Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   507 / 3954
(#) Medve válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Ebben az esetben...rossz a műszer. Nem volt gyanúsan olcsó? Ha meghibásodik, gyakori eset, hogy a bemeneti ák. megy tönkre, a túlfesz miatt.
(#) Istike88 válasza Medve hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szerencsére ingyen volt, ismerősöm is úgy kapta, de nem tudott mit mondani róla! Szerintem bízott benne hogy megy, ő nem próbálta ki. Majd bele kukkantok, de szerintem nem sokat tudok majd kideríteni.
Az előlap jobb oldalán az a nagyobb üres rész helyén még valami műszer lehetett, mert lecsavaroztam azt a lemezt és egy vékonyabb vezeték köteg, végén egy csatlakozóval fogadott.
(#) bancsi15 hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy kis kapcsolást. Szerintetek működhet? Úgy szeretném, hogy egy 9V-os elemről( vagy lehet kisebb is) így lehetne kapcsolni a ledket:
1.,kapcsoló: 1.led
2., kapcsoló: 1,+2, led
3., kapcsoló: 1,+2,+3 led
...így tovább és az utolsó kapcsoló pedig csak az utolsó(6.) ledet kapcsolná be.

És a ledek, meg tranyók előtti ellenállások értékeiben szeretnék segítséget kérni.

Köszi.

kapcs..JPG
    
(#) Flatlander hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
Helo!

Szerintetek meglehet csinálni ezt a hangszóróvédőt ami ezen az oldalon szerepel hogy 12-15v AC helyett 12v DC-ről menjen?Bővebben: Link
(#) Medve válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
MInden bizonnyal, hozzá sem kell nyúlni, csak ráteszed és kész. Ilyenkor a graetzen esik kb 1.2V, ha ez számít, akkor a puferre tegyed a tápot, de már ügyelj a polaritásra.
(#) djgaby hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
Sziasztok.
A hét folyamán kaptam ajándékba egy gyárilag megépített végfok panelt. Bővebben: erről van szó
márcsak trafó kellene hozzá.
A végfokról ezt az információkat kaptam:

•tápfeszültség: ą12-45V DC
•max. tápfeszültség: ą50V DC
•nyugalmi áramfelvétel: 50-100mA (tápfesztől függően)
•max. áramfelvétel: kb. 2.4A (U=ą40V, Z=8Ω, P=90W)
•kimeneti impedancia: 4-8Ω
•bemeneti érzékenység: kb. 1.6V (P=70W)
•max. kimenőteljesítmény:
◦80W (U=ą29V, Z=4Ω)
◦90W (U=ą40V, Z=8Ω)

Ehhez keresgéltem neten trafókat
találtam egy ilyet :
220V primer feszültségű, és két szekundet tekercscsel ellátott 15 és 40V-os transzformátor 60VA

ha jól értelmezem 2 kimenet van rajta egy 15V (kék kábel) 40V (Sárga kábel) mert ugyanis ez van ráírva a trafóra ahogy láttam a képen.

Nos az lenne a kérdésem, hogy ezek passzolnak -e egymáshoz vagy sem ?
Az elektronikának ezen téren nem vagyok túl okos ezért kérek tőletek segítséget.
Illetve hogyan is kell ezeket egymáshoz kapcsolni ?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Flatlander válasza Medve hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Nekem stab ic-n keresztül van 12v dc-m csak ennek ac kell.Vagy keressem meg hogy a hangszóróvédő hol egyenirányít és odakössem?Vagy pedig 17ac-t tudok neki adni talán ennyit még bír.
(#) Flatlander válasza djgaby hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Ez egy tda 7293-as végfok.Ha szeretnéd is kihasználni amit tud akkor legalább 130-150w trafó.Primerrel nefoglalkozz az sima 240v-ra és kész.A szekunder legyen pl 2x30v váltó.Ezt egyenirányítani kell és pufferelni ami után kb 42v lesz egyenbe,ezmár elég hozzá.Szóval szimterikus táp kell hozzá, + 0 - neked olyan trafó kell mindenféleképp ami 2x valamennyi volt de vigyázni kell hogy egyenbe a max 50v-ot nelépd át.Szerintem tekertess vagy keress hozzá toroidot aminek a szekundere pl 2x30v.Pufferek bekötését fölraktam.Szeritnem 2x6800mikro eléglesz.
(#) djgaby válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
amúgy ez a kapcsolás csak mono ugye ?
ha vennék még egy ilyet ahoz amit kaptam akkor stereo lenne, de akkor 2db trafó kellene hozzá , vagy pedig 1 de az nagyobb teljesítményben nem de ?
(#) Flatlander válasza djgaby hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Igen mono szóval sztereohoz mégegy panel kell és igen vag mégegy trafó vagy pedig erősebb.Én sztereohoz vennék egy 300w-os toroidot 4x30v-tal és külön mindkét végfoknak 2x6800 puffer és az tökéletes.és nefeledkezz meg a hűtőbordán a szigetelésröl mert negatív tápfesz van rajta,vagy peig a bordát szigeteld el fullra nehogy 0 legyen rajta.Hangszóróvédő se árt hozzá egy sztereo hangszínszabályzó és kész is az erősítő hacsak végfok kell akkor elég sima sztereo előerősítő.
(#) gg630504 válasza bancsi15 hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
D1..D4-et meg kell fordítani.

Tényleg meg kell bonyolítani a tranzisztorokkal?
Mellékelek egy egyszerű diódatemetőt.. A diódák lehetnek 1N400?-ek vagy 1N4148-ak.
(#) djgaby válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Közben itthon ahogy körülnéztem találtam egy régebbi de működő lemezes trafót:
Teljesítménye: ~280w
2x30v-ot ad le
220v-ról megy.

ez jó lenne az egyik panelhoz ?
Vagy túl nagy hozzá a teljesítménye ?
(#) Flatlander válasza djgaby hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Teljesítmény az szerintem jó két panelhez is.Ha a 2x30v úgyvan hogy van egy közös 0-juk és úgy egyik 30v és másik 30v akkor jó.ha ígyvan akkor 2x10.000mikro puffer és kötheted ugyanoda a két végfokpanelt párhuzamba szerintem elbírja.
(#) djgaby válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
a trafón úgy van, hogy 3szál van kifelé...
2piros és egy fekete középen
gondolom akkor 2piros a + a fekete meg a -
de ez még nem biztos hogy mind2 szál 30v-ot ad le.
ezt a holnapi nap folyamán megvizsgálom.
(#) Imi65 válasza djgaby hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Trafó kivezetéseit ne "illessük" + - elnevezéssel. Agy akkumulátornál (elemnél) ez természetes, de trafónál ez műszakilag nem korrekt. A trafó 2x30V szimmetrikus tekercselésű lehet, ahol az alkalmazott kapcsolástechnikától függ, milyen feszültségeket szolgáltat majd az áramkör.
(#) csezoli21 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Helló
Van egy RE-CO GPM-4
4 morzés relém, 24Voltos, azt szeretném kérdezni, mivel nem találtam normális adatlapot hozzá, hogy hány ampert tud ez kapcsolni?
Köszönöm a segítséget!
Helló
(#) Flatlander válasza djgaby hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Ha a kettő egyforma szín akkor tedd a multit a feketére és nézd meg a két pirosat hány volt ha mindkettő 30akkor jó.És tényleg nincs +/- mivel a trafón mégcsak váltóáram.
(#) Fodor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Hello én ezt találtam:
http://www.arwill-elektronic.hu/img/relek/gpm2.jpg
remélem segítenifog.
(#) csezoli21 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Helló
Nem igazán tudok angolul, jól értelmezem ha 2 sávot akarok vele kapcsolni, és 2-2 morzét kötök össze és így tudok vele 10 Ampert kapcsolni?
Köszönöm a segítséget!
Helló
(#) bancsi15 válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Miért kell megfordítani a diódákat?
(#) Flatlander hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Helo!

Van egy 400w-os végfokpanelem és azlenne a kérdésem hogy ha a feteket vezetékkel akarom rákötni hogy közvetlen a bordán legyenek akkor az baj ha az utolsó fethez kb 15cm-esek a kábelek?
(#) djgaby válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Hello.
Sajnos nem tudtam megmérni még mert megadta magát a mérőműszerem. majd a holnapi nap folyamán vagy még ma elviszem egy ismerősömhöz és megmérjük.
De addig közben neten találtam egy trafót ami már egyenirányítva van.
Ez lenne az:
Transzformátor 230V-os,
kimenet egyenáram: 12V, 36V
Váltóáram: 16V Impulzusos
Ez esetleg jó lenne az egyik oldalhoz?
(#) Flatlander válasza djgaby hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Mindenféleképp 2x valamennyi volt kell ezt pufferelni és pufferelés utána 50v-tól nemlehet több.Azért nemilyen egyszerű hogy akármilyen trafó jó,2x30v legalább 130w ez aránylag elég 1hez.
(#) Csaplar hozzászólása Máj 18, 2009 / 1
 
Sziasztok!

A képen látható időzítő kapcsolás építéséhez lenne kérdésem.
Időzítő

Az R5-ös potmetert hogyan kell bekötni? Mert egy potinak 3 lába van, de itt csak kettő van bekötve. A középső lábát hova kell kötnöm?

Köszi
(#) Dudus válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
A középső (csuszka) és valamelyik szélsőt kell bekötni, a harmadik láb szabadon maradhat, vagy összekötheted a csuszkával is, és akkor nem tud megszakadni ha KH-s lesz.
(#) Hujikolp hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Üdv!
A PTC ellenállás a nokia töltőmben, ha rövidzáras, az akkor most jó, vagy rossz? Bátyám arra panaszkodott, hogy miután bedugta a töltőt és a telefont is, nem töltötte, csak a töltő melegedett, és nem is jelzett töltést. Szétszedtem, és ez a PTC ellenállás lábánál meg van égve a nyáklap. Ez mitől lehet, és még jó ez az alkatrész?
(#) Csaplar válasza Dudus hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Tehát az egyik szélső kössem össze a középsővel és így kössem be a másik szabad lábbal együtt?

Köszi
(#) Dudus válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Igen!
(#) Dudus válasza Hujikolp hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Mi a töltőd típusa?
(#) Hujikolp válasza Dudus hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
ACP-7E és van rajta egy 700mA-es PTC ellenállás jel, egyébként olyan 355mA-t adna le elvileg.
Következő: »»   507 / 3954
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem