Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   380 / 441
(#) Lucifer válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Hanyas EAGLE, mutasd a DRC result dialogot is.
(#) Massawa válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Kösz mindenkinek a segitséget. Az Egke 7.7-s.
Majd ha lesz uj tervem, megnézem. Ezt már elküldtem gyártásba.
Rengetegszer nyitottam meg zártam a programot. A hibajelzö (ERC&DRC) vagy 400 Dimension hibát mutatott. Elkezdtem javitgatni, de miután semmi sem változott, töröltem az egészet (mert sem a gerberben sem az eagleben nem láttam mi volt a kinja). A hibák 90% a feliratoknál volt, de érdekes modom kitöröltem mindet akkor is oda mutatott, ahol már semilyen felirat nem volt sem a dimension sem a t ill b rétegeken ( alkatrészek)
Amit berakram rajzot azt teljesen ujraterveztem a Ratsnest miatt, föleg azoknál a vékony vonalaknál álltam értetlenül, sem felirat sem alkatrész nincs még a környéken sem, mégis a dimensiont jelzi.
A DRC gyári beállitás, ott soha semmit nem piszkáltam ( olyan gyakran nem használom az eaglet). Eddig semmi gond nem volt vele.
Most pihenek néhány napot ( reggel 3-kor ment el az anyag )
(#) Lucifer válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Idézet:
„400 Dimension”

DRC-ben meg lehet adni, hogy mi minimum clearance a panel szélétől (Dimension rétegen adod meg). Amit felraktál képet az nem ilyen hibát ábrázol.

DRC tud még jelezni a nem vektoros fontokért is, de ezt elég egyértelműen jelzi is a DRC üzenetekben. (DRC utolsó fülén Check fonts vagy valami hasonló angolul).
(#) Massawa válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Ez zavart meg engem is, hogy ott is dimension hibát jelez, ahol semmi ilyen nem is lehet.
(#) Massawa hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Egy ujabb kérdés.
LEDeket rakok egy körbe mint egy orán, ( csak szerencsére nem annyit.). Érdekes modon az egyik tipust ugy rakja körbe, hogy mindkét lába egy sugárvonalon van, pl 30 mm a belsö méret, a külsö meg 32,5 mm a középpontol. Egy másik LEDet választva a könyvtárbol a lábak radiálisan vannak, azaz egy körön pl 30mm sugarun van mind a kettö, azaz a LED 90 fokkal el van forditva az elözöhöz képest.
Eddig nem találtam meg a modját hogyan lehetne az igy kirakott alkatrészeket elforditani ( csoportosan és egyformán). Az adott esetben nekem jobb lenne, ha a ledek 45 fokban el lennének forditva, de sehol nem találom ennek a modját, amikor az alkatrészeket a körre rakatom.
(#) Lucifer válasza Massawa hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Azt, hogy az ULP hogyan teszi le az alkatrészt az attól függ, hogy van megrajzolva, hol van a padekhez képest az origin.

A) lehetőség átrajzolod a libet
B) átírod az ULP-t
(#) Massawa válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Kösz, sajnos egyik sem nagyon járhato ut (számomra).
(#) Lucifer válasza Massawa hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Hát akkor beforgatod kézzel őket.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Megoldást keresek!

EAGLE menüjébe szeretnék egy "keresés" ikon kirakni! Ne kelljen az "Eszközök" majd "Keresést" állandóan megnyitogatni. Hova, melyik scriptbe mit kell írnom, a keresés icon.png-t gondolom a bin mappába kell tennem.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
A problémám megoldva!

- eagle.scr megnyitása szerkesztésre,
- '[bin/search.png] Search : Run find.ulp;'\ sor beírása a BRD és SCH menü szekciókba
- bin mappába egy search png file bemásolása 55×55 pixel nagyságú,
- eagle.scr mentése

EAGLE indítása ... és működik
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
'[bin/search.png] Search : Run find.ulp;'\ sor beírása a BRD és SCH menü szekciókba

Search - "Keresés"-t írva a szögletes zárójel után, így magyarul jelenik meg egérrel rámutatva az ikonra
(#) PHARO hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Ezeket a foltokat a fóliasávok között hogyan lehet eltüntetni telitestes nyák esetén?
Bővebben: Link

Előre is köszönöm!

eagle.jpg
    
(#) _Turul_ válasza PHARO hozzászólására (») Jan 27, 2018 / 1
 
Azokat a reszeket, ahol nem akarod, hogy a polygon befedje, fedd le egy teglalappal a "bRestrict" retegen.
(#) bbb válasza PHARO hozzászólására (») Jan 27, 2018 / 1
 
A telifölded tulajdonságainál vedd ki az "Orphans" elől a pipát!
(#) PHARO válasza _Turul_ hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Köszönöm, működik így.
(#) PHARO válasza bbb hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Köszönöm, így is jó lett.
(#) puzzafutár hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Sziasztok!

Terveztem eagle-ben egy áramkört és abból szeretném a PCB-t létrehozni, viszont a gyártónak meg kell adnom a méretét! Szóval hogyan tudom kiolvasni eagle-ből az áramkör (terület) méretét lehetőleg mm-ben anélkül, hogy koordinátákat számolnék?

Lehet hogy tök alap kérdés, ez esetben bocsi, de ezt nem tudom
(#) bbb válasza puzzafutár hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Átváltod a skálát mm-re, majd a körvonalad hosszából (jobbklikk -> tulajdonságok megmondja a hosszát) kiszámolod. Jobb ötletem nincs rá.
(#) Lamprologus válasza puzzafutár hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 1
 
Van egy olyan eszköz, hogy "Dimension"
(#) zamatőr hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Üdv! Nem sikerül Gerber fájlt készíteni erről a paneltervről.Ellenőrzéskor azt írja az online tesztelő "ismeretlen projekt". Elkészítené valaki a fájlt ami alapján megrendelhető a gyártás?
Köszönöm.
(#) Lucifer válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 2
 
La' gerber!

gerber.zip
    
(#) puzzafutár válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Köszi
(#) zamatőr válasza puzzafutár hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Megoldás.

méret.jpg
    
(#) zamatőr válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Köszönöm. Miért van, hogy nekem más fájl forma nevet ad a program cmp=GTL ? "NYAKARUHAZ_CAM" -ot használtam beállításnak.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018

Gerbers.rar
    
(#) Alkotó válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 2
 
A Nyákáruháznak van egy jó magyarázó ábrája, amin az általuk javasolt bővítményeket látod. Ott a projekt neve a fájlnév, és a kiterjesztés utal az adott réteg funkciójára.
Ettől függetlenül, szinte biztos vagyok abban, hogyha minden gerbernek a .gbr bővítményt adnád és a fájlnév utalna a réteg funkciójára, akkor is le tudnák gyártani neked.
Az a lényeg, hogy egyértelmű legyen -elsősorban a gyártó számára-. És ez az utóbbi apróság az, ami miatt talán célszerű a választott gyártó ajánlásával készíteni a fájlokat.
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Jó ez a magyarázó ábra. A marás réteget "outlines.bor"-nak szoktam nevezni, (más által készített gerberből lestem el) a többi az adott nyák neve és az ábrán levő fájlnév kiterjesztésekkel. Az eddigi tapasztalatok szerint nem okozott gondot egyik gyártónál sem, hogy melyik rétegnek mi a neve. A linken szereplő oldalon könnyedén meg lehet nézni, hogy milyen lesz a nyák a gerber fájlok alapján 3D Gerber Néző A marás réteget is felismeri, de nem mindíg jeleníti meg jól, ilyenkor át kell állítani hogy drill rétegként kezelje.
(#) Skori válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Tanulságos volt megnéznem a nyákáruház weblapját. Csak összehasonlításképpen: nemrég gyárttatunk Bővebben: Link ilyen nyákból 10db-ot, fehér szinnben, fekete feliratozással, méretei 10cm x 10cm. Házhoz jött kicst több mint 5000Ft-ért, igaz 3 hét volt mire ideért. A nyákáruház weblapján megnéztem ennyibe kerülne ugyanez: kb 30eFt+Áfa. El kell ismeri ez hét munkanap alatt, tehát kevesebb mint fele idő alatt megkaphatod. (mondjuk ez elsősorban a postán múlik, mert a kínai is itt volt pár nap alatt csak a posta még két hetet ült rajta) Mindenki eldöntheti melyik éri meg jobban. Amúgy az említett nyák érdekesen nézhetett ki amikor átvilágították a csomagot, mert felbontva kaptam meg - nem csak a borítékot, hanem a nyáklokon levő vákuumfóliát is felnyitották - korábban egyik ilyen csomagomat sem nyitották ki. A nyákok amúgy sértetlenek voltak, gondolom csak a szokatlan átvilágítási kép miatt nyithatták ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Megnéztem a 3d megjelenítőt. Ígéretes, nagyon jó a térbeni forgatás lehetősége, de vannak vele apróságok, amikről kérdezem a véleményed.
Az alkatrészoldali felirat hiányosan látszik, illetve a furat pedig nem látszik. Miért lehet ez?
Mellékeltem egy másik nézegetőt is, amin látszik, hogy a gerberek egyébként rendben vannak.
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A felirat hiba csak bizonyos böngésző verziókban jelentkezik (pl. egyes régebbi firefox verziók). A furat megjelenítés hibát még nem láttam, nem lehet, hogy nem a megfelelő réteg lett kiválasztva a furatoknak? Itt éppen egy firefox 56.02 verziót használok, ezen hibátlanul működik.

Image1.png
    
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Jó eséllyel otthon is az ittenivel azonos a verzióm, mert automatikusan frissül. Ha a számok növekedése a meghatározó, akkor ez frissebb mint amit említesz.
A furatleíró fájlok elvileg többfélék is lehetnek, formátumra is, és a koordináták pontossága és dimenziója alapján is. Talán ez okoz keveredést.
Valójában ez nem egy kardinális kérdés, de ha a másik (több másik is) gerber nézegető jónak látja, akkor talán itt is elvárható lenne az furatinformáció "megértése".
Ha úgy alakul még kísérletezgetek vele egy kicsit. Másik böngészőt, és másik paneltervezőt is kipróbálva.
A rétegszíneket nem lehet állítani, vagy csak én nem találtam rá ennek lehetőségére?

Firefox.png
    
Következő: »»   380 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem