Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   896 / 1154
(#) gyoran válasza Tambi hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Hú de korán keltél

A szimulátoron egyébként azt a programot értettem, amivel rajzoltad és szimuláltad az áramkört.
És most már azt is értem, hogy mit értettem félre. Te a 2.5 Volthoz képest a felfelé vagy lefelé eltérő bemeneti feszültségek minimumát vennéd.
Na ez már kihívás, ezen elgondolkozom egy kicsit.
Most jut eszembe, hogyan fogsz csúsztatni?
(#) Tambi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Kedves Bakman!

Talán zavarosan fogalmaztam, de jól látod a feladatot.

Ha nagyon megráznám magam, talán AVR-el meg tudnám oldani (több heti fejtöréssel...), de sokkal szimpatikusabb, és számomra átláthatóbb lenne valamely analóg megoldás. Ha létezik ilyen egyáltalán...
(#) Tambi válasza gyoran hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Előre is köszönöm, kedves Gyoran!

Kétségtelen, hogy a "magas" besiklás legfőbb "ellenszere" a csúsztatás lehet, gyakorlatban többet ér, mint a fékszárny és a futó együtt, de ez még a jövő zenéje. A Combat Flight Simulator 3 nem is enged csúsztatni, a WarBirds Dogfights pedig kivehetetlen dugóba esett. Legalább is az én (közel "0") szintemen...
(#) skakuk válasza Tambi hozzászólására (») Márc 11, 2019 / 1
 
Ha jól értelmeztem a feladatot. Csak egy elvi megközelítés ha az analóg MUX még belefér

Elvi.jpg
    
(#) gyoran válasza skakuk hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Ez szép.
Valami ilyenen gondolkoztam én is, de aztán elaludtam közben a tv előtt.
Lehet, hogy el sem jutottam volna eddig, belekavarodtam valami kusza OPA-s analóg számítógépre hajazó gondolatmenetbe egy halom nonlineáris cuccal (dióda) ami a nullpont körül csak gondot okozott volna. Gratula!
(#) gyoran válasza Tambi hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Hát igen. Meg ugye bizonyos bedöntés fölött a magassági szerepét a lábbal veszed át.
MS flight simulator? Volt egy ilyenem , a mostani gépemre nem tettem rá, de az kezelte a külön oldalkormányt és csűrőt.
Valahol emlékeimben a CFS3-ra is áll ez, de régen volt. És igazad van ez utóbbinak a realitásközelsége elég alacsony volt.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 12, 2019
 
Khm! Egy "kissé" eltértetek a témától, úgy látom! Talán szerencsésebb volna a polémiát itt folytatni!
(#) fnszunyo hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítség kellene egy ellenállásnak tűnő alkatrész beazonosításában. A színkód szerint nem ellenállás. Viszont fuse helyre volt beültetve egy kapcsolóüzemű táp elején a hálózat és a graetz között az egyik ágban.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) fnszunyo válasza fnszunyo hozzászólására (») Márc 12, 2019 / 1
 
Köszi, közben megtaláltam:
Ellenállás: metal film; biztosítékkal; THT; 820mΩ; 1W; ±10%
(#) Tambi válasza skakuk hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Köszönöm kedves Skakuk, és Mindenki!

Hallgatván a moderátorra, áttértem az "Otthoni repülőszimulátor építés" oldalra, oda töltöttem fel a Proteus-os szimulációt, ami roppant érdekesen viselkedik...

Folytassuk ott.
(#) elektroncso válasza fnszunyo hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Bár látom, hogy már megtaláltad, hivatalosan "fusible resistor" a neve.
(#) c27 hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Van 2db számomra ismeretlen alkatrész. Mik lehetnek?
A fekete valamire
RH3-0196
02 8323K

A Siemensre 800 448 O van ráírva. Én nem találtam semmilyen értelmes találatot a googleben, hátha valaki találkozott már ilyenekkel.
(#) qvasz2 válasza c27 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Az első az lehet szikraköz
(#) extraisti válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Értem, köszi.
(#) extraisti válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) c27 válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Én sajnos nem tudom. Megpróbálok majd mérni valamit, de ha van is kapacitása akkor sem gondolnám, hogy kondi. A másikról sem tudok semmit méregetek majd hátha kiderül valami, de adatlap híján a használhatósága is elég gyatra. Mindegy majd legfeljebb kidobom.
(#) elektroncso válasza c27 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Az első szinte biztosan szikraköz.
A feket valami lehet egy kapcsolóüzemű nagyfesztrafó de nem vagyok benne biztos.
(#) c27 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
A feketénél két kivezetés között szinte 0 ellenállás a többi semmi. Én valami relé vagy valamilyen reed relére gondoltam. Max. leveszem a tetejét hátha látszik valami. Előtte kipróbálom hátha csinál valamit ha kapcsolok rá valamilyen feszt.
Kösz a segítséget!
(#) janigel válasza c27 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Tekercs ellenállást kellene látnod, de a közel "0" nem az.
Vagy a bontót méred nullának, és tekercs szakadt, vagy nem relé.
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Az is lehet, hogy egy feszültség sokszorozó van benne..
(#) Pixi hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok,
Adott egy mozgásérzékelő ami rosszul lett bekötve, így a kapcsoló "tranyó" elfüstölt, és nincs rajt felirat. Panel bal alsó sarkánál.
Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok segíteni mivel lehetne kiváltani?
Köszönöm!
(#) nedudgi válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Mi a terhelés? Mi a felirat a mozgásérzékelőn?
(#) uniman válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Az inkább triac lehetne...
(#) Pixi válasza uniman hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Azért tettem idézőjelbe a tranyót. Nekem is a triac rémlett.
Amúgy nincs rajt a mozgasérzékelőn, hogy hány amper. De mivel ledes refi lenne rajt, így szerintem 5A elég.
(#) uniman válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
OK...de, ha a "teljesalakos" képét is felraknád a cuccnak...talán hever valakinél olyan szétszedve.
(#) Pixi válasza uniman hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Csak ennyi van róla, nem nálam van, de egy sima univerzális mozgásérzékelő.
(#) Kovidivi válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Bután hangzik, de nézted már a tokozás másik oldalát is? Mert jelenleg a hátát mutatja.
Egyébként lehet, hogy elvitte magával az egész áramkört. Megtáplálhatod kívülről, áramkorlátos táppal, ha nincs bent az elfüstölt félvezető, akkor annak egyik lábán mérhetnél egy jelet, ami mozgásra állapotot vált.
(#) Pixi válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Igen néztem! De egybefüggő paca lett. Az volt a gond hogy a nulla és fázis mellett a kimenőt földre kötötték. Így rögtön füst lett.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) Patópali válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia Pixi.
Nemrég bütyköltem ilyet csak az ledes fényszóróban lakott. A baja az, hogy hidegben nem kapcsolja be a ledet, csak halványan pislákolt. Meleg helyen kiválóan működik.
A kérdésedre a válasz: a két hozzám került panelban BT139 tirac volt.Ha szerencséd van az ic megúszta - vagy nem. Az ic-ről annyit sikerült kideríteni, BISS0001 pir controller, de ez a furatszerelt változat.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) Pixi válasza Patópali hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia,
Köszönöm, ahogy nézem ez passzol lábkiosztásilag is. Majd mondom a tuljnak szerezzen be egy ilyet, és próba. Ha az IC nem élte túl, akkor kuka, mert olcsóbb venni egyett kompletten.
Következő: »»   896 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem