Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   236 / 254
(#) madzagos válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Köszönöm ezzel már el tudok indulni. Legalábbis remélem. Egycsövest már épitettem és használható.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Ma elővettem 3 hónap pihenés után a sooty-féle órámat, 90 másodpercet késett, jónak mondható ez a szám? Megmondom őszintén én többre számítottam.
(#) Pali79 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Nem tudom pontosan melyik típusra gondolsz, de ha emulera, akkor az nagyon sok. Én csak akkor óra átállításkor nyúlok hozzá és csak pár másodperc az eltérés. Gyakorlatilag a legpontosabb óra a házban. Állíts az rtc melletti trimmer kondin, ha van.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2017
(#) granpa válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Valószínűleg KONDI van mellette.
(#) Pali79 válasza granpa hozzászólására (») Jún 4, 2017 / 1
 
Basszus! Az automata szövegbevitel!
(#) Sanyesz5 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Értem, van trimmer természetesen, de itt három hónap kikapcs volt. Nálad DCF77 szinkronnal késik pár másodpercet?

Mule féle óra
(#) Pali79 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Nincs rajta dcf modul, csak az rtc-ből olvassa az időt. Teljesen mindegy, hogy mennyit van kikapcsolva. Ha jó az elem az rtc működik és annak pontosan kell járnia. Picit vedd visszább a trimert, állítsd be aztán tedd el megint egy időre. Hidd el be lehet állítani pontosra.
(#) ktamas66 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Nekem az egyik verzióban nincs rtc sem csak a számolja az időt egy 32k oszcillátorról. 5V-os tápról megy és egy 3,7V-os elem a backup. Szoftverrel korrigáltam az eltérést, de nagyon jól látszik, hogy más korrekció kell ha az 5V-ról megy, mint ha a 3,7V-ról, mert jól látható az oszcillátor tápfeszültség függése (az enyémnél adatlap szerint max. 2ppm/V).
(#) Unfi hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Mule V2 nixi órát több verzióban is és amelyik órában DS1307 RTC-t használok, olyat csinál, mikor a tápot elveszem, és mondjuk 1 perc után vissza, nem a valós időt mutatja, hanem azt amikor a tápot levettem róla, tehát az óra nem megy addig. A DCF jel pontosítja az időt pár perc múlva, de addig nem jó időt mutat. Szerintetek szoftveres hiba, vagy hardveres lehet.
Köszönöm előre is a segítséget. 2.53-as szoftver.
Üdv: Zoli
(#) Bakman válasza Unfi hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A DS1307-ben van olyan funció, amelyik megállítja az órát, ezt a Clock Halt bit segítségével lehet kapcsolgatni. Valószínűleg azt nem állítja át a program. Melyik RTC-vel megy hibátlanul?
(#) Unfi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A PCF 8583 -mal jól csinálja, tovább számol.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Más hex kell a PCF8583 -hoz és más a DS1307 -hez.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Köszi, Igen, tudom!
2.49, és 2.53-as szoftverrel is kipróbáltam.
(#) Hp41C válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Az idő beírása előtt letiltja a számlálást, a végén pedig újra engedélíyezi a program.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Az 1Hz megjelenik a SQW/OUT lábon?
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Holnap megmérem!
Az sda, és scl lábakon levő felhúzó ellenállás értéke mennyire kritikus.
Ha jól emlékszem most 2,4 kiloohm. Nem lenne jobb 4,7K?
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nem mérek 1 Hz-et.
(#) sooty válasza Unfi hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Kipróbáltam egy ds1307-es arduino modullal. Csak kèzzel tudom beállitani, mert nincs dcf vevöm kèznèl. (Mondjuk a gyári óràn sincs szinkron, itt keleten). Kèzi beàllitàssal szèpen megy az rtc.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2017 / 1
 
Szia Zsolti!
Hétvégén a rossz idő miatt nem volt DCF jel, ezért az időt, dátumot a gombokkal állítottam be.
Meg is jött a DS1307 7-es lábán a villogás, és táp elvételkor az idő szépen ment tovább. Hétfőn reggel bekapcsoltam, és mutatta a valós időt. Jött egy DCF szinkron, és a villogás a DS IC-n megszűnt, és táp elvételkor, majd 2 perc utáni visszakapcsoláskor nem a valós időt mutatta, hanem amikor a tápot elvettem. Ha a távirányítóval állítok valamit az órán, a villogás megjön, de egy DCF szinkron után ismét leáll. Nálam 1-2 perc után pontosít a DCF jel.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Javítva.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 27, 2017 1 /
 
Szia.
Jönnek szépen a DCF jelek, de nem villog a led, és így szerintem nem is ment adatokat. Ha a gombokkal elállítom az időt, és a dátumot, villog, az első DCF szinkronig.
Üdv.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Ha ez a változtatás sem jött be, akkor vissza lehet térni a 2.53 -asokra. Valami hardware probléma lehet. Mekkora azSCL és a SDA vonalak felhúzó ellenállása?
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Most kicseréltem 10K-ra, mert eddig 2k4 volt benne.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Most táp alá helyeztem az órát. Mutatja a tegnapi kikapcsolási időt, tegnapi dátumot, és a LED 2mp-ként felvillan.Most jött egy DCF szinkron, óra-dátum beállt, és a led nem villog.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
A 2k2 -nek kellett volna jónak lennie.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Szia, én is teszteltem a ds1307-változatot, a képen látható hardverrel. A 2.53 hex-el kézzel be tudom állítani az rtct, és addig jár pontosan (ki-be kapcsoláskor helyes idöpontról indul) , amig dcf szinkront nem kap. Utána azzal az idöponttal indul az óra, amit a dcf-bol utoljára beálitott. A 2.54 hex-el az óra mindig a kézzel beállitott idöpontrol indul dcf szinkrontól függetlenül.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Talán ezekkel...
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szia, tesztelem. Sajnos nincs jó dcf vétel most nálunk... Azt látom, hogy az anódvezérlés maradt a régi, azt is próbáltam javitgatni. A nyomogombos kijelzö kikapcsoláskor az utolso anódon marad a feszültség. Az ldr-es változat ilyenkor csúnyán tud derengeni.A portb-re F0 helyett F7 kiirásával orvosolható.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Szia. Ha távirányítóval kikapcsolom az órát, egy cső mindig derengésbe marad! Van erre orvosság? Köszönöm!
(#) Pali79 válasza Unfi hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Az legtöbbször valami apró rövidzárlat a panelon, esetleg hibás 74141.
Következő: »»   236 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem