Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   530 / 727
(#) GARFIELD13 válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia!
A tippek helyett először jó lenne tudni, hogy milyen anyagból szeretnéd csinálni a dobozt, valamint milyen szerszámok állnak rendelkezésre otthon.
Utána lehet normálisan tanácsolt adni.
Pl. bútorlapot otthon normálisan nem fogsz még dekopír fűrésszel sem tudni elvágni.
(körfűrész?)
A hangszóróknak a szabályos körkivágás sem egyszerű, hogy az esetleges süllyesztésekről még ne is beszéljünk (felsőmaró?).
Üdv.
(#) martin66789 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Valami olyan anyagra kellene gondolni amit csak ragasztással szépen rendesen össze lehet illeszteni 8 most nem tudom a nevét de valami rétegfal esetleg ?).
Körfűrész, szalagfűrész, dekopír fűrész, maró,fúrógép, csiszológép van.
(#) rewox válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Rétegelt lemez, vagy mdf. Ha minőségi vágást akarsz, akkor inkább keress egy asztalost. Jobban jársz, és nem kell egész táblát megvenned, otthon meg összeragasztod. Utána a következik mit kezdesz a nyers felülettel? Fested, furnérozod, esetleg fóliázod? Ha esztétikailag szép dobozt akarsz azért nem lesz annyira olcsó.
(#) vezer96 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok,

Szeretnék építeni egy dobozt a mély-hangszórómnak csak az a baj hogy nem tudom a hangszóró típusát csak annyit tudok hogy SAL XC-12es dobozba való.
(#) P_Laszlo válasza vezer96 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Átalánosságban kb. 40-50 liter, 35-40Hz-es hangolás.

Konkrétabban, hol szeretnéd használni?
(#) vezer96 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
ezt szobába szeretném használni de ami doboz van hozzá az nagyon gyatra zörög,rezonál mindent csinál
(#) P_Laszlo válasza vezer96 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Oda jó lesz az 50 liter.
(#) martin66789 válasza rewox hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Valami oldal nincsen ahol le van írva hogy hogyan leht megcsinálni szépen a dobozt, esetleg még képek is vannak szemléltetésre ?
(#) Primary hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Mi történik akkor, ha egy BR vagy egy sima zárt doboznak túl kicsi a térfogata? Mondjuk fele az ajánlottnak. Magasabb lesz a -3 dB-es pont, meg kicsit jobban lehet terhelni. Más következménye van?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Igen többnyire többnyire ezek.
(#) szamóca válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
A "szépen" elég tárt fogalom. Kinek mit jelent. Ha olyan minőségben szeretnél, mint a nagy gyártók, ahhoz bizony elég sok (drága) szerszám, anyag, szakmai hozzáértés szükséges. Amatőrök között is hatalmas különbségek vannak a kivitelezésben. Ez díszbútorasztalos, festő-fényező szakmába vág. Egyszerű módszerekkel akkor érhetsz el célt, ha levágatod egy pontos bútorlapszabászatban, és a pontos rajznak megfelelően elkészítteted a furatokat, kivágásokat, bemarásokat rá. Ha vannak különféle szorítóid, talpas derékszöged, akkor összeragaszthatod magad is. Csiszolás, esetleges élmarózás után, pedig jön a festés fényezés bonyolult művelete, (alapozás, beeresztés,többrétegű festékfelvitel csiszolás-polirozás a rétegek között, majd a végén a fényezés művelete) ami számos jó minőségű eszközt kíván meg, a tudás mellett. Vagy póriasan bevonhatod esetleg geotextillel.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) P_Laszlo válasza Primary hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Persze, van több más is. De konkrétumok nélkül nehéz megmondani. Mindenképp emelkedik a hangolási frekvencia is, és nő a hangnyomás mélytartományban. Hangszórótól és doboztól függően, többnyire kiemelés formájában.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) P_Laszlo válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Hmmm, ezen egészen jól látszik szerintem. Bővebben: Link
(#) martin66789 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ahha pont ilyesmit keresek, ez is szép és egyszerű is megcsinálni, köszi a segítséget lett egy kis útmutató.
(#) martin66789 hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Sziasztok
Mit tudtok nekem mondani egy Blaupunkt IC104-es hangszóróról. Annyit tudok róla hogy Dual Cone Speaker System 60W zenei 20W névleges teljesítmény és hogy 4Ohm-os.
Vélemények adatlap a hangszóróról esetleg ?
Mire lehet felhasználni őket (4 van belőle ) ?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) P_Laszlo válasza martin66789 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Mire gondoltad használni? Az eredetitol sokkal jobbat nem tudok elképezelni. Autohangszoro, esetleg ha nincsenek nagy igenyek lehet PC mellé, kis dobozkába, vagy kis szobaba TL hangsugarzot csinálni belole. De annyi famunkát már vszeg nem ér meg.
(#) Davidd hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok! Beszereztem egy mobiel authority 8" mélynyomót és szeretnék neki építeni ládát. Ezeket az adatokat találtam róla:8"/210mm,Paper Cone,2" Voice Coile,Dual Magnet,250w ,8ohm, Fs:47Hz,86dB/m,Qms:3,63,Qes:1,05,Xmax:10­mm. Szerintetek az értékek alapján milyen ládába szólna türhetően? A lényeget el ne felejtsem leírni, felhasználása autóba való mélynyomó.
(#) golem hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy 250w-os mély hangszóróm hány wattos magas hangszórót vegyek hozzá?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) ptesza válasza golem hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Érzékenységben hozzá illeszthetőt.Az alábbi cikket átolvasgatod ,és érteni fogod.

Bővebben: Link
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ha elég a terhelhetőség, zárt doboz is lehet, 25 liter körül, ha nem, akkor reflex, kb. 35 liter, 45Hz-re hangolva.
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Köszönöm szépen! Inkább bassreflex lesz. Már csak a kérdés hogy hangoljam 45Hz-re? Tudom a csővel kell, de hogy milyen átmérő milyen hossz? Ezt hogy tudom kiszámolni?
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Kérdem úgy, hogy milyen átmérőjű és hosszúságu csőre van szükségem? Esetleg van valamilyen program amiben ezt kitudom számolni, esetleg valami képlet? Eddig mindig fülre hangoltam be a hangsugárzóimat. Kiraktam őket és ahogyan a legjobban szólt úgy vágtam le a csöveket és kész.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ez is jó megoldás. De egy hanggenerátor programmal is meg tudod nézni, az a hangolási frekvencia, ahol mélytartományban legkisebb a membrán kitérése.

Különböző programokkal modellezhető, WinISD, Unibox, stb. ezek nem tökéletesen pontosak, de úgy kb. irányzéknak jók.

A csőátmérő szerintem legalább 80mm, de nem számoltam utána pontosan én sem, csak fejben.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia! WiniISD-hez még konyitok is valamit, de mivel hogy nincs meg minden paraméter hangszórómhoz, hanem számolt ki a program, és ami nem volt meg, egy hasonló hangszóró adatait irtam meg be hozzá. Így winisd szerint nekem 4 rendu bandpassba lenne a legjobb hangja 50-100hz ig teljesen lineáris átvitel. Én is 8-10cm átmérőn gondolkodom csak a hosszal van bajom. Na jó lényeg hogy az átmérő megvan, mert autocadben tervezem az elolapot, kivágásokat mert lehet roverrel(olyasmi mint a cnc) vágják ki az előlapom. Csőhosszall akkor pedig játszom, csak az a baj hogy én becsapom saját magam, mert lesz ahol a legjobban szól közbe én meg kiemeltem egy frekit és kész, de szavaidból itélve 45hz-el megkell lengessem a hangszórót és ahol a legkisebb a membránkitérés-és jól is szól akkor úgy kell hagynom. Csinálom egy 100mmes atmérőlyu 150mm hosszú csövet(remélem elég hosszú) és akkor játszom azzal. Köszönöm szépen!
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Name: mobile authority 8"
Type: Standard one-way driver
Company: .egyéb
No. of Drivers = 1
Fs = 47 Hz
Qms = 3.63
Vas = 21 liters
Cms = 0.474 mm/N
Mms = 24.21 g
Rms = 1.97 kg/s
Xmax = 5 mm
Xmech = 10 mm
P-Dia = 150 mm
Sd = 176.7 sq.cm
P-Vd = 0.0884 liters
Qes = 1.05
Re = 7.3 ohms
Z = 8 ohms
BL = 7.051 Tm
Qts = 0.814
no = 0.2 %
1-W SPL = 85.16 dB
2.83-V SPL = 85.56 dB


(#) P_Laszlo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Utánaszámoltam, a 80*150mm szerintem jó is pont.
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg segitséget, holnap már adom is le a méreteket. Kíváncsi vagyok mi sül ki a kis 20cmből.
(#) summermano hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
hello segitséget szerenék kérni hogy van nekem 2 darab van mindenböl ez MNC Eclipse II home 150 wattos hangszorom párban és 2 piezo magas khs 120 és van még 2 darab 25 cm hangszorom annak nem tudom az ohm számát
sem hogy hány wattos

Az MNC az 150 watt 8ohm model 302 08 száma


Khs 120

Méret: 220x81 mm
Mélység: 120 mm
Frekvencia: 2kHz-20kHz
Teljesítmény: 60/120 W
Impedancia: 8 ohm
Érzékenység: 92dB


abban kérném a segitséget hogy hangválto ami van az 1 darab tekercs és 1 darab 10w10ohm és 1 darab 10w5ohm 1 darab kondenzátor 50v10qf és 1 darab • mkt-69 335k 250v bol áll milyenek re cseréljem le
vagy esetleg nagyobb kondit vegyek a hangváltora

DSC_0055.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza summermano hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Miért akarsz változtatni rajta?
(#) summermano hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
azért esetleg mert talán jobban szolna ha kicserélem öket felrakok képet is roluk a hangváltorol a dobozrol meg a 25 cm hangszororol. l amit nem tudok hány wattos irja meg valaki a véleményét aki tudja hogy mit javitan rajta hogy jobban szoljon . a képen másik porvédös hangszoro van 25 cm
nincs még kész teljesen
Következő: »»   530 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem