Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   27 / 137
(#) andyka hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Hello,
Nem igazan idevago kerdes, de mivel ESP-vel kapcsolatos, vagyis egy ESP felhasznalasaval kapcsolatos a gondom, megkerdezlek titeket, hatha segittek.
Adott a kovetkezo egyszeru HTML lap:
  1. <!DOCTYPE HTML>
  2. <html>
  3. <head>
  4. </head>
  5. <body>
  6.     <form action="" method="get">
  7.     <input type="checkbox" name="love" value="1" id="boolean"><label for="love">Checkbox</label><br>
  8.     Adat:<input name="valtozo" type="text"><br>
  9.     <input type="submit" value="SEND">
  10.     </form>
  11. </body>
  12. </html>

Ket kerdesem lenne:
1. Hogy lehetne megoldani mellekfajl nelkul (CSS, JS, ...) azt hogy a checkbox erteket elkuldje akkor is amikor nincs bejelolve. Probalgattam „hidden”-nel megoldani de nekem nem jott be. Ha be volt jelolve akkor mind a ket erteket elkuldte.
2. Vagy, esetleg azt hogy az ertekeket forditott sorrendbe kuldje el. Vagyis mindamellett hogy a checkbox az elso a kodba, ennek az erteket kuldje el utolsonak/ masodiknak.
Koszonom
(#) Skori válasza andyka hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Egy kicsi javascript kell hozzá, de az könnyen beépíthető a HTML fájlba.
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
A mindenit, hogy en mennyit kerestem es tessek, ma, egy kis szerencsevel (miutan meg az oldalt is megzavartam) ratalaltam a megoldasra.
Esetleg ha masnak is kell -> ITT
Skori, kosz a gyors reakciot
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
(#) Skori válasza andyka hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Esetleg ez is működhet:
  1. <input type="hidden" name="checkboxName" value="0"><input type="checkbox" onclick="this.previousSibling.value ^= 1">

Ki is próbáltam, megy, de csak akkor ha nincs benne sortörés.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
(#) andyka válasza Skori hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Ja, offline-ba igen, mukodik. Elesbe majd este, vagy holnap ... Koszi
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Arra van valakinek tippje hogy lehet nagyon célirányosan (web)progizni megtanulni?
Úgy értem a célirányost, hogy ESP számára. Adat küldés-, fogadás, textbox, nyomógombok weblapon stb.
(#) Bakman válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 28, 2017 / 1
 
Én itt szoktam példák után nézni: W3Schools.
(#) andyka válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
A legjobb „barát”.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) sanyisay válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 29, 2017 / 1
 
Talán még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz....
Ami speciális az ESP webprogramozásba, az benne van akármelyik mintaprogramba(legalább is a kezdetekhez). Fogsz egy kész mintát ami ESP webszerver névre hallgat és azt építgeted tovább, miközben tanulod a HTML-t és ami mögötte van. Van rengeteg lehetőség, de tanulás közben majd kitisztulnak a dolgok. ESP-n is több szerver közül választhatsz, és nem csak esp szerverrel fogsz kommunikálni hanem a neten egyéb szerverekkel is. Mondjuk a pontos idő lekérdezése miatt.

Monjuk ez egy példa

Aztán, hogy ne kelljen html tanulás közben az esp-t frissítgetni csinálsz egy xxx.html fájlt és beletöltöd az ESP weboldalának tartalmát kis módosítással.

eredeti
  1. <h1>ESP8266 Web Server</h1>
  2. <p>
  3.       Socket #1 <a href="socket1On"><button>ON</button></a>
  4.        <a href="socket1Off"><button>OFF</button></a>
  5. </p>
  6. <p>
  7.     Socket #2 <a href="socket2On"><button>ON</button></a>
  8.      <a href="socket2Off"><button>OFF</button></a>
  9. </p>


módosított
  1. <h1>ESP8266 Web Server</h1>
  2. <p>
  3.         Socket #1 <a href="http://192.168.x.x/socket1On"><button>ON</button></a> 
  4.         <a href="http://192.168.x.x/socket1Off"><button>OFF</button> </a>
  5. </p>
  6. <p>
  7.         Socket #2 <a href="http://192.168.x.x/socket2On"><button>ON</button></a> 
  8.         <a href="http://192.168.x.x/socket2Off"><button>OFF</button></a>
  9. </p>


Ebben csak annyi a változás hogy az esp meghívott webcíme nem
  1. href="socket1On"


hanem
  1. href="http://192.168.x.x/socket1On"

bekerül elé az ESP IP címe amit induláskor soros porton kiír egyébként.

Innentől elég csak PC-n szerkeszteni, és megnyitni a html oldalad, offline módban is kommunikál az ESP-vel. Aztán ha kész az oldal és ESP-re teszed, kiveszed a plussz ip címet (http://192.168.x.x/) mindenhonnan és kész is.

Valamint ÍGY célszerű tárolni az oldalt a kódodban, a mintában nem túl szépen oldották meg.

Tanulási irány a HTML, JavaScript, Ajax, CSS, Websocket Tankönyvekbe beleolvasni hogy, nagy vonalakba meglegyen mi mire jó. Sokkal könnyebb úgy tanulni, ha sejted mik a lehetőségek.
Amúgy meg előbb utóbb, használni fogod mindet, plussz még amiket nem említettem.
Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) gyulank hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
ESP07 vagy NRF24L01-el lehetne csinálni gép nélküli időképes állomást?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Az NRF24L01 tudtommal önmagában nem alkalmas ilyen célra.
Az ESP-07 elegendő memóriával képes rá.
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Azzal gondoltam, ha nem elég az ESP-07, akkor olcsóbb lenne mondjuk egy Arduino+NRF24L01, mint az ESP-07-el. Ezek már meg vannak, de nem tudom, hogy kell csinálni. Se azt, hogy milyen érzékelővel, lehet pontosabban mérni, se azt, hogy hogy küldi el, se a programozást. Elvileg vettem mindent, ami ahhoz kell, hogy tudjam programozni.
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Egy ESP-07 kb 600 ft, ennél olcsóbban nehéz kihozni. Van pár fontos dolog, amit be kell tartani (például táp igény), de ha ez megvan, akkor stabil.
Más része a hardver és a szoftver fejlesztése. Csináltál már ilyet? Ki kell választani a szenzorokat. Neked mi számít? Az ára? A pontossága? A könnyen programozhatósága? Aztán csatlakoztatni kell őket. Melyiknek milyen a tápellátás igénye, egyik 5V másik 3,3V, kell-e szintillesztés. Milyen a csatoló felületük, SPI, I2C, vagy valami egyedi? Felhúzó, lehúzó ellenállások, miegymás. Te tervezed a NYÁK-ot, vagy modulokból rakod össze? Szoftvert fejlesztettél már? Mikrokontrollerre?

Amit ajánlani tudok: BME280, Barométer, hőmérő és páratartalom mérő egyben. I2C, van hozzá Arduino (ESP) lib, könnyen kezelhető. Ezzel egyben megvan minden, nem kell neked vacakolnod több szenzor összehozásával.
(#) gyulank válasza vargham hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nem csináltam. A pontosságot szeretném előnyben részesíteni, meg a gyors alkalmazkodást, vagyis mondjuk a hőmérő jó hővezető, és kis hőkapacitású. De csak, ha nem sokkal drágább. NYÁK-ot tervezhetek, ha az jobb, vagy olcsóbb mint a modul, bár a NYÁK minősége biztos rosszabb lenne. Mostanában kaparásos módszerrel szoktam, hogy ne maródjon a vezető részből.
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
BME280-at nem fogsz saját kezűleg beforrasztani. 2,5x2,5 mm, LGA tokozású.
BME280 info
Én egy ilyen boardot vettem és így használom: BME280 breakout board

Kb 2000 ft, ha itthon veszed, és kb 1100, ha külföldről rendeled.
(#) gyulank válasza vargham hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Jó, de nem is arról beszéltem, mert erről csak azt tudom, hogy a legegyszerűbb, de azt nem, hogy mennyivel pontosabb, olcsóbb másnál, amihez NYÁK kell. Én mondjuk 9000-ért találtam.
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
(#) vargham válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Írtam, hogy kb egy ezres. Nézd meg itt
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
+/-0.5°C nem igazán pontos.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Bevallom mèg csak a 11 oldalig jutottamde lenne pàr kèrdèsem.
Ha van mondjuk egy PIC es àllomàsom (hőmèrsèklet, pàra stb stb)
akkor azt egy webes felületre hogy könyebb egyszerübb feltöltenem?
hogy az ESP csak a wifi modul szerepet tölti be ès a csatlakozást programszinten a PIC vègzi?
vagypedig ha az ESP csatlakozik (esetleg egy kliensprogrammal) ês a PIC már csak a kèsz adatokat küldi I2C-n?
lehet làma a kèrdèd de a PIC programozásához is csak egy kicsit értek!
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
A màsik hogy valaki lètrehozott már minihàlozatot ezzel a modullal?
pl egy Master ès 2-3 slave csatlakozik hozzà!?
teszem azt szeretnék minden szobàba hőszenzort a nappaliba meg egy fogadot!
Kszabit làttam hogy hasonlot csinált... de hat honapja nincs a forumon
(#) Panhard válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Én olyat csináltam, hogy 3 ESP modulon (slave-ek) van BMP280 szenzor, ezek küldik az adatokat egy 4. ESP modulnak (master), ami Access Pointnak van beállítva. Ez továbbküldi UART-on az adatokat a kijelzőt vezérlő Arduino Mega-nak. UDP kommunikáció van, és minden Slave 10másodpercenként küldi az adatokat.

Hogy érted azt, hogy webes felületre feltölteni az adatokat? Adatbázisba? Vagy ftp-vel fájlba? Vagy ESP-n futna a webszerver?
Adatbázisba lenne a legegyszerűbb, és a legésszerűbb.
(#) Firefighter1 válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Hasonló az elképzelésem nekem is, mondjuk nekem még a 10 másodperc is sok, de ez már csak részletkérdés!
És akkor a moduloknál nincs plusz proci hanem a modul végez mindent, igy csak a master után van egy ardu ami a kijelzőre teszi ki az adatot!Saját progi vagy ESP-s vagy Arduinos FW-t húztál a Modulokra?
Én félek megtanulni mégegy nyelvet.. helyesebben félek hogy se időm se kapacitásom se lenne rá!
A Webes dolognál ott adatbázis onnan meg már valamivel ki tudja nyerni az ember az adatokat!
(#) Panhard válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Így van, a moduloknál csak az ESP van, az kommunikál I2C-vel a szenzorokkal. Az ESP-t is arduinoval programozom.
Adatbázisba úgy kell feltölteni Arduinoval, hogy egy php fájlt kell megnyitni. A php fájl csatlakozik az adatbázishoz, és feltölti az adatokat. A címben kell átadni a php-nek a paramétereket. pl:

  1. if (client.connect("servercim", 80)) {  //vagy IPcím
  2.  
  3.  
  4.  String html_cmd1 = "GET /adatfeltoltes.php?";
  5.         html_cmd1 += "adat1=";
  6.         html_cmd1 += adat1;
  7.         html_cmd1 += "&adat2=";
  8.         html_cmd1 += adat2;
  9.         html_cmd1 += "&adat3=";
  10.         html_cmd1 += adat3;
  11.         html_cmd1 += "&adat4=";
  12.         html_cmd1 += adat4;
  13.         html_cmd1 += "&adat5=";
  14.         html_cmd1 += adat5;
  15.         html_cmd1 += "&adat6=";
  16.         html_cmd1 += adat6;
  17.          
  18.         html_cmd1 += " HTTP/1.1";
  19.    
  20.  String html_cmd2 = "Host: ";
  21.         html_cmd2 += MyIp;
  22.  
  23.  String html_cmd3 = "Connection: close";
  24.    
  25.    
  26.       client.println(html_cmd1);
  27.       client.println(html_cmd2);
  28.       client.println(html_cmd3);
  29.       client.println();
(#) Firefighter1 válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Viszont ha I2C vel kommunikál akkor ebből a szempontból mindegy Hogy egy Sensortol kapja az adatokat vagy egy mikrokontrollertől... hiszen I2C
Akkor ezek szerint biztos van olyan kód is a modulokhoz aminél csak a csatlakozást végzi és amikor megszolítja az előtte lévő kontroller akkor küldi az adatot amit kap tőle!
Master oldalon meg hasonlóan modul csak kapcsolódik és amikor megkapja az adatot akkor I2C-n továbbküldi..a mögötte lévő kontrollerbe!
Ha csak a kommunikációt szeretném használni akkor melyik verzióju ESP-t érdemes megrendelnem csak hogy ne rendeljek fölöslegesen?
Tudtok ilyen kódot mutatni amit fent említettem? vagy böngésszek valahol csak csak ráakadok?
(#) Panhard válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
De a slave ESP-hez felesleges tenni mikrovezérlőt, ugyanazt a programot tudja futtatni ő is.
Az, hogy i2C-n lekéri az adatokat és WiFi-n továbbküldi, az csak egy pár soros program.

A master ESP nekem nem i2c-n küldi tovább a MEGA-nak, hanem UART-on, mert egyszerűbb.

Nekem ennél a projektnél 4db ESP-01 modul van.
Bővebben: Link
(#) icserny hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
ESP-01 modul esete a MD25D80SIG flash memóriával

Vettem egy "fekete" ESP-01 modult, ami a gyárilag beletöltött programmal (AT parancsokkal) működött, de az általam betöltött, más modulokkal kipróbált firmwarektől megkukult. A boot üzenetben "csum err" hibajelzést adott. Végül úgy sikerült visszahozni a sírból, hogy a program beégetésénél Flash mode DIO vagy QIO helyett a DOUT opciót választottam. Így már például a nodemcu firmware kegyeskedik működni rajta. Ezt a tanulságot (DOUT opció) tehát érdemes megjegyezni azoknak, akik ilyen flash IC-vel szerel modullal akadnak össze.

Egy kérdés azért maradt: nálam az Arduino IDE a Tools/Flash mode menüben csak DIO és QIO opciókat ajánl fel, ergo ezzel a modullal most nem tudom használni ezt az ESP modult. Van erre valami orvosság?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) nedudgi válasza icserny hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Az Espressif hivatalos letöltő programja megoldás lehet. A [Tools] menüpontban találsz Windows PC és Python verziót.
(#) t0bi válasza icserny hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Szia!
Ha alaplapot tudsz váltani, pl: "Generic ESP8266 Module", vagy "Core Development Module", akkor kapsz DOUT lehetőséget is. Talán az segít!?
(#) icserny válasza t0bi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Idézet:
„Ha alaplapot tudsz váltani, ... akkor kapsz DOUT lehetőséget is.”

Más a probléma: Az ESP8266 v2.2.0 bővítmény volt fenn nálam, abban nincs DOUT választási lehetőség. Frissíteni kell az újabb változatra (ESP8266 v2.3.0), s abban már tényleg van DIO, QIO, DOUT, és QOUT választási lehetőség.

A frissítéssel viszont összezavarodott az Arduino IDE, újra kell raknom, de ez már egyéni szoc. probléma.
Következő: »»   27 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem