Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fenton av 440 erősítő
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Kupakos hozzászólása Jún 6, 2023 /
 
Tudom valahogy növelni a teljesítményét plussz erősítővel esetleg ugy hogy mégis a fenton vezéreljen mindent hídba kötni stb barmi?
(#) Kupakos hozzászólása Jún 6, 2023 /
 
Ez egy gagyi karaoke erősítő. annak is gyenge cucc rá jöttem laikus vagyok . De mégis valami megoldás hogy meg maradjon ne keljen lecseréljem.
(#) dB_Thunder válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Vásárlástól való elállás, eladás.
Tájékozódás, esetleg tanulás, és normális vásárlása, nem kell megijedni a használt cuccoktól se!!
(#) uniman válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
A "gyenge" mégi mit jelent? A belsejét ha megmutatnád...milyen végfok (IC) ketyeg benne (230V/0,4A táplálás mellett 2x200W-ot "csinál" !? :eek
Mellesleg a gyártónak 500 oldalas katalógusa van... hivatalos magyarországi márkaképviselete is van.
(#) Dióda válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 7, 2023 / 1
 
Érdekes jószágod van. 240v-on 0,2amper áramfelvétel a maximum a hálózatból. Ráadásul azt írja rajta hogy 100-240voltról is megy gyanús hogy kapcsolóüzemű a tápja. Bár a doboz kiépítéséből én maximum egy tda2005-ös erősítő ic-t gondolnék hogy benne leledzik.
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Remélem lát-tok is valamit
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Itt is eggy kep
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Ez lenne az erősítő modul ?!
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Azt amit modulnak gondolok nagyobbra tudom cserélni?
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Vagy mit javasoltok? Mit tegyek? Kukazni nem fogom
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Ez az előlap
(#) uniman válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Olvashatatlan a két smd IC felirata...tipp?:
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2023
(#) dB_Thunder válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Idézet:
„Mit tegyek? Kukazni nem fogom”

Nézegetheted, de attól a szar, az szar marad, akármennyire akarsz belőle várat építeni!

Idézet:
„modulnak gondolok nagyobbra tudom cserélni?”

Hogyne! Csak ne felejtsd el, hogy nagyobb végfokmodulhoz, nagyobb táp is kell! Meg hűtés...
Ami most benne van az pár watt.
(#) Kupakos hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Esetleg irnátok hozzá 2x 200 wattos modul fajtát amit a vezérlésre köthetek és hozzávaló hűtést meg tápot?
(#) antiktelefon válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Ez így nem fog működni, nem olyan egyszerű, hogy pár drótot bekötsz és megy, meg szemét az egész ahogy van. Meg lehet csinálni, de értelme nincsen és neked túl komplikált lenne a mostani panelből kiszedni a jelet, visszavinni a kimenetre és a nyílt nyákon lévő kérdéses tápok fémdobozba szerelése sem olyasmi, amivel kísérletezni kéne. Nem mintha 400W-os kapcsolóüzemű táp és 2*200W-os erősítő elférne ebben a dobozban. Persze, ha ebbe tervezték és nincs benne egy nagy fekete kocka betonsúly? meg már meglévő panelek, akkor egy értelmes gyártó bele tudná préselni. Inkább vegyél valami jobb minőségű használt erősítőt...
(#) dB_Thunder válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Nem teljes értem ezt a 200W-ba kapaszkodást, ragaszkodást!
Van neked fogalmad "mekkora hangerő" egy valós 2x 200W ??
Van neked egyáltalán olyan hangfalad amire ezt rá lehet engedni??
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2023
(#) uniman válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
...ugyan a kérdésemre nem válaszoltál!: A "gyenge" mégis mit jelent?
DE...én pl. ilyet szerelnék be az erősítőd kimenete és egy rendes, komplett (külön dobozos) végerőstő közé...
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Jún 8, 2023 / 1
 
Akkor még a chinesium class D torzítását is viszi tovább,l az egész egy hulladék konstrukció, nem éri meg pénzt lapátolni bele, mert minden egyes eredeti alkatrész ami benne marad gyenge láncszem lesz...
(#) dB_Thunder válasza uniman hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Idézet:
„n pl. ilyet szerelnék be az erősítőd kimenete...végerőstő közé.”

Minek???
Biztos gyönyörű hangja lesz!! Ki kellene lopni a jelet még a D oszt. erő előtt!!
Ezt persze csak akkor lehet ha az analóg!!
(#) dB_Thunder válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Idézet:
„nem éri meg pénzt lapátolni bele, mert minden egyes eredeti alkatrész ami benne marad gyenge láncszem lesz...”


Ez így igaz!!
Számomra már csak az a kérdés, hogy ezt MÉG hányszor kell leírnunk, mire a kedves tulajdonos is elhiszi, és e szerint cselekszik!?!


Egyébként a "végfok" CS8676E D oszt. 2x20W-ot hazudik rá a gyártó! De nincs is varázslat, ha csak 12V-ról jár...
200 Watthoz oda kellene érni a 2x 50-70V tápfeszültséghez...
(#) torokj válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Add el.Hasonló marketing szöveggel amivel árulták.
Hiába kötsz rá külső erősítőt,az alapzaj és a torzítás a "kifinomult" kapcsolástechnika miatt megmarad.Sz@rfűrészelés,de ha a hangszóró helyére 2 db ellenállást műterhelésnek beraksz,és egy kicsatoló kondenzátor + potméterrel leosztod a jelet,esetleg egy LC sávszűrővel egy hasonló "minőségi" D osztályú bömböldét meg lehet hajtani vele.Nem kell a gitárhoz torzítót venni,gyárilag benne lesz.Tik tok tuc tuc zenéhez jó lesz.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 8, 2023 / 1
 
Azért az EMAG is megéri a pénzét. Ezt a bolhacirkuszt 2x200W-os erősítőként hirdetni a vásárlók durva átverése. Persze azt mondják, hogy amíg lócitrom van, veréb is van.

Persze egy laikusnak elsőre lehet hogy nem tűnik fel az átverés. L7809 stabról jár a végfok, aminek 2A körül van az áramkorlátja. Lehet számolgatni.
(#) Suba53 válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
A 2x200W-ot felejtsd el. Be lehet építeni ekkora helyre kicsit komolyabb teljesítményt is, de ahhoz a tápot is, meg a végfokot is cserélni kell.
De először mérd meg, hogy a jelenlegi belső táp feszültsége mekkora.
Mivel a táp kimenete csak a végfok panelre megy, nyilván onnan megy tovább az előerősítő, meg a vezérlés felé. Azt is meg kell mérned, mert majd elő kell állítani azt a táfeszt a csere után is.
Én egy ilyen 24V-os tápot, meg 2 db ilyen végfok modult építenék bele.
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Idézet:
L7809 stabról jár a végfok,”

Vagy az előfoknak stabilizál, igencsak vicc lenne 9V a végnek, mert bőven bírja a 20 voltot is..

Idézet:
„2 db ilyen végfok modult építenék bele.”

Ezzel sem lenne beljebb, ennyit tud(hat) az eredeti is!!
1x30W és ez a szupermaximum, atomtorzítással!!


Cseberből vederbe!!
(#) Suba53 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Nem tudom. Eleve a 24V, 100W-os táplálás komolyabb kimeneti teljesítményt adhat.
De belerakhat akár nagyobb, 60W-os modulokat is, meg combosabb tápot. Viszont már a 2x30W bömböltetése egy kerti bulin is elég lehet ahhoz hogy ráhívják a szomszédok a rendőröket.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2023
(#) dB_Thunder válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Idézet:
„2x30W bömböltetése egy kerti bulin is elég lehet ahhoz hogy ráhívják a szomszédok a rendőröket.”

Ez így van!

..azért nem értem a ragaszkodást az 2* 200W-hoz..
Nekem kb 50m2-en 3x70W elég jól hallható!
(#) Kupakos válasza uniman hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Ez is egy megoldás lehet köszi
(#) Kupakos hozzászólása Jún 8, 2023 /
 
Köszönöm a segitséget a válaszokat..hallgatokrátok le fogom cserélni az erősítőt. Majd mutatom mit néztem ki mert kiványcsi vagyok hogy mit gondoltok róla aztán csak lesz valami zeném
(#) dB_Thunder válasza Kupakos hozzászólására (») Jún 8, 2023 / 1
 
Az se felejtsd el megmutatni milyen dobozokat kötnél rá!!
Ne essünk be megint 2 szék közé...
(#) Kupakos hozzászólása Jún 9, 2023 /
 
Hollywood impact 240? A hangfal még nincs megy de kb 100 watt osak lesznek ? Csak igy valami keverő is kéne mer igazábol karaokezunk , vagy olyan erősítő kéne ami be van mic be menet .. és legyen vagy 2x150, vagy 2× 120 w os de az annyi legyen
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem