Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   208 / 254
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Én nem ismerem az 1%-ot. Egyáltalán létezik? (Mármint, ami önállóan indul, fel lehet valahogy tölteni és nem kell inicializálni...)
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Nemtudom de te a 99% ról írtál , gondoltam hogy van még 1%.... De ha nem létezik akkor sajnos kvarc oszcillátor és frekvenciaosztó kell
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Tutira van, csak én nem tudok róla. Tervezzek egyet?
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Sokuk inicializálás nélkül tesztelési célokra a megszakítás kimeneten 1Hz -es, 50% kitöltésű jelet ad ki: PCF8583. De megteszi egy 32.768 quartz + CD4060 + CD4013 is. Ez a két megoldás sajnos drágább, mint a kontroller, ami a többi számlálót, dekódert is megvalósítja (a kiegészítésekről nem is beszélve: DCF77 szinkron, beállítás, fényerő szabályzás).
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Sajnos nincs.....Bocs, akkor mégiscsak van.
De a Z560M megérdemelne egy komoly áramkört.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Kérdezd korgs2-t ... én nem fogom megépíteni .
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
PIC-et neki... Minimum egy Tom025, de inkább egy Mule2 áramkört érdemelne.
Szerintem biztos van olyan kolléga Egerben, aki felprogramozza.
(#) Pali79 válasza korgs2 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Ha megfelel akkor küldök postán egy felprogramozott MuleV2 PIC16F628-at.
Ha csak nem az önálló alkotás vágya hajt (ami egy nagyon jó dolog, mert ez is viszi előre a világot) akkor maradj egy bevált kapcsolásnál.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Lehet azt programozni is...!
(#) korgs2 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Köszönöm a felajánlást,de végül is benne van az egyedit alkotni "varázsa",meg az is hogy pic-et nem nagyon szeretem.Lehet( jó tudom) hogy egyszerűbb lenne,de szeretem a kihívásokat
(#) kocsgab002 válasza korgs2 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Rendben, Te döntésed, akkor arra mindenképpen figyelj, hogy pontos 1Hz-es időalapod legyen.

32768_1hz.gif
    
(#) korgs2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
A jellel egyenlőre még nem nagyon foglalkozok,úgy is generátorról kapja majd,a lényeg az lenne most hogy csináljak hozzá nyákot,meg maga a számláló része életre keljen.Előbányásztam a csöveket,a négyzetrácsos papírt(igen maradi vagyok tudom ),és indulhat az esti rajzolgatós móka. Köszönöm a segítséget,majd beszámolok a fejleményekről. UI:z561m csövet látott már Valaki bármiben is? Találtam egyet a dobozomban de nem tudom miből lehet.
(#) kocsgab002 válasza korgs2 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Szimbólumcső, multiméterben, vagy frekimérőben szokott lenni.
(#) korgs2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Erre az órajel generátorra esett a választásom,viszont annyi kérdésem lenne,hogy műszerezettség terén nem állok valami jól,be tudom a kondival állítani így is a frekvenciát normálisra?
(#) kaqkk válasza korgs2 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Egy pontos óra és sok türelem segítségével ...
(#) korgs2 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Vagy létezik esetleg olyan kapcsolás,aminél nem kell állítgatni?
(#) kaqkk válasza korgs2 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Keress olyan RTC ic-t ami belső kvarcos és van 1 Hz-s kimenete ..
(#) kapcsrajz hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok !

Teljesen belezavarodtam az anódellenállás számításába. IN-12-es csöveket fogok használni. Megnéztem az adatlapot, és az itt leírt képlet alapján számoltam: (Uanód - Uégési)/(Ifolyamatos x 6). Tehát (200V-170V)/3mAx6)=1,67 kOmh. A 6 os szorzó ugye a multiplexeres meghajtás miatt van a képletben (6 cső). Enélkül ugye pont 10 kOmh-ra jön ki az ellenállás. Akkor tényleg ilyen kis ellenállás kell ?
Köszi
(#) Pali79 válasza kapcsrajz hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Nálam 22k van berakva, de az néha túl soknak tűnik, egyes szegmensek nem világítanak jól. A Mule nyák tervében is 10k szerepel.
(#) kapcsrajz válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Én is úgy gondoltam , hogy marad a 10k csak ez a képlet kicsit megzavart.
(#) korgs2 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Bővebben: Link vagy összeüssem ezt a kapcsolást esetleg? A lényeg az lenne hogy működjön egyenlőre aztán az órajelen majd finomítok később,apropó,a hálózati 50hz-ből leosztottal mennyit késne/sietne az óra?
(#) kaqkk válasza korgs2 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Ezt a kapcsolást is elfelejtheted, nézd meg Pesten a köztéri órákat mind hálózat szinkronnal megy ...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) Pali79 válasza kapcsrajz hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Hát nem vagyok valami nagy szakértője a dolognak, de szerintem az anódellenállásnak nem sok köze van ahhoz, hogy multiplexben vannak-e hajtva a csövek, mert minden cső anódjának saját ellenállása van. A katódok vannak "közösítve", legalábbis a Mule-ban.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Idézet:
„Hát nem vagyok valami nagy szakértője a dolognak”
Hát ez látszik a hozzászólásodból! Az anód ellenállás határozza meg a maximális áramot ami a csövön folyhat , ha a csövek folyamatosan világítanak akkor az adatlapban megadott áramértékre kell számolni , ha multiplex vezérlést használsz akkor ezt az értéket meg kell szorozni a csövek számával ugyanis az időegységre eső áram akkor lesz közel azonos (tehát akkor egyenlő a fényerő).
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) sooty válasza kapcsrajz hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Itt az a gond, hogy csak 30v a különbség az Uanod és az Uégési között. Tehát az anódfeszt emelni lehet és az Uégési, se biztos, hogy 170v mert az adatlap azt írja, hogy nem több mint 170v (lehet hogy kevesebb) nekem a trafós mule 1.3-ban megy az in-12 és több mint 220v az anódfesz (mert ott az adatlap azt írja, hogy legalább 200v)
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
OK, én elfogadom amit írsz, hisz valóban nem vágom annyira, de ha így van akkor végkép nem értem mi alapján használnak 10-22k ellenállásokat. Ez, hogy jön ki matematikailag?
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Legtöbben nem számolgatnak, hanem megépítenek egy kész kapcsolást , ha a"tervező" nagyobb anódfeszt használt akkor ahhoz nagyobb ellenállás jár..
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
(#) sooty válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
A csövek égési feszültsége az, ami nem egzakt, az orosz gyártó sem adja meg pontosan (nem több mint 170v) pl. Nálam 240V anódfeszültség mellett 22k ellenállásokkal jól működik az óra. A multiplex miatt elég nehéz belemérni , az anódáramra 0,51 mA -t mérek, ami nem hiszem, hogy igaz lévén a csövek szépen világítanak A gyári adat 2,5 mA.
(#) kapcsrajz válasza sooty hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Akkor majd ha kész lesz az óra (már csak a csövek beültetése van hátra), majd szemre beállítom a legjobb ellenállás értéket én is. Kezdem alacsonyabb anódfesszel és 10 komh-os ellenállással.
(#) kapcsrajz válasza kapcsrajz hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Kész lettem az órával. Köszönöm a fejlesztőknek ezt a nagyszerű órát. Az anódfeszültséget 180 V-ra állítottam, és maradtak a 10 komh-os ellenállások. Így nagyon jó lett a fényerő. Nincs derengés és egyebek. Sajnos az egyik IN-12 cső 3-as számjegye csak félig "világít", ehelyett szereznem kell egyet. Ha a dobozolás is kész lesz teszek fel képeket. Sajnos az már nálam lassabban megy.
Következő: »»   208 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem