Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   75 / 137
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Nem nem írtál hülyeséget! És pozició adó mi lehet?mármint tudom hogy az mi, csak nodemcuhoz mit lehet bekötni! Esetleg olyat is ami az egerekben a görgetésnél az encoder, csak valami izmosabb kivitel?
(#) atus1981 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Persze jó lehet, ha elég gyorsan tudod számolni a z impulzusokat, Tárolni is kell. Áramszünetnél ne kelljen újrakalibrálni, stb
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) Gránátalma válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Szia, megfelelő áttéttel csinálnám, így nem milliméter pontosan tudod megállítani ugya, de, pár cm-es limiten belül tudsz maradni.

optikai enkóderekre keress rá.
(#) Bell válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Tetszik a projekt.
Nem gondoltál még olyan fejlesztésre, hogy a kissé macerás mobiltelefonos megoldás mellett egy olcsó kis infra távirányítóval, vagy egy ESP8266-1-el is lehessen használni?
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Köszi! Nem gondoltam rá, mert kényelmes mobillal használni! A párom is megbarátkozott vele! Van már elég távirányító a kanapén!
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Meg van már 5 bluetoothos radiátor termosztát, amihez vettem egy olcsó tabletet, amit felraktam a folyosóra ahonnan látom az összes redőnyt, rajta a blynk, és onnan tudok mindent vezérelni! Lepucoltam róla minden felesleges appot, kiépítettem neki a töltést, amit egy kapcsolóóra kapcsol 5:00-22:00-ig!bekapcsoltam rajta a képernyőpihentetőt, telepakoltam családi képekkel, így digitális képkeretként is funkcionál!
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
És az biztos, ha veszek klímát, tuti bluetoothost, wagy wifist veszek!
(#) pajti2 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ami működni tudhat, hogy reed reléket szerelsz az ablakkeretre, és egy szupermágnest a redőnyre. A programot úgy kell megírnod, hogy számítasz rá, némelyik reed relé bekötése meg is hibásodhat (egy valós környezetben mondjuk hóó-rukk cipekedés közben végigborotválja egy mosógép sarka az ablakkeretet, vagy bármi - láttam én már karón varjút, és ilyet is), és akkor nem fogod annak a jelét megkapni mozgatás közben.

Ami a méricskélést illeti, azokkal a megoldásokkal mindig az a baj, hogy kopik a mechanika, téveszt a mérés, néha csúszni is tud, az is téveszt. Ha újraindítod az eszközt (áramszünet, bármi), elfelejti a feljegyzett értéket. Az fram megoldás tud lenni csak az újraindításra, de a mechanikai problémára nem.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
A Somfy-nak egyébként van ilyen motorja, az Oximo! Automata végállás tanulás, kedvenc köztes pozició, hozzá egy Somfy nina io központi távirányító, és kész is! A motornak csak tápfeszültséget kell adni, és már működik is! Egy motor 70000 körül van, egy távirányító meg 80000!
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Jelentem, elkészült a második project is! A hálószobába egy redőnyvezérlés, meg egy RGB ledvezérlő! Az ágy háttámlájára felragasztottam egy csík 5050-es rgb ledszalagot!Kép később!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) atus1981 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet espeasy-ból soros portra íratni pár karaktert?
Köszi.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Blynk ben, ha kirakok egy ledet a projektben, azt hogy tudom működésre birni? Hozzá lehet rendelni virtuális bemenethez! De az mi? A nodemcun hol találok olyat?
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
SerialSend Nocsak, nocsak, 1,2,12
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
  1. http://192.168.0.104//control?cmd=serialsend,amit_kuldesz

Már csak rules-t kell rá pergetem
(#) atus1981 válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Build 120 nem ismeri a serialsend parancsot.
Frissítettem 147-re, egyből jó lett.
Mondjuk utalást nem találtam erre a dologra semerre sem.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ez az egész folyamatos fejlesztés alatt van, néha érdemes újabbra váltani.
Nekem most az ESPEasy-mega-2018-10-21 van fenn.
Ezzel több dolog is megoldódott.
Ha böngészőből hívod, akkor kell a http, de rulesből csak simán serialsend valamilyen info.
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Min futtatod a mega-t? Nekem valamiért elég lassucska nodemcu-n
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
01-en (1MByte), és 12-n használtam mostanában.
Párszor már újra is raktam, mire rájöttem, hogy akkor lassul le, ha valami nem jól van konfigurálva, vagy szintaktikailag rendben van egy parancs, de valamiért mégsem hajtható végre.
Például mikor az MQTT portját 50 ezer fölött szerettem volna használni.
Érdemes egyenként kipróbálni a szükséges részeket, aztán összepakolni.
Most megy, mint a villám.
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Még a szűz is elég csiga a 120 vagy a 147-hez képest... Szóval inkább mellőzöm, amíg nincs nagyon szükség valamelyik szolgáltatására.
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Tapasztaltam hasonlót, de amióta a blank-al felülírom, utána a normált belerakom, ez megszűnt.
A tokban több fájl is lehet, ezeket érdemes eltakarítani.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) viktorgtr hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Lelkes hobbista vagyok de annál laikusabb a témában.
A kérdésem a következő lenne: Adott egy esp-12 modul ami szépen működik is, lépésről lépésre haladok vele ami jelenleg annyit jelent, hogy Arduino ide alól Unora feltöltött sketchel AT parancsokkal oda vissza ment a kommunikáció, Serial monitorban figyelve mindezt! Kezdeti sikeröröm megvolt. Kövi szint az volt, hogy magára a modulra töltök fel USB-TTL adapterrel progit, ez is megvolt, minden rendben!
A lényeg most jön! Az ESP modulra feltöltött program mintha furcsán viselkedett volna gondoltam feltöltök rá ellenőrzés képpen (hátha elrontottam valamit) egy sima Blink sketchet. Működik rendesen a kis villogó. Nyugtáztam, hogy semmi gixer mehetünk tovább, de a biztonság kedvéért visszalépek az UNO féle AT parancsos kommunikáláshoz, hogy megnézzem a modul beállításait DE az nem válaszol gondolom a rajta lévő sketch miatt!
Mi a teendő ebben az esetben? Hogyan kéne törölni a rajta lévő programot?
Segítségeteket előre is köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) atus1981 válasza viktorgtr hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Mert amint rátöltöttél egy programot, a gyári ai-thinker felülíródott, ami az AT parancsokra épült. Töltsd vissza az ai-thinkert vagy biztosan találsz másikat az AT parancsokra.
(#) viktorgtr válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ! Egy kicsit emésztem amit javasoltál mert egyenlőre nem igazán értem amit mondani akarsz csak sejtem!
(#) vargham válasza viktorgtr hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Az ESP is egy mikrokontroller. A rajta futó program válaszol soros porton az AT parancsokra. Te rátöltötted a saját programodat, ami semmi mást nem csinál, csak villogtatja a LED-et. A te programod nem válaszol az AT parancsokra, nem kezeli a wifi-t, stb. Egy mikrokontrolleren pedig egyszerre egy program lehet. Azzal, hogy feltöltötted a sajátodat, törölted az eredetit.
atus1981 azt javasolja, hogy keresd meg a neten az eredeti, vagy bármilyen másik, AT parancsokkal működő programot (firmware), és töltsd rá azt.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) viktorgtr válasza vargham hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat! Közben nagyjából erre jöttem rá én is csak ezidáig nem volt megerősítés! Nem ragaszkodom az AT parancsokhoz csak idáig azt hittem, hogy az egy minden esetben rajta levő alap szoftver ami kezeli a WIFI beállításokat!
Sokat segítettetek már ezzel a kis infó morzsával is!
Köszönöm!
(#) usane hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Üdv!

Esp12e modulom van. NTP lekérdezésre szeretném hasznélni órához. PIC-el fog kommunikálni. Melyik firmware lenne rá a legcélszerűbb?
(#) neogeo2 válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Arduinoban van NTPClient nevű példaprogram. Azt lehetne továbbgondolni. Mondjuk a 12e-nek sok GPIOja van, így lehet, hogy nem is kellene mellé a PIC.
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
MicroPython-ban van ntpdate library. Például:
  1. import ntptime
  2. ntptime.host="hu.pool.ntp.org"
  3. print(ntptime.settime())
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) usane válasza neogeo2 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Ezt is megnézem. A PIC mindenképpen ott lesz, mert annak egyéb dolga is van amit az ESP-vel nem tudok megvalósítani.
Következő: »»   75 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem