Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   138 / 2488
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Pl.így!
/ Ha passzív közösítés is jó./

ST-M.JPG
    
(#) Gery válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Nah énis így csináltam Csak az ellenállások nállam 33k-sak. Jobblenne ha kicserélném 100k-ra őket?
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Nagy jelentősége nincs, maradhat úgy is.
(#) Gery válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Oké. Köszi a segítséget.
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Nézz körül a gyüjteményben, ott találsz többfélét is.
Túl nagy minőségi igényt nem kell támasztanod, mivel szubnak kell, de pont e miatt a tápot ne méretezd alul.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
okés

Ez szerinted leadja azt a teljesítményt amit írnak róla?
Erre a célra amire én akarom használni szted megfelel?
Mekkora táp kelle ennek az erősítőnek?
(#) sebestyen_ferenc válasza Gery hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
stereo rendszeredhez akarsz egy sub erősítővel kiegészíteni, ha jól sejtem. Szamóca rajza egyszerű, de elkeni neked a stereo jelet, ha megvizsgáljuk a két jel egymásra hatnak, pl.ha neked egy olyan jeled van, amely csak a ball odalról jőn az ellenálláson keresztűl a jobb csatornára is átmegy forditva is igaz én is megprobáltam ezt a megoldást a szubnak az eredményét leírtam.A megoldás kővető erősitő használata.

osszegzo.JPG
    
(#) proli007 válasza troby hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Hello!

Nagyszerű, csak hát értelmetlen.

- Az egyenáramú munkapontba a kondik nem szólhatnak bele. Kivételt képez, ha (mint a kollegák írták) gerjed, vagy átvezet a kondi. De ebben az esetben elég durva hibának kell lenni, hogy a végfok nyugalmi áramát beállító tranyót söntölni tudja egy kondi.
- Viszont ha nem erősít, akkor ott még generális hiba van. Ugyan nem írtad, hogy a "nem erősít" mit jelent, nincs kimenőjel, vagy egyszeres az erősítése? Mert a két probléma egészen más. Ha egyáltalán nincs kimenőjel, akkor a fokozatok munkapontja teljesen fel van borulva, hiszen nem jut el a jel a kimenetre, tehát az egyenáramú erősítés sem megy körbe. Az valami generális hibát jelent,esetleg bemnetnél zárlatot (C2). Ha csak egyszerees az erősítés, akkor a visszacsatolás hidegítése nem jó. (pld. C8)
- A kimenet nullfeszültségét a VR1-el, míg a végfokozat nyugalmi áramát a VR2-vel kellene állítani.

De nem kellene mérni valamit, hogy okosabbak legyünk?

üdv! proli007
(#) Peti_85 válasza Gery hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Én is úgy csináltam, ahogy te, csak én potit nem tettem bele... De 10 k-tól 47 k-ig nyugodtan beletehetsz egyegy ellenállást és az már jó lesz!!!

Üdv
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Egyébként más is segíthet ha tud.
(#) troby válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
hello mértem: a kimeneten ha kb 12mV van ha adok neki jelet!
a C8 az tényleg nem volt polarizálatlan de kicseréltem és nem válltozott semmi. bemenet nem zárlatos!
nem értem miért nem megy kivettem a meghajtá tranyókat és mind jó ismét kimértem mindent mind jo!
ha a kezemmel érintgetem a bemenetet akkor se reagál a hangszóró tettem fel ide képet

1.JPG

2.JPG
   
(#) Tom025 válasza troby hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Egy apró észrevétel a képek alapján: A középső hűtőlemez nem zárja rövidre az alatta lévő átkötéseket?
(#) troby válasza Tom025 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
hello
Nem nem ér hozzá semmihet a kis kék kondihoz se és az alatta lévő ellenáláshoz se!
Köszi a hozzászólást!
(#) Magorh hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Ajánljatok nekem kérlek sztereó erősítőt egy 72w 12v/6A-es kapcsoló üzemű tápegységhez. Nem kell hatalmas teljesítményűnek lennie!

Előre is köszönöm!
(#) sebestyen_ferenc válasza Magorh hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
it van néhány
(#) Petroimro hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kell tovább vinni egyik erősítőről a jelet a másikra.
Úgy értem, hogy jön a jel pl. szám.gép->erősítő->másik erősítő
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Így jó?(kép)
Köszi!

rca.JPG
    
(#) proli007 válasza troby hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Hello!

Gratula, szép munka!

Most már nincs hátra, csak előre! Mérj feszültségeket az alkatrészeken és írd meg, ha nem vagy rest. (kezd az elején)

(Terheletlenül akkor is erősítene, ha nincs benne a FET. Egyébként ne a hangszóróval próbáld, amíg nem jó. Jobb a békesség. Elég helyette egy 47ohm-os 2..10W-os ellenállás is, míg nics nagy jel.)

üdv! proli007
(#) pb hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
hellósztok
van valakinek nyákralyza stk401-120-as végfokhoz?
És van-e olyan aki ezt megépitette már és épitési tapasztalatai vannak-e róla?
(#) Moderátor hozzászólása pb hozzászólására (») Ápr 27, 2008
 
Idézet:
„nyákralyza”


Ezek után én már kezdetm azt hinni, hogy ezt direkt csináljátok itt az oldalon
(#) Mayan hozzászólása Ápr 28, 2008 /
 
Ehhez mit szóltok ? Lehet jobb így mint az előző ?

shaman2.gif
    
(#) szabi83 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
(#) Mayan válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Nem ugyanaz ! Az általam most feltett rajzon a második opa van 100% negatív visszacsatolásban, és ennek a célja a keresztezési torzítás maximális csökkentése. Az ötletet valóban innen vettem, és ezt korábban be is linkeltem ! Úgyhogy nem értelek, mi ez a ... nem értem miért genyóskodsz velem az előbb magánban, most meg itt is...
(#) szamóca válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Húha, vigyázz ebből baj lehet!
Idézet:
„XXVI. Adminnak és moderátornak nem szólunk be, pláne nem durván. Hiába hisszük, hogy nekünk van igazunk, nincs. Ha mégis beszólunk, vállaljuk a következményeket, ami lehet egy enyhe rászólástól kezdve bármi, egészen a fórumról való letiltásig. Persze ha igazad van, akkor megsimogatjuk a fejedet és még esetleg meg is köszönjük.”
(#) Mayan válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Nem szóltam be, nem szokásom.
(#) szabi83 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Idézet:
„nem értem miért genyóskodsz velem”



Hmm

Egyszerűen belinkeltem, egy hasonlót, ami biztosan jobb.. ennyi nem genyózás

Kéretik nem offolni
(#) proli007 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Hello!

Idézet:
„Egyszerűen belinkeltem, egy hasonlót, ami biztosan jobb..”


Tényleg hasonló! Mind kettő hibás.

üdv! proli007
(#) szabi83 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Hello!

Akkor még jobb .

Üdv
(#) Mayan hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Mini shaman
(#) maTaKee válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Hali!
Kivágtam egy hibát (?) az egyik táprajzodból. Ez hiba, vagy én tudom rosszul, hogy ez így nem jó?!

tap.GIF
    
Következő: »»   138 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem