Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   100 / 137
(#) pipi válasza alex01 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Pontosabban? Melyik sorban, mi a pontos hibaüzi?
(#) alex01 válasza pipi hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
C:\Users\AppData\Local\Temp\arduino_cache_303971\core\core_c6171b9f1d5b27e110f6019f582a1f80.a(esp32-hal-misc.c.o): In function `yield':

C:\Users\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\1.0.4\cores\esp32/esp32-hal-misc.c:48: multiple definition of `yield'

libraries\HX711-master\HX711.cpp.o:C:\Users\Documents\Arduino\libraries\HX711-master/HX711.cpp:7: first defined here

collect2.exe: error: ld returned 1 exit status

exit status 1

Hiba a(z) ESP32 Dev Module alaplapra fordításra.
(#) pipi válasza alex01 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
A forrásprogram sorát nem adtad meg...
A yield-el van a gáz, tudtommal az esp32-nél nincs yield, csak a 8266-nál. Nézd át a forrásszöveged, és az összes használt lib-jeidet(főleg amit 8266 környezetből vettél át), ahol van benne yield() kommenteld ki.
(#) alex01 válasza pipi hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
A forrásprogramban nem jelzi a hibás sort.
(#) alex01 válasza alex01 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Megvan a hiba Bővebben: Link
(#) sector99 hozzászólása Aug 3, 2020 /
 
Sziasztok !
Kezdő vagyok ebben a témában - távoli vezérléssel szeretnék ismerkedni. Kezdésnek melyik eszközt válasszam: első vagy második ? Mi a különbség a kettő között ?
(#) attika hozzászólása Aug 4, 2020 /
 
Sziasztok.
Egy ESP32Cam-ot használhatok egy 5V-os nokia töltővel?

Sok helyen keresgéltem de egyik helyen azt írja, hogy 5V, máshol meg, hogy 3,3V mert az 5V károsíthatja.
5V-ról még nem mertem megpróbálni annak ellenére sem, hogy sok videóba is arról hajtják.
(#) vargham válasza attika hozzászólására (») Aug 4, 2020 / 1
 
Van rajta 5V jelölésű láb, oda kösd a Nokia töltőt. Én is azzal használom. Van rajta egy AMS1117, úgyhogy akár 12 Voltról is táplálhatod.
(#) Kera_Will válasza attika hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Miért mindenféle szedett-vedett teló töltőkről járattok különböző elektronikákat?!
Helyette rendesebb és jobb minőségű tápot használjatok.Minden villamos berendezés olyan megbízható mint amilyen a tápegysége.Értem , hogy az van kéznél legközelebb és próbaképpen fel is teszitek és - "jéé , hurrá működik" - de hosszú idejű stabil áramkörhöz nem telefontöltőt kellene használni!
(#) moltam válasza vargham hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Én vigyáznék a 12V al. 12-3.3 az 8.7V, egyen csak 300mA t, máris 2,61W ot kell elfűtenie a stabnak.
(#) Kera_Will válasza moltam hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Igen ez meg a másik fontos tényező disszipációt is tartsuk minél kisebb értéken.
(#) attika válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Van LDO-m is de Nokia töltőm annál több
Az stabil 5 voltot ad.
(#) usane válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Semmi baj a telefontöltővel ha azt az 5V-ra kapcsolja. Az AMS meg a kondik nem dísznek van rajta. A 12V viszont tényleg sok.
(#) vargham hozzászólása Aug 5, 2020 /
 
Az AMS1117 maximális bemenő feszültsége 15 Volt. Tehát 12 Voltról vígan megy. Természetesen minél nagyobb a különbség a bemenő és a kimenő feszültség között, annál többet fűt.
Normális minőségű (telefonhoz kapott) telefon töltővel nem szokott probléma lenni. Tehát ha eredeti Nokia, akkor rendben lesz. Piacos USB töltőkkel vigyáznék. Az a legkevesebb, hogy nem tudják leadni a ráírt áramot, de sokszor instabil a feszültségük, esetleg ráeresztik a fázist az 5 Voltos kimenetre. Kaptam már ilyet tesztelésre, mert megölte a telefont...
(#) usane válasza vargham hozzászólására (») Aug 5, 2020 /
 
Általában igen, de a terhelést azért ne dobjuk a kukába. Ha folyamatos adatforgalom van akkor igencsak melege lesz 12V esetén. Firmware frissítés közben a NodeMCU-32esek sokszor resetelnek ha USB-ről mennek, az USB meg elvileg többszár (500) mA-t kellene tudjon. Valószínűleg a kamera nem fogja nagyon terhelni, de ezt nem tudom, nem ismerem ezt a modult. Meg hát nem kellene pluszba melegíteni a NYÁK-ot. Melegíti azt az ESP is eléggé ha ki van használva.
(#) moltam válasza usane hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Én úgy tudom hogy az usb alapból 100mA t biztosít csak, az eszköz külön kérésére ad 500mA t. Azt nem tudom hogy a nodemcu n az usb-serial ic ezt megteszi e.
(#) usane válasza moltam hozzászólására (») Aug 6, 2020 /
 
Jó kérdés. Az FTDI megteszi, de a NodeMCU-n CP2102 van, roszabbb esetben CH340, azt nem tudom. Mérni nem mértem.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2020
(#) TavIR-AVR válasza usane hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Nem ott van a gond.
Az USB IC belső 3.3V-jára akar mindenki programozni. CH340: max10mA: nem megy. FTDI FT232RL: ~100mA: programozásra OK, Wifire nem. CP2102/CP2104: ~150mA. Programozni stabil, WiFire csak ha közeli a router....

A D1/NodeMCU esetén van külső 3V3 stab -> az terhelhető. Adatlaptól függően a ESP32/ESP8266 WiFi full áramfelvételen ~300-350mA.
Az USB illesztőchip meg megbeszéli az UASB illesztővel hogy mi kell neki. Alap: 500mAre van állítva. Ha nem kér, akkor elvileg 100mA járna - de az esetek 90%-ában nem figyeli semmi az áramfelvételt, egy 500mA-es PolyFuse van berakva jó esetben... (Asztali PC). Laptop esetén van figyelés, de a régebbiek (~4 éves) nincs felkészítve 500mA leadásra USB portonként. Jó ha 300-350-et lead...
(#) Firefighter1 hozzászólása Aug 13, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy ESP-01 el szeretnék egy 0.91 es I2C (128x32 ez a keskeny hosszúkás) modult életre kelteni! a GPIO0 és GPIO2 lábakra forrasztottam az SCK-t és az SDA-t vcc-t vcc-re gnd-t gnd-re....

Feltöltöm az I2C adress search mintaprogramot, lefordl, felmegy, utánna ujrainditom flashpint lehúzva.. Ujraindul elkezd scannelni és utánna kiirja hogy nem talált I2C eszközt....

Van valami trükk még amit csinálni kell hogy induljon?? Vagy az a baj hogy a programozóba hagyom és ugy próbálom futtatni? Vagy szimplán halott a kijelző? Amugy teljesen új! Most jött Amazonról....
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
A programozó használja a gpio0-t, vagyis összeakadhat.
Felhúzó ellenállás van a gpio2-n? nem emlékszem van-e gyárilag...
(#) Firefighter1 válasza pipi hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Tehát akkor ha a programozóba van, akkor lehet hogy akad... de ha meg nem teszem bele akkor meg nem látom az I2C címet, vagy küldjem ki wifi-stringbe... vagy bizzak benne hogy a szokásos 0x3c?
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Milyen programozód van? Illetve milyen gpio lábakat vezérel?
GND/RX/TX/RTS/DTR bekötés "szokott" lenni. Ha van mezei usb-soros konvertered(3V jelszintű),
akkor programozás után használd ezt, és csak a GND/RX/TX-et kösd be, így látod mit ír a soroson,
vagy csinálj egy kis "átmenő" lábkonvertert, amin a programozóból jövő gpio0 érintkezőt kihagyod
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2020
(#) szenorb hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Hello. Arduino alatt próbált e valaki forrásból fordítani Espeasy-t. A github-ról letöltött aktuális verziót próbálta fordítani, nem sikerült.
(#) pipi válasza szenorb hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Részletes hibaüzi?
(#) kissattila88 hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Mért van az ha espre rácsatlakozok azt írja ki telefon hogy nincs internet elérés?
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Miért lenne?
(#) szenorb válasza pipi hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Többszörös könyvtárak találhatók ehhez: "Servo.h"
In file included from C:\Users\norbi\Documents\Arduino\ESPEasy\ESPEasy.ino:118:0:
Használt: C:\Users\norbi\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.7.4\libraries\Servo
sketch\src/Globals/NetworkState.h:6:29: fatal error: ESPEasy-Globals.h: No such file or directory
Nem használt: D:\Arduino\libraries\Servo
#include "ESPEasy-Globals.h"
^
compilation terminated.
exit status 1
Hiba a(z) WeMos D1 R1 alaplapra fordításra.
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Én most ismerkedem esp8266-tal. Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni?
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Ez annyit jelent, hogy a telefon egy WiFi-t kezel, és azon keresi az internetkapcsolatot. A telefonokhoz meg nem értek.
(#) kissattila88 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Köszönöm.
Következő: »»   100 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem