Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   384 / 441
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Idézet:
„elég ha egy teljes verzion valaki felrak néhány alkatrészt a megadott méretü panelre,”

Kicsit részletesebben mond el, mert alapból bármelyik lehet
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) rascal válasza bbb hozzászólására (») Ápr 30, 2018 / 1
 
Most ránéztem az Autodesk oldalára, ott 80 cm^2-t írnak. 8x8 cm-ből az nem jön ki. Lehet, hogy mint régen csak az egyik irányba lehet növelni 8 cm felé. Nekem még 7.x verzióm van, ezért nem tudom kipróbálni, hogy most mi a helyzet.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Egy kérdés:

Adott egy alkatrész sorozat, csatolt képen látható.
Hogyan lehet a lehető leggyorsabban átírni a "P" betűket "R" betűre?

R1P --> R1R legyen
R2P --> R2R legyen .... és így tovább
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Egy nem demo eaglen csinálsz bármilyen NYÁK tervet aminek a mérete azonos az igényelt mérettel. Ezt elküldöd a barátodnak, akinek csupán a demo verzoja van meg. Az tudja változtatni ama panelt, ha az autorouter nem is fog menni ( legalábbis nem megy a v7.7-ben). Azt irja, hogy egyes alkatrészet a megengedett méreten kivül vannak.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2018
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Ok, értem, egy teljesen lebutított, de manuálisan használható board-ot eredményez.
Gyakortlatilag egy Sprint layout szint, eagle köntösbe.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Nem, bármit tehetsz vele amit az eagle tud, kivéve az autoroutert, de a multkor még az is müködött, igaz ott a lap csak 89x89mm-volt, de több mint 200 alkatrész volt rajta.
A mostanin nincs annyi, csak szét vannak teregetve a 160x110 mm felületen.
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Szerintem nevet nem lehet csoportosan átírni.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Van lehetőségem 90°-tól eltérő szögértékkel forgatni? Nekem most elég lenne már a 45°, de nekem beleférne az akárhány fokos forgatás lehetősége is.
(#) Lucifer válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Ha sok akkor nyisd meg az XML-t és egy megfelelő regexppel cseréld ki a szükséges refdeseket. Beépített parancs tudtommal nincs rá, maximum egy ULP-t lehet írni.
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Van:
INFO -> katt az alkatrészre -> az Angle mezőbe azt írsz amit szeretnél.
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot, magam is gondoltam erre a lehetőségre. Sajnos megfigyelésem alapján ezt csak egy alkatrészen, vagy egy valamilyen egyéb objektumon tudom kiadni, de mindenképpen egyetlen valamire.
Ezzel szemben én magam kívánok kijelölgetni dolgokat (természetesen többet és többfélét), amit forgatni kívánok. Erre ott a rotate parancs -ami forgat is 90°-ban-, de annak nincs olyan paramétere amiben megadhatnám a szöget. De ha így nem, akkor hogyan másképp?
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Ja értem. Írd be a parancsértelmezőbe, hogy ROTATE R15 -> majd kattintgatásra 15 fokonként forgat bármit (groupot textet, akármit). Értelem szerűen más számmal tudsz más szöggel forgatni.
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Működik, köszönöm!
De ettől sokkal jobb dolog is történt. Eddig a forgatáshoz egy egészen másmilyen menü jött elő, ami most megváltozott, és simán megadhatok akármilyen szöget.
Mellékeltem a képernyőt, amin a forgatás eredménye és a megadható szög is látszik. Ez így éppen tökéletes nekem.
(Már csak az a kérdés, eddig miért nem ilyen volt a menü? Illetve hogy valóban a mostani parancsmegadás változtatta meg, vagy valami más?)

forgatás.jpg
    
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Ez a menü már nagyon régóta ilyen
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Tegnap óta nálam is ilyen, de előtte nem ilyen volt.
A "4 db négyzetes" ikonból volt 4 darab különböző módon sötétített négyzetekkel, ami talán 90 és 180 fokos forgatás, illetve kétirányú tükrözést csinált, majd e mellett még talán 5 db alakos piktogram, de azokat nem nyitogattam ki mit csináltak.
De a lényeg, most már tudok kedvemre forgatni.
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Jobbeger a toolbaron és a Parameter menüponttal tudod rejteni/megjeleníteni. A rotate parancsot futtatva nekem nem jelenítődött meg.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Megtaláltam a forgatás körüli nyűglődésem okát. Én eredetileg nem a panelon, hanem a rajzon akartam egy kézzel rajzolt sok vonalból álló objektumot 45°-al forgatni. Itt kaptam az emlegetett menüsort, amiben nincs értékmegadási lehetőség (mellékeltem a képét). Csak a válaszok áttérítettek a panelre, ahol valóban lehet forgolódni tetszés szerint. Magamat is megtévesztettem azzal, hogy átsiklottam az eredeti problémán.

Tehát a kapcsolási rajzkészítő felületen tudok 90°-tól eltérő forgatást eszközölni? Ez alkatrésznél a pin-ek miatt lehet kockázatos mert így lekerülhetnek a raszterről, de feliratok, vagy egyéb segédábrák kapcsán lenne számomra a dolognak hasznossága.

Kipróbáltam a rotate R15 parancsot, ami a mellékelt hibát adja vissza.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Idézet:
„Kipróbáltam a rotate R15 parancsot, ami a mellékelt hibát adja vissza.”

Azt értem, hogy az eszközszerkesztő egy fordítási hiba (amit majd javítok), de azért a hibaüzenet szerintem elég egyértelmű.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Az üzenet teljesen világos.
Az eszközkezelő alatt már eleve az alkatrészek szerkesztési lehetőségére gondoltam.
És ha jól értelek, akkor nincs kiskapu, ezt el kell fogadni.
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Igen -- ismereteim szerint-- nincs kiskapu.
(#) RJ411 hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Üdv,

Miként lehet eltüntetni a top rétegről a bekeretezett csíkos részt ?
(#) bbb válasza RJ411 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
tKeepOut réteget kapcsold ki!
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Csak az 1-es réteg van bekapcsolva, látszik a képen.
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
DRC -> Mind törlése.
(#) RJ411 hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Nem tudtam törölni sehogyan, de idő közben rájöttem, hogy ez egy " lopás védelem lehet a rajzon"
Külön sem lehet mozgatni a vonalakat és úgy törölni egyesével.
Mi a véleményetek ?
(#) kaqkk válasza RJ411 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Nem lehet hogy lock-olva van a terv ? klikkelj rá a lakat ikonra és azután próbálj változtatni a nyákon ..
(#) RJ411 hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Lock-ra sem csinál semmit...
Nem tudom, hogyan csinálták de érdekelne.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018
(#) niedziela válasza RJ411 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Idézet:
„Nem tudom, hogyan csinálták de érdekelne.”

Akkor tedd fel a brd fájlt, mert igy.... nem varázsló senki.
(#) Lucifer válasza RJ411 hozzászólására (») Máj 8, 2018 / 1
 
(#) RJ411 hozzászólása Máj 8, 2018 / 1
 
Oh köszi nem értettem, mire gondoltal de így jó.
Következő: »»   384 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem