Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2084 / 2486
(#) krauszkrisztian válasza Gabó hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
De azt hogyan lehet lemásolni?
(#) orcika70 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
A pdf adatlapon szereplő nyákterv képet képszerkesztővel Bit képpé alakítod, és Sprint-Layoutba háttérképként megnyitod.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Na bekarikáztam azt a részt , ami szerintem nem okés! Megjegyzem még1xegyszer ilyet még nem láttam , ahol a kimenet kap -65 volt dc feszültséget !
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
Moderátor által szerkesztve

ezaz.jpg
    
(#) krauszkrisztian válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Konvertáltam, de kezdő vagyok a Sprint Layout-tal. Hogyan lehet háttérként megnyitni?
(#) orcika70 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
A pirossal megjelöltre kattintsál.
(#) krauszkrisztian válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Az megvan, de nem csinálja.
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Nyilván való rajzi hiba, így értelmezd az áramkört.
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Szia! Van erre téma, ki is gyűjtöttem neked a releváns találatokat Bővebben: Link
(#) orcika70 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Nálam Paintbe bemásolom a pdf nyák képet, és ott bmp mentés után a sprint tökéletesen megnyitja háttérképként.
(#) krauszkrisztian válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Esetleg fel tudja tölteni a Sprint Layout fájlt?
(#) orcika70 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Akkor legyen.

6.lay
    
(#) krauszkrisztian válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Sprint Layout 5.0-ám van.
Nem nyitja meg.
Azért köszönöm!
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Javaslom itt folytassuk a NYÁK kidolgozását.
(#) orcika70 válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Ez nálam is 5-ös. Fájl megnyitás könyvtárból ott keresd.
(#) Alkotó válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
A terven azok a kis lyukas karikák milyen célt szolgálnak? Forrszemnek biztosan nem jók, mert a furatuk kicsi, illetve ha felfúrnád akkor elfogyna a karika, ezért gondolom, hogy valami másért vannak a panelon.
A "teleföld"-et miért látod indokoltnak? Milyen előnyt vársz ettől?
(#) krauszkrisztian válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Ezt írja ki:

Kép.png
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Mert nincs a gépeden az a bmp.kép file amiről készítette a nyáktervet az illető. 2 munkalap van, az első működik.
(#) (Felhasználó 122012) válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Google ...
Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása Máj 21, 2018
 
Nyákos témával tessék átfáradni a megfelelő helyre!

Sprint-Layout NYÁK-tervező
(#) zolek hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Elektrorudi kérésére .DC +-(30V-100V) ,L1 22uH
(#) alienco hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Sziasztok! Építettem egy erősítőt, ami a telefonomra kötve arról az elvárásaimnak megfelelően játssza le a zenét. Azonban ha átdugom a TV-re, irtó zajos lesz. A zaj a kép fényessége alapján változik. Sötét képernyővel minimális, fényes képpel nagyon zajos. A jack fülhallgató kimenetet használom. Két másik erősítővel kipróbálva jól szól TV-ről a hang. Mi lehet a probléma? + GND - transzformátorokat használok két különállót az előerősítőhöz és a végerősítőhöz. Ezeknek a GND-jét össze kell kötni?
(#) reloop válasza alienco hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Szia! Szerencsés eset a külön táp az elő és a végerősítőnek. A két táp GND-je csak a jelvezeték test ágán legyen összekötve, különben földhurok keletkezik, ami zavart okozhat. Az a hiba amiről beszámoltál szintén lehet földhurok, ha az erősítőd csatlakozik a hálózati védőföldhöz. Ez utóbbival hogy állsz?
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Máj 22, 2018 / 3
 
Érdekesség:
Onkyo TX-NR509 5.1-Channel Network Audio/Video Receiver - a szerkezet tökétetesen működött takarítás előtt, utánna is ...

A macska itt melegedett ...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) zotya1983 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
Itt a pók szőtte a csillagpontot pókhálósan
(#) zotya1983 válasza alienco hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Válaszd le a gnd t a védőföldtől vagy (jelföldtől). A tv szeret pár mV ot ejteni a testvezetéken.
(#) (Felhasználó 122012) válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Nem vártam meg, míg szőrszálhasogatóan szólaljon meg valamilyen jó zene ...
(#) zotya1983 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
Macsek kedvenc helye lehetett télen
(#) alienco válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Próbáltam a GND-ket csak a jelvezetékek test ágán összekötve, sajnos nem változik semmi.
Eredetileg az erősítőnek csak a fémdobozát csatlakoztattam a hálózati védőföldhöz. Aztán imént kipróbáltam azt, hogy ellenálláson (1 ohm) keresztül a GND-ket is rákötöttem. Semmi változás. Ellenállás nélkül is rákötöttem, próbálkoztam a lehető legtöbb variációval. A végerősítő trafójának a GND-jét a védőföldhöz csatlakoztatva határozott javulás történt, de messze nem jó így sem. A készülék maga nem zajos, ha nincs a bemeneten semmi.
Illetve, egy lehet, hogy fontos részletet találtam, de fogalmam sincs, mi okozhatja: a zavaró zajok majdnem teljesen megszűnnek, ha a hangerőt kb. 50%-osra állítom. Tovább föltekerve ismét hangosodik a zaj. Viszont a TV-ből érkező hang folyamatosan egy szinten marad, nem hangosodik vagy halkul a potméter tekergetésével.
(#) alienco válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Sajnos leválasztva sem jó, eredetileg úgy próbálkoztam. Gondolom a dobozon maradhat (sőt ).
(#) metabo123 hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Tisztelt Moderátorok!
EZT a hozzászólást ebbe a topikba szántam, de figyelmetlenségemből abba a másikba került.
Kérhetném áthelyezését ebbe a topikba?
Köszönöm!
Következő: »»   2084 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem