Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   800 / 1152
(#) Stewe válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ez nem analóg mérőeszköz, hanem a nevéből is láthatóan számláló.
Egy időalap alatt beérkező impulzusokat számlálja, a pontossága a valószínűleg kvarcpontosságú időalap pontossága.
Ha ennyire durva az eltérés, az hibára utal, vagy a bemenő jel szintje és/vagy jelformája nem az igazi, vagy belül lesz komoly gond.
(#) elektroncso válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
A bemenetek megtudom talán mondani, egy ehhez hasonló műszer rajza leírással együtt megvan nekem, csak meg kell keresnem (Hobbim az integrál áramkör-című könyvben amúgy).

A pontosságról:
Ebben van kvarckályha, vagyis az időalapul szolgáló kvarc állandó hőmérsékleten van tartva (fűtve). Ennek visszajelzéséről a bal felső sarokban lévő "TERM" LED ad visszajelzést. Megvártad amíg a kvarckályha hőmérséklete stabilizálódik?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) jdani hozzászólása Máj 31, 2017 /
 
Üdv. Egy elektronikus bicikli töltőjével van a gondom.. Van egy kapcsolóüzemű táp, és van benne egy NTK9008as.. Tranzistor?
Magát a trafót kapcsolja. Nem tudom hogy milyen alkatrész ez, és hogy mivel lehetne helyettesíteni..
(#) metabo123 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Az időalapot mindegy hova állítom, a hiba kisebb frekvenciákon állandónak tűnik.
Amiről hajtom az is egy gyári jelgenerátor (TR-0463), szerintem annak a jelalakjával sincs baj. Sokkal inkább valószínű, hogy a készülékben lesz valami hiba (nem mai darab, de jó állapotúnak tűnik). Köszi a választ!
(#) metabo123 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ha megkeresnéd számomra az nagy segítség lenne!
Igen, megvártam míg felfűt, már jó ideje be van kapcsolva, szépen ki-be kapcsolgat.
(#) Stewe válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ha arányosan ugyanakkora a hibát tudsz mérni (egy olcsó DDS generátor nagyon kellemes háttér) különböző frekvenciákon, akkor valószínűleg az időalapot beállító osztóban lesz valami aljasság.
(#) elektroncso válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 / 1
 
A funkcióválasztó kapcsoló állásai balról jobbra:
1. frekvencia
2. periódusidő
3. frekvenciaarány
4. időintervallum
5. egyszerű impulzusszámláló
6. tesz funkció, a saját oszcillátorának frekvenciáját méri meg.

Az A az egyik bemenet a B a másik bemenet (két bemenete van), ha mind a kettőre jelet adsz és frekvenciaarány mérésre kapcsolsz (f/f) akkor a kijelzőn az fA/fB érték fog megjelenni.
Az időintervallum mérésnél szintén az A és B bemenetre kell a jelet adni, ebben az esetben a két jel közötti fáziskülönbség idejét írja ki fíA/fíB képlet alapján.
Ha a hátlapi HOLD gombot megnyomod akkor rögzül az érték a kijelzőre, a RESET gombbal pedig törölni lehet.
A 150MHz és a 10MHz kapcsolóval azt tudod kiválasztani, hogy az A bemenetek közül melyik legyen aktív. A jobb felső sarokban lévő A illetve B gombokkal hagyományos frekvencia illetve perióduidő mérésnél tudod kiválasztani, hogy az A vagy a B bemenetet akarod e használni.
A hátlapon lévő A illetve B bemenetet TTL szintű négyszögjelet fogad.
(#) metabo123 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Minden kérdésemre választ adtál! Köszönöm!
Lehet, hogy még egy kicsit túrok benne, hogy mitől lehet ez a mérési pontatlanság 10KHz alatt, de gyanítom túl sok időt nem fogok vesztegetni rá.
(#) metabo123 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Sajna a mérni kívánt frekvencia csökkentésével drasztikusan nő a hiba és nem arányosan. 500hz környékén hülyeségeket mutat és az is nagyságrendeket ugrál. Kb.: 20KHz-től már jól használható, a 100k-s és Megás tartományban már tű pontosságú.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) elektroncso válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Periódusidő mérésben is? Szerintem ez a pontatlanság a műszer felépítéséből következik. Milyen jelalakot használsz amúgy?
(#) metabo123 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Igen, periódusidőnél is. Sima szinusszal mértem.
Azért kerestem volna valamilyen gyári műszerleírást, esetleg gépkönyvet, abban biztos leírják a paramétereit.
(#) elektroncso válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Kapcsold a műszert "osc" állásba, mennyinek méri le a saját időalapját?
(#) metabo123 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
10000.000 Ez van a kijelzőn. Gondolom 10MHz-et jelent. Ha benyomom a 150/10 MHz kapcsolót csak a tizedespont vándorol eggyel balra és 1000.0000 van a kijelzőn. (Hogy is van ez?:crazy
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) elektroncso válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Az a kapcsoló ebben az üzemmódban hatástalan.
Amit még megpróbálhatsz. Készíts (monjuk 555-tel) egy TTL szintű négyszögjelet előállító generátort erre az alacsony frekvenciára, majd kösd a hátlapi TTL szintű bemenetere. Ha ebben az esetben pontosan mér akkor a bemeneti jelformáló fokozatban kell a hibát keresni (esetleg a szinuszgenerátorod jelében is lehetnek tüskék amik bezavarják a számlálót, vagy a jelszint nem megfelelő). Ha innen is pontatlan akkor ezen az alsó frekvencián nem üzemel a berendezés.
Vagy ha van kéznél egy 7400 és két 7490 akkor dobj össze egy 1MHz-es kavcoszcit, oszd le a frekvenciáját két 7490-el, így kvarcpontos 10kHz-es jelet kapsz. Ha még egy 7490-el tovább osztod a jelet akkor 1kHz-es jelet kapsz. Persze bármilyen más megoldást is használhatsz a pontos TTL négyszögjel generálására. Nem látok a fiókodba.
(#) metabo123 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ezt az 555-ös történetet még kipróbálom.
Mindjárt kipróbálom négyszögjellel is, mit mutat...
Hoppá!
Négyszög jellel, mindjárt más a helyzet. Négyszögnél már 50Hz-ig jó, alatta veszti el a fonalat Akkor valóban a generátorom jelében keresendő a hiba.
(#) mhatalyak hozzászólása Máj 31, 2017 /
 
Szép estét!

Egy üzem trafója leéget, így túlfeszültség miatt az egyik klíma kültéri egységének a kapcsitáp IC-je gyakorlatilag szétrobbant, a beltérik megúszták. Csatolok néhány képet, hátha valakinek isnerős lehet az IC, vagy csak a környezete. Van mellette 7805 illetve SMD fesszabályzók 3.3v 1.8v ezek is mind épek, egyedül az IC és egy előtte lévő 2W os ellenállás égett meg, bár az szerintem a hőtöl. Örülnék, ha menthető lenne, vagy ha valakinek kapcsirajz hozzá, az mégjobb volna! Fisher FS2MIF-140AE2 Az IC utolsó számjegye 2.

Szerk.:Elnézést a rossz képekért, de telefonról nem engedi feltölteni, számítógépre pedig csak komoly minőségrombolással tudom átpakolni!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) rascal válasza mhatalyak hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szia! IC típust sajnos nem tudok mondani, de ha van rajta varisztor (a kék kerek tárcsák közül szerintem valamelyik az), akkor javaslom, hogy azt is cseréld ki, mert annak lett volna a dolga a túlfeszültség védelem. Ha mögé jutott az impulzus, akkor őt is valószínűleg hazavágta.
(#) Andr3wJ hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Hali!

Valaki meg tudja mondani a csatlakozó nevét,legalább közelítőleg a megoldáshoz.
Laptop LCD és érintő elektronika van rajta 40pin-es.
(#) kowi válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Üdvözlöm a Tisztelt Fórumtársakat!
Pécsi vásárban sikerült fellelnem egy 1982-es, Spectra Physics helium-neon lézeres forgó szintezőt.
A csatlakozó kábel hiányzik, a kicsavart csatlakozó belső felületén a,b,c jelzések vannak.
12 volt egyenfeszültségre kellene kötnöm, a csatlakozó polaritáshoz kérnék segítséget.
(#) Stewe válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jún 3, 2017 /
 
A pontos típusa nem titok?
A gyártó honlapján nagyon részletes útmutatók vannak
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2017
(#) Auth Zsigmond válasza Stewe hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Köszönöm a választ, a gyártói honlapot menten felkeresem!

Amúgy a készülék Spectra Physics gyártmány, 1982-e. Model: 945 L
A helium-neon 5 mW-os lézer cső is Spedtra-Physics gyártmány, Model: 088-2

Úgy látom, a felső, fogantyús zárófedél kivételével mindene megvan, négy csavar bontása után a külső alu. cső ház egyszerűen lehúzható, "érdekes" szenzorok és komoly elektronika van benne. Gondolom, a honlapról majd "okosabb" leszek...
(#) mraulajos hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Hali!
Egy Beninca távirányíóm tönkre ment. Pillanatok alatt leszívta az elemet. Méregetések tán, kiderítettem, hogy egy smd tranzisztor a hibás. Ez van ráírva: P2w 33 Jó ezt ezzel a jelőléssel keresni, kell még valami előtte/utána. Érdemes vele foglalkozni, vagy kuka.?
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Elvileg a közvetlen környezet visszarajzolása után ki lehet találni, hogy PNP vagy NPN (FET ritkábban ). Valamint a három láb bekötését. Csoda tranzisztor nem szokott bennük lenni...
Az más kérdés, hogy tényleg (csak) ez-e a baja...
(#) ayurveda hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Hello!
Van egy Bosc 4.8-12v töltőm.Tip:2 607 224 115.
A csatolt képen van egy 8lábú Ic. St-vel kezdődik sehol sem találtam adatlapot .
Minden segítséget köszönök.
(#) ayurveda hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Folyt
A gyártó FRIWO sajnos az ic-ről nem találtam adatot.
(#) eSDi válasza ayurveda hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Üdv!

A gyártó ST (STMicroelectronics), a típusszáma 99235. De nagy valószínűséggel nem fogsz találni semmit, mert egyedileg gyártott alkatrész a BOSCH-nak. Legalábbis én nem találtam semmilyen információt róla.
(#) pucuka válasza eSDi hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Az a 99235 nagy valószínűséggel a gyártási idő. A többivel egyetértek.
(#) Pioneer hozzászólása Jún 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani valaki milyen panelműszer ez? Amit ki tudtam nézni belőle, hogy 3,1/2 digites a végén van "micro" és "k" jel.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Közben megtaláltam. HED281-es panelműszer.
Következő: »»   800 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem