Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   164 / 228
(#) RoliNyh válasza gettos hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Itt a srác azt írja, elvileg 48V -os:

Baroni EFV-150...

Nem tudom készült e belőle többféle verzió. Ha neked négy van sorba kötve, akkor szintén 48V -os, és vegyél 4Db 12V -os mélykisüthető akkumlátort, és kösd sorba. Kifejezeten akuszaküzletbe menj, és ott mondd meg, hogy elektromos robogóba kell. Kapacitásra egyforma legyen mind, lehetőleg minél nagyobb, és méretben beférjen a helyére...

Bár hogy így elnézegettem a képeket, nem tudom hova fér abból a nagy aksiból bele négy is...

Egyébként meg ott a [Válasz] gomb, használd azt is...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) gettos hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
na itt a kép látszik hol van a 2db aksi + felette fér még 1 meg a végébe még 1
(#) RoliNyh válasza gettos hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Hát akkor hajrá... (A régieket meg vidd vissza, talán 1EFt -ért beszámítják darabját.)
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) gettos hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Valaki abba tudna segiteni hogy a Baroni efv 150 elektromos ba jó e a 60ah akkumulátor?
(#) zolika60 válasza gettos hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Jó ha elfér belőle elegendő.
(#) rendad hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Sziasztok szeretnék segitséget kérni a képen látható elektromos kerékpár töltőhöz adattábla sérűlt elvileg 36 voltos feliratot látok csak mást nem .
Valaki igen csak össze gányolta forrasztotta a pozitiv és negativ pólust és csodálkozik hogy nem jó.
A kérdésem mi lehet az értéke a képen látható ellenállásnak kiforrasztottam a helye jelölve ,mert valószinű hogy ez adta meg magát az egy db piros led csak villog ha adok neki tápot képek mellékelve .
Köszi ha kapok valami infót
(#) vargaf válasza rendad hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Mivel a képek értékelhetetlenek írjad le a színeket, akkor tudunk segíteni.
(#) rendad válasza vargaf hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Szia ha minden igaz balról jobbra arany ezüst fekete barna meg ha jól látom mintha egy vékony tekercselést is lehet látni
(#) vargaf válasza rendad hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
0,1 Ω 5 % tűrésű ellenállás. De ezt Te is megnézhetted volna:
Ellenállás színkód
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) rendad válasza vargaf hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Köszi
(#) kopaszagár hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. (guglizás megvolt, most nem volt a barátom)
Kínai polymobil elektromos bicikli motorjában leszakadtak a HALL jeladókról a vezetékek. Tőből. Ezért (vagy nem ezért), de a vezérlő is megdöglött.
Új vezérlőt kapni fog (meg jeladókat), de előtte tudnom kellene milyen sorrendben vannak a szignál vezetékek a jeladókon. (a plusz-mínusz rajtuk maradt, az okés)
Kék-zöld-sárga, ebben a sorrendben vannak a tekercsek bekötve forgásirányban. Lehetséges hogy a jeladók is ebben a sorrendben vannak? Így lenne logikus. Vagy hogyan lehet kinyomozni, illetve ha bekötöttem, hogyan lehet leellenőrizni, hogy jól van-e?
Köszönöm előre is!
(#) RoliNyh válasza kopaszagár hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Próbáld logika szerint bekötni. Aztán ha nem megy, próbálj ki minden verziót, nem sok van. Ha rosszul kötöd be, az elektronika letilt. Ha semilyen sorrendbe nem akar elindulni ellenőrizd mindhárom HALL jeladót, de ha megbizonyosodtál róla, hogy mind működik, én csak ez után vizsgálnám / cserélném a vezérlőt...
(#) kopaszagár válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Értem, köszönöm. Akkor próbálkozok.
(#) zolek válasza rendad hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Üdv. Egy szívességet kérek tőled, mivel a töltőd ugyan az ami nálam van, csak ebben megvannak égve az ellenállások, megmérnéd a képen megjelölteket?

DDC36.jpg
    
(#) Busz hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Adott egy 3 kerekű elektromos bicikli, pontosan ugyanez:
http://www.emozgo.hu/emozgo/3-kereku-kerekpar/2015/11/30/111936/eg-311/

Egy néni kapta ajándékba de neki túl gyorsnak bizonyul a mozgása. 26-al megy, kimértem GPS-el.

Ez neki gyors, valahogy korlátozni kellene. Vagy a gyorsulást vagy a végsebességet.

De nem tudom hogyan kell ha lehet egyáltalán. A vezérlőről amin látszik az adattábla is mellékelek egy fényképet. Vannak szabad, sehova nem kötött vezetékek.

Tippeket kérnék hogy hogyan lehetne korlátozni a végsebességet mondjuk 10km/h-ban?
(#) Biro F. válasza Busz hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Üdv.
Keressél két vékony és egyforma színű vezetéket, melynek a végein kis fekete csatlakozó van. Össze csatlakoztatod, akkor a sebesség lecsökken.
(#) gyula66 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
EL-GO elektromos 3 kerekű robogót fel lehet egy kicsit gyorsítani?
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 22, 2017 / 1
 
Csak hogy ki ne haljon ez a topik, mivel sikerült beszereznem az alapot a leendő villanybringámhoz, dobok is fel két képet a köz javára.
Igaz "elektronika" még nem sok van rajta, de ez a jövőben remélhetőleg változni fog...
(#) cupika97 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Kíváncsi vagyok majd milyen motorral fogod meghajtani azt a vastag kereket.
(#) RoliNyh válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Autógenerátor megy rá BLDC üzemben...
(#) kalmi.kalmi válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Erre gondolsz ?
https://www.youtube.com/watch?v=AqOCGHhQc1w

https://www.youtube.com/watch?v=dzfDbZY8Fuo
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) RoliNyh válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Pontosan...
(#) kalmi.kalmi válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ez nagy okosság ! Sokan rendelnek szénkefés motorokat, de ezzel a BLDC-vel megoldható sok amatőr problémáját. Generátor van a bontókban töménytelen mennyiségben.
Az ötlet nagyon jó !
(#) gyula66 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ezt a megoldást tudnád egy kicsit jobban részletezni? Rákerestem a neten, de sajnos az angol tudásom hiányos és ezért nem igazán értem. Milyen vezérlőt használnak? Nem látok hall jeladókat a generátorra rakva?
https://www.youtube.com/watch?v=g8jVB8Zv0gg
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) zolika60 válasza gyula66 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Bár az angol tudásod annyira hiányos, hogy a videón franciául beszélnek. Ennek ellenére vannak olyan vezérlők, amikhez nem kell hall jeladó. A gerjesztéshez kell egy fix feszültség. A vezérlő meg táplálja a három fázist.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) kalmi.kalmi válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A három fázis nem kaphat fix áramot, szerintem kombinálják a gerjesztéssel... szabályozzák mindkettőt.
(#) RoliNyh válasza gyula66 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Annyi a lényeg, hogy a fázistekercsekről el kell távolítani az egyenirányítóhidat, ez egyszerű mutatvány. Így lesz három tekercskivezetésed. A másik lényeges dolog, hogy a gerjesztőtekercsről el kell távolítani a feszültségszabályozót, lehetőleg roncsolás nélkül, hogy a szénkefék épek maradjanak és a felfogatásuk is. Persze ez trükkös, mert egybe van öntve az egész.
(Én készítettem egy új szénkefefelfogatót...)
Ha ezzel megvagy, a forgórészre sima 12V DC kell. A három fáziskivezetésre megy egy BLDC motor vezérlő. Szokták még úgy is emlegetni, hogy ESC magyarul Electronic Speed Controller. Ami a videón van, az egy repülőgép vagy RC modell motorhoz való, és ezek általában szenzor nélküli motorok, nem kell hozzá hall érzékelő.

(Ha kell néhány kép, majd készítek az enyémről, de ma már nem foglalkozom vele, majd jövő héten akkor...)
(#) gyula66 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Én a talált leírások nyelvére gondoltam az angollal, de mindegy. Azért köszi a választ.
(#) RoliNyh válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A három fázistekercs sorrenben kapja az áramot a vezérlőtől, ezt hívják elektromos kommutációnak. Magyarul az elektromos tér forog a háromfázisú állótekercsekben, ez forgatja magával a forgótekercsben állandó feszültséggel létrehozott elektromágneses teret.

Jobban érthető módon, gondolj a háromfázisú AC motorra, annak is hasonló a működési elve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) kalmi.kalmi válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szerintem mindenkit érdekelne, hogy mit ügyködtél. Írhatnál néhány technikai jellemzőt is, áramfelvétel, melegedés, teljesítmény. Én örülnék a képeknek.
Következő: »»   164 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem