Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   392 / 441
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Vagy nem itt tartod az alkatrészeket $HOME\EAGLE\ hanem máshol
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Olvass vissza egyet ... !
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Miért ?
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Mert látod akkor, hogy mi van beállítva alkatrész könyvtárnak, illetve másoknak is problémája volt hasonlóan az én problémámmal, mert az előző frissített verzió előtt ez a hiba nem volt hiba, holott az alkatrész könyvtár útvonala nem módosult.. Lucifer küldött egy linket (illetve ide tette) : https://forums.autodesk.com/t5/eagle-forum/unexpected-condition-det...M17184 - végigolvastam ... ennyi. Ezek után a Te általad feltett kérdésedre, a "miért"-re add meg Te a választ, mert én nem tudom.
(#) Lucifer válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
ICYM: kijött a napokban a 9.2.1 én tennék vele egy próbát.
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Pont azt mondom,ne az alapértelmezett útvonalon tartsd az alkatrészeket. Ez a második megoldás.

Lucifer
Lehet ezt is javitották,és a 4 réteg feletti problémát
(#) Helios hozzászólása Okt 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Ehhez az alkatrészhez nincs valakinek könyvtárja?
(#) niedziela válasza Helios hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Tessék.

mcp45hvx1.lbr
    
(#) Helios válasza niedziela hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) niedziela hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Ismeritek a Library Expert -t ?
Adatlap alapján a mechanikai méretekből generál egy tokozást.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Tettem egy próbát ... , zabálja a memóriát, 8 Gb van a gépembe de lelassul a kapcsolási rajz készítésekor. Egy-egy alkarész mozgatása másodperceket vesz igénybe (nekiáll gondolkodni a gép - vagy kiírja a gép: nem válaszol a program, pár másodperc és folytatódik, amíg egy másik alkatrészt, vagy vezetéket mozgatok. Visszatettem a 9.1.3-at, semmi gond vele, a problémák megszűntek.
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ez a 9.2.1 amiről írsz, vagy a 9.2.0 ?
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
mindkettőt kipróbáltam ...
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Érdekes problémák vannak amúgy, van ahol a 9.x nem is megy, van ahol akad vagy teljesen jól megy. 9.1 és a 9.2 pár apró változtatáson kivül más nincs is.
(#) Gránátalma válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Feltettem én is a dell-re, abban csak 8Giga ram van, és hibátlan. Más lesz a gond, vagy a cpu a kevés.
(#) Lucifer válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Én használom két külön gépen az egyikben 2nd gen i7+quadro a másikban 4gen i5+Ati.
Az Atis konfiggal vannak különféle grafikus elhajlások illetve érezhetően döcögősebben megy.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Akkor az EAGLE 9.1.3-al miért nincs semmi gond, hibátlanul fut a gépemen, 9.2.0 és 9.2.1 akadozik ... !!!
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Három különböző konfigra tettem, gond nélkül megy.
(#) balog válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Üdv!
Kipróbáltam amit javasoltál, átálítottam a Rankokat de még így sem jó. Nem tudom, de biztos én csinálok valamit rosszul.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) Kovidivi válasza balog hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Lucifer leírta: húzol egy polygont és elnevezed VCC-nek. Hol a polygon? Te jelenleg a vezeték tulajdonságait nézed ha jól látom, a polygon pedig nem is létezik még.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) balog válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
A polygon létezik, de akkor sem akarja az igazságot. Megcsináltam az elejéről a polygont úgy ahogyan leírtátok de még így sem.

a.jpg
    
(#) balog válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Köszönöm. Sikerült a hiba ott volt hogy a GND-nek kell nagyobb Rank-nak lenni mint a VCC-nek. Eddig én fordítva próbáltam.
(#) tigris127 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Sziasztok, a nyáktervem szerint a ledeket szív alakban szeretném elhelyezni. Lehet valahogy egy az említett alakzatot rajzolni, beilleszteni, hogy annak a vonalán tudjam kirakni a led sort?
(#) niedziela válasza tigris127 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Mindenféle alakzatot lehet rajzolni, csak a képzelet szabhat határt,meg a kézügyesség.
ami kell hozzá: vonak, kör,körcikk, elképzelés.
Ha ez meg van, illeszd az alkatrészeket tetszés szerint az alakzatra.
Vagy fogj egy ff sziv képet és illeszd be, arra is van lehetőség.
(#) tigris127 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Ok, a kép beillesztést hogy kell?
(#) niedziela válasza tigris127 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Van egy ilyen import-bmp.ulp ezt futtasd.
Minden fontos információt leír az elején ami a képre vonatkozik
(#) bbb válasza tigris127 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Vagy csak töltsd le a honlapomról a szív alakú villogót, azon pont így vannak a ledek elhelyezve (12db SMD egy pic12f629 köré rendezve)

Annak az elkészítési módja az volt, hogy rajzoltam egy szívet Corelben, majd elmentettem DXF-be és azt importáltam be. Sokkal jobb eredményt hoz, mintha bmp képet próbálnál importálni.
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Idézet:
„rajzoltam egy szívet Corelben,”

Egy dolgot segíts megérteni.
Ha Corel-ben, vagy bármilyen rajzoló programban tudsz szivet rajzolni, akkor közvetlenül eagle-be miért nemsikerül, vagy mi az oka a bonyolításnak ?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Azért a Corelben kicsivel(!!) több rajzolási opció van mint az EAGLE-ben. A két "felület" lehetőségeit nem lehet összemérni, nincsenek egy súlycsoportban.
Viszont a szív nem egy olyan bonyolultságú alakzat, amihez ne lenne elég az EAGLE.
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Próbáld ki, hogy egy normális vektorgrafikus rajzprogramban készítesz el egy körnél bonyolultabb alakzatot és utána ugyan azt Eagle-ben. Ha megpróbálod, rájössz és nem hiszed, hogy ez bonyolítás lenne. Egyszerűen az Eagle nem arra való, hogy a szépérzékedet kiszolgálja és könnyedén változtatgasd benne az alakzatod formáját. Cserébe egy normális vektorgrafikus rajzprogrammal (én a CorelDraw X3-at vettem meg annakidején és azóta is azt használom készségszinten, de ugyan így az Inkscape is kiváló, csak ingyen, és méretezésekkel kicsit bajban, más logikával) pillanatok alatt meg tudsz rajzolni bonyolultabb rajzolatokat is, s ha valahol nem tetszik, akkor könnyen tudod igazítani addig, míg olyan nem lesz, mit látni szeretnél.
Tudod pár olyan apróság is van a repertoárjukban, mint az alakzatok nyújtása, döntése, kontrollpontok igazítása, … Amik viszont hiányoznak az Eagle-ből, mivel nem erre van kitalálva, s szerintem kár is lenne beleszuszakolni!
Hozzáteszem, hogy én megálltam az Eagle 7-es verziójánál (előtte meg az 5-öst használtam), valahogy az újabbak nem jöttek be... Olyannyira, hogy gondolkoztam a KiCad-re áttérésen is, ha minden kötél szakad.
Következő: »»   392 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem