Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   435 / 441
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Megvoltak azok, csak nem tetted ki őket ?
Eredeti lbr-ben nem szokott ekkora hiba lenni.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Köszönöm a választ! Megpróbálok a jövőben igy cselekedni. Én ott rontottam el, hogy egy laza mozdulattal ktöröltem a kapcsolási rajzon, véletlenül az eredeti, jól definiált NAME-t. És nem találtam azt az opciót ahol egy kattintással vissza lehetett volna állítani (Restore position). Ezért aztán elkezdtem az alkatrész szerkesztésénél keresgélni, de persze nem találtam, illetve találtam egy opciót, ahol azt gondoltam, h be kell írni: >NAME. Na ezt nem kellett volna, mert ezután már előállt a kérdésemnek alapul szolgáló állapot. Viszont nem találtam vissza abba a szerkesztési menübe, ahol a hibás bejegyzést elkövettem. Szerettem volna kitörölni. Nos ennyi a történet.
Köszönöm a segítségedet!
(#) W.A.Lacky válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Ezt már én is megtapasztaltam, de időben észrevettem...
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
A kapcsolási rajzon bármit elírhatsz, törlöd az alkatrész és felteszed újra.
Amig az alkatrész szerkesztőben nem írod át a paramétereket, addig mindig visszatérhetsz az alap alkatrészhez.
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
A kapcs.rajzon nem voltak a táplábak ( ha jol emlékszem egy LM324 volt), s miután én eddig még soha nem rajzoltam áramkört a lbr-be, igy biztos, hogy valamelyik könyvtárbol vettem. Utánna már láttam, hogy nem rajzolták meg a táplábakat, nem is lettek definiálva, ezért egyböl ki is töröltem a könyvtárból. Azt hittem, hogy mint más esetben a háttérben definiálva vannak a táplábak. ( mert az áramkörben volt egy marék hasonlo több elemes áramkör, és azoknak sem voltak a sch.-ten a táplábaik a NYÁKon viszont nem hiányoztak a bekötések..
Azt nem tudom, hogyan kell kitenni. Már több éve használom az eaglet, és eddig soha nem volt ilyen gondom ( azota sem). Ha megjelennek a kapcsolási rajzon akkor természetes bekötöm, ha nem akkor a NYÁKon most extrán ellenörzöm, és azota nem találtam hibát.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2023
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Valószinüleg voltak definiálva, csak egy több kapus alkatrészt úgy rajzolnak meg, hogy külön a kapukat és külön a power-t.
Ha tegyük fel egy többkapus alkatrész választasz, és annak az első kapu után nem a másodikat hanem a negyediket akarod használni, nem kell kitenni a 2,3 kapu rajzát, hanem erre van egy invoke parancs / ikon amivel kiválaszthatod a több szegmensből, hogy mit akarsz megjeleniteni. Mivel a power lábakat is külön kezelik pont ennek okán, az is külön kapunak számít.

Az LM324 4db müv-t tartalmaz, ha nekem a 3. 4. müv kell a rajzra, a power lábakat csak akkor látom ha külön megtudom jeleniteni.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
És azt hogy kell? Vagy akkor miért nem kell a TL084-n. ( a TL-ek mind be lettek kötve az LM meg nem). Nem tudom akkor mi lehetett a hiba.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Azt hiszem ez csak egy szerencsés véletlen lehetett amikor a pin neve megegyezett a táp huzal nevével.

Schematikus ellenőrzésre ERC-t lehet használni, Sok téves figyelmeztetést fog generálni, viszont esetleges hibák figyelemfelkeltésére jó
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Az ERC-t le szoktam futtatni.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Akkor ezt vagy hasonlót láttál.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Igen de az ERCt biztos lefuttattam, és szerintem végig is mentem rajta. Sajnos már nem tudom, megismételni, mert töröltem dühömben azt az LM 324, és az uj amit közben találtam már jo volt. Akkor nagyon dühös voltam, mert idöre kellett megépiteni a cuccot, megcsináltatni a NYÁKot utánna meg drotozhattam a 2 LM-t minden modulon.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Visszatérve egy gondolat erejéig, az a fő probléma általában automatikus táp bekötéssel, hogy

1.
alaktrész/lbr készítők vegyesen használják (az alkatrész fajtájához igazodva) a Vdd, Vss, Vcc, GND... jelöléseket, ami miatt nem valósul meg egymás közt a bekötés
2.
Az alkatrész készítője nem ismeri az alkatrész készítés helyes folyamatát
3.
A felhasználói ismeret hiánya
(#) W.A.Lacky hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Sokszor előfordul, hogy nem minden alkatrész kerül ugyanarra a raszterra. Van-e olyan *.ulp vagy akármi, amellyel kijelölés után egy kattintással azonos raszterre lehet tenni valamennyi alkatrészt?
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
1.
A mozgatás ikont választod, nyomva tartod a Ctrl-t és kattintasz az alkatrészre.

2.
Kijelölöd az alkatrészeket csoportosan, Align ikonra katt és felül az Align to Grid ikont választod.

3.
cmd-snap-board.ulp
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2023
(#) W.A.Lacky válasza niedziela hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Óóóó, köszi! Te egy igazi fenomén vagy ebben a programban!
Én évente max. 2x használom, nem csoda, ha a két alkalmazés között feledésbe mennek a dolgok...
Még egyszer köszönöm!
(#) madazg77 hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok,

Szeretnék egy áramkört legyártatni a JLCPCB-nél. Megcsináltam a gerber fájlokat a Cam feldolgozóban a gerb274x és az excellon használatával. Az így kapott fájlokat feltöltöttem, és a gerber viewnél észre vettem valamit. Mellékelek egy képernyő mentés részletet. A furatoknál, szinte minden nézetben látszódik az a kereszt, ami a furat közepét jelöli. Kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan lehet kikapcsolni?
Nem csináltam még gerber fájlokat, és nem is gyártattam még PCB-t, ez lenne az első.

Köszönöm előre is.

gerber2.png
    
(#) niedziela válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Melyik eagle verzió és ilyen CAM fájlt használtál ?
A CAM fájlban benne van egy réteg aminek nem kellene ott lenni.
(#) bbb válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Ha a Dirty PCB CAM feldolgozóját használod, akkor gyakorlatilag nem kell vacakolnod a rétegek kijelölgetésével, jó gerbert fog készíteni, amit a JLCPCB simán legyárt (ez a tapasztalatom).
Bővebben: Link
A megfelelő dru és cam fájlt töltsd le az oldalról és rakd be az Eagle programodhoz.
(#) madazg77 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
7.1-es verziót használom. Babráltam a "run drillcfg"-el is, lehet annak fájla maradt a könyvtárban.Kitöröltem mindent, és csináltam egy újabb gerbert. Most csak a excellon.cam-ot futtattam le, utána pedig a gerb274x.cam filet. Feltöltöttem és ennél nem látszódnak azok a keresztek. Bizonytalanul, de azt hiszem most jó lesz. Csatoltam még egy képet, amin jobb oldalt bekarikáztam néhány figyelmeztetést. Ez a JLCPCB oldalán van, mikor a 3d gerber view-el nézem a panelt. Ezek fontosak?
(#) madazg77 válasza bbb hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) mcc válasza madazg77 hozzászólására (») Márc 23, 2023 / 2
 
Esetleg töltsd le a JLCPCB-től a CAM feladatfile-t, amit ők raktak össze. Az mindent pont úgy generál le, ahogy nekik kell. Én 7.5-ös Eagle-t használok, és már legalább 30 alkalommal rendeltem tőlük...
Feladatfile-ok
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) madazg77 válasza mcc hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 1, 2023 /
 
Már korábban is volt utalás rá, de most kezd alakot ölteni a Fusion360 paneltervező képessége is.
Ezt küldte nekem az Autodesk
(#) Hp41C hozzászólása Jún 9, 2023 /
 
Nem áprilisi tréfa! Még három év. Ideje áttérni más programra vagy a Fusion 360 -ra...
Effective June 7, 2026, Autodesk will no longer sell or support EAGLE. Effective June 7, 2026, Autodesk will no longer sell or support EAGLE.
HackaDay
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2023
(#) vision61 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 9, 2023 /
 
Jellemző az Autodesk-re. Először bekebelezte a CadSoft sok éve fejlesztett, és amatőröknek is megfizethető termékét (amit csak egyszer kellett megvenni, nem éves licenszdíj volt), azután jóval drágábban forgalmazza, ami már csak 1 évig használható.
(#) niedziela válasza vision61 hozzászólására (») Jún 9, 2023 /
 
Megvette, javitott rajta, eladta, majd integrálja.
Ettől még rengetegen fogják használni mint amatőr mint ipari szinten.
Az amatörök mindjuk meg őszintén nem ott veszik ahol évente eladják.
Haználni pedig ezután is lehet, nem fog eltünni senki meghajtőjáról.
(#) vision61 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 9, 2023 /
 
Idézet:
„Haználni pedig ezután is lehet, nem fog eltünni senki meghajtőjáról.”

Ennek az Autodesk-es verzióját nem használom, de ha ennél is úgy működik az éves licensz, mint az Inventornál, akkor nem tudja tovább használni, hiába van ott a meghajtóján, ahogy írtad. Ha nem folyamodnak olyan praktikákhoz, amire árnyaltan céloztál az amatőröket illetően.
(Mai napig használhatom a 6.xx verziót, amit még anno 20$ körüli áron vettem, amatőr pákaforgatóként nem láttam semmi komoly fejlesztést a felhő alapú újabb verziókban.)
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2023
(#) niedziela válasza vision61 hozzászólására (») Jún 9, 2023 /
 
Idézet:
„Mai napig használhatom a 6.xx verziót, amit még anno 20$ körüli áron vettem, amatőr pákaforgatóként”


Aki a 9.x verziót használja, 99.8% felhasználó sem használ abból többet mint te a 6.x-ből.
Szóval azthiszem nagy szomorkodásra egyenéőre nincs ok.
Az újabb verziók sem felhő alapúak. Szerintem.
(#) Alkotó hozzászólása Júl 28, 2023 /
 
A kapcsolási rajzon van lehetőség 90°-tól eltérő szögben forgatni?
45°-os forgatás lehetőségét keresem.
Következő: »»   435 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem