Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   91 / 137
(#) dani555 válasza iamrob hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Szia!

Szeretném megköszönni a tanácsokat és a segítséget, igazán sokat segítettél! Az ünnepek alatt az általad javasolt módon oldottam meg a problémát: Az alroutert LAN-on keresztül csatlakoztattam a T-s routerrel, elötte DHCP kliens listát tiltottam. A T-s router firewalljában engedélyeztem a portot, és ott állitottam be a noip-os szervert is. Ezután el kellett érnem, hogy a NodeMcu rákényszerítse saját magára a fix Ip cimet, ezt az Arduino-s fejlesztökörnyezet beépitett parancsával egész ügyesen megoldottam, cmd-be ip configbol kiolvastam az ip cimtartományt az alapértelmezett gatewayt és subsenet maskot. Ezután a routerben az ip cimtartományt ami valmennyitöl 250ig volt asszem, levettem 200 ra és 201-et kapott a sw-es ip cim force-ban a NodeMcu. Külön jo ez a firewall-os megoldás, ott egyszerüen disablelem az eszközt, és akkor amikor nem használom nem lesz port nyitva kifelé, ami mint tudjuk nem tul biztonságos. Igy most összességében a valami.ddns.net:11111 cimen globálisan és lokálisan egyaránt elérhetö az eszköz, mig a T-s router 192.xxx.x.xxx:11111-en lokálisan érhetö el, akkor is ha a firewallnál disableve van.

Szóval szeretném mégegyszer megköszönni a sok segítséget, igazán hasznosakat mondtál!
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Nem tudom kipróbálni de valószínűleg a
  1. GET http://futar.bkk.hu/api/query/v1/ws/otp/api/where/arrivals-and-departures-for-stop.json?stopId=BKK_F02297&onlyDepartures=true&minutesBefore=0&minutesAfter=40 HTTP/1.0
helyett
  1. GET /api/query/v1/ws/otp/api/where/arrivals-and-departures-for-stop.json?stopId=BKK_F02297&onlyDepartures=true&minutesBefore=0&minutesAfter=40 HTTP/1.0
kell. A GET parancs után már csak a konkrét hívás kell, url nélkül.
(#) kitartás hozzászólása Jan 3, 2020 /
 
Üdvözlet és BUÉK mindenkinek.
Esp wemos d1 minivel küzdök arduino alatt. Pontosabban a wifimanager könyvtárral van bajom. Nem tudom hova menti a hálózati adatokat (ssid, jelszó). Szeretném törölni az eddigieket. A netet már feltúrtam (valószínűleg nem eléggé) de működő megoldást nem találtam. Ha van valakinek van esetleg tapasztalata ha kérhetem ossza meg velem.
(#) pipi válasza kitartás hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Bővebben: Link
próbálj egy egyszerű wifi disconnect-et hívni
(#) kitartás válasza pipi hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Köszi már olvasgattam. Délután teszt!
(#) kitartás válasza kitartás hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Hívtam (wifi disconnect() ) sajnos nem törölt semmit. Annyi történt, hogy a router új ip címet adott neki.
(#) pipi válasza kitartás hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Nekem nem tetszett a wifimanager, ezt használtam:
Bővebben: Link
(#) kitartás válasza pipi hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszi. Azt hiszem ezzel elleszek egy darabig.
(#) pipi válasza kitartás hozzászólására (») Jan 5, 2020 / 1
 
Érdemes átrágni hogyan működik, utána "pikk pakk" tudod a menüt bővíteni, adatot átadni a weboldalról az esp-nek, illetve tartalmat megjeleníteni a weboldalon

Névtelen.png
    
(#) iamrob válasza dani555 hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Szia!
Szívesen, örülök, ha sikerült mindent a tervek szerint beállítani. Reméljük, másnak is hasznos lehet
(#) kitartás válasza pipi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Köszi a biztatást.
(#) usane válasza kitartás hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Semmi baj a wifimanagerrel, csak olvasni kellene. Ki van kommentezve.
Ha mégis maradnál a wifimanagernél akkor ha mindig configportallal akarsz indítani akkor nem autoconnectet kell használni.
Részlet a wifimanager.h-ból:
Idézet:
  1. WiFiManager();
  2.  
  3.     boolean       autoConnect();
  4.     boolean       autoConnect(char const *apName, char const *apPassword = NULL);
  5.  
  6.     //if you want to always start the config portal, without trying to connect first
  7.     boolean       startConfigPortal();
  8.     boolean       startConfigPortal(char const *apName, char const *apPassword = NULL);

Egyébként innen látható is, hogy apName és apPassword néven menti el valahová, gondolom a flashre. Nem néztem meg miként, mert nem érdekel, de ha kéred kikeresem neked.
(#) usane hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Az én kérdésem az lenne, hogy az ESP D0-D8 kimenete ha jól sejtem nem egy portként működik?
Tehát ha ey címet akarok kiküldeni akkor egyenként be kell állítanom a biteket.
(#) kitartás válasza usane hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Köszi a segítséget. Nem az indulással van baj. A wifiManager.resetSettings(); után szépen bejön a configportal.
Viszont folyamatosan a legelőször csatlakoztatott hálózathoz akar kapcsolódni. Hiába kap új hálózatot. Tehát az itthoni, tesztelés alatti kapcsolatot erőlteti. A mentés helyét és módját csak azért kerestem , hogy törölni tudjam.
(#) usane válasza kitartás hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Én nem próbáltam ki, de elviekben működnie kellene. A resetsettings nem tudom mit csinál, de a startConfigportalnak mennie kell. Napokban én is ESP-vel játszok, majd tesztelem.
(#) subi hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Kedves Fórum társak!

Nem igazán használtam még ESP8266 wifis eszközt, így tudás és tapasztalat hiányában, szeretném kérni a segítségeteket ESP8266 kapcsán. A kis eszközzel csatlakoznék egy java serverhez mint cliens, és az Rx-Tx lábon pedig kommunikálna PIC vagy Arduino eszközzel.

A TCP kapcsolatot sikerült is felépítenem, van is adatfolyam, de egy idő után (kb 20 mp) az ESP lecsatlakozik, valószínűleg valamilyen sleep üzemmódba vált.

Mivel a kapcsolatnak folyamatosnak kell lennie (üzemi áramfelvétel nem számít), ezért nem szabadna leszakadnia a serverről az ESP-nek.

Sokat próbáltam már utána olvasni, de sehogy sem tudtam beállítani azt, hogy ne szakadjon le a kis eszköz.

Van-e lehetőség arra, hogy az ESP ne szakadjon le a serverről? Ha igen, hogyan tudom ezt beállítani?

Előre is Köszönöm a segítségeteket!
Suby
(#) Bakman válasza subi hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Azt meg tudod állíptani, hogy az ESP vagy a szerver bontja-e a kapcsolatot? Illetve, ha a szerveren lenne valamilyen 1-2 bájtos dummy fájl, amit szabadidőben letöltene szabályos időközönként, lehet, hogy életben tartaná a kapcsolatot. Csak mint ötlet...
(#) subi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Szia Bakman!

Az ESP bontja a kapcsolatot. A serveren több eszközöm is rajta van, de csak az ESP cliens szakítja meg a kapcsolatot.

És igen van, hogy 1-2 percig semmilyen adat nem megy.
(#) usane válasza subi hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia!

Van sleep módja, Bővebben: Link
Kicsit több infóval legközelebb esetleg hamarabb kapsz segítséget.
Pl: Melyik ESP modul?Milyen IDE-t használsz programozáshoz?...
Arduino IDE alatt: WiFi.setSleepMode(WIFI_NONE_SLEEP);
(#) neogeo2 hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Sziasztok!
A CH340G-vel szerelt NodeMCU kapcsolási rajzát keresem, de nem találtam sehol. Esetleg valakinek megvan ez?
(Csatoltam fotót, amelyikre gondoltam.)
(#) Kovabe válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Rosszul keresed, lolin schematics-ra kell keresni.Bővebben: Link
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
NodeMCU V3-al ismerkedem...
Gyári firmware van rajta, fogalmam sincs hogy milyen.
Arduino alól próbálgatom.
Teszi is a dolgát egészen addig amíg el nem küldöm aludni a
  1. ESP.deepSleep(SLEEP_TIME_SECONDS * 1000000);

paranccsal. Gondolom a sleep_time_second mondja meg neki hogy hány másodpercet aludjon, 10-re állítottam. El is ment sleep üzemmódba (legalábbis azt gondolom).

Viszont úgy tűnik mintha nem ébredne fel.

Soros porton ezeket az adatokat látom induláskor:

  1. ets Jan  8 2013,rst cause:2, boot mode:(3,6)
  2.  
  3. load 0x4010f000, len 1392, room 16
  4. tail 0
  5. chksum 0xd0
  6. csum 0xd0
  7. v3d128e5c
  8. ~ld



Sleep parancs kiadása után:

  1. ets Jan  8 2013,rst cause:5, boot mode:(3,6)
  2.  
  3. ets_main.c


Van valakinek tippje, hogy mit csináltam rosszul, vagy mit kéne csinálnom?
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 1
 
Emlékeim szerint valamelyik lábakat össze kell kötni, hogy a timer lejártakor újrainduljon
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2020
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Gyaníthatóan alap ESP8266, AT parancsokkal vezérelve.
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Jan 9, 2020 / 1
 
A gpio16 lábat a resettel.Bővebben: Link
(#) neogeo2 válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Tényleg. Köszönöm, meg is lett amit kerestem.
(#) Lamprologus válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Köszönöm mindkét választ! pipi válasza után én is rátaláltam, így legalább meg is lett erősítve!
(#) subi válasza usane hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Köszönöm a válaszodat. Igen, nem sokat mondtam a konfigurációról. Jelenleg ESP8266 + ARDUINO MEGA 2560 combo panellel próbálkozok. Az ESP Arduino IDE alatt van programozva, a TCP kapcsolat és a serial kommunikáció szépen felépül, de egy idő után, mint írtam a TCP kapcsolat megszakad.
És igen, próbáltam a WiFi.setSleepMode(WIFI_NONE_SLEEP) parancsot.
Sajnos nem segített.
Eddig olyan serial eszközöket használtam, mit pl. USR-K2 superport, HC-21 Embed WIFI to Serial Port, stb.
Ezeknek a konfigurálása után az eszköz mindig online maradt.
Gondoltam milyen jó lenne ha a wifi + PIC, wifi + Arduino egy panelen lenne. Ezért próbálkozok az ESP8266 -al.
Sajnos eddig a végcélt tekintve sikertelenül.
Ezért gondoltam, hátha valaki már találkozott a problémával, sikeresen megoldotta, és esetleg tud tanácsot adnii a wifis eszköz beállításához.
A problémáról most kb. ennyi.... Hátha segítség a probléma átgondolásában.
Üdv.

Suby
(#) dokidoki válasza subi hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Az a baj, hogy túl rég történt nálam ilyen eset. Pedig rémlik, hogy valamelyik új szerzeményű TP-link routerrel folyamatosan szakadozott esp-link kapcsolatom. Nem jöttem akkor rá mi volt a baja, mert akkor frissen megszabadultam tp-linktől, és használtam tovább a régi eszközeimet.
Próbáld ki más hálózati eszközzel, nem biztos, hogy magával az esp-vel lenne komoly baj.
(#) subi válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Köszönöm a tapasztalatodat.

Nos, kész rendszerem fut (NAS+java server, termosztát modul, ajtó nyitó modulok, stb.).
Szóval ehhez szeretném hozzáreszelni az ESP-t, ha lehet. Ha nem, akkor maradok az eddig működő megoldásaimnál.
Mivel azonban készítettem ESP32 modullal webes lámpavezrlő rendszert, ami igaz serverként üzemel (évek óta, hibátlanul), nem akarom elhinni, hogy az ESP8266 nem működik megfelelően clientként.

Inkább valahol az én hiányos ismeretem miatt a hiba. Sztem......
Következő: »»   91 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem