Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2152 / 2208
(#) ozpecs válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 11, 2019
Na jó Krizsi elég profi trafótekerésben azért meg Ottó is Krizsi dolgozott is ilyen helyen mint egyszer borozás közben elmesélte
(#) djhans hozzászólása Dec 12, 2019
Jó lesz 220k rácslevezetőhöz 150nF csatolókondi? Ha jól számoltam 4,8Hz a -3dB pontja akkor elvileg 20 Hz-en még jónak kell lennie. Az a helyzet ilyen kondim van most hozzá. ERO KT1800 0,15u 630V DC 200V AC. Mekkora maximális rácslevezető érték ajánlott a 6C4C-hez?
(#) TAttila77 válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 12, 2019
Én őt személyesen nem ismerem, a nevét már említette tán régebben nekem valaki. Mindenesetre “aki ilyen csövekkel épít, az bizony nagy titkok tudója” hírében áll.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 12, 2019
Üdv. Nem te építed a GU50 SE-t?
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Dec 12, 2019
Én már rengeteg olyan dolgot hallottam meg olvastam, aminek a fele sem lett igaz...
(#) Ge Lee válasza mohinger hozzászólására (») Dec 12, 2019
Ezt muszáj lesz meghallgatnom egyszer...
(#) mohinger válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 12, 2019
Szerintem idén tavasszal is biztosan lesz triódás találkozó, ott minden bizonnyal meghallgathatod.
(#) Ge Lee válasza mohinger hozzászólására (») Dec 12, 2019
Ha tudok mindenképp megyek.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 12, 2019
Nem én építem. SE-t csak triódából érdemes építeni.
(#) jani1987 válasza djhans hozzászólására (») Dec 12, 2019
És ehhez melyik típus ajánlott? Mi a választék?
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 12, 2019
Vagy 6C4C-vel építed? Nem ugrik most be.
(#) djhans válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 12, 2019
6C4C, 6H13C, 6C41C, 6C33C, 2A3, 300B, 211A csak az ismertebbeket írtam.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 12, 2019
Igen 6C4C és 6SZ3P a meghajtás.
(#) djhans válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 12, 2019
Elvileg a Genalex Gold Lion is Svetlana gyártmány. Lehet hogy ugyan az a bele. Ezek amiket most próbáltunk 2000-es gyártásúak.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 12, 2019
Én konkrétan nem ismerem, nekem egyik sem volt még de égen földön esküsznek hogy a két gyártó csöves közt ég és flöld a különbség, olyannyira hogy a Genalexek hangját a jóval költségesebbekétől is jobbnak tartják. Ezt azok írták nekem akiknek van többfélecsövük és GX-ül is van. Ugyancsak majd ezt hallottam a KT88 esetéről. Ott is a Gold Lion a győztes. Én EL84-et tettem be ilyet egy gitáros cuccba és valóban még az is fényévvel jobb lett mint előtte az Elektrohamonicsal és JJ-vel.
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 12, 2019
"Én konkrétan nem ismerem" "esküsznek" "ég és föld" "gitáros cucc" "fényévvel jobb" "jobbnak tartják" "írták" "ezt hallottam"
Túlpörögtél..Konkrét tapasztalat??
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Dec 12, 2019
Dehogy vagyok túlpörögve. Türelem, lesz saját tapasztalat is, engem úgy is az érdekel. Mihelyt időm engedi meg fog szólalni és be fogok számolni róla.
(#) MacGiver hozzászólása Dec 12, 2019
Úgy legyen.
(#) djhans hozzászólása Dec 13, 2019
6C4C SE-nél hajlanék a csöves egyenirányítás felé 5C3SZ egyencsővel. Kicsit visszatart hogy kétszer sok menetet kellene feltekernem kézzel a táp toroidra.
(#) Ódenka válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Csináld így:

2x.JPG
    
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
A dióda sem rosszabb semmivel ha jól van megcsinálva. Mondjuk a toroid-dióda nem épp a legjobb párosítás, mert a toroid kisebb belső ellenállása és szórása keményen áthajtja a kondi áramimpulzusát a diódán, azaz nagyobb áramtüske lesz az egyenirányításban mint egyébként.
Toroidra sok menetet gép nélkül jó játék feltekerni... Én nem duplát, de még szimplát se tekernék rá, inkább csak a felét, és kétszerezve egyenirányítanám. A két diódára meg tennék valami kisebb RC vagy LC tagot ami csökkenti valamelyest az áramtüskét. A toroid elé meg nem árt ha van DC blokkolód is. Vagy tekersz EI vasra hálózatit.
(#) mohinger válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Egy külön fűtőtrafó nem fér be?
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2019
Nem lesz itt csöves egyen kérem szépen. 1 szekunder lesz a hálózatin az anódfesznek. Ezt is sokáig fogom tekerni. 2 külön egyenirányítás lesz, pufferekkel, 2 külön fojtóval. 47µF-os kondikkal rakom tele a tápot. Így fog kinézni egy csatornánál: graetz-3x47u-fojtó-2x47u-ellenállás-47u. Kimenő a 2. pufferre, meghajtás a 3. pufferre kerül.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Nálam ez így biztos nem lenne jó, mert közel dupla fesz kell a meghajtásnak mint a végcsőnek ha azt akarom hogy ki is lehessen vezérelni. Ha ugyanarról a tápról hajtom akkor 1W-nál több is alig jön ki belőle...
A toroidnál nem is a fűzögetés a probléma, hanem a feszítés. Hogy feszíted a huzalt, miközben fűzöd át a vetélőt menetről menetre? Sehogy... Harmadik kéz kellene. Én úgy csináltam egyszer, hogy 3 vas pálca közé kifeszítettem a toroidot damilokkal, így a magot nem kellett fognom csak menni körbe a huzallal, viszonylag feszíteni is lehet így.
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 13, 2019
Nem tudom, valahogy sikerül feszíteni. Igen a 6H13C pont olyan nagy vezérlőfeszt igényel mint a 6SZ19P. 60Veff-et. 6C4C beéri 31Veff-el.
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Szia. Hívd majd fel a H&M trafót és tekertess velük egy szép tökéletes trafót. Nem nagy teljesítmény kell neked, nem is olyan nagyon drága. András megcsinálja. Privátban elküldöm majd az elérhetőségét, ha kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) MacGiver válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 13, 2019
Én ettől óvnék mindenkit. Elsőre jól néz ki, mégsem terjedt el. Sok kis apró problémával terhelt, amik összeadódnak.
(#) 6C4C válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Ne haragudj de a tápegységen (sem) érdemes spórolni főleg ha már DHT csöveket szeretnél üzemeltetni... A hibrid egyenirányítás elfogadható ahogy Ódenka fórumtársunk (is) javasolta.
De minden DHT csőnek dukál a külön fűtőtrafó és a fűtésszimmetrizálásban a huzaltrimmer
Hidd el ezek tapasztalatok egy pár DHT-val volt már dolgom
(6C4C 300B 811A stb...)
(#) MacGiver válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Majdnem így csinálnám. Graetz, diszkét elemekből, minden diódával sorban 10 ohm. A többi szűrőtaggal lehet kísérletezni, hangolni.
(#) MacGiver válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2019
Az orosz stabilizátor csövek nagyobb meghajtófeszültséget igényelnek hangfrekvenciás erősítőkben, mint a 2A3, vagy a tengeralattikábelmeghajtcső. De nem kétszereset.
Ugyanis 60V effektív meghajtófeszültség igény azt jelentené egy 6sz19-nél, hogy a végcső katódkövető, egyszeres erősítéssel, 200V Ua-nál. Pedig ott még 2,3 körüli erősítése van.
Egyszerűsítve: 6S19, 6N13, 6S41, 6S33, 6080 ugyanazt jelentik. Olcsók, eltérő teljesítménnyel, nagyobb meghajtó feszültség igénnyel. De nem kétszeressel.
2A3, 6C4SZ, 300B. Beérik kisebb meghajtó feszültséggel - minimum tízszeres áron. Ingyen ebéd nincs.
Következő: »»   2152 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem