Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   74 / 137
(#) andyka válasza icserny hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Kösz.
Az ESP8266-12 -nek igen hardverfüggő azt hiszem. Wemos-on azt hiszem D1 és D2.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) icserny válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Hamut szórok a fejemre, mert most látom, hogy Andyka ESP32-re kérdezett. Bocs!

ESP8266 vonatkozásában pedig tény, hogy az adatlapban szerepel I2C egység és említve van Master és Slave mód is, az általam kultivált fimwarekben (pl. Nodemcu) viszont csak szoftveres I2C Master megvalósítással találkoztam, ahol nincs kitüntetett I2C láb.
Itt is azt írják, hogy mivel az I2C Wire könyvtár bit-banging módban kezeli az I2C, szinte bármelyik GPIO láb használható.

Tehát szoftverfüggő, hogy a láb hardeverfüggő-e.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) andyka hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Tehát az ESP32-nél, hogy legyek abszolut pontos.
Az I2C funkcio lábkiosztás hardverfüggő vagy szoftverfüggő ?

Na engem lényegébe ennél az összeállításnál érdekelne.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) kapu48 válasza andyka hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szerintem itt vagy SPI, vagy I2C LCDt használhatsz.
És ugyan azon pinekre konfigurálta őket, a csereszabatosság miatt.
  1. // I2C lcd
  2. //----------
  3. #define PIN_I2C_SCL GPIO_NUM_14
  4. #define PIN_I2C_SDA GPIO_NUM_13
  5. #define PIN_I2C_RST     GPIO_NUM_2              // or not used
  6.  
  7. // SPI lcd
  8. //---------
  9. // HSPI pins +
  10. #define PIN_LCD_CS      GPIO_NUM_13             //CS
  11. #define PIN_LCD_A0      GPIO_NUM_14             //A0 or D/C
  12. #define PIN_LCD_RST     GPIO_NUM_2              //Reset RES RST or not used
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 18, 2018 / 1
 
Soros porton 115200baud-al az Arduino-ból egy hasonló adatsort küldesz:
  1. sendtohttp api.thingspeak.com,80,/update?api_key=XXXXXXXXXXXXXXXX&field1=77799&field2=valamilyen adat

A max. 8 adatot így összefűzve, természetesen a saját write api_key-el.
MQTT-vel nekem valamiért nem működik, pedig jobb lenne, mert kevesebb adatforgalmat generálna.
A field1,...8 kötelező, nem használható az adat neve, amit adsz neki.
Ehhez nem kell semmit beállítani az ESP-n.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) andyka válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Igen. Igy van.
De mivel maradnak szabad kivezetések szeretném a nyomtatott áramkörre mindkettőt kivezetni minimális légkötésekkel és I2C lcd-m sincsen jelenleg amivel kipróbálhatnám. Sőt még egy SD-nek is. A kódból megváltoztatnám és ezért kérdezem. Gyakorlatilag az SPI-n kivül majdnem mindegyiket meg akarom változtatni.
Elvileg megtehető ? Erre lenném kiváncsi
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Működik. Sleep módból felébreszti?
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Sok jól összeállított infó van az EspEasy-ről.
Egyebek közt itt:Bővebben: Link
A Sleep részben azt írják, az RST-re GND-t kell adni.
(#) Bell hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata arról, hogy EspEasy-vel a thingspeak-nek hogyan lehet MQTT-vel adatot küldeni?
Tudok küldeni és fogadni linuxon futó mosquitto-val, win7-es MQTT.fx-el bárhová, EspEasy-vel bárhová, kivéve a thingspeak-ot.
Mit rontok el?
(#) kapu48 válasza andyka hozzászólására (») Okt 19, 2018 / 1
 
Sajnos nem, kötöttek a pinek felhasználása.
A táblázatban megvan határozva, melyiken mit lehet:
ESP32 Series
Datasheet
50. oldal: IO_MUX

Más!
Ebben a projectben nem találom az I2C-hez szükséges állományokat.
Tehát nem is használja. Ami van I2C_init részlet a programban, az megjegyzésbe van téve.
És mintha az ESP8266-os project maradványa lenne? Mert nincsenek módosítva a pin számozások az ESP32-höz megfelelően.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) pajti2 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Az én szemszögömből nézve úgy tűnik, akkora fába vágtad a fejszédet, amekkorát biztosan nem tudsz egyedül kivágni, és józanul szemlélve a dolgokat azzal magad is tisztában kell legyél. Van esetleg valami közérthető oka is annak, hogy miért csinálsz olyat?
(#) kapu48 válasza andyka hozzászólására (») Okt 19, 2018 1 /
 
Ha ilyen egyszerű kérdésekre itt keresed a válaszokat, akkor inkább maradnál az eredeti bekötéseknél!
Mivel látszólag kevés a tudásod ahhoz, hogy megfelelően módosítsad azt.
(#) andyka válasza kapu48 hozzászólására (») Okt 19, 2018 3 /
 
JA KÖSZ A MEGGYÖZÖ VÁLASZT
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Tehát nem feltétlenül a gpio16tal kell összeköti a reset lábat, hanem külső eszközről is felébreszthető. Jól értelmezem, hogy a "Sensor Delay" érték az az, hogy meddig legyen ébren a reset után?
(#) atus1981 válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Nem, ennyi időnként ébred fel, ha a gpio16-tal össze van kötve.
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szerintem a reset újraindítja az eszközt. Vagyis kapcsolódik a wifihez és végzi a dolgát. Ez a szokásos több (8-15) másodperc.
Mindaddig ébren lesz, amíg valamilyen feltétel teljesülése miatt nem küldöd sleep-be.
(#) Pgeorge80 válasza pajti2 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Köszönöm a segítségedet!Sikerült összehozni!Már csak össze kell építeni a redőnyvezérléssel, beletenni egy dobozba, és kész!
(#) atus1981 hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy esp-07s modulom, amihez szeretnék készíteni egy shieldet, hogy tudjam programozni egy esp-01 usb-s programozóval.
Több helyen megtaláltam a bekötéseket, de nem mindenhol egyeznek. Pl van ahol a gpio15 simán a GND-re húzva és van ahol 10k-val. Valamint a gpio2 se egyértelmű, mert van ahol LED egy 330 Ohmmal felhúzva 3.3-ra és akad olyan is, ahol 10k-val.
Ami mindenhol egyezik az a gpio0, ch_pd, és reset van felhúzva 2K-10k-val, természetesen külön-külön.
Szóval a gpio2 és gpio15 lábakkal mi a teendő, hogy működjön?
Köszi
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 20, 2018 / 1
 
A felhúzó/lehúzó ellenállások értéke, (amennyiben nincs valami egyéb csatlakoztatva a lábakra csatlakoztatva) legfeljebb 10K legyen. Ez egyéni gusztus kérdése, a 2K2 és 10K között bármi használható.
Ajánlom elolvasni, értelmezni Topi cikkét.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2018
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Találtam egy ilyet, miszerint az esp-07s tartalmazza a szükséges bekötéseket, csak a gpio0-s lábat kell lehúzni programozáshoz
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Akkor már mindent tudsz
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Egy jó összefoglaló sok részlettel, példákkal: Bővebben: Link
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 21, 2018 / 1
 
Sziasztok ismét! Gondoltam megosztom veletek, hogy sikerült a projektem! Tudom nem szép, de működik.

DSCN0318.JPG
    
(#) atus1981 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Mit tud?
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Két redőnyt vezérlek vele! Úgy van beállítva a nodemcu, hogy ha megnyomom a gombot meghúz a relé, ha elengedem a gombot elejt a relé!A relé ad egy rövidzárat a redőnyvezérlésnek, amire meghúz az egyik relé, és elindul a redőny le, de elejt, a hozzá tartozó potméterrel beállított idő után ami kicsit többre van beállítva, mint a redőny mozgási ideje, egy ciklus alatt!ha ezután megint megnyomom a gombot, akkor a másik relé húz meg, és elindul a redőny fel, szintén potméter, idő....! De ha mozgás közben nyomom meg a gombot, akkor elejt a relé, és következő gombnyomásra elindul ellenkező irányba!
(#) atus1981 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Látom a blynk-be beleszerettél
A redőnymozgatóban nincs pozíció adó?
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
A redőnyvezérlésért köszönet Proli07-nek!Ő tervezte! A nodemcu programozásért pedig annak a youtuber srácnak, aki nagyon részletesen elmondta a videóban, hogy hogyan kell!
(#) atus1981 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Oké, de csak tudod, hogy mit csináltál Mert ugye akkor lehetne olyat csinálni, hogy százalékosan megadod a redőny pozícióját és oda vezérli. Szerintem kicsit még magadénak tudod a programozást, és menni fog. És ne mondd, hogy hülyeséget írtam
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Nem, sajnos nincs benne! A legegyszerübb mechanikus végállás kapcsolós motorok a Conradtól! Bele bizony! Már rendeltem ebayről másik kettőt, mert van még négy redőny, csak az a lakás másik végében van, és nincs kedvem átvezetékelni! Meg ugye akkor nem kellene több nodemcut programozni!
Következő: »»   74 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem