Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   209 / 254
(#) Pali79 válasza kapcsrajz hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Idézet:
„Sajnos az egyik IN-12 cső 3-as számjegye csak félig "világít", ehelyett szereznem kell egyet.”

Az valószínűleg csak katódmérgezett. Ellenállás nélkül kellene járatni egy picit azt az egy számot. Általában ez helyrehozza.
(#) vicsys hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Egy kis ötletelést kérnék! Hogyan tudnám tranzisztorral vagy fettel ki/be kapcsolgatni az anódfeszt (+170V), 3V-ról vezérelve? Egyenlőre a relénél tartok, de szerintem elegánsabban is megoldható...
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Nézd meg az atosz féle órát , ott optocsatolóval van megoldva ... Itt van
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) baloghvl hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Belefogtam én is a Mule v2 építésébe, már nem sok kell a beüzemelésig. Egyenlőre 2 kérdésen akadtam meg:
1. A cikkbéli leírás alapján az anódfeszt kapcsolgató MPSA 92 tranzisztorok bázisellenálásait 2W-os példányokból kellene kiépíteni.

"A CD4028 kimenetei egy 10kohmos ellenállásokon keresztül hajtják meg a nagyfeszültséget kapcsoló MPSA42, MPSA92 tranzsztorpárt. Az utóbbiak bázisellenállásán az egész anódfeszültség megjelenik, ide 2W -os ellenállásokat építsünk be."

Ezzel szemben az alkatrészlistában csak 6db 2W 10kohm-os elenálás van, pedig az anódelenálásoknak is ilyet kellene beépíteni. Hogyan is van ez?

2. Az RGB panelon a tápfesz beérkezése után mindjárt van egy 100n-os és egy 10uf-os kondi. Az utóbbi gondolom elkó kellene hogy legyen. A gondom az vele hogy nem nagyon fér el a kép panel közt. A kérdésem az lenne hogy fontos-e beépíteni, illetve hogyha igen akkor jó-e helyette tantál?

Köszönöm a válaszokat!
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
1. Az anódellenállások a két panel között kaptak helyet és értékük a beépített csövek típusától függ. Ezért nem szerepel a panelek alkatrészlistáin. Sajnos nem minden gyártó 0.6W -os ellenállása képes elviselni a 200 .. 250V feszültséget, de bármely gyártó 2W -os ellenállása jó. Esetleg 1 W -osak között is lehet megfelelő feszültségűt találni.
2. A 10µF az RGB panelon SMD tantál kondenzátor.
(#) vicsys válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Eléggé kocka alakúnak van rajzolva, szerintem 100%, hogy tantál.
(#) baloghvl válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Akkor valószínűleg cserélem a bázisellenálásokat 1W-os ra. Csökkenhetne az óra magassága.
(#) Pali79 válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Csak vigyázz, hogy a FET hűtőzászlója ne érjen a gombok forrasztási pontjaihoz, mert megöli a PIC-et egyből.
(#) Nutkin hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Üdv. Megszeretném építeni Atosz90 nixie óráját. Az lenne a kérdésem, hogy az anódok balról jobra az óra perc és a másodperc egymás után? (kép mellékelve)
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Csak akkor, ha 100% -ig biztos vagy abban, hogy elviseli a 250 .. 300V DC feszültséget. Van adatlapod róla és ténylegesen olyan típus van a kezedben. Ha az anód ellenállás átütne, egyből tönkretenné a csöveket. Ha a bázisellenállás (1M) felületén átvezetne (a rajta spirálisan kialakított vezetések között), akkor állandóan ki tudná nyitni az MPSA92 -t, nagy disszipációt okozna az MPSA42 -n. Az anód tápban is van két darab 220k, amin a (majdnem a) teljes feszültség megjelenik... A FET -nél levő 100pF kerámia kondenzátor is kényes darab: a legjobb a 100pF / 1kV kerámia kondenzátor. Az általában kapható típusok csak 50V -osak.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) kaqkk válasza Nutkin hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Igen
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) baloghvl válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Sajna ha majd elmegyek a kisboltba nem hiszem hogy kapok adatlapot az ellenállások mellé, valószínű még a gyártóját sem fogom megtudni. Mindegy egy próbát megér, ha nem akkor meg marad ahogy van.

A 100pf 3KV-os, az rendben van. A 220k-s ellenállások meg nálam nincsenek, mivel kicsit átvariáltam a táprészt.
(#) vicsys hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Már második napja nem tudok DCF77 jelet venni. Kétféle vevővel is próbálom, de tök nulla. Valaki ránézne, hogy neki éppen most van-e?
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
DCF ék is készülnek a bulira ...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Már 3-at kipróbáltam, de semmi. A kis asztali óra sem szinkronizál. Lehet, hogy a szomszéd bekapcsolta jammert...?
(#) pucuka válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
ÁÁÁ, a ködös, párás idő nem tesz jót a terjedésnek ezen a frekvencián. Amúgy is elég rossz helyen lakunk a terjedés szempontjából.
(#) vicsys válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Akkor nálad sincs, ugye?
(#) pucuka válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Reggel keresett rendesen, de délben beállt. A nejem szerint ilyenkor valahol földrengés van, és tényleg, Győr megyében volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
35 perc alatt sajnos csak 11 jó szinkron volt...
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Érdekes, hogy 2 napja még percenként...három percenként volt sikeres szinkronom. Most meg még szkóppal sem látok jelet. Ejj, de mérges vagyok!
(#) pucuka válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Az antennát kívülre kellene tenni, biztos jobb lenne a helyzet. Azért egy faliórát mégsem lehet kívülre tenni.
(#) vicsys válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Megvolt. Most is kint didereg a vevő.
(#) pucuka válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
És ott sem? Jófelé áll?
(#) vicsys válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Igen, jól áll! és ott sem.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia! Most ünnep van, mindenki otthon nézi a TV -t (77.5 kHz / 4 = 19.374 kHz), járatja a fénycsőlámpákat. Igen zajos a jel. A párás levegő sem segít...
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A fene egye meg! Kínomban összeraktam a Zoli féle DCF jelgenerátort, amivel megy is az órám. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Sárospatak, szikrázó napsütés, kb. 3 perc alatt kiváló szinkron....
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Annyira nem vagyok mazochista.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Akkor vidd le a pincébe ha viszel bort is ott várlak ... BÚÉK
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Maximum, kölökpezsgővel tudunk koccintani. Indulok, megnézem, hogy megfagytál-e már...?
Következő: »»   209 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem