Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   324 / 1154
(#) vicsys válasza tib12 hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Bővebben: Link (mivel ez nem 6VB, hanem 6,8V-os zener)
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) tib12 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Nagyon köszi.
(#) Dániel X hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Üdv!

8 lábú smd ic egy akkumulátoros fúró elektronikájából.
Felirat rajta: DK-20543
Valaki tudja hogy ez milyen ic?
(#) tib12 válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Helló
Gondolom valami jelerősító (parasztlogikával tippelve) arra szolgál hogy azt a jelet amit a gomb ad erősíti és vezérli azt a tranzisztort ami a motort vezérli(ugye?). De nem biztos, ez csak az én tapasztalatom.
(#) Dániel X válasza tib12 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Hát passz mert gúgle se mond semmit. Egy fet van még hozzácsapva IRf44n meg van körülötte 3 ellenállás meg egy kondi. Jó lenne tudni azért mi is ez.
(#) tib12 válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Ha működik(és igazam van/jol gondolom) akkor tudsz belőle egy egyszerűbb állítható tápot csinálni. Ha akkus fúróba volt akkor tuti a motort vezérli(annak a sebességét/feszültségét) a gomb végülis 1 poti, leméred az ellenállását, cseréled tekerős potira tápot adsz rá és tudod állítani. Esetleg mit szeretnél tudni róla, mert ugye csak annyit tudok hogy valami erősítő.
(#) Ricsi89 válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Valami pwm szabályzó IC lesz, vagy valami 555 szerű.
(#) Ricsi89 válasza tib12 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Nekem akkus fúróban a gomb nem ellenállás pálya, hanem érintkezőket kapcsol ellenállásokra, tehát nem lehet egyszerűen potival kiváltani. Tápnak meg nem használható, mivel a fesz itt állandó, csak annak kitöltését változtatja.
(#) Dániel X válasza tib12 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Üdv!
Pwm re én is gondoltam.
Lényegében ha a gombot benyomon az csak zár egy vagy 2 érintkezőt ami megy az ichez, ha a forgásirányváltót pöccintem át akkor egy másik ellenálláson keresztül megy a fesz az ic re. Igazából helyettesíteni kéne mert ez nem akar működni, nem hajlandó csak balra forogni.
(#) tib12 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Akkor nem szoltam. Köszi a felvilágosítást.Már örültem hogy valamibe tudok segíteni de mégse.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Rég elveszettnek hitt fürdőszobai ventilátor időzítőt találtam a napokban. Használva soha sem volt, tehát tuti jó, de sajnos a papírja nincs meg, a nyákra pedig értelmes feliratok helyett csak számok kerültek. Már órák óta faggatom a google-t, de nincs találat. Valaha be tudtam kötni, de úgy elfelejtettem, mintha soha nem is lett volna... Valakinek van frissebb emléke?
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Köszönöm, megtaláltam a megoldást, már jó!

fan timer.jpg
    
(#) interferi válasza Scorpyo hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Szia!
Került hozzám is egy. Ezt találtam róla Bővebben: Link
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Még egy Bővebben: Link
(#) csaba1143 hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem.Van egy modell távirányítom amire aksi szerelés közben véletlenül forítva lett rá téve az aksi.Természetessen egyböl ki égett egy alkatrész. Tipusa CJ 78L05. Valami fesz regulátor.Szeretném meg tudni mivel tudnám helyetesíteni ezt z alkatrészt. Ez egy smd alkatrész.Ha valakinek lenne ötlete nagyon meg köszönném. Üdv Csaba
(#) Hp41C válasza csaba1143 hozzászólására (») Jún 12, 2011 / 1
 
Szia!

A 78L05 egy általánosan használt 5V -os feszültség stabilizátor: adatlap. Nagyobb alkatrész boltban biztosan kapható...
(#) Davidd hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sziasztok.Egy icrol szeretnek valami infokat megtudni meghozza a B U1011 rol.Barhol keresek nem talalok rola semmit.Remelem ti tobb sikerrel jartok.
(#) tomi324 hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezen_a_kapcsoláson az akku pozitív lábánál az a téglalap (benne: 660.2m A) mit jelent? 660 ohmos ellenállás?
(#) Davidd válasza tomi324 hozzászólására (») Jún 13, 2011 / 1
 
Ott az szerintem egy Aramerosseg mero es 660 mA a fogyasztasa.vagy egy olyan biztositek kell oda.Meg kezdo vagyok de szerintem valamek a 2 kozul.
(#) (Felhasználó 20218) válasza tomi324 hozzászólására (») Jún 13, 2011 / 1
 
Először biztosítékra gondoltam, de annak nem ilyen pontos értékei vannak. Szerintem csak annyit jelent, hogy azon az ágon 660,2mA fog folyni.
(#) Ricsi89 válasza tomi324 hozzászólására (») Jún 13, 2011 / 1
 
Ez egy virtuális tesztelésből visszamaradt árammérő. Ne foglalkozz vele, csak simán át kell kötni, mintha ott sem lenne. vagy beköthetsz oda egy árammérőt és akkor látod, hogy mekkora áram folyik ott. Ha jól látom, akkor ez egy akku kisütő.
(#) tomi324 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor az egy árammérő. És valóban, ez egy akku-kisütő, de olyan fura nekem, hogy leköti a földre a BD243-assal, én raknék oda azért valamilyen ellenállást (ha más nem a BD emittere mögé). De nem szólok bele, tőlem okosabb ember készítette )
(#) Ricsi89 válasza tomi324 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
A tranzisztor nem csak egy egyszerű kapcsoló. Ha nem nyitják ki teljesen a tranzisztort, akkor mint egy ellenállás, csak részben vezet, így áramot tudsz vele szabályozni. Itt is ilyen üzemben működik.
(#) dravecz hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van 1 mozgásérzékelőm, aminek a reléjére egy másik relét kapcsol és ezzel kapcsolnék egy vezeték nélküli csengőt.
A mozgásérzékelő „nagy” távolsága miatt tettem a vezeték nélküli csengőt.
A rajzon látható módon oldottam meg (mechanikusan).
Ezzel az a gond, hogy a mozgásérzékelőn a minimumkapcsolási idő az 10 másodperc.
Ami a dallam csengőnek sok és e miatt megbolondul a csengőm.
A csengőnek egy határozott kontaktus kéne amit a látható módon akartam megoldani.
De a relé gyorsasága miatt nem kapcsolja be a csengőt.
Tudtok jobb jó megoldást?
(#) (Felhasználó 20218) válasza dravecz hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szia! Szerintem egy 555-ös IC-vel kellene megoldanod, amit a mikrokapcsolók indítanának.
(#) dravecz válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szia!
Mivel mechanikai műszerész vagyok így amit írtál nekem nem mond sokat.
Nyákot tudok rajzolni (ha van nyák rajz) és maratást is megcsinálom de az "én nyelvemre" le kéne fordítani mit hogyan csináljak.
Tudsz ebben segíteni?
Üdv:László
(#) dravecz válasza dravecz hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Kibővített leírás az előzőhöz!
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van 1 mozgásérzékelőm, aminek a reléjére egy másik relét kapcsol és ezzel kapcsolnék egy vezeték nélküli csengőt.
A mozgásérzékelő „nagy” távolsága miatt tettem a vezeték nélküli csengőt.
A rajzon látható módon oldottam meg (mechanikusan).
Ezzel az a gond, hogy a mozgásérzékelőn a minimumkapcsolási idő az 10 másodperc.
Ami a dallam csengőnek sok és e miatt megbolondul a csengőm.
A csengőnek egy határozott kontaktus kéne, amit a látható módon akartam megoldani.
Az „1” es mikrokapcsolóról, ha lelép, adja a kontaktust a csengőnek, ha eléri a „2.” kapcsolót megszakítja a kontaktust.
Kézzel behúzatva működött, de a relé gyorsasága miatt nem kapcsolja be a csengőt.
Tudtok jobb jó megoldást?
(#) (Felhasználó 20218) válasza dravecz hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szóval, az 555 egy általános célú időzítő IC. Neked az OFF DELAY funkció kell, ami annyit jelent, hogy a kimenetét bekapcsolja amint jelet kap a bemeneten (jelen esetben amikor az 1-es mikrokapcsolóról lelép a relé) és utána amikor megszűnik a bemenet (eléri a relé a 2-es mikrokapcsolót) a beállított ideig még bekapcsolva tartja a kimenetét.
Például ez.
(#) Eticsiga hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy vettem egy 7555 ict nem tudom hogy jót adtak-e mert ez van ráírva: LMC 555CN. Ez most ugyan az az alkatrész? (így ezzel most nem múxik az áramkör)
(#) Ricsi89 válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Ugyanaz az alkatrész mindkettő, csak más gyártótól származik és ott máshogy jelölik.
Következő: »»   324 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem