Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2123 / 2208
(#) tunerman válasza deklinacio hozzászólására (») Okt 25, 2019
A fórumtagok nagy örömére kioktatlak az elektroncsöves erősítők világáról
1. A keresztcsatolt bemeneti fokozat - ami lehet fázisfordító is elvileg - 1948-as publikáció
2. A Twin Servo OTL csöves végerősítőben keresztcsatolás van a kimeneten, így az egységnyi erősítésű fokozat. Mivel a visszacsatolt jel nem arra a driver csőre megy amelyik a torzitást/DC offset-et okozta, hanem az ellenkező oldalira - így direkt NFB-ről a hagyományos értelemben nem beszélhetünk.
Ugyanis a mezei NFB ugyanarra az erősítő fokozatokra van visszavezetve, amelyek a keletkezett torzítást okozták.
TJ.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Okt 25, 2019
Amenyiben további információra van szüksége bárkinek, az elektroncso.hu oldalon elolvashatja a témáról irt cikkemet.
TJ.

http://elektroncso.hu/cikkek/amptitok.php
(#) Accord válasza deklinacio hozzászólására (») Okt 25, 2019
De nem is az NDK-ban, ...
(#) pcmaster90 hozzászólása Okt 25, 2019
Vetne rá valaki egy pillantást hogy a megadott alkatrész értékekkel megállja a helyét a kapcsolás?
(#) (Felhasználó 1947) válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 25, 2019
Itt az alkatrész értékekkel van a legkevesebb probléma.
A rajz tele van hibákkal.Ez így nem fog működni.
(#) (Felhasználó 1947) válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 25, 2019
Ha már ez a "Flea Power" szimpi számodra, akkor nézd meg ezt.
(Lehet már láttad is, onnan lett származtatva a saját ?)
Flea/Tubecad
(#) Orbán József válasza tunerman hozzászólására (») Okt 25, 2019
Olcsón megúsztad.
Az aljánál is van lentebb...
(#) Cinema válasza pcmaster90 hozzászólására (») Okt 25, 2019
Ez használhatatlan. Ez nem egy erősítő, hanem valami műszer rezgőkörére emlékeztet, ahol nagyobb teljesítményt kell leadni.
Az a "Flea" kapcsolás nem egy szokványos hangerősítő, normál hangerősítőként nem is használható.
Végig olvastad, hogy mit is írnak róla?! Zagyvaság.

Üdv!
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 25, 2019
EL84-re(6BQ5)rengeteg jól kidolgozott, dokumentált design van, akár SE, akár PP vonalon.
Nem igazán értem meg ezeket az elvadult kapcsolásokat...
(#) TAttila77 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 25, 2019
És vajh ki tette fel?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) Accord hozzászólása Okt 25, 2019
Az elmúlt időszakban építettem egy erősítőt, most szeretném bemutatni a készüléket és annak építését a fórum tisztelt olvasóinak,
Az előerósítőfokozat egy Williamson típúsú kapcsolásra épül, erről sok pozitív szakmai véleményt olvastam, és ezekre alapozva választottam.
A végfokozat egy teljesen átlagos UL-PP fokozat, fix bias beállítási lehetőséggel, és a piacon kapható/rendelhető kimenőtrafó felhasználásával.
Tápegységet 2db 80VA toroid trafóval oldottam meg, úgy gondoltam ez megfelelő teljesítményt szolgáltat majd a működéshez.

És az alábbiakban néhány kép az elkészült erősítőről:
(#) Ge Lee válasza Accord hozzászólására (») Okt 25, 2019
Remélem nem veszed kukacoskodásnak, de ezt vagy nem Te építetted, vagy ha mégis akkor gyorsan szerettél volna megválni tőle, ugyanis pár hónappal ezelőtt fent volt az egyik hirdetési oldalon heteken keresztül (ha elmentettem a hirdetést majd előkeresem). Pontosan ez, felismerem az utolsó porcikájáig, még a feliratot is. Mert arra kevés esélyt látok, hogy az országban két egymástól független ember pont milliméterre ugyanezt hozza össze. És még a Williamson is stimmel, mert rá is kérdeztem a hirdetésben ha jól emlékszem.
(#) Accord válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2019
Ha fenn volt már egy hirdetési oldalon akkor ez kizáró tényező, hogy be is mutassam?
(#) Ge Lee válasza Accord hozzászólására (») Okt 25, 2019
Dehogy. Csak hirtelen az ugrott be, hogy vetted, és másét szeretnéd sajátként bemutatni mert találkoztam már ilyennel. De így akkor rendben van.
(#) Accord válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 25, 2019
Már megijedtem, hogy ez kizáró tényező lenne, és hogy gyorsan adtam el az sajnos nem igaz mert elég sokára ment el. Ez egyébként egy újabb darabja a történetnek, de hogy miért erről majd később.
Egyébként pedig teljes egészében én készítettem, kivéve a dobozt és a vásárolt alkatrészeket.
(#) Accord hozzászólása Okt 25, 2019
És akkor a kapcsolási rajzok:
(#) CHZ hozzászólása Okt 26, 2019
Elkészült az előfok doboza, fedél még csak alapozóval festve.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2019
Üdv. A riaa-ban a két cső az 6N16B? Amúgy nagyon tetszik kívül, belül.
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 26, 2019
Igen, 6N16B..
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2019
Nekem itt egy helyi barátom aki ezzel épített riaa-t azt mondta, húzni kell rá kis hűtőcsillagot ( ami régen a bc301-ekhez volt) és akkor sokkal jobban hűl a cső és csökkenti a mikrofóniát is. Majd próbáld ki. Én nem építettem ilyet mert konkrétan nincs lemezjátszóm, de máshoz már használtam pl. 6P30B meghajtásra.
(#) (Felhasználó 1947) válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 26, 2019
Réz fóliával szokták körbetekerni ezt a csövet,és azt GND-re kötik.
Persze mindenki máshogy oldja meg...
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 26, 2019
Nincs ilyen probléma vele, hűtést sem igényel. Viszont nagy a szórásuk, válogatni kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2019
(#) mcc válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2019
Szia,
a zöld panel közepén álldogáló E88CC-nek kinéző cső (gondolom line fokozat), milyen kapcsolásban működik?
(#) CHZ válasza mcc hozzászólására (») Okt 26, 2019
Szia!
ECC88 valóban a line fokozat. Kapcsolása nem szokványos, szerintem mutattam Neked, akkor ki is tárgyaltuk.
(#) mcc válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2019
Jaaaa, hogy ez az a fokozat. Emlékszem! Örülök neki, ha jól működik!
(#) CHZ válasza mcc hozzászólására (») Okt 26, 2019
Nekem nagyon bevált, egyszerű, nem invertál, kimeneti impedanciája kicsi, erősítése beállítható.
(#) mcc válasza CHZ hozzászólására (») Okt 26, 2019
Én is csináltam anno egyfokozatú előfokot, de az invertált, és fix volt az erősítése. Elég jó hangja lett.
(#) CHZ válasza mcc hozzászólására (») Okt 26, 2019
Egy fokozat, ha erősít is, általában invertáló. Ez földelt rácsú megoldás, katódban vezérelve.
(#) Ge Lee hozzászólása Okt 26, 2019
Csinálnék majd egyszer valamikor ebből a triódás SE-mből még egyet. Nem akarok stabil tápot neki, fojtót meg pláne nem, nagy, nehéz, nem tetszik, akkor sem ha azzal lenne a legjobb. CRC tápot akarok neki. Milyen ellenállást javasoltok oda? Mindenképpen olyan kellene ami nem cseszi szét a hangot, és lehetőleg kapható is elérhető közelségben, nem Kamcsatkáról meg innen onnan kell rendelni.
A környék webshopjaiban az audio goldon kívül nem találok semmit, de szerintem az oda nem lenne jó. A farnellnél meg nem is találok audio célú ellenállatot egy darabot se.
Következő: »»   2123 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem