Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   624 / 727
(#) Primary hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Ezek a CW500 vagy CW501 hangszórók vajon egy 10L-t nem meghaladó (z...nciát?
Nem hifi a cél, hanem egy viszonylag kicsi méretű 2.1 PA szett, amit könnyen lehet szállítani.
(#) Primary válasza Primary hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az első mondat:
10L-t nem meghaladó zárt dobozban el lehet érni kb. 80Hz-es alsó határfrekvenciát.

Sajnos nincs értékelhető adat, így nehéz választani. Utána lemérném, de akkor már kiadtam rá a pénzt.
(#) teglascs hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, hogy ENNEK a kerek (középső) vagy a lapos (szélső) csatlakozójába kell bekötni a hangláda csíkkal jelölt vezetékét? (Dugó nélkül kaptam a hangfalakat, a kábelükön viszont végig fut egy fehér csík, az egyik oldalon.)
Köszi!
(#) zolika60 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 28, 2017 / 2
 
Gyakorlatilag mindegy, csak mindkettő ugyanúgy legyen.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 28, 2017 / 1
 
Én úgy szoktam, hogy ha a "vastag lapos" a negatív (elemmel), akkor a mélynyomó membránja "előre" ugorjon.
Egyébként meg tényleg mindegy, de ha kettő nem egyformán van, akkor kicsit "furán" szól...
(#) Primary válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2017 / 2
 
Nagyon furán. Ha teljesen egymásmellé helyezed, akkor szinte teljesen kioltja azokat a (elsősorban mély) hangokat, amelyek mindkét csatornán szerepelnek. Az az oka, hogy ellenfázisban dolgoznak.
(#) teglascs válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A hangszóróknál nem számít a polaritás?
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Az a baj, hogy ez egy gyári doboz, nem levehető burkolattal az elején (nem látom a membránt)...
(#) Primary válasza teglascs hozzászólására (») Nov 28, 2017 / 1
 
Tegyél rá egy jelgenerátorral mondjuk egy 100 Hz-es hangot. Próbáld ki valahogy, aztán ahhoz képest az egyik hangsugárzó polaritását cseréld meg! A hangosabb eset a megfelelő.
És tedd szorosan egymás mellé őket.

De zenével megpróbálhatod, jellemzően a szöveg érthetősége jelentősen romlik, mert az középre van keverve.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) teglascs válasza Primary hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Ó, ez így jónak tűnik, köszönöm!
(#) Primary hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Ha kimondottan Bi-amp-hoz építek egy két utas hangsugárzót, akkor azért szokás tenni valami védelmet a magas elé (mondjuk egy soros kondi), hogy egy user error esetén ne költözzön az örök vadászmezőkre?
(#) gerleimarci hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Orion HS 500-nál elkezdett az egyik oldal "zörögni" (hirtelen nem tudok rá jobb szót) 70Hz alatt. Talán valami beleér valamibe. A pár már sok éve nálam van, nem voltak széthajtva. Szerintetek mi lehet erre a megoldás? Egy ismerősöm szerint meg kéne fordítani benne a hangszórót, mert a gravitáció miatt eldeformálódott, de én ezt nem tartom túl valószínűnek.
(#) elektrorudi válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Egy próbát megérhet. Nem?
(#) mek-elek válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Kedves GM,
emlékeim szerint ezek a zörgések jellemzően a membrán táján előforduló idegen anyagok okozhatják, illetve talán gyakoribb a túlterhelés vagy anyaghiba a tekercsbe, vagy a felfüggesztés geometriai hibája miatt a tekercsfészekhez ér a tekercstest.
Elek
Talán még egy oldalcsere a biztonság kedvéért, a hangfal elhatárolása miatt.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) gerleimarci válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Értem. Holnap szétkapom, meglátjuk.
Az a baj, hogy kézzel megnyomva is sercegésszerű hangot ad ki a membrán mozgás közben.

Egy teljesen más típusú kérdés. Szeretnék építeni egy hordozható mélyládát, minél kisebbet és könnyebbbet. Szerintetek milyen kialakítást válasszak, ami kis térfogattal is szépen adja a mélyeket? A hangszóró adott, egy 20cm-es 60W-os noname darab.
(#) doktor válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Szia!
A hangszóró bevezetőszálát nézd meg előszór, ha az hibátlan tekercselni kell , de csak párban érdemes.
(#) gerleimarci válasza doktor hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ráhibáztál az okára. Elkezd a bevezető szál rezonálni, és az adja ki. Itt van róla egy videó: Youtube Nem tudom, hagy mennyire jön át a videóból(torzít rendesen a mikrofon), de amikor hozzáérek a szálhoz, akkor megszűnik az a bizonyos hang. Valahogy el kéne hangolni a rezonancia frekvenciáját. Erre van valami bevett eljárás?
(#) doktor válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Szerintem, érdemes lenne szakemberrel, mindkettőt kicserélni .
/ te is megpróbálhatod házilagosan, de van a közeledben olyan, aki már csinált ilyet, első alkalommal bízd rá/
(#) gerleimarci válasza doktor hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Na, egy kis ragasztó megoldotta. Ahol gyárilag is volt ragasztva, oda nyomtam egy kicsit, de összébb nyomtam egymáshoz képest, így már nem rezonál.
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy (kaptam) PURE tipusu Internetrádiót.
Ugy szol a hangszorója mintha szakadt lenne meg tele lenne szorva homokkal a tányér... szétbontottam, de se sérülést nem látok ( ez még nem jelenti azt hogy nincs is) se homokot
Jooo az csak vicc volt,
Mit lehetne vele kezdeni? elmentem boltba meghalgattam az eredetit, na nem azt mondom hogy egy Sydney symphony, de hatarozottan jobb mint az én "szakadt homokos" rádióm!
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Illetve mégegy kérdés...
Szeretnék egy kisebb 2.1-es szettet készíteni! Társasház, ugyhogy nem kellennek 1000 wattok.
Ami inkább a lényeg lenne az a szép hangzás.
Szintén nem akarok elszállni se az árral se a mérettel se a minőséggel, ha már pár fokkal jobb mint egy átlag sztereo, akkor tökéletesen elégedett lennék!
Még a .1-hez se ragazkodom, ha lenne ötletetek jo 2 utas párosra!

Teljesen szűz vagyok ilyen téren ugy kezeljetek!
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Na még egy utolsó kérdés... ha az ember normális hangzást szeretne elérni akkor csak a pineer alpine bose stb jöhetnek szóba? Vagy van alacsonyabb árkategóriába is türhető hangszóró?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) pjg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Nekem 5.1 van. Elől 3db HS280, hátul 2db. HS282. Subbas maszek 90 literes zárt HS500 méllyel.
Természetesen Orion.
Igen szépen szól.
A hangváltók átalakítva. A front hangszórókban a magas cserélve Vifára.
(#) Flatlander hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok

Adott egy ilyen mérési táblázat,7khz környékén szeretném vágni.Ha jól vettem ki,akkor itt 8ohm a hangszóró,program alapján 180uH tekercs jött ki,szimpla soros tekercs semmi több. Jól számolhattam?
http://www.hertzaudiovideo.com/wp-content/uploads/2014/03/emv100.5-...ph.jpg
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2017
(#) Droot hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Még 7-8 éve megépítettem a SAL hangfalépítő 22. oldalán lévő hangfalat.
Nagyon a szívemhez nőtt, most szeretném kicsit "feltuningolni". SR hangszórók vannak benne, SBX-re szeretném cserélni, illetve hangfal "szövettel" van mindenhol burkolva. Ezutóbbival kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Mára már nem túl esztétikus, az éleknél kezd elengedni, stb. Szeretném eltávolítani (ami nem lesz könnyű mert fa ragasztóval van odaragasztva, de majd szalagcsiszoló..) és valami modernebbre cserélni.

Mit javasoltok, mivel érdemes bevonni?

Előre is köszönöm!
(#) jethro hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Szia.
Szerintem új szövettel.
(#) fery45 válasza jethro hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
A kérdés az, hogy Neked mi tetszik? A fenti újra szövettelés helyett szeretnél mást. Több megoldás létezik.
Az egyik szerint úgynevezett "rücsi" festékkel lefújod. Ezt a gépkocsik küszöbére használják, és speciális szóró pisztollyal végzik a gépkocsi fényezők. Egy rétegű fújás elegendő. Én fekete és szürke színben szoktam fújni. Gépkocsi fényezők tökéletesen elvégzik, ha nincs neked tapasztalatod és felszerelésed. A festék réteg rücskös, matt felületű, mely a kopást jól bírja.
Másik megoldás a festés vagy lakkozás. Igényesebb a felület előkezelése. Ez több rétegben ad szép felületet. Könnyebb tisztítani. Gondolom, hogy ismered a festékeket és lakkokat.
Harmadik ként asztalosokkal beszélhetsz a bútoroknál alkalmazott pácolás, lakkozás, rétegelt lemezzel borítás vonatkozásában.
A doboz felületi kezelése nagyon kis mértékben befolyásolja a hangdoboz hangzását, mely az erősítő hangszín szabályzóival korrigálható az eredeti minőségre. Erre számítanod kell.
Tisztelettel H.F.
(#) fery45 hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Bocs jethro, eltévesztettem, az üzenet Droot-nak szól. Kérem a megértésedet.
Tisztelettel H.F.
(#) Droot válasza fery45 hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Köszönöm a korrekt választ! A rücsi szobába nem esztétikus de a festés plusz lakkozás már szimpatikusabb
(#) patkany hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Vas paramétert hogy lehet kiszámolni? Az Fs, Rdc, Zmax, és a Q paramétereken kívül más nem áll rendelkezésemre.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
Következő: »»   624 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem