Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2085 / 2488
(#) reloop válasza alienco hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Nézd meg milyen változást hoz, ha az antenna/kábel vezetéket kihúzod a TV-ből. Ha ez megszünteti a zajt földhurkot kell feltárnunk.
(#) alienco válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Köszönöm a segítségeket, sikerült megtalálni a problémát. Egy kedves fórumtárs PÜ-e indított el helyes irányba, okulásul azért beírom a megoldást. Az előerősítő potmétere okozta a problémát, csere után az erősítő tökéletesen működik a TV-ről is. Az okát nem tudom és álmomban sem gondoltam volna erre a problémára, de tény, hogy megoldódott. Köszönöm mindenkinek!
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Igen , már nézegettem , de valójában máshol akad e hiba a rajzon?
Átnéztem a rajzot , én több hibát nem véltem felfedezni , de ez csak 2 szem , és több többet lát!
Köszi!
(#) Near hozzászólása Máj 26, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Pioneer SA608 as jószágom vissza tért az életbe 2 nap után. Minden kis forrpontot át kelett forrasztanom pár solgot cserélni, életjel nélkül kaptam.
A csatolt képen egy működést nem befolyásoló hiba látható de jó lenne orvosolni.
A kijelzésért felelős IC lehet zárlatos vagy ezt is okozhatja forrasztási hiba?
Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Near válasza granpa hozzászólására (») Máj 26, 2018 / 1
 
Igen bocsánat. A kép le is maradt annyira siettem.
(#) reloop válasza Near hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Szia! A HA12010 kijelzőmaghajók 2-es lábain mekkora a feszültség testhez képest? Ha nincs eltérés, nézd meg a 15-16 lábakra eljut-e egyformán a tápfeszültség. Vigyázz nehogy összezárd az IC lábakat!
(#) Near válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Mind a két 2 es lábon 0,20 voltot mér a multiméterem. Kezdem azt érezni ideje lecserélnem mert ha épp nem kontaktos a végfok az alsó működik, csak ez a felső nem akar :/ Hát hétfőn folytatom ha tudok új multit szerezni.
(#) tothbela válasza alienco hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Azért mi szeretnénk részletesebb információt is kapni, mert mindenből okul az ember.
(#) alienco válasza tothbela hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Semmi különös nem történt, csak hibás GND bekötések keresése helyett a részegységeket teszteltem külön-külön. A végerősítővel nem volt gond. Előerősítőre kötöttem egy fejhallgatót, ott már tapasztaltam a hibát. Mivel a zaj hangerejét változtatta a potméter eltekerése, de valós erősítés nem történt, gondoltam teszek egy próbát a cseréjével, és ráhibáztam. Sajnos megmagyarázni nem tudom. Multiméteres ellenállásmérés nem mutatott ki hibát a lecserélt potméterről. Meg ugye csak a TV-ről nem működött jól nekem...
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Üdv!
Itt lehet látni egy TDA7497-es végfok IC kapcsolási rajzát. Itt nem azt írja. hogy a 7-es és a 8-as lábat külön kell összekötni, és nem a GND-vel egybe?
Mert az adatlap végén a nyékterv nem úgy van megcsinálva...
Vagy mégis? Nem nagyon tudom átlátni. Lehet, hogy csak elnéztem, de ha nem, akkor az a nyákterv így is jó?
Előre is köszönöm válaszukat!
(#) Near válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget a szkópos vizsgálat feltárta a ludas trimmert. Egy bizonyos állásba fullra tolja a kijelzőt. Nagyon picit mind két oldalét arrébb állítottam így hibátlanul működik.
A *****kodás szóért elnézést kérek utólag is mindenkitől kicsit ideges voltam.
(#) latyakosa válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
A 7-8 lábak kapcsán jó az a nyákterv.
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Üdv! Készítettem egy magyarázó ábrát. Láttad már?
(#) djcaveman hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Berakom ide is, hátha előbb reagál valaki.....
Üdv mesterek.
Kb egy hónapja javítottam, egy Dynacord X1201 végfokot. Akkor csak a végtranzisztorok kb fele halt el, állítólag a kimenet zárlata miatt... Akkor rengeteg kontakt hibát megszüntettem. Amikor a javítást befejeztem, annak rendje módja szerint beállítottam, leterheltem 8, illetve 4 ohmmal. Szimmetrikusan határolt az előírt teljesítményen, mindenféle gerjedés nélkül. Most nem minden végtranyó, csak az összes (10db) MJ15004 B-C-E zárlatos lett. Az összes bázis ellenállás megszakadt, mint ahogy az összes emitter ellenállás is. A meghajtók 2SC3281, 2SA1302 nem pusztultak el. Egy hibás végtranyót szétvágtam, nem hamisak. Állítólag bekapcsoláskor pukkant egyet, biztosítékot kiégette. Túlfeszültségre gondolok. Mi a véleményetek, vajon mi okozhat ilyen hibát?? Sajna nincs kapcsolási rajz, vagyis van de 50 dollárért.
(#) mek-elek válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Nem ismerem a gépet, de kimeneti védelem van-e benne?
(#) krauszkrisztian válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Köszönöm!
És a többin is?
(#) hangulat hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Ha lenne valakinek egy Hughes & Kettner Attax 50 tip. gitárkombóhoz kapcsolási rajz
és elküldené nekem, nagyon boldog lennék. Ez egy tranzisztoros 40W-os kombó.
e-mail címem: cordoba03@freemail.hu
Előre is köszönöm.
(#) krauszkrisztian válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
De ott is végül egybe ágazik a kettő, szóval akkor összekötve a földdel jó, nem?
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 2
 
Az kell belátnod, hogy a jelföld vezetősávján nem folyhat a teljesítményföld árama, mert az az áram a legszélesebb vezetősávon is feszültséget ejt és hozzáadódik a bemenő jelhez. A tápáram búgást okoz, a kimenő áram pedig gerjedést. Egyáltalán nem véletlen a gyártói ajánláson a testvezetés kialakítása. Hangfrekvenciás erősítőknél csak rutinos és körültekintő tervezőnek ajánlom a GND kitöltés alkalmazását.
(#) krauszkrisztian válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Viszont a két gnd egybefolyik jobb oldalt középen, nem?
Vagy akkor rossz a nyákterv?
(#) djcaveman válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Igen, több körös is. Dc, hőfok, kimenő áram.
(#) zotya1983 válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Ha mindenhol átütött és pont a PNP oldal akkor vagy elbillent kimaradt pozitív táp ()megszaladt nyugalmi miatti tranziens vagy gerjedés), vagy túlfeszültség.
Vagy mégis csak hamis gyengébb minőségű tranyó de nem hiszem mert ebből a típusból sok erősítőbe építettem már be és azóta is köszönik jól vannak.Inkább a túlfeszültségre tippelek.
(#) djcaveman válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Véleményem szerint...
Mivel a végfokok aszimmetrikus táplálásúak, van egy virtuális test pont amihez képest a tápfeszt lehet beállítani (Floating Voltage). Azt nem hinném, hogy az ezt beállító trimmer hibája okozta volna pusztulást (de még kizárni nem tudom). Hasonlít a végfok a nagyobb teljesítményű testvérekhez, (ezek rajzai alapján próbálom kideríteni a hiba okát) de a meghajtás kicsit másabb.
(#) zotya1983 válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 30, 2018 / 1
 
Nem ismerem a típust rajz nélkül meg találgatunk csak mi lehetett így utólag. A betáplálás viszont ha aszimmetrikus akkor még mindig nincs kicsukva a gyengébb minőségű P oldali tranyó.
(#) metabo123 hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Megérkeztek a végtranzisztorok (és a meghajtói) EBBE a projektbe.
Nagyon nem szeretném azonnal elpusztítani őket, ezért kérném a segítségetek az élesztéssel kapcsolatban. A végtranyókat még nem forrasztottam be (Q517, Q518), de a meghajtókat már igen (Q515, Q516). Tudok ebben az állapotban mérni valamit, ami arra utal, hogy minden halott alkatrész sikerült már kiszűrnöm? Vagy forrasszam be a végeket is, izzó a biztosítékfoglalatokba (F001, F002) és bekapcs?
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Szia! A végtranzisztor bázis és emitter helyét kösd össze 100 Ω ellenállással és mérd meg a dokumentációban megadott feszültségeket. Számolj be, van-e kirívó eltérés!
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
A kapcsolási rajzon feltüntetett mérési pontok feszültségeire gondolsz, igaz?
Köszönöm a válaszod!
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
A legfontosabb a kimeneti egyenfeszültség, ami ±200 mV-on belül kell legyen, valamint a 100 Ω segédellenálláson sem eshet 0,6 V-nál nagyobb feszültség, mert az a végtranzisztorokat túlságosan kinyitná és tönkre is menne, ha éppen be lenne ültetve.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Beraktam a 100 ohmos ellenállásokat a B-E közé. Első bekapcsolásnál semmi gond, a védelem reléje késleltetés letelte után behúzott. Kikapcsoltam, majd újra be. Talán a harmadik bekapcs. alkalmával a bal csatornába beépített 100 ohmok elfüstöltek, relé nem húz be. Kivettem az elfüstölteket, újra bekapcsoltam. A relé ismét meghúz és már tudtam mérni a jobb csatornát. A kimeneten gyakorlatilag 0-2mV mérhető, a 100 ohmokon 730mV esik. Még egy kikapcs. – bekapcs. és a jobb oldal ellenállások is el kezdtek forrósodni és a relé ismét nem húz be. Kivettem a másik két ellenállás is és akkor a relé ismét meghúz.
Q515, Q516 tranzisztor pár a 100 ohmok nélkül is meglehetősen melegednek.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2018
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Szia! Az R538-at beállítottad? Írtam, hogy a segédellenálláson eső feszültséget 0,6 V alá kell vinni.
Következő: »»   2085 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem