Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   109 / 137
(#) enter1 válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
nFR24L01 ha jól láttam akkor egy kicsit fölé tud menni a wifi-nek ?
2.400...2.525 Mhz sávban azaz jól gondolom hogy valami felsőbb csatornával elkerülhető a zajos wifi környezet zavaró tényezői? A wifi 14 es csatornája 2,484 + 11 a széle azaz = 2,495 vagyis még marad 30 MHz sáv
A chip 126 ch ra bontja a saját kommunikációjánál, akkor hányastól használható, hogy a wifi ne okozhasson problémát?
(#) nedudgi válasza enter1 hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Ez már kezd offtopik lenni. Talán itt lehetne folytatni.
Én még mindig nem vagyok meggyőzve, hogy mennyivel jobb egy külön kontrollerrel vezérelt adóvevő, mint egy ESP8266, különös tekintettel a telepes üzemmódra.
(#) enter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
HT7333 LDO lehet itthon kapni? (csak kinában láttam)
(#) nedudgi válasza enter1 hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Tudtommal nem lehet.
Hasonló paraméterekkel rendelkező alkatrészek biztosan kaphatók, főleg rendelésre. Telepes táplálásra az általam látogatott oldalakon ezt használják. Nekem is bevált, néha veszek száz darabot, az elég pár évre. Olcsóbbat nehezen lehet találni.
(#) Ragathol hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
A hogyan töltsük fel a programunk arduino ide alatt az esp-07 -re margójára.

Volt itthon egy nodemcu v0.9 kártya, rajta egy esp-12 -vel.
Leforrasztottam az esp-12 -t, a kártyáról a programozáshoz kellő pineket kivezettem kábellel (VCC, GND, RST, GPIO0, TX, RX), összekötöttem az esp-07 -el. (TX - TX -hez, RX az RX -hez)
Mind arduino ide, mind NodeMCU-PyFlasher -el tökéletesen lehet a programokat feltölteni az esp-07 -re.
Lásd galéria.
1. kép: arduino ide feltöltés sikeres
2. kép: arduino ide beállitás esp-07 -hez
3. kép: NodeMCU-PyFlasher -el való sikeres programfeltöltés

A következő lépés egy ch340g usb adapter kibövitése a nodemcu v0.9 kapcsolási rajza alapján.
(#) pipi válasza Ragathol hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ha arra 2 tranyós megoldásra gondolsz, nem feltétlenül kell.
Nekem működött a rts-reset dtr-gpio0 direkt összekötéssel is 8266 és esp32 esetén is
(#) Bell hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Sziasztok!
A Thingspeak-al szeretnék 10 percenként adatokat gyűjteni ESP8266-01-el és a legújabb ESPEasy-vel.
A SendToHTTP api.thingspeak.com,80,/update?api_key=*************&field1=0 használatával csak ritkán sikerül, 100-ból kb. 15.
Ugyanezeket linux szerver php fájljának küldve minden adat megérkezik.
Az MQTT ESP-vel nem használható az mqtt.thingspeak.com cím, de pl. mosquitto-val, MQTT.fx-el ugyanez kiválóan működik.
A formátum: Publish channels/666777/publish/***********,field1=144&status=MQTTPUBLISH
Egyéb MQTT szerverrel kiváló az ESPEasy kommunikációja.
Hol lehet a hiba? Valami ötlet?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
(#) Kovabe válasza Bell hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Szia

Emlékeim szerint nem tud sűrübben fogadni adatot a free verzió, talán 12 perc a leg sűrübb.
(#) icserny válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
A Licensing FAQ szerint 15 másodpercenként küldhetönk adatokat az ingyenes csatornába.
(#) Bell válasza Bell hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
100 elküldött adatból 96 megérkezik az apache szerverre, ahol eltárolom és továbbítom a thingspeak-ra.
100 továbbítottból mind a 100 célba ér.
Nem igazán elegáns megoldás, de működik.
Továbbítás php-vel:
  1. <?php
  2. if($_GET['temp']!="")
  3. {
  4. include "mysql-class.php";
  5. $t=array(
  6. temp=>$_GET['temp'],
  7. rssi=>$_GET['rssi'],
  8. ip=>$d->ip,
  9. date=>$d->datum
  10. );
  11. $d->elrak("adatok",$t);
  12. $string = file_get_contents("http://api.thingspeak.com/update?api_key=****************&field1=".$_GET['temp']."&field2=".$_GET['rssi']);
  13. }
  14. ?>
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
(#) nedudgi válasza Bell hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Az ESP milyen szolgáltatónál üzemel?
Én is hasonlót csináltam, eddig csak egy csatorna, egyik mezőben tapasztaltam ilyet, a szenzor három éve folyamatosan működött az UPC területen. Egyszercsak elkezdett kimaradozni. Átküldtem egy Diginél működő ESP-re (az felírta a TS-re), azóta folyamatosan, adatkimaradás nincs.
(#) Bell válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
A szolgáltató Pr-Telecom, 60 Mbit le, 5 fel. De szerintem nem itt akad el, hanem a TS-nél a nagy forgalom miatt. A távoli Apache elég gyors, nincs rajta nagy forgalom.
Talán a SendToHTTP-nél kellene beállítani a küldés paramétereit és menne közvetlenül is, vagy valamelyik HTTP-vel, de nem tudom, hogyan lehet azokat Rules-ből indítani.
Pár éve ez alacsonyabb sávszélességgel is jól működött, úgy emlékszem, MQTT-vel is.
(#) Gagyi válasza Bell hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Szia Bell!

Én most kezdtem el az ESP8266+ MQTT-vel foglalkozni vannak sikerek, de azt tapasztalom, hogy 2-3 óránként elveszti az esp a kapcsolatot az MQtt szerverrel és nehezen connect-el újra.
Ha PC-n vagy telefonon nézem, akkor az nem veszti el a kapcsolatot, jól működik. Neked mik a tapasztalataid?
Vagy én szúrtam el valamit?
A server most www.maqiatto.com- amit használok jelenleg
(#) Bell válasza Gagyi hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Szia!
Én is tapasztaltam hasonlókat, de hiába állítgattam a timeout-ot, nem sokat változott.
Végül egy szolid árfekvésű külső VPS, rajta Centos 8 és MQTT v3.1.1 broker mellett kötöttem ki.
Egy ideig ez még működni fog, készítettem Neked egy hozzáférést, hogy tudjál vele játszani.
(#) Bell hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Keresek olyan jelenleg is kapható SONOFF modult, amiben legalább ESP8266-01 van és viszonylag egyszerűen újra lehet programozni.
Valaki tud ilyet ajánlani?
(#) TavIR-AVR válasza Bell hozzászólására (») Márc 22, 2021 / 1
 
ESP8266 helyett általában a belső memóriéás 8285 van bennül (1MB flash), azaz egyezik tudásban az ESP8266-tal.

Kérdés mire akarod használni. A legegyszerűbb a SONOFF BASIC (ki / bekapcsoló 1 relés).
(#) vargham válasza Bell hozzászólására (») Márc 22, 2021 / 1
 
Egyikben sincs modul. Mindegyikben a NYÁK-on van az IC.
A régebbiekben volt 8266 plusz külső flash. Az újabbakban 1 MB belső flashses 8285 van. Ha nem túl nagy a firmware, akkor az OTA is menni fog vele.
(#) Bell válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Köszönöm a választ!
ESPEasy-t szeretnék rajta futtatni, így újraprogramozás nélkül, egyszerűen tudok rajta mindent szükség szerint beállítani, megváltoztatni.
A relé nem a lényegesebb. Ajtónyitás, hőmérséklet- és pára adatok monitorozására, gyűjtése a thingspeak-re, saját szerverre továbbítása, MQTT-vel különféle üzenetek küldésére szeretném használni.
Egyszerű modullal ez sima ügy, de házi módszerekkel nem egyszerű azt úgy kivitelezni, hogy megfeleljen az érvényben lévő biztonsági- és egyéb előírásoknak, szabványoknak.
Lehetséges, hogy erre nem egy sonoff modul meghekkelése a legjobb megoldás.
(#) Bell válasza vargham hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Köszönöm a választ és az ötletet.
Jelenleg egy 01-en jól működik. Az OTA-ra még nem gondoltam, ha ez lehetővé tenné az ESPEasy telepítését az jó megoldás lenne. 2-3 GPIO-t szeretnék használni.
(#) vargham válasza Bell hozzászólására (») Márc 22, 2021 / 1
 
Én ESPHome-ot használok. A Sonoff cuccokban alig 1-2 plusz GPIO van szabadon, nem szoktam megpiszkálni. Vagy jó ahogy van, vagy saját készüléket készítek.
(#) Bell válasza vargham hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Köszönöm!
Nem használtam még ezt, de áttanulmányozom.
(#) atus1981 hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Sziasztok!
EspeasyMega van egy Nodemcu-n, hozzá egy relépanel 4 kimenettel és egy I2C protokollal egy 20x4 LCD. Azt hogyan tudnám megvalósítani, hogy a LCD-re kiírja, hogy melyik kimeneten van 1 vagy 0 érték?
Köszi.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
A relépanelon van visszajelzés? Ott van a buktató, hogy áramszünet esetén egyes állapotok definiálatlanok lehetnek.
Te készíted a relépanelt, vagy készen veszel egyet?
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Nincs visszajelzés, én csináltam a relé panelt.
Szoftveresen nem megoldható?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Akkor tudod, hogy mit állítottál be a kimeneteken. Benne van a programodban. Ha állítod valamelyiket, akkor egyúttal beállíthatod a kiírandó szöveget is.
Az is lehetséges, hogy a relévezérlő kimenetet összekötöd egy bemenettel, és lekérdezed - itt vigyázni kell, hogy ne legyen mindkettő kimenet, ellentétes állapotban. Erre jó megoldás lehet egy ellenállással összekötni, akkor semmilyen beállítási malőr sem tehet kárt a modulodban.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
  1. on Clock#Time=All,04:20 do
  2. GPIO,13,0
  3. LCD,3,0,elszivas off
  4. endon


Ezt tettem a Rules-be, viszont a következő kijelző frissítésnél eltűnik (10 sec).
(#) Tyson5 hozzászólása Márc 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Kissé összezavarodtam a wifis modulok világában, különböző oldalakon különböző információkat olvasok.
NodeMCU, esp32, esp3288, esp8266 stb...

Ha jól értem a NodeMCU egy open-source lap, amin van egy firmware, több különböző hardver kivitelben létezik, pl esp8266, esp3288, wemos. A NodeMCU-n (akár esp, akár wemos...) rajta van egy wifis lap, pl. esp-12f, esp-12e és ezt programozom.

Illetve a wifis lap a NodeMCU nélkül is használható. Gyakorlatilag egy USB illesztő található a nodeMCU-n és a ki/bemeneti tüskesor.

Jól értem?
(#) pipi válasza Tyson5 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Jól És tápcsati(usb) és 5V-ról stab kocka is van rajta, meg a reset áramkör.
(#) Tyson5 hozzászólása Márc 25, 2021 /
 
Sima egyszerű blink végén elküldöm aludni ESP.deepSleep(20e6). Lehetséges alvás közben, hogy 8mA körüli áramot vesz fel a nodeMCU? Blink közben 70mA körül mérek.

Illetve, ha beolvasok egy értéket pl
x=analogRead(A0);

Akkor deep sleep után az x értéke "eltűnik" van lehetőség arra, hogy emlékezzen rá?
(#) nedudgi válasza Tyson5 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Deep sleep után egy resettel indul az ESP.
A 8 mA a teljes modul fogyasztása, gondolom. USB csatoló, feszültségszabályzó simán lehet ennyi, Az ESP önmagában 10-20 µA alatt fogaszt.
Következő: »»   109 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem