? Mindenesetre ne úgy ahogy én csináltam, de eszköz nélkül és jobb ötlet hiányában egyszerűen átfűzögettem azt a néhány menetet. A sokadik után már nem csak jó lett de még szép is.

A menetszám meghatározásához bonyolult matamatikai számolgatások helyett feltekertem 10 menetet és ebből visszaszámoltal a 6,3 V hoz szükséges menetszámot.
Ez 35 menetre jött ki, hogy spóroljak a menetszámon, nemes egyszerűséggel duplán tekertem fel a huzalt(17,5 menet) és ennek volt még egy pozitív hozadéka, hogy keletkezett egy 3,15V-os középleágazásom ami egyébként a fűtésközepeléshez amúgy is kellett volna.
(#) Accord hozzászólása Okt 27, 2019
Ezek után már csak össze kellet kötözgetnem és beépítenem.
(#) messius válasza Accord hozzászólására (») Okt 28, 2019
Végre a sok oldalon kersztüli farokméregetés után valaki csöves erősítőt mutat be a "Csöves erősítő készítése" topicban! Gratulálok Accord és CHZ!
(#) deklinacio válasza tunerman hozzászólására (») Okt 28, 2019
1, És akkor mi van?
2, Az NFB az NFB, mégha szerinted különleges is.
Ja! Amúgy tényleg unalmas vagy már.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza deklinacio hozzászólására (») Okt 28, 2019
Szerintem meg Te vagy unalmas Ottó.
Ez nem egy újabb tönkretenni való fórum, mint az audiodiyers, ahol már nem nagyon kedvelnek.
Ennyire nem megy a trafó biznisz, hogy már egy hobbi oldalra jársz önigazolásért?
Kár hogy eluralkodott rajtad a nárcizmus,és mindent lenézel, amit nem Te készítettél....
Még szerencse hogy nem teszel fel fotókat a cuccaidról, mert kiderülne hogy meztelen a "király"
Meg nem igazán illik egy másik fórumon fikázni a HE-t, utána meg idejárni trollkodni
Szóval dyscus, kicsit nézz magadba, mielőtt írogatod a semmitmondó hozzászólásaid.
(#) Accord válasza messius hozzászólására (») Okt 28, 2019
Köszi a gratulációt, igazán jóleső érzés, ha valakinek tetszik az a munka amit csináltam.
(#) Zenner válasza Accord hozzászólására (») Okt 29, 2019
Valóban pofás szerkezet lett.
Így tovább! Indulhat a következő építése
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
Megépítettem nagyjabol, egyelőre csak mérésre a Regent 30 gitárerősítőbe a korábban taglalt tunerman féle meghajtós PP erősítőt, de abban a verzióban, amilyenre én módosítottam elhagyva a köztes fojtót és 417A helyett ECC85-öt használva. EL34 végfokcsövek vannak triódába kötve. A táp az 370V, erről megy az előfok is. Most 8W-nál egy picivel több jön így ki. A kimenőtrafó eredetileg 2x800/12ohm bekötéssel volt használva, most 2x2.66K/8ohm-ra adodik ( 2x10H/30mH ). Mérések elég jók, beteszem azokat is.
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
1kHz@1W jelalak és az ő torzítása:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
Sávszélesség(-1dB): 9Hz-22kHz
Sávszélesség(-3dB): 5Hz-34kHz
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
Torzítások 20,30,40Hz-eken és 10kHz-en:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
Négyszögjelek 1W-on ( bár inkább 2, mivel negyszög ):
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2019
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
Négyszögjelek 4(8)W-on:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 30, 2019
Jelalakok 4W-on, felső határ lejjebb jött 32kHz-re:
Következő: »»   2124 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem