Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   282 / 292
(#) VIM válasza daneel1976 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Szia! Sokat segítenél ha pontosabban adnád meg a típust vagy linkeld be a pdf-t. Először is a két panel közötti elektromos kapcsolatot kellene megvizsgálni, hogy nem e kontaktus probléma okozza a hibát majd a tápfeszültségeket kellene ellenőrizni, hogy rendben vannak e.
(#) daneel1976 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Saunier Duval F25E ,2010-es gyártású (kis kijelzős ,5 gombos) ,Symsi 7.0 vezérlőpanel. Beégett relé miatt (nem indult a ventilátor) volt javításon,utána produkálta ezt a hibát ,a 4db vezetéket jónak gondolom ,mivel minden funkció működik (a nyomást nem érzékeli pl , 0.0 bar),de természetesen holnap még rámérek,mert az a biztos. Milyen tápfeszültségre gondolsz??
Ha felvilágosítassz ,azt megköszönöm ,nem vagyok zseni ,de mérni tudok multiméterrel.
(#) VIM válasza daneel1976 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Az a nyomásérzékelő az piezós megoldású nem lehet meghekkelni. Ha az a hibás akkor cserélni kell vagy próbáld meg szétszedni és kitisztítani belőle a koszt ha netán volna benne. Találsz itt a képek között róla részleteket.
(#) VIM válasza daneel1976 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Ilyen a nyomáskapcsolója. Itt van szétszedve egy ugyanilyen olasz érzékelő. A becenév az megint lemaradt.
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Sziasztok a képen látható kazánnal küzdök .Teszi a dolgát minden működik lement a tél is,csak elmegy a kijelzése és akkor nem látni hogy mit állitunk rajta aztán ki kapcslom és vissza megint jó bizonytalan ideig.Már átforrasztottam a kijelző környékét ,örültem hogy meglett a hiba ,de egy párnap múlva ujra jelentkezett a hiba.Még mielőtt uj panelt rendelnék ami rohadt drága ,meg kérdezem nincs e valakinek ilyen panel akár rossz is amiből a kijelzőt át lehetne rakni.
(#) proli007 válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Hello! Jó ez a pici fotó, csak látni nem lehet rajta semmit..
(#) Hosszulabu válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Őszinte hálám
Utána nezek, remélhetőleg megoldja a problémát
(#) Lucifer hozzászólása Ápr 28, 2023 /
 
Sziasztok,

Immergas Eolo kazánban lévő AM..-IMS panel a következőt produkálja:
Miután begyújt egyből lelövi a gázt, ez megpróbálja n-szer majd piros villogásba kezd.
Ha lehúzom a lángőrt akkor ég szépen csak később áll ki lángőr hibára.
Nézem itt a panelt, látom az összefüggéseket a gáz relé és a lángúr között (valami diszkrétekből kirakott móka van a összerakva a nem izolált oldalon.) Nem találkozott valaki ilyen hibával?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) VIM válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Szia! Fázishelyesen van csatlakoztatva?
(#) Lucifer válasza VIM hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Ezt nézem most én is, mert a gázszerelő kiszedte előttem (ugyanezzel a hibával), és nem volt ott mikor visszaraktam. A villásdugót fázishelyesen dugtam vissza de a sorkapcsoknál lehet árulás. A lángőr igen a fázis és a nulla közé kifeszített soros C-R-C hálózattal kezdődik, szóval gyanús. Holnap beszámolok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) Lucifer válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
A fázisbekötés helyes volt, a probléma végül egy másik panel beszerelésével lett orvosolva.
(#) VIM válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Ha meg kellet venni a panelt az "szép pénz" volt de ha csak donorból van akkor lehet méregetni, hogy hol mennyinek kell lenni a feszültségnek ill. kondenzátor és ellenállás értékeknek. A kúrensebb részeket érdemes fényképezni a színjelölések miatt.
(#) Lucifer válasza VIM hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Idézet:
„Ha meg kellet venni a panelt az "szép pénz" volt de ha csak donorból van akkor lehet méregetni,”

Volt a gázszerelőnek egy nem gyújtós panelje, azt sikerült megcsinálni, most azzal megy.
(#) vapor hozzászólása Máj 14, 2023 /
 
Sziasztok.
Kérdésem lenne egy régi magyar(Tetamatik) gázkazán vezérlő elektronikával kapcsolatban. A vezérlő egy Brahma Tipo AT5/TR, a hiba hogy a termosztát által bekapcsol a kazán viszont amikor le kellene kapcsolnia (kikapcsolja a termosztát), akkor a kazán nem kapcsol le... Nem termosztát hiba, mert egy csere vezérlővel simán működik... Mellékletként rakok képeket. Segítenétek hol kereshetem a hibát, vagy valakit ajánlanátok a Csepel szigeten aki rá tudna nézni..
Köszönöm
(#) gyök2 válasza vapor hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Csak egy ötlet. Lehet hogy a relé tetején lévő rugó meggyengült, és a relé vasmagjának a maradék remanenciája miatt a mozgó horgony lemez mintegy "odaragad" a vasmaghoz. Próbaként ragassz egy kis darab szigetelőszalag darabot a vasmagra, vagy a rugón rövidíts, hogy erősebb legyen.
(#) sk3tch hozzászólása Máj 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Vaillant Atmotec pro vuw 230 kazán, ami meleg víz igény avagy fűtés bekapcsolásnál a következőt teszi:
1. elkezd valami hangot adni (eddig normális, tán keringtető motor)
2. idő után elkezdené begyújtani a lángot (cicereg ugye)
3. kattan egyet (valszeg gázszelep) és hiba nélkül rebootol az egész.

Ezt a folyamatot folyamat melegvíz igény mellett kb 5x megcsinálja és utána bekapcsol és megy jól.
Gázszelep cserélve.

Ötlet?
(#) JZoli válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Azt kellene megnézni, hogy sikerül-e neki begyújtani, és utána áll le, vagy egyáltalán nem is gyullad be. Ezek különböző probléma miatt következnek be. Így a továbblépéshez mindenképpen kell ezt tudni.
(#) sk3tch válasza JZoli hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Hang alapján nem gyullad be.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2023
(#) JZoli válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Akkor viszont le kell venni a burkolatát. Megállapítani, hogy jön-e a gáz. Ha nem, és a szelep biztosan jó, akkor panelhiba lesz valószínűleg, ha van gáz akkor gyújtóelektróda tisztítás. A cserénél a gázszelep be lett megfelelően állítva?
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2023
(#) sk3tch válasza JZoli hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Vaillant márkaszervíz cserélte benne a gázszelepet, jó "színű" műanyag szűkítőt rakott bele, megmérte a bejövő kimenő gázt, és megvolt az azt hiszem 23-25mbar érték. Amikor kint volt, akkor nem volt probléma, azt hittük oké minden (előzőt kimérte, és nem jött gáz a belső oldalon).
Csere előtt ugyanezt csinálta mint most, csak előbb utóbb eljutott arra a szintre hogy már hibakód, nem "rebootol". Csere után jó volt kb addig amíg el nem ment a szerelő
(#) JZoli válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Oké, hát Ő is ember, Na meg ha egy berendezés működik, elég nehéz hibát keresni.
Megnézted, hogy amikor gyújtószikra van, jön-e a gáz? Ezt tudni kellene, aztán lehet túllépni.
Vagy esetleg marad a visszahívás.
(#) sk3tch válasza JZoli hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Megnézni nem tudom (nincs hozzá nyomásmérőm), de véleményem szerint ha nincs gáz akkor hibakódot kéne kiírnia, mintsem kikapcsolni és újraindulni. Lehet hülyeségre gondolok, de tipik olyan hibának tűnik mint egy kondenzátor kiszáradása.
(#) JZoli válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Ha nincs gáz, akkor maximum a harmadik kísérlet után ki kellene állnia gyújtáshibára. De ez nincs, így valami más kell legyen ott. Gyanús is, hogy miért nincs hibajelzés. Ez valamelyik érzékelő hibájára mutatna, de attól meg nem lehet "gyújtogatás". Mindenesetre ez egy ritka hibajelenség. De előfordulhat ez a kondi is.
(#) sk3tch válasza JZoli hozzászólására (») Máj 16, 2023 /
 
Otthon megnézem a vezérlőpanelt, aztán lehet látok valami furcsaságot, meg rámérek a kondikra.
(#) sk3tch válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Nos, a pufferkondi olyan 40 fok körüli, és talán egy icipicit púpost. 22µF/400V. A következő a jelenség pluszba, ha fűteni szeretne akkor begyújt (működik legtöbbször), ha melegvizet akarok úgy hogy még nincs begyújtva, akkor rebootol kb 5x. Létezik hogy sima melegvíz használatánál van valami nagyobb fogyasztó amit bekapcsol a kazánban, fűtésnél meg nem?
(#) JZoli válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
A Különbség annyi, hogy melegvíznél maxon megy a kazán, fűtésnél, meg visszaszabályoz, a szükséges alacsonyabb hőfok miatt. Ennél a tipusnál nem tudom, milyen teljesítményen indulna.
(#) mugab válasza sk3tch hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Nézd meg az égőt, nincs e valami kosz pont az érzékelőnél, és ezért csak teljes gáznál érzékel.
(#) sk3tch válasza mugab hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Teljesen újraindult, nem kosz por volt a hiba.
(#) sk3tch válasza JZoli hozzászólására (») Máj 19, 2023 / 2
 
Végül pufferkondi csere megoldotta a kálváriát
(#) Thewreck válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Szia Inhouse,
Bár azóta kb 7 év telt el, de hátha jutottál valamire ami esetleg nekem is segíthet.
Nekem is szinte a megszólalásig ilyen gondom van (sok különböző alkatrész csere, vezérlő panel csere, a hiba pedig szinte változatlan).
Csak érdeklődöm, hogy akkor mire sikerült jutnod, illetve végülis kazáncsere lett a vége? Ugyanis én már erősen ezen gondolkodom.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2023
Következő: »»   282 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem