Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   434 / 441
(#) jethro hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Köszi mindenkinek sikerült pdf-be nyomtatni.
(#) W.A.Lacky hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, mielőtt még az összes hajamat kitépem...
Arról van szó, hogy amint a képen látható, az elektroncső NAME V1 vagy V2 mellett megjelenik a ">NAME" felirat is. Ez nem kéne, de sehogy sem találom azt az opciót, ahol ktörölhetném.
Kérlek segítsetek!
Köszönöm!.
(#) bbb válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Az alkatrészt tedd fel, mert az van elfütyülve.
(#) btamas81 válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Bal oldalt az ikonok között van a name meg a value. Először oda kattintasz, utána az alkatrészre amin változtatni akarsz, kitörlöd ami benne van.
(#) W.A.Lacky válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Igen, de ott csak a V1 vagy V2 jelenik meg. Azokat ktörlöm, a >NAME továbbra is megmarad. Valahol az alkatrész szimbólumnál kéne belenyúlni, de nem találom hogy hol!
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Tedd fel az alkatrészt
(#) Massawa hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok szakik. Egy kérdésem lenne.
Egy áramkör rajzához a sarokba oda szeretném rajzolni a bemenetek ( sok van) optimális illesztését a külsö környezethez. ( 4-5 alkatrész meg csatlakozo). Ha ezt a kapcsolási rajzon teszem, akkor eleve a NYÁKra fel akarja rakni ezeket az alkatrészeket, igy kénytelen vagyok ezt a segédrajzot komplett törölni.
Van ilyesmire valamilyen egyszerü megoldás.
Természetesen egy külön rajzon ezt meg tudom csinálni, de akkor két rajzot kell csatolni és félö, hogy idövel elkallodik a segédrajz.


Kösz!
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Idézet:
„a bemenetek ( sok van) optimális illesztését a külsö környezethez. ( 4-5 alkatrész meg csatlakozo).”


Bár érteném mit mondasz...
Amit nem akarsz a panelre tenni azt miért kell felrajzolni ?
Ha valami megjegyzést, vagy útmutatást akarsz elhelyezni, azt tedd a doku rétegre.
Vagy mond el egyszerűen mit szeretnél, hátha megértem.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Mert a panel csak mintegy interface, amit a meglevö berendezéshez kell mindig illeszteni. S pontosan ezt az illesztést akartam odarajzolni.
Közben persze megoldottam, hogy van két rajzom, az egyik csak a panelen levö alkatrészeket tartalmazza, a másikon meg odarajzoltam a segédábrát is.
A dokurétegre is lehet áramkört rajzolni?
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ha úgy akarsz megrajzolni a sch-ban, hogy az ne szerepeljen alkatrésznek a pcb-n akkor erre vannak sch-ban info - brd-ban doku réteg
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ok. Felteszem, ha ez segít...
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ez az alkatrész, vagy az alkatrészről egy kép ?
Mond meg te.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Kösz majd kiprobálom. Erröl eddig nem tudtam.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Lehet én voltam most félreérthető..
Normál alkatrészt nem tudsz csak egyik nézetben megjeleniteni.
Vagy az info - doku rétegre rajzolsz, vagy olyan sch rajzjelet használsz aminek nincs brd lenyomata.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Pontosan ezt akartam én is javasolni:
Idézet:
„(Niedzielától idézve) olyan sch rajzjelet használsz aminek nincs brd lenyomata”

Én is találkoztam a tiédhez hasonló problémával, ahol a panelhez csatlakozó alkatrészeket is be akartam a rajzon jelölni, de a panelre ezek nem kellettek. A meglévő rajzjelekből készítettem másolatot, de nem rendeltem hozzá panellenyomatot.
(#) Alkotó válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Az alkatrész nálad lévő definícióját kell csatolnod, ha segítséged vársz (ez egy lib végű fájl kell legyen).
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Azt elfelejtettem mondani, hogy ezek az alkatrészek is benne lesznek a BOM listában, ami nekem éppen jó is volt, de bizonyos esetben ez akár hátrányos is lehet.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Akkor már az én ötletem jobb, hiszen az alaprajzbol megcsinálom a NYÁKot, majd egy uj néven elmentett rajzra rárajzolom a környezetet.
Arra gondoltam, hogy esetleg van olyan lehetöség, hogy a komplett rajzon, kizárok alkatrészeket vagy tartományt ( group) ami nem kerül a NYÁKra.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Idézet:
„Arra gondoltam, hogy esetleg van olyan lehetöség, hogy a komplett rajzon, kizárok alkatrészeket vagy tartományt ( group) ami nem kerül a NYÁKra.”

Erre nincs jelenleg lehetőség, csak az info - doku réteg, vagy olyan sch lenyomat aminek nincs brd lenyomata.

Idézet:
„az alaprajzbol megcsinálom a NYÁKot, majd egy uj néven elmentett rajzra rárajzolom a környezetet.”

Természetesen ez a legegyszerübb jelenleg ha nem szöveges a rajz kiegészitése.
(#) W.A.Lacky válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Sajnos csak a teljes alkatrészkönyvtárat tudom csatolni.

tubes.lbr
    
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Próbáld meg igy

WA_tubes.lbr
    
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ez így tökéletes! Köszönöm, de nem árulnád el, hogy hol hibáztam?
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Dehogynem.
A név mezőbe
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ezt hol lehet megtalálni? Nekem sehogysem sikerült.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Nekem nincs is ott a >NAME

EF183.png
    
(#) W.A.Lacky válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ja, látom már. Tettél egy pontot a NAME helyére, mert üresen nem engedi menteni. Így értem, de valszeg nem ez lenne az igazi megoldás. Minden esetre köszönöm.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Persze az igazi az lenne ha rendesen lenne megrajzolva.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Én azt hittem, hogy rendesen rajzoltam meg. De tudom, hogy hol hibáztam, de nem tudtam visszacsinálni, mert találtam a megfelelő opciót.
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 13, 2023 / 3
 
ok, Akkor röviden.

A rajzod jó, nem a vonalakkal volt / van a probléma, hanem a mi micsodával.
Minden alkatrésznek van egy neve és egy értéke ha a kezedbe veszed.
A BD123 tranzisztornak a neve: tranzisztor, az értéke: BD123
Ha egy rajzba szerepel akkor ez röviditve jelenik meg T / Q...stb plusz egy szám.
T1..T2..Q1..Q2...stb az értéke BD123

Ha ilyen alkatrészt rajzolsz, akkor a name mező értéke alapértelmezetten G$1
Ehhez társul egy "prefix" ahol meghatározod az alkatrészre vonatkozó röviditett nevet
T, Q, IC, L...stb

Ha olyan alkatrészt rajzolsz ami több kapuból áll pl egy műveleti erősítő, invertert..stb ott társítanod kell egy kapunevet a kapuk megkülönböztetéséhez. A,B,C...stb, plusz prefix adja az alkatrész nevét.

Rajzban alkatrésznek soha nem adunk olyan nevet, hogy BD123 mert az nem az alkatrész neve hanem az értéke. ezt sokan összekeverik

Rajzban a >NAME és >VALUE csak a név/érték megjelenítését és annak helyét határozza meg
Ha nem adod hozzá az alkatrészhez a >NAME és >VALUE-t akkor is lesz neve és értéka az alkatrésznek, csak nem jelenik meg a rajzodon.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 / 1
 
Ne feledjétek a táplábakat definiálni. Tavaly futottam egy ilyen gondba egy könyvtári ICvel, hogy hiányoztak a tápok. Sajnos csak a kész NYÁKon vettem észre.
Következő: »»   434 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem