Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   531 / 727
(#) Davidd hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok! Gondoltam megmutatom, hogy alakul a kis 20 cm projekt, csak látszik beteg vagyok jól elszámoltam a dolgokat, es gondoltam egy egyszerű megoldásra, csak kívancsi vagyok mit szoltok hozzá. Szóval a hangszóróm 21 cm átmérőjü, azaz 210mm, ugyebár a befogató karimátol lekellett volna vonja 2x14mm, és valamiert csak 1,4 mm-eket vontam le, es igy lett a lyuk 20,72 cm epp hogy megakad benne. A ládám most perpill kereken 36 liter. gondoltam besüllyesztem a hangszórót, hogy teszek meg egy lapot, vagy egyszerübb egy másik előlapot szerezzek?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Duplázzad meg az előlapot, a belsőben legyen a lyuk 182 mm a külső meg legyen 210. Ezzel be is süllyeszted meg javítasz a merevségen is.
(#) doktor válasza ptesza hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Nagyon jó ötlet.
(#) P_Laszlo válasza doktor hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Davidd is ezt gondolta.
(#) doktor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
1.gondoltam besüllyesztem a hangszórót,
2. hogy teszek meg egy lapot,
3.vagy egyszerübb egy másik előlapot szerezzek?
Gondolom, igy már egyértelműbb.
Forumtársunk ptesza megerősitése, a három változat közül a legjobb megoldás.
(#) P_Laszlo válasza doktor hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Persze. De ha már belemegyünk inkább a felfogatási pontokat kéne megerősíteni, a hangszóró nehéz, az MDF meg.... problémás ilyen szempontból.
(#) Davidd válasza ptesza hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Pontosan így készítettem el, már csak a csövem hiányzik, nehéz talalni 8 cm átmérőjű csövet. Teszek fel néhány képet mire jutottam, már sokkal jobb hangja van mint volt. Igazábó csak fél dupla előlap de szerintem elég ez is. Különben én is erre a megoldásra gondoltam egyből. 36L a láda térfogata, ugyebár 35 re van szükségem es igy lehet az előlap pont kiszorít még 1 litert.
(#) doktor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szerintem, ne menjünk bele, egy konkrét hozzászólásról , volt csak szó.
(#) P_Laszlo válasza doktor hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szerintem arról volt szó, hogy David megkérdezte vegyen-e másik előlapot, vagy duplázza meg a mostanit, és végül egyiket sem csinálta, hanem azt, amire én is gondoltam, a nagy kivágás mögé ragasztott egy kisebb lapot MDF-ből.

(#) Davidd
A hangszóró felfogatásba viszont szerintem érdemes belemenni, mégiscsak fórum, és segítség a cél. Szóval mivel nehéz a hangszóró, a forgácslap csavarok helyett jobb lenne metrikussal és körmös anyával rögzíteni. Plusz a kosár alatti tömítésre is nagyon figyelj. Legyen a doboz mindenütt légmentesen zárt a reflexcső kivételével.

80mm-es reflexcsövet régebben láttam a logotech anyagok között, de sztem PVC-ből is lehet, hogy van 80-as. Szerelvényboltban talán tudnak segíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) ttihi66 hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Helló meg csináltam úgy ahogyan mondtátok vatelinal jó lett. Szebben is szól, meg tisztán is. Még egy kérdésem lenne milyen magassurgarzot ajánlotok ami szépen szól dómra gondolok első sorban.
(#) P_Laszlo válasza ttihi66 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szerintem ha a jelenlegi működik, fölösleges több pénzt költeni rá, a többi hangszóró sem magasabb szintű, nem lesz számottevően jobb a hangsugrzó egy új magastól.
(#) ttihi66 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Értem. Csak meg kérdeztem mert selyembe néztem ki az tudtommal szebben szól.Ami most van az nem is tudom milyen.
(#) doktor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Időrendben leirásra került, nem hiszem, hogy további magyarázatot igényel.
(#) P_Laszlo válasza ttihi66 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Nem biztos, attól függ, milyen hangszóró. Igazából mindenféle anyagból lehet jót és rosszat is csinálni, a selyem membrán is szólhat borzasztóan, a műanyag is lehet használható.

Milyen is konkrétan a középhangszóró? Nem biztos, hogy leírtad korábban, és sokáig tartana visszakeresni.

A mostani magas nagyon hasonlít az esik SÁL-ra. Így ránézésre. Rákerestem gyorsan, nekem a DT-6 jelzésűnek látszik.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) ttihi66 hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Igen sal Dt 6 a magas.Közép skn 10 a közép.Meg van benne egy három utas hangvalto. Vagy mit ajánlatok bele,vagy is hogy tisztaban szoljon
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Ragasztót keresek hangszóró ragasztáshoz. Kellene ragasztanom a pillét, amit ha jól tudom másfajta ragasztóval ragasztanak kosárhoz, és a lengőhöz is, továbbá olyan fekete ragacs kéne, amivel a porvédőt, és a bevezető szálakat ragasztják. Ezen kívül a szövet peremet felragasztás után be szokták kenni egy fehér, átlátszóra száradó ragasztóval, olyanra lenne még szükségem. Valaki tudja, hogy ezeknek mi a nevük, illetve honnan szerezhető be, esetleg mivel helyettesíthetném őket?
Előre is köszönöm!
(#) Benji94 válasza ttihi66 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Monacor vagy Vifa dómok sokkal komolyabb hangúak, mint ez, viszont ahogy mondta itt az előbb P_Laszlo kolléga, nem érdemes annyit fektetni a hangsugárzóba, alapvetően nem lesz jobb a sok pluszköltség ellenére sem. Rakd össze így ahogy van és hallgasd
(#) Benji94 hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Üdv uraim!
Van egy 20 cm-es mélyhangszóróm, ahhoz eszeltem ki hogy valamilyen dobozt építek.
Mivel nem koncertre kell, de szeretném hogy pontos és szép hangja legyen, zárt konstrukció merült fel bennem.
(Qts-e 0,57, rezonanciafrekvenciája 35 Hz, Vas értéke 25 liter.)
A porvédő sapkája nagyon ritka szövésű, szinte átlátszó textil szövet, és a membránja porvédő alatti részén található körbe 6 db kis kör alakú furat, gondolom a hűtés segítése céljából.
Ha zárt dobozba teszem, a nyomásváltozások hatására nem fog a levegő ki-be áramlani a lyukakon, és idegesítő hangot produkálni?
Zárt hangolás esetén mekkora térfogat lenne ideális lineáris hangolás esetén?
Eredetileg állítólag Audi autók gyári hangrendszerének szub basszus sugárzójának gyártották.
(#) ttihi66 válasza Benji94 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Értem. Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget. Mondjuk már így is benne van egy jó kis árban, de így marad már.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Idézet:
„Eredetileg állítólag Audi autók gyári hangrendszerének szub basszus sugárzójának gyártották.”

Akkor szegények nem tudták, mit csinálnak. Vagy furat vagy porvédő, egyszerre a kettő nem működik.
(#) doktor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
"A porvédő sapkája nagyon ritka szövésű, szinte átlátszó textil szövet"
(#) P_Laszlo válasza doktor hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Igen, pont ez a probléma (egyik része). Remélem nem voltam félreérthető, és világosan fogalmaztam.
(#) martin66789 hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Sziasztok
4DB BLAUPUNKT IC104-es 4Ohm 60W-os hangszóróból lehet készíteni egy szép tiszta hangú normális Center sugárzót ?
(#) P_Laszlo válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 15, 2015 / 1
 
Nem jó ötlet. Maximum, ha a négyből csak egy szól szélessávban. De mozinál az a jó, ha a teljes rendszer egyforma hangszórókészletből épül fel (kivéve a szub).
(#) martin66789 hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok
Beszereztem pár napja egy pár SONY SS-A 590-es 120W-os 6Ohm-os hangsugárzót. Szép, gyönyörű állapotúak, fekete fa erezetes kivitelűek. Egy pici esztétikai hiba van rajtuk az oldalán- alján sarkán picit fel van jönve ( pár mili méter ) a fólia és a tetején hátulján (pár mili méterre ) fel van jönve a fólia, de gondolom ez javítható egy kis ragasztóval, és hogyan ?
A hangja nagyon szép tiszta, recsegés súrlódás mentes, szép erőteljes mélyekkel .
Hátulján van egy szubcső is. Német gyártmányú, még az előlapjai is hibátlanul szakadás mentesen megvannak.
Valakinek van véleménye a hangsugárzóról? Nekem nagyon tetszik
Szerintetek megérte megvenni 20-ért kínálták a bolhapiacon és 16-ért vittem el a bolhapiacról ?
(#) tibike9333 hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Helló van egy mac audio maximus 3000 hangszóróm milyen láda és a ládába milyen reflexcő kell?
(#) steelbird válasza tibike9333 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
(#) Moderátor hozzászólása tibike9333 hozzászólására (») Feb 19, 2015
 
Egy kérdést egyszer teszünk fel, és a helyesírásra is odafigyelünk, hogy ne tűnjünk igénytelennek!
A fórumszabályzatot átolvasni, értelmezni, betartani kéretik!
(#) flóri01 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Helló mindenkinek!

Bővebben: Link erről a hangszóróról van valami információtok?
quad 405-höz szeretném használni, esetleg tudnátok ajánlani valami ehhez való hangszórókat ?

köszönöm !
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) V1rusH hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Keresek 75mm átmérőjű magas sugárzót 30W-ig 4-8Ohmig.
Minta a képen látható!
Nem túl drágát, de nem is valami hitvány szutykot. Nem cél a 30kHz felső határ, a 20 bőven elég!
Leginkább a 75mm ami nagyon kritikus, mert süllyesztve van az előlapba.

Csipogó.jpg
    
Következő: »»   531 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem